Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 14 lis 2018 22:57

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 70 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Istanbul - Ataturk (IST)
PříspěvekNapsal: 06 srp 2010 12:26 
Diskutér

Rád bych věděl, jestli je v okolí tohoto letiště něco k vidění, jak daleko je od centra Istanbulu, případně jak se dá do centra dostat. Za 14 dní tam budu čekat 6 hodin na přestup, je to dost na to se někam dopravit a něco vidět?

Ještě by mě zajímalo, jak moderní toto letiště je, jaké nabízí služby atd.

Díky za reakce ;)

Předmět příspěvku: Re: Istanbul Ataturk Airport (IST)
PříspěvekNapsal: 06 srp 2010 12:30 
VIP

Nikdy jsem v Istanbulu samotném ani na jeho letišti nebyl, ale zdá se mi, že je to tak obrovské město, a 6 hodin tak malý časový úsek, že bych se snad radši nikam nepouštěl ;) Já vím, že jsi chtěl slyšet kam ano, a ne že nikam, jen jsem řekl názor.

Předmět příspěvku: Re: Istanbul - Ataturk (IST)
PříspěvekNapsal: 06 srp 2010 12:45 
Diskutér

No já bych se právě taky trochu bál aby mi to pak neuletělo, proto jsem se ptal, jestli to vůbec má cenu. No nic, počkám, jestli napíše ještě někdo další...

PříspěvekNapsal: 06 srp 2010 13:53 
Návštěvník

K transferu z/na IST a velmi letmému zhlédnutí významných památek v evropské části Istanbulu těch 6h stačí, osobně bych se ale do centra nehonil a na Istanbul si vyhradil při nějaké jiné cestě alespoň dva dny.

PříspěvekNapsal: 06 srp 2010 13:54 
Návštěvník

Přikláním se k názoru, že jet se v časovém presu "jen vycvaknout" před Modrou mešitu nebo podobně nemá moc smysl...Istanbulem musí člověk trochu nasáknout, aby si to tam opravdu užil ;)

PříspěvekNapsal: 06 srp 2010 14:30 
Kolemjdoucí

Metrem (M1) z letiště do stanice Zeytinburnu, odsud tramvají (T1) do stanice Sultanahmet. Cesta trvá do hodiny. Je to tak na prohlídku Modré mešity, Hippodromu a načerpání atmosféry v prostoru Aya Sofya. Jízdenky jsou nepřestupní v podobě žetonů. Žetony jsou společné pro metro i tramvaj, takže si u vstupu do metra kup rovnou 4 žetony/os.

PříspěvekNapsal: 06 srp 2010 19:59 
Diskutér

Busman píše:
Metrem (M1) z letiště do stanice Zeytinburnu, odsud tramvají (T1) do stanice Sultanahmet. Cesta trvá do hodiny. Je to tak na prohlídku Modré mešity, Hippodromu a načerpání atmosféry v prostoru Aya Sofya. Jízdenky jsou nepřestupní v podobě žetonů. Žetony jsou společné pro metro i tramvaj, takže si u vstupu do metra kup rovnou 4 žetony/os.

Díky....nevíš jaká je zhruba cena jednoho žetonu?

PříspěvekNapsal: 06 srp 2010 20:27 
Kolemjdoucí

Readman píše:
Díky....nevíš jaká je zhruba cena jednoho žetonu?

1,5TL (září 2009)...

PříspěvekNapsal: 06 srp 2010 21:03 
Návštěvník

Ahoj,

já byl v Istambulu před cca 3 roky asi na 5 dní a ještě mi přišlo, že je to málo,
Metrem a přestupem na klimatizovanou tramvaj se dostaneš na Sultanahmet, když vylezeš na ostrůvek tak hned uvidíš Modrou mešitu a před ním je hned bývalé závodiště se sloupy.
Haya Sofia je vlevo, směrem kterým jede tramvaj. Já bych ti ještě doporučil Topkapi palác, který taky není daleko, ale asi se vyplatí udělat si čas - palác je nádherný, Harem, vyhlídka na Zlatý roh atd. já bych si to asi ani neužil, když bych se pořád díval na hodinky a všude pouze procházel.
Na tvém místě bych dal mešitu, hyppodrom, Aya Sofya, dal si někde kebab, čaj a usmlouval suvenýry, Lokum na cestu a šupem zpátky na Ataturka - pokud máš čas tak Bazar, tam se stačí jenom podívat.

Tramvaje jezdí pouze po jedné trase , takže se nemůžeš ztratit, my jsme pak přelétali s Turkish airlines do Asie a ten terminál pro místní lety bych dost daleko / nedávno jsem si na to vzpomněl v Madridu, když jsme se vraceli s Wizzair - taky pěkná štreka/

PříspěvekNapsal: 28 pro 2010 19:56 
Tazatel

Pokud se letí s THY, tak Turci nabízí tranzitním cestujícím prohlídku města v ceně letenky. Podmínky neznám, zatím jsem tam vždy tranzitoval přes noc (nebo spíše pozdě k ránu), ale měli to podrobně na webu http://www.istanbulinhours.com/.

PříspěvekNapsal: 28 pro 2010 21:48 
Diskutér

Souhlasím s výše uvedeným, že 6 hodin na IST je strašně málo, ale stačí to na to zajet před Sultanahmed tam si na chvíli sednout a vstřebávat tu úžasnou atmosféfu....
Pak seběhnout dolů k Eminonu, projít se na chvíli po nábřeží, dát si kebab nebo třeba rybu
u Egyp´tanů na loďce, nakoupit koření na Egyptském bazaru, koupit si a vypít Ayran.......
a nasednout na tramvaj a jet zpátky.
To se mi nikdy neomrzí..... Minulý rok jsem to stihnul za 4 hoďky. Letos nic a mám absťák.
Škoda SkyEurope.
Určitě to zkus, nebudeš litovat. Istanbul je srdcová záležitost. :(

PříspěvekNapsal: 29 pro 2010 08:45 
Moderátor

Istanbul je fajn, závan východní arabské kultury, ale v podstatě pořád v evropském standardu. Všechno funguje tak jak jsme zvyklí, a přitom je to už trochu exotika.

PříspěvekNapsal: 29 pro 2010 08:55 
Diskutér

Navyse je lacny a vonia.

PříspěvekNapsal: 19 črc 2011 10:33 
Moderátor

Můžu se zeptat, jak si nakonec čas využil? Váhám, jestli si koupit let s přestupem na hodinu půl nebo na 8 a půl abych se podívala do Istanbulu. Bohužel z Prahy to nenavazuje na ty prohlídky od Turkish:-(

PříspěvekNapsal: 19 črc 2011 12:07 
Moderátor

Jestli neplánuješ výhledově jinou cestu do nebo přes Istanbul, tak zvol druhou variantu. Počítám:

Původní plán 6 hodin, tj. 30 minut než projdeš imigračním a najdeš metro, hodinu do centra, hodinu zpět a na letišti chceš být dvě hodiny před odletem - s rezervou), tak ti na centrum zbyde 1,5 hodiny. To bych využil na jednu z mešit a cisternu.

Ty máš 8,5 hodiny, tj. na město ti zbydou 4 hodiny, tj. skoro 3 krát více než v původním příkladě. To si myslím je dostatek i na Topkapi (pokud nebudou fronty), obě mešity, cisternu a nakouknout na bazar. Jinam než na Sultanahmet a okolí bych se asi nepouštěl, ale na udělání si základní přestavy o městě je to fajn. Alternativně jet tramvají dál až přes Roh, a prozkoumat Galatu.

Takže pokud v cílové destinaci nechceš být z nějakého důvodu dříve, Istanbul stojí za zastávku.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 70 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina