Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 23 říj 2017 16:17

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 371 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 25  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Budapešť (BUD)
PříspěvekNapsal: 19 dub 2012 08:26 
Diskutér

tak to já jsem letěl snad druhý den, co Ryanair lítal z Budapešti, směr London, a moje noční můra se mi poprvé stala skutečností :-D papírová krabice, chodila mezi lidmi a koukala, kdo by mohl být přes, mě si taky vytipovala, ale prošlo to...taky jsem měl úplně prázdný kufr....asi se zrovna zaučovali, to záleží, to nikdy neodhadneš...

PříspěvekNapsal: 19 dub 2012 09:53 
Diskutér

Já jsem měl letět v březnu do Manchesteru ( letadlo nakonec neodletělo, ale kontrolu příručáků jsme si prošli ) a otipovaní cestující museli dávat příručák do krabice.

PříspěvekNapsal: 19 dub 2012 10:00 
VIP

jak moc je ta krabice hrozná oproti kleci? ještě jsem v praxi neměl tu čest.
má to taky takovou rezervu jako klec, nebo je to natěsno jako u wisseiru?

PříspěvekNapsal: 19 dub 2012 10:05 
VIP

Krabice je v pohodě, ale je to papír. Na všechny rozměry má několikacentimetrovou toleranci. Takže pokud je kufr dle podmínek, není problém. Na druhou stranu by se jejím pravidelným používáním zamezilo vtipným situacím se cpaním "příručáků" do klece a ještě náročnějším vyndaváním typu přišlapování a lomcování s klecí :-) O tom, že se někdy ani příručáky nevejdou ani do binů nemluvě...

PříspěvekNapsal: 21 dub 2012 07:19 
Moderátor

Nemáte nějaké zkušenosti s úschovnou zavazadel v centru (ideálně Keleti pu)? Na internetu jsem našel buď že je otevřená 24h, nebo 03-24. Přijedem v jedenáct večer a odlítáme v šest, tak bychom si tam hodili bágly, někde se snad ještě najedli, prošli kolem parlamentu přes most na hrad, pro bágly a na letiště... Nějaké tipy co mezi 23 a 03 dělat?

PříspěvekNapsal: 07 čer 2012 05:34 
Diskutér

Nemate nekdo konkretni zkusenost, jak nejlepe se dostat z nadrazi Keleti na (asi) Ferihegy T2 (s KLM do AMS a dal do SFO a LAX). Nejake rozumne spojeni MHD, nebo se vyplati spis taxikem? Jede nas 7 - vlakem z OV na Keleti, stejne tak pri navratu z USA z Keleti do OV (posralo se mi auto, takze musime vlakem, nastesti spoje docela pasuji), takze mozna 2 taxiky asi vyjdou i lepe, nez 7 jizdenek - tipuju... Netusite nekdo, zda se da platit v taxikach i kartama, nebo budem muset pred cestou i forinty nakoupit?

Omlouvam se, ze se ptam jak zacatecnicka lama, ktera nikdy nevytahla paty z CR a neumi pouzivat strejdu Googla, ale z duvodu masakralniho pracovniho zaprahu se mi pripravy na cestu nejak vymykaji z rukou a nejak nestiham se vubec venovat pripravam na cestu...

PříspěvekNapsal: 07 čer 2012 07:27 
VIP

Sedm přestupních jízdenek na MHD tě vyjde na 7x490 HUF tj nějakých 300 Kč, za což si troufám tvrdit, že dva taxíky z centra na letiště nejsíš neseženeš.

PříspěvekNapsal: 07 čer 2012 07:33 
VIP

k Ferihegy T1 se dostanes i normalne vlakem, potom na T2 musis autobusem. Cesta stoji par kacek (teda forintu), uz nevim presne. Ale pozor autobusy nejezdi v noci!!!

PříspěvekNapsal: 07 čer 2012 08:02 
VIP

Budapešť je podobná Praze téměř ve všem tedy i v tom jak se dostat na letiště...
z nádraží se musí jednou přestoupit metrem, a pak z konečný jet autobusem, lístek stojí taky stejně jak v Praze, ale trvá to o pár min déle :)

PříspěvekNapsal: 07 čer 2012 08:03 
Diskutér

Aha dikes moc za tipy, to asi teda vyjde fakt lepe tou MHD, snad narychlo vykoumam nejake spoje a prestupni stanice (ta madarstina ja fakt skvely jazyk :roll: ).
V noci to nebude - tam se budem presunovat v pondeli kolem 9 rano a zpet to bude ctvrtek odpoledne...

Takze vicemene v obou pripadech ve spickach...

Diky...

PříspěvekNapsal: 07 čer 2012 08:16 
Diskutér

Rozhodně MHD (ono je to cca 20km takže taxi by se prodražilo - cca 500Kč za jedno), přímo na Keleti vlezeš do metra (v 99% případů kontrolují vstupenky u vstupu), přejedeš na Deak Ferenc Ter a tam na modré metro a až na konečnou (Kobanya Kispest) a pak bus 200 na letiště.

Jinak vše je na: http://bkv.hu/en/

Naposledy upravil jemnice dne 07 čer 2012 08:50, celkově upraveno 1

PříspěvekNapsal: 07 čer 2012 08:23 
VIP

Snad to neni uplne stara informace, ja uz si to taky moc nepamatuju http://www.budapest-tourist-guide.com/t ... citycentre

PříspěvekNapsal: 07 čer 2012 09:16 
Diskutér

Velke diky vsem :!: , jeste jednou omluva, ze otravuju s vecma, ktere by se daly i vyguglit, ale snad to pomuze i v budoucnu nekomu, kdo tady zabrousi...

Jeste jeden dotaz, mate nekdo zkusenost s kupovanim prestupnych jizdenek na nadrazi platebni kartou (automaty, kiosk...), nebo radeji si jit vymenit i forinty...

PříspěvekNapsal: 07 čer 2012 09:29 
VIP

Kamyl píše:
Velke diky vsem :!: , jeste jednou omluva, ze otravuju s vecma, ktere by se daly i vyguglit, ale snad to pomuze i v budoucnu nekomu, kdo tady zabrousi...

Jeste jeden dotaz, mate nekdo zkusenost s kupovanim prestupnych jizdenek na nadrazi platebni kartou (automaty, kiosk...), nebo radeji si jit vymenit i forinty...

děláš jako kdyby HUF byl nedostatkový zboží :)

PříspěvekNapsal: 07 čer 2012 09:44 
Diskutér

Kamyl píše:

ja som platil s kartou za prestupné lístky ale to bolo na stanici metra 3 na Nepliget

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 371 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 25  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina