Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 08 pro 2019 06:48

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Flightics - vyhledávač eurotripů
PříspěvekNapsal: 26 bře 2016 18:27 
Kolemjdoucí

Zdravím všechny na fóru akcniletenky.

Chtěl bych Vám představit náš nový vyhledávač letenek zaměřený na možnost jednoduše skládat "eurotripy".

Adresa webu: http://flightics.com

Video návod na city break: https://www.youtube.com/watch?v=WMroXdwYIos

Rozdíl mezi "klasickým multi-city"
- Není zadávají se pevné data ale pouze rozsah kdy chcete odletět a následně počet dní jednotlivých zastávkách.

Příklad
odlet - PRG - 1.1.2017 až 15.1.2017
1. zastávka: Paříž - 2-4 dny
2. zastávka: Barcelona 2-3 dny
poslední stop zpět: PRG

Novinky
Už nějakou dobu interně testujeme funkci "nezáleží na pořadí zastávek". Pořád je to spíš alfa funkce (pro 5 zastávek je to faktoriál 5 kombinací = 120 (pro 6 je to 720) kombinací jak zastávky proházet takže se jedná o výpočetně docela náročnou úlohu, ale dává to podle mě hodně zajímavé výsledky.

Kdyby jste chtěl někdo vyzkoušet tak na: flightics-test-test.azurewebsites.net (stále alfa).

Naposledy upravil master83 dne 22 čer 2017 17:39, celkově upraveno 6

Předmět příspěvku: Re: Flightics - vyhledávač letenek
PříspěvekNapsal: 25 kvě 2016 15:05 
Kolemjdoucí

Update v poslední verzi:
V současné chvíli provádíme několíkrát deně aktualizace letů (ceny by tedy měly být relativně aktuální).
Do systému jsem přidali letenky Ryanair, Transavia
Pro city break je navíc přidána mapa pro lepší znázornění routingu.
Optimalizace rychlosti vyhledávání u některých dotazů.

Ukázka city breaku:
Hlavní výhodou vyhledávače je možnost sestavovat "eurotripy", kdy přesně určíte kolik dní chcete být v daném městě jako například na obrázku níže.
[attachment=0]flightics-city-break.jpg[/attachment

Přílohy:
Poznámka: flightics city beak
flightics-city-break.jpg
flightics-city-break.jpg [ 235.13 KiB | Zobrazeno 5745 krát ]

Naposledy upravil master83 dne 22 čer 2017 17:34, celkově upraveno 1

Předmět příspěvku: Re: Flightics - vyhledávač eurotripů
PříspěvekNapsal: 20 říj 2016 14:07 
Kolemjdoucí

Nově lze trip rozkliknout a mělo by dojít k obnovení ceny. Myslíte, že by detail měl obsahovat i mapu?

Dále je taky možné vynutit delší přestup (1-64h). Tahle volba je užitečná ve chvíli kdy nechcete někde čekat 6h na letiště ale radši si v městě přestupu udělat přestávku třeba na 24 až 36h :)

PříspěvekNapsal: 02 lis 2016 19:22 
Kolemjdoucí

Nově je přidaný Flybe.

A Wizzair/Germanwings už testujeme v interní verzi :)

Předmět příspěvku: Update
PříspěvekNapsal: 22 bře 2017 11:22 
Kolemjdoucí

Po delší odmlce máme připravenou první ostrou beta verzi.

Pokud by jste měli čas můžete vyzkoušet objednávku na nečisto na https://flightics-test-test.azurewebsites.net s kreditní kartou: 4154610001000209 CVV: 123 :)

Předmět příspěvku: Re: Update
PříspěvekNapsal: 22 bře 2017 11:59 
VIP

Chapu, ze mate radost a ze se chcete pochlubit co se noveho povedlo implementovat. Projekt je mi i sympaticky. Kdyby se ale dalo info do vlakna k tomuto vyhledavaci, tak by se to nejenze zobrazilo taky na prvnim miste tady na foru, ale hlavne by se to netristilo. Presunul bych to do prislusneho vlakna Flightics - vyhledávač eurotripů.

PříspěvekNapsal: 22 bře 2017 13:06 
Návštěvník

Koho zalovat kdyz mi pri zpozdeni uleti letadlo a nestihnu ostatni.

PříspěvekNapsal: 22 bře 2017 13:24 
Moderátor

Posheidon píše:
Chapu, ze mate radost a ze se chcete pochlubit co se noveho povedlo implementovat. Projekt je mi i sympaticky. Kdyby se ale dalo info do vlakna k tomuto vyhledavaci, tak by se to nejenze zobrazilo taky na prvnim miste tady na foru, ale hlavne by se to netristilo. Presunul bych to do prislusneho vlakna Flightics - vyhledávač eurotripů.

tve prani je mi rozkazem :-)

PříspěvekNapsal: 22 bře 2017 18:04 
VIP

PanTau píše:
Koho zalovat kdyz mi pri zpozdeni uleti letadlo a nestihnu ostatni.

Jasně píšou, že se jedná pouze o vyhledávač, tak nevim koho bys chtěl žalovat? Pokud ti uletí letadlo máš prostě smůlu.

PříspěvekNapsal: 22 čer 2017 17:45 
Kolemjdoucí

Novinky
Už nějakou dobu interně testujeme funkci "nezáleží na pořadí zastávek". Pořád je to spíš alfa funkce (pro 5 zastávek je to faktoriál 5 kombinací = 120 (pro 6 je to 720) kombinací jak zastávky proházet takže se jedná o výpočetně docela náročnou úlohu, ale dává to podle mě hodně zajímavé výsledky.

Kdyby jste chtěl někdo vyzkoušet tak na: https://flightics-test-test.azurewebsites.net (stále alfa).

PříspěvekNapsal: 24 čer 2017 06:29 
VIP

Nešlo by sem občas dát na ukázku nějaký konkrétní zajímavý okruh? Pro ty, kteří mají zrovna čas a je jim jedno kam poletí.

PříspěvekNapsal: 26 čer 2017 18:51 
Kolemjdoucí

anavi píše:
Nešlo by sem občas dát na ukázku nějaký konkrétní zajímavý okruh? Pro ty, kteří mají zrovna čas a je jim jedno kam poletí.

Omlouvám se o víkendu o jsem objevil chybu v testovací verzi tak jsem musel vrátit předchozí verzi a dnes konečně nahrát opravenou (včetně optimalizací).

Příklad taková klasika: Amsterdam (2-4dny) + Paříž (2-4dny) na léto je to už dražší ale na konec léta/září

https://flightics-test-test.azurewebsites.net/en/city-break/1/1/2-10/cz-21-08-2017-09-09-2017/cdg-ory-2-4/ams-2-4/cz-2-5/

Na srpen pak třeba tohle: Kodaň (2-3dny), Dublin (1-3dny), Londýn (2-3dny)
https://flightics-test-test.azurewebsites.net/en/city-break/1/0/2-10/prg-01-08-2017-25-08-2017/sen-lcy-lhr-ltn-lgw-stn-2-3/cph-2-3/dub-1-3/prg-2-5/
cca kolem 3200kč

Něco trochu divočejšího: znovu srpen Londýn (1-3dny), Dublin (1-3dny), Barca (1-3dny), Paříž (1-3dny) --- dny jde editovat posuvníkem dle libosti
https://flightics-test-test.azurewebsites.net/en/city-break/1/0/2-10/prg-01-08-2017-25-08-2017/sen-lcy-lhr-ltn-lgw-stn-1-3/gro-bcn-reu-1-3/dub-1-3/cdg-bva-ory-1-3/prg-2-5/
cca kolem: 5000kč

Na test-test nezapomeňte zapnout nezaleží na pořadí zaszávek zkusí to pak všechny kombinace (paris-london-dublin-barca | paris-london -barca-dubline atd.. v tomhle případě je to 4! = 24 možností jak to proházet).
cca kolem: 6000kč (přímé lety na léto)

A tohle už je výkonově horší, ale jde tam zadat celý státy.
2-4dny Italie, 2-4dny Anglie, 2-4 Německo, 2-4 Irsko, 2-4 Francie hodí to nejlevněší kombinace (zase zaškrtnut nezaleží na pořadí)
https://flightics-test-test.azurewebsit ... -4/cz-2-5/
Tady může být i na konec léta cena kolem 3000kč

Vždy je třeba počítat že celkový rozsah - doba dovolený je minimálně součet minimálních dob pobytu (2+2+2+2) až maximální doby pobytu (4+4+4+4). 8-16dní. Lze snadno editovat.

Koupit to pak logicky jde na webu airline nebo u nás na flightics.com (kdy to za vás zabookujeme, uděláme vám check-in a podobně a samozřejmě v ceně na webu je započítaný poplatek) - pro booking je potřeba to potom překliklat od flightics.com (tam zatím nemáme funkci "nezáleží na pořadí" puštěnou furt ji testujeme na výkon je to docela náročný.

Některé výsledky dáváme na náš blog http://obletsvet.cz/ (pokud se to bere za spam tak poprosím moderátora o smazání) a na náš FB profil (https://www.facebook.com/flightics), ale určitě sem můžu něco občas dát, pokud to nebude vadit moderátorům fóra.

PříspěvekNapsal: 26 čer 2017 18:56 
Kolemjdoucí

Posheidon píše:

Za tohle se omlouvám potom co jsem přepsal předmět se to pravděpodobně zařadilo jako nové vláknu až teď mi to došlo (očekával jsem že když dole kliknu na odpověď a pak změním předmět že to zůstane v jednom vlákně). Formu sice čtu už dlouho ale registroval jsem se nedávno a vlastně jsem sem skoro vůbec nepsal jinak.

PříspěvekNapsal: 24 srp 2017 19:20 
Kolemjdoucí

Tak po delší odmlce mám novinku (zatím stále v testovací verzi).

První letecká společnost z Asie (AirAsia). Příklad tripu po Asie (cena kolem 5-6tis).

Obrázek

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina