Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 08 pro 2019 06:44

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 30 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Southwest Airlines
PříspěvekNapsal: 30 dub 2011 06:05 
Kolemjdoucí

Chystám se koupit letenku SFO-LAS a cenově shodně (cca 80 USD) vychází Virgin America, kterou mi nabídla Expedia, a Southwest, kterou jsem našla přímo na jejich stránkách. V podmínkách přepravy jsem se dočetla, že:

"Fares do not include a federal excise tax of $3.70 per takeoff and landing.
Fares do not include airport-assessed passenger facility charges (PFC) of up to $9 and government-imposed September 11th Security Fee of up to $5 one-way."

Tyto poplatky jsou již zahrnuty v celkové ceně letenky při platbě?
Máte zkušenost s platbou českou Visou/Mastercard na stránkách Southwest?
A poslední otázka :-) : Doporučili byste mi na tento let Southwest či Virgin America? Jediné v čem jsem našla rozdíl, je možnost dvou odbavených zavazadel u Southwest zdarma.

Díky za odpovědi!

Předmět příspěvku: Re: Southwest Airlines
PříspěvekNapsal: 30 dub 2011 08:22 
Diskutér

s Virgin America nemam zkusenosti, ale southwest vse vporadku - letel jsem celkem 3 segmenty, platba ceskou visou, vsechny lety vpohode, celkove bych tu spolecnost doporucil vsema 10ti. Celkova cena uz je vcetne vsech poplatku.

PříspěvekNapsal: 30 dub 2011 10:45 
Diskutér

charlie2025: Jsi si jistý, že cena je už konečná? Protože podle toho co tady la.foule píše je docela zřejmé že ty další poplatky se k těm 80 USD musí ještě připočítat. Proč by tam jinak bylo napsáno "fares DO NOT include...."

Já jsem s nima ale osobně nikdy neletěl, takže pokud seš si tím jistý, tak ok ;)

PříspěvekNapsal: 30 dub 2011 11:00 
Diskutér

Takhle, celkova cena je pro me to v druhem kroku - air total, to uz vetsi nebude a to je vcetne tech poplatku.

PříspěvekNapsal: 30 dub 2011 13:34 
VIP

la.foule píše:
Tyto poplatky jsou již zahrnuty v celkové ceně letenky při platbě?

Ano. To co zaplatíš na webu Southwestu je konečná suma, nic dalšího už neplatíš.

la.foule píše:
Máte zkušenost s platbou českou Visou/Mastercard na stránkách Southwest?

Ano. Bez problémů. Stejně jako na webu Virgin America.

la.foule píše:
Doporučili byste mi na tento let Southwest či Virgin America?

Vyzkoušel jsem obě a pokud bych si měl vybrat mezi WN a VX, tak jednoznačně Virgin America... i za cenu zpoplatněného zavazadla.

Podívej se jestli to náhodou z Oaklandu nevychází levněji, je to jen o pár stanic BARTu dál a ceny tam bývají někdy zajímavější.

PříspěvekNapsal: 02 kvě 2011 22:14 
Kolemjdoucí

Nakonec jsem koupila u Southwest, časy mi vyhovovaly více. Na lety z OAK jsem se dívala už předtím, protože na OAK přilétám o pár dní dříve, ale levněji to nevyšlo.

Děkuji za pomoc a postřehy!

PříspěvekNapsal: 26 kvě 2011 19:00 
Návštěvník

Dobrý den, ahoj,
rád bych v říjnu z NY přelet na Floridu (Miami, Tampa, to je fuk). Zatím mi nejlépe vychází Southwest za cca 4 tis. Dá se očekávat, že ceny klesnou? Jak se vyvíjí ceny, nemáte někdo zdání?
díky za rady, připomínky, posměch ;)

PříspěvekNapsal: 26 kvě 2011 23:12 
VIP

SkočDoPole píše:
Zatím mi nejlépe vychází Southwest za cca 4 tis. Dá se očekávat, že ceny klesnou?

Těžko říct, ale 100-110 USD + tax je obvyklá cena na kterých jednosměrné letenky začínají a výrazně levněší bývají jen málokdy.
Za 104 + tax ow létá jetBlueJFK-TPA nebo JFK-FLL. Mají 1 zavazadlo v ceně podobně jako u Southwest, ale podstatně lepší palubní servis.
http://www.jetblue.com
Hledání na kayaku pro náhodné datumy v říjnu 2011 mi vyhodilo jako nejlevnější HPN-MCO za 197 USD all incl.
Jak kayak tak např. travelocity mají funkci "hlídacího psa", které tě automaticky upozorní mailem v případě že by pro danou linku cena spadla pod cenovou hranici, kterou si určíš. Být tebou tak klidně měsíc, šest týdnů pomocí něj ceny sleduju a uvidíš jestli se něco zajímavého objeví. Nečekej ale nic typu že bys letěl za 49 USD all incl. ow apod. to bys byl nejspíš zklamán.

SkočDoPole píše:
Jak se vyvíjí ceny, nemáte někdo zdání?

Asi spíš k horšímu dáno situací na trhu a ceně ropy.

SkočDoPole píše:
díky za rady

Dívej se i na odlety z letišť jako HPN (White Plains nebo také Westchester County, NY), kam se dostat z Manhattanu není ani dražší (5+2 USD) ani časově náročnější než se dostat na JFK nebo EWR.
To samé na Floridě je dobré se dívat i na letiště jako FLL (Ft. Lauderdale), PBI (West Palm Beach) nebo RSW (Ft. Myers).

PříspěvekNapsal: 27 kvě 2011 16:14 
Návštěvník

SkočDoPole píše:
Dobrý den, ahoj,
rád bych v říjnu z NY přelet na Floridu (Miami, Tampa, to je fuk). Zatím mi nejlépe vychází Southwest za cca 4 tis. Dá se očekávat, že ceny klesnou? Jak se vyvíjí ceny, nemáte někdo zdání?
díky za rady, připomínky, posměch ;)

Nevim jaký jsi dobrodruh a jak tlačíš na cenu, ale pokud hodně, tak je tady Allegiant. Proletíš se MDéčkem a a ze letišť v Allentownu cca 150 km od Manhattanu a v Elmiře cce 250 km daleko létají třeba destinace na Floridě na říjen cca od stovky včetně tax + 20 usd za zavazadlo.

Je to trošku z ruky a je to super lowcost, takže letadla nejsou nejnovější platíš kromě záchodů za všechno a palubní servis nebude nic moc.

Není to sice jako Ryanair, ale čekal bych že u nich ceny ještě klesnou, třeba na červen je tam dost termínů z Elmiry FLL one way za 55 usd + 20 za kufr., takže by něco podobnýho mohlo být i na říjen.
http://www.allegiantair.com
A koukám že by tohle asi stálo ze přesun do jiného tématu

PříspěvekNapsal: 27 kvě 2011 16:31 
Návštěvník

což o to, mě by to určitě nevadilo, ale kdo ví, jak by se tvářila přítelkyně :D každopádně díky za rady, ještě chvíli počkám a uvidíme, jak se budou hýbat ceny...

PříspěvekNapsal: 28 kvě 2011 16:09 
VIP

Walt píše:
SkočDoPole píše:
Nevim jaký jsi dobrodruh a jak tlačíš na cenu, ale pokud hodně, tak je tady Allegiant. Proletíš se MDéčkem a a ze letišť v Allentownu cca 150 km od Manhattanu a v Elmiře cce 250 km daleko létají třeba destinace na Floridě na říjen cca od stovky včetně tax + 20 usd za zavazadlo.

Pak by to asi chtělo taky uvést jak se tam dostat a za kolik a kolik je skutečná úspora z toho trmácet se bůhví kam namísto toho letět přímo z NYC.
Co jsem se díval tak Greyhound jezdí do Allentownu jednou denně, za 20 USD. Do Elmiry, která je mimochodem daleko cca. 250 ne km ale MIL, jsem našel jízdenky za 69 USD.

PříspěvekNapsal: 28 kvě 2011 23:13 
Návštěvník

Citace:
Pak by to asi chtělo taky uvést jak se tam dostat a za kolik a kolik je skutečná úspora z toho trmácet se bůhví kam namísto toho letět přímo z NYC.
Co jsem se díval tak Greyhound jezdí do Allentownu jednou denně, za 20 USD. Do Elmiry, která je mimochodem daleko cca. 250 ne km ale MIL, jsem našel jízdenky za 69 USD.

Mil, no chybička se vloudila. Nepopírám že to nakonec může být dražší než let z NYC, viz známé levné letenky do USA za 5+2+2+1 místo z Prahy za 10 tisíc.
Předpokládal jsem, že pokud je jedno kam přiletí, tak může být variabilnější i na odletu, navíc ač je to nepravděpodobné nemusí být přímo v NYC, ale i někde jinde ve státě.
Holt je to jenom informace, někdo dělá kvůli pár ušetřeným korunám hrozný věci.

PříspěvekNapsal: 28 kvě 2011 23:37 
VIP

Pokud je faktorem úspora peněz, tak pro jednu cestu by možná stál za úvahu i vlak. NYC-Orlando za 122 USD, uvidíte kus Ameriky, sedačky jsou fakt pohodlné, místa pro nohy fůra.

PříspěvekNapsal: 28 kvě 2011 23:55 
Návštěvník

Ano ten vlak je taky možnost. Za 122 USD se dá jet až do Deerfield Beach, což je mezi West Palm beach a Fort Lauderdale, případně do Fort Lauderdale nebo Miami je to za 125 USD.
Akorát tady je jasný, že kromě slevy na ISIC a případě promotion kódu bude cena jenom stoupat.
A pohodlnost vlaku můžu potvrdit, já sice jel jenom z Tampy do FLL, ale byla to příjemná cesta.

PříspěvekNapsal: 07 úno 2013 13:06 
Diskutér

nyni akce pro lety:

do 500 mil cena 49 dolaru OW

501-1000 mil 89 dolaru OW

napr. las vegas - san francisco duben, kveten cerven 49 dolaru

v cene odbavene zavazadlo

http://www.southwest.com/html/promotion ... WSAL130205

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 30 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina