Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 19 srp 2019 00:48

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 85 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Přespání na letišti zdarma
PříspěvekNapsal: 11 pro 2009 17:44 
VIP

Zejména při cestování s nízkonákladovými společnostmi se člověk nevyhne tomu, že přespává na letišti. Rád bych věděl zkušenosti ostatních, kde to ujde, kde to je pohádka a kde to stojí za starou bačkoru a vyplatí se najít ubytování... případně nějaké moudra typu, že v Ženevě, kde jsou všude opěrátka jsou v čekárně první pomoci krásně polstrovaný sedátka a asi nejlepší spaní na celém letišti...atd.

Předmět příspěvku: Re: Přespání na letišti...
PříspěvekNapsal: 11 pro 2009 17:53 
Diskutér

Pro ty, co budou delsi dobu, treba i pres noc, pobyvat na letisti v Mnichove: V terminalu, odkud odleta jen Lufthansa na vnitronemecke lety a kratke lety po Evrope, tedy i do CR, jsou automaty na priblizne 15 druhu kafe a horke cokolady zdarma bez omezeni. Neni vhodne to zneuzivat, ale na male obcerstveni pri dlouhem prestupu je to fajn. Pristup do terminalu pri prestupu neni omezen jen na lety LH (sorry, nevim cislo, resp. pismeno terminalu, ale to najdete).

Předmět příspěvku: Re: Přespání na letišti...
PříspěvekNapsal: 11 pro 2009 17:59 
Administrátor

Mnichov (MUC) - Terminál 2 má opravu celkem slušný spaní. Ale hlavně co já dávám hodně k plusu je zdarma sprcha. Je v obou terminálech, ve sterém (1), tak i v novém (2). Jsou trochu schované, kde mnoho lidí nešmejdí, ale učitě je při hledání najdete.

Předmět příspěvku: Re: Přespání na letišti zdarma
PříspěvekNapsal: 11 pro 2009 19:16 
Kolemjdoucí

Zkušenosti z tranzitu v Sharjah (UAE),hub nizkonakladovky Air Arabia: letiste neni takova hruza,jak se rika. Zalezi na casti,kde se nachazite. Teoreticky lze spat v prayer rooms (modlitebny),ofiko zakazano,ale da se. Ok koberec,ale hlucna hlaseni.Letiste je neskutecne zive a nonstop operujici,vse tam bezi 24/7. BYla jsem tam 18 hodin v tranzitu a uteklo to neskutecne rychle. Letiste je prumerne drahe,da se..Nic moc tam neni,par duty free.O zabavu se tam stara rozlicne osazenstvo spolutranzitujici..je dost zabavne poslouchat ty socko-strories..ale dobre se zabije cas.. JInak lety Air Arabia super.Vyborny servis (ac oproti platbe onboard),mila posadka, dobre ceny.

PříspěvekNapsal: 11 pro 2009 22:08 
VIP

Ohledně této tématiky doporučuju pročíst web http://sleepinginairports.com/ . Z velkých letišť jsou tam snad všechny, a občas dokonce i nějaká nádraží a přístavy.

PříspěvekNapsal: 13 pro 2009 22:24 
VIP

Já jsem přespával v Miláně (BGY) a ustlal jsem si to pěkně u check-inu, ale okolo půlnoci mě odtamtud místní "agente di polizia :D " vyhodil, že mám jít do příletů...nevím jakej v tom je rozdíl ale tak to je,doporučuju ustlat si na zemi,jsou tam všude opěrátka a tolik místa tam není.

PříspěvekNapsal: 14 pro 2009 00:17 
Administrátor

Bergamo je na klidný spánek právě z důvodů velké aktivity ochranky nic moc. Když je fajn počasí, tak jsem vždy spal venku nedaleko letiště na louce. Ale jinak je to samozřejmně celkem dobrý, neboť jsou i horší letiště na spaní.

PříspěvekNapsal: 14 pro 2009 00:38 
Diskutér

No, já teda spal v Dublinu, tam byly, co si pamatuju kovový a studený sedačky a i v červnu tam byla zima a furt něco dost nahlas hlásili a pak na STN. Vůbec na všech lodýnskejch letištích mi přijde straašně málo sedaček, že se tam ani při přestupu nedá sednout, natož se někde natáhnout.. Na STN jsme to ale vyřešili karimatkou u přepážky reklamací zavazadel a bylo to úplně v poho, nikdo nás nevyhazoval a ani tam moc nehlásili a bylo tam i docela teplo.

PříspěvekNapsal: 14 pro 2009 14:23 
Kolemjdoucí

Presne tak, byl sem v milane - bergamu a tam se spat nedalo... Porad tam chodila ochranka a lezet cloveka nenechali. Ale jelikoz sme byli kempovat, tak sem si na prazdnym parkovisti ustlal na karimatce a to bylo bez problemu...

PříspěvekNapsal: 17 pro 2009 12:55 
Moderátor

Johny píše:
No, já teda spal v Dublinu, tam byly, co si pamatuju kovový a studený sedačky a i v červnu tam byla zima a furt něco dost nahlas hlásili a pak na STN. Vůbec na všech lodýnskejch letištích mi přijde straašně málo sedaček, že se tam ani při přestupu nedá sednout, natož se někde natáhnout.. Na STN jsme to ale vyřešili karimatkou u přepážky reklamací zavazadel a bylo to úplně v poho, nikdo nás nevyhazoval a ani tam moc nehlásili a bylo tam i docela teplo.

Na STN je poměrně dobrý prostor na konci haly poblíž odbavení Air Asia, teplo a sedačky střídavě bez opěrek,kde se dá natáhnout celé tělo, a s opěrkami. Samozřejmě je to na bázi kdo dřív přijde, ale pokud se letí z Brna, místo není problém. Plusem je i poměrně levný Spar přímo v hale (pivo 1GBP, velké kafe 1,26 GBP).

PříspěvekNapsal: 17 pro 2009 15:20 
Diskutér

já jsem spal v aténách, sedačky jsou tam oddělené opěrátky, takže je lepší se vyvalit na zem. v mnichově se mi spalo dobře a velké plus je samoška mezi terminály, také mě kontrolovali policajti, ale vše ok, jen si zjistili, zda mám letenku. v bahrajnu jsem se moc nevyspal, tranzit je hrozně rušný a počet laviček nedostatečný.

PříspěvekNapsal: 20 pro 2009 00:30 
Nováček

Londyn Heathrow (LHR) 2, mekke ciste koberce, neni potreba ani karimatka, v noci slaby provoz, policajti velmi zdvorili
/opatrne vas obejdou aby vas nevzbudili/, automaty na kavu, internet v miste, ciste toalety, rano se muzete v pohode
osprchovat. Docela prima spani.

PříspěvekNapsal: 20 pro 2009 09:30 
VIP

STN a teplo?? Kde jsi prosím tě tuhle srandovní větu vzal??? Je tam pořád zima a když přijedu v deset, tak už bez šance na sedačky.... Dublin je naproti tomu pohoda, druhý patro v barech, se tam dá spát celkem prima.... Bergamo v půlnoci zavřou odlety a ve čtyři vzbudí všechny i v příletech a jdou to tam uklízet (ale aspoň se člověk nemusí bát že zaspí :-) ) ... to jsem rád, že Mnichov je super, to se hodí...budu jezdit tam večer nebo na noc

PříspěvekNapsal: 20 pro 2009 14:09 
Moderátor

Zajda píše:
STN a teplo?? Kde jsi prosím tě tuhle srandovní větu vzal??? Je tam pořád zima a když přijedu v deset, tak už bez šance na sedačky.... Dublin je naproti tomu pohoda, druhý patro v barech, se tam dá spát celkem prima.... Bergamo v půlnoci zavřou odlety a ve čtyři vzbudí všechny i v příletech a jdou to tam uklízet (ale aspoň se člověk nemusí bát že zaspí :-) ) ... to jsem rád, že Mnichov je super, to se hodí...budu jezdit tam večer nebo na noc

Na STN jsem spal v březnu a teď v prosinci a v rohu budovy příjemně přihřívaly radiátory.
Dobře s vyhříváním (leden) se dá přečkat i v EMA v levé části naproti odbavení Ryanairu. Jsou tam sice dveře, ale v noci jimi nikdo neprochází, úklidová četa je nevtíravá, zato po 4. hodině ráno nastupují nedočkaví Angličané...

PříspěvekNapsal: 20 pro 2009 23:24 
Diskutér

Tak letos jsme spali celkem v pohodě na letišti Trapani na Sicílii, polstrované 4-sedačky bez opěrek. Problém je však, že jich tam není moc a právě ty 4-sedačky tak stačí pouze pro jednoho.
P.S: Dole je sedaček víc, ale dost tam otravují uklízeči. Lepší to je nahoře před bezp. kontrolou, sice tam jsou jen 2 sedačky, ale nikdo nás tam neotravoval, nikdo neprudil a spali jsme v pohodě bez probuzení skoro 6 hodin.
Další letiště Venice Treviso, tam jsou kovové sedačky s opěradly, takže spaní na nich není nic moc a člověk se vlastně nevyspí. Ale vklidu jsme si lehli na zem a opět nás nikdo neprudil a ani neotravoval.

Jinak předem před spaním na letišti, hlavně v zimě si dobře doporučuji zjistit jak letiště funguje. A jestli nezavírá na noc. V Říme na Ciampino jsme si všimnul nápisu, že se letiště od cca 00.30 do 4.30 zavírá. A přežít venku při současném počasí se rovná skoro sebevraždě.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 85 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina