Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 14 říj 2019 11:27

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 85 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Přespání na letišti zdarma
PříspěvekNapsal: 27 dub 2012 19:23 
Diskutér

Co sekurity a uklízeči nebudily na letišti AMS?

PříspěvekNapsal: 07 črc 2013 19:45 
VIP

Sice to sem úplně nepatří, ale nechci zakládat nové téma: Přespání na heliportech.

Úplně nevím přesně ITAO kód heliportu, tak tady je GPS: 45°50'27.399"N, 9°26'15.459"E

Jedná se o heliport Mt.Magnodeno, nachází se přibližně 20 metrů od stejnojmenné hory. Na heliport nejezdí žádná veřejná ani neveřejná doprava a dostat se sem jde i pěšky. Provoz je tu slabý (0 vzletů i přistání) a ve večerních hodinách, skoro jako všude jinde, jeho intenzita klesá. Dá se lehnout v podstatě kdekoliv, ale nejlepší je travnatá východní polovina. Heliport je otevřený 24 hodin denně, takže vás nikdo nevyhání ani nebudí ve čtyři ráno, jak je tomu v nedalekém Bergamu. Zato se vám může stát, že vás ve čtyři ráno probudí bouřka. Ostraha taky byla v pohodě. Jestli mám srovnat heliport Mt. Magnodeno s dalšími letišti v okolí (Bergamo, Linate, Malpensa), tak jde o jednoznačně nejpohodovější spaní. V Miláně jste z Lecca za hodinu.

Přílohy:
DSC01772A.JPG
DSC01772A.JPG [ 211.63 KiB | Zobrazeno 1798 krát ]

PříspěvekNapsal: 07 črc 2013 21:25 
Kolemjdoucí

No já nevím, stan super, ale mně Goro poradil spaní přímo v refuge Magnodeno asi 20 m od heliportu, zatopili jsme si tam i v krbu, karimatky a spacáky samozřejmostí jako kdekoli jinde na letišti, když nejsou zrovna koženkový sedačky. A bouřka nás nerozhodila.....Pravda, přístup trochu obtížnější, ani shuttle jsme neobjevili. Ale při delším přestupu v Bergamu lze doporučit :)

Předmět příspěvku: Re: Přespání na letišti...
PříspěvekNapsal: 03 čer 2018 18:17 
Diskutér

[quote="Wayne"]Pro ty, co budou delsi dobu, treba i pres noc, pobyvat na letisti v Mnichove: V terminalu, odkud odleta jen Lufthansa na vnitronemecke lety a kratke lety po Evrope, tedy i do CR, jsou automaty na priblizne 15 druhu kafe a horke cokolady zdarma bez omezeni. Neni vhodne to zneuzivat, ale na male obcerstveni pri dlouhem prestupu je to fajn. Pristup do terminalu pri prestupu neni omezen jen na lety LH (sorry, nevim cislo, resp. pismeno terminalu, ale to najdete).[/quote

Je to ještě platný?
Kde je možné se vyspat?
Díky

PříspěvekNapsal: 04 čer 2018 08:16 
Návštěvník

Spaní nevím, ale automaty na kafe už zdarma nejsou. mylsím, že kapsle stojí 1-2 eura.

PříspěvekNapsal: 04 čer 2018 10:16 
VIP

Pamatoval jsem si taky automaty zadara a nenarazil jsem ted v dubnu na ani jeden. Spat se da perfektne v prvnim patre terminalu 2. Jsou tam restaurace, ktere pres noc zaviraji. Jsou tam i lavicky bez operatek na ruce, takze klidne se da lehnout pres tri sedacky. U toho terminalu zastavuje i Flixbus z Prahy. O patro vyse je observation-deck.

Naposledy upravil Posheidon dne 05 čer 2018 08:41, celkově upraveno 1

PříspěvekNapsal: 04 čer 2018 20:38 
VIP

Je to o patro, víš? (sorry, nedalo mi to)

PříspěvekNapsal: 04 čer 2018 21:18 
Diskutér

díky moc,letím na Thassos,jak tady Luky dával akci.Ale Flixbus na letiště byl hodně drahý,tak to mám do centra.Večer dojezd.Potom asi vlak?

PříspěvekNapsal: 04 čer 2018 22:35 
VIP

Jestli jedeš z Prahy, staví na letišti nejdřív, takže cajk.

PříspěvekNapsal: 05 čer 2018 08:42 
VIP

brumbrum píše:
Je to o patro, víš? (sorry, nedalo mi to)
Ano, presne takhle to bylo mysleno :D C6 zasah, potopena = je mi stydno :oops: Kazdy mame holt svuj kryptonit a jsem si vedom, ze ten muj se vyskytuje ne zrovna ojedinele. Je to holt boj. Diky za upozorneni, opraveno.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 85 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina