Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 25 led 2020 23:43

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 223 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 15  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Pegasus airlines
PříspěvekNapsal: 31 črc 2014 06:27 
VIP

Edgar píše:
Ahoj, na konci září letím Budapešť-Istanbul. Je to můj první let, tak jsem z toho celkem nervózní. Má někdo nějaký tip, zkušenost s lety na téhle trase?
Letenky kupoval turecký kamarád, poslal pouze jakýsi potvrzovací e-mail s tím, že check-in se provede před odletem online. Jsem opravdový lajk, omlouvám se, budu ráda za jakoukoliv radu, i jak se třeba pohybovat na budapešťském letišti.. :shock:

Jedná se mi i o to, že do Budapešti dorazím vlakem 3,5 hod před odletem (bez zpoždění vlaku) a cesta z nádraží na letiště trvá podle googlu 1 hod. Je to dostatečné? Absolvoval už někdo přesně takovouhle cestu? Díky moc..

Taky bych to nepokoušel, Maďaři kolem Vácu pořád budujou a pár hodin zpoždění se stává, jel bych radši o vlak (2h) dřív. Po letišti je nejlepší se pohybovat pěšky, ale třeba Tě někdo poponese, nebo aspoň sveze na vozíku na zavazadla;-) A na turecký kamarády pozor, ať příště neplatíš infanta! :-D

PříspěvekNapsal: 09 zář 2014 14:50 
Diskutér

Zdravím,

zobrazovala sa Vám zakúpená a zaplatená letenka od pegasus na checkmytrip alebo podobných stránkach?

Na mail my prišlo len rezervačné číslo, ale na stránke vidím aj ticketnumber, takže by to malo byť ok. Ale chcel si byť istý, že tam nie je nejaký problém.

PříspěvekNapsal: 09 zář 2014 15:25 
Návštěvník

Anubis85 píše:
Zdravím,

zobrazovala sa Vám zakúpená a zaplatená letenka od pegasus na checkmytrip alebo podobných stránkach?

Na mail my prišlo len rezervačné číslo, ale na stránke vidím aj ticketnumber, takže by to malo byť ok. Ale chcel si byť istý, že tam nie je nejaký problém.

Ne, nespolupracuji s temi rezervacnimi systemy (nevim jak se jmenuji, jeden tusim Galileo) - takze v klidu, vse je ok :)

PříspěvekNapsal: 10 zář 2014 00:49 
Diskutér

Ahoj. Mám dotaz. Mám koupenou letenku přes stránky Pegasus z Vídně do Antalye, vše na jedné letence. V Istanbulu SAW mám na přestup přesně 60 minut. Odbavená zavazadla budou z Vídně až do Antálye. Stihnu přestup za hodinu? Jde mi o to, že letím s rodinkou a 2letým dítětem a jelikož je to poslední let ve 23:55 hodin tak další let je až ráno. Doufám, že kdyby se to nestihlo, tak mě přebookují na ráno ( byl by nárok i na ubytování?) nebo u lowcostu budu rád, že mě to přebookují na ráno? Děkuji za odpověď

PříspěvekNapsal: 10 zář 2014 07:08 
Kolemjdoucí

Čerstvá skúsenosť s Pegasus Airlines z 26.8. 2014. Leteli sme z VIE do ECN na Cypre s prestupom v SAW (lety na 1 letenke). Na prestup v SAW sme mali 80 minút, ale už z VIE Pegasus meškal vyše 90 minút, tzn. pôvodný let SAW-ECN sme nestihli. Pri "transit desk" Pegasus nás bez akýchkoľvek rečí prehodili na neskorší let. Tu však nastal problém, že napriek tomu, že sme boli "transit passengers" tak sme museli ísť cez pasovku a opäť cez security, kde bolo veľmi veľa ľudí a tak sme aj ten neskorší let stihli len tak-tak. Po prílete na Cyprus nám z troch kufrov prišiel len jeden (a to som na transit desku vyslovene žiadal, nech si oskenujú batožinové lístky a kufre preložia na neskorší let), spísali sme report, nahlásil som adresu hotela a číslo mobilu. Na druhý deň ráno volám na letisko a potešili ma, že chýbajúca batožina je už tam (poslali je posledným večerným, alebo prvým ranným letom). Na druhej strane mi oznámili, že Pegasus momentálne nemá žiadny transfer z letiska do Kyrenie ani okolia a mám vraj na doručenie batožiny čakať. Snažil som sa dovolať na help desk Pegasus v Istanbule a zistiť kedy budú robiť transfer baožiny, ale márne, automat so mnou rozprával len po turecky a prepnúť na "English - dial 8" to nešlo. Volám na letisko ECN po druhýkrát a navrhujem, že si prídem osobne pre kufre (2 malé deti a manželka sa už chceli kúpať), ale zmrazili ma tým, že mi ich nemôžu vydať, pretože s nimi môže manipulovať len Pegasus ako dopravca. Argumentujem, že ja som majiteľ kufrov a mám i príslušné batožinové lístky, atď.., ale nič nepomohlo. Tak som do akcie zapojil cyperských známych a popoludní mi kufre priniesli oni a nie Pegasus. Na moje prekvapenie mi na ďalší deň volali z letiska Ercan, že tam majú moje kufre a čo vraj s nimi bude ? Tam som im odpovedal, že možno tam ešte nejaké kufre majú, ale určite nie tie moje, pretože tie mi deň predtým priniesli moji priatelia osobne z letiska. To nie je možné, my len tak batožinu hocikomu nevydáme - znela odpoveď. Tak som sa len pousmial o odvetil, že nech si to tam poriadne pozrú. Následne mi volali znovu, že kufre tam naozaj nie sú - tzn. Kocúrkovo.
Takže zhrniem:
PGS mešká dosť často a viedenská linka zvlášť v letnej sezóne, ale to nie je v lete žiadna výnimka ani u iných spoločností.
V prípade meškania bolo prebukovanie na neskorší let urobené štandardne.
Lietadlá relatívne čisté, zodpovedajúce veku.
Posádky milé a pozorné (deťom priniesli vankúše, atď...)
Mali sme zakúpené jedlo, na lete VIE-SAW v poriadku, ale pri zmeškanom lete už nedokázali jedlo prehodiť na nasledujúci let, tzn. idem žiadať o refundáciu.
Lety v poriadku, ale tam starostlivosť o zákazníka končí.

PříspěvekNapsal: 10 zář 2014 09:12 
Diskutér

MD-83 píše:
Čerstvá skúsenosť s Pegasus Airlines z 26.8. 2014. Leteli sme z VIE do ECN na Cypre s prestupom v SAW (lety na 1 letenke). Na prestup v SAW sme mali 80 minút, ale už z VIE Pegasus meškal vyše 90 minút, tzn. pôvodný let SAW-ECN sme nestihli. Pri "transit desk" Pegasus nás bez akýchkoľvek rečí prehodili na neskorší let. Tu však nastal problém, že napriek tomu, že sme boli "transit passengers" tak sme museli ísť cez pasovku a opäť cez security, kde bolo veľmi veľa ľudí a tak sme aj ten neskorší let stihli len tak-tak. Po prílete na Cyprus nám z troch kufrov prišiel len jeden (a to som na transit desku vyslovene žiadal, nech si oskenujú batožinové lístky a kufre preložia na neskorší let), spísali sme report, nahlásil som adresu hotela a číslo mobilu. Na druhý deň ráno volám na letisko a potešili ma, že chýbajúca batožina je už tam (poslali je posledným večerným, alebo prvým ranným letom). Na druhej strane mi oznámili, že Pegasus momentálne nemá žiadny transfer z letiska do Kyrenie ani okolia a mám vraj na doručenie batožiny čakať. Snažil som sa dovolať na help desk Pegasus v Istanbule a zistiť kedy budú robiť transfer baožiny, ale márne, automat so mnou rozprával len po turecky a prepnúť na "English - dial 8" to nešlo. Volám na letisko ECN po druhýkrát a navrhujem, že si prídem osobne pre kufre (2 malé deti a manželka sa už chceli kúpať), ale zmrazili ma tým, že mi ich nemôžu vydať, pretože s nimi môže manipulovať len Pegasus ako dopravca. Argumentujem, že ja som majiteľ kufrov a mám i príslušné batožinové lístky, atď.., ale nič nepomohlo. Tak som do akcie zapojil cyperských známych a popoludní mi kufre priniesli oni a nie Pegasus. Na moje prekvapenie mi na ďalší deň volali z letiska Ercan, že tam majú moje kufre a čo vraj s nimi bude ? Tam som im odpovedal, že možno tam ešte nejaké kufre majú, ale určite nie tie moje, pretože tie mi deň predtým priniesli moji priatelia osobne z letiska. To nie je možné, my len tak batožinu hocikomu nevydáme - znela odpoveď. Tak som sa len pousmial o odvetil, že nech si to tam poriadne pozrú. Následne mi volali znovu, že kufre tam naozaj nie sú - tzn. Kocúrkovo.
Takže zhrniem:
PGS mešká dosť často a viedenská linka zvlášť v letnej sezóne, ale to nie je v lete žiadna výnimka ani u iných spoločností.
V prípade meškania bolo prebukovanie na neskorší let urobené štandardne.
Lietadlá relatívne čisté, zodpovedajúce veku.
Posádky milé a pozorné (deťom priniesli vankúše, atď...)
Mali sme zakúpené jedlo, na lete VIE-SAW v poriadku, ale pri zmeškanom lete už nedokázali jedlo prehodiť na nasledujúci let, tzn. idem žiadať o refundáciu.
Lety v poriadku, ale tam starostlivosť o zákazníka končí.

Bohužel, tohle je nízkonákladovka a o batožinu si nemyslím že je problém s Pegasus .. O batožinu se stará letiště ne? x) každopádně buď ještě rád. A jinak to že sis koupil jídlo máš třeba na letence nebo něco takového? že by si to ukázal letušce .. Nebo jak probíhala konverzace o tom že máš koupené jídlo? :)

PříspěvekNapsal: 19 zář 2014 23:59 
Nováček

Ahoj,
chci se jen zeptat na nějaké info ohledně odletu z Budapeště - poradíte, jak to funguje s vyzvednutím letenky na letišti u PA? Letím takhle poprvé, tak jsem trochu nervózní :-)
A potom - potřebuji s sebou vzít spacák, ale do zavazadla se mi bohužel nevejde - lze ho nějakým způsobem přidělat na kufr/krosnu? Nebo si ho případně vzít jako příruční zavazadlo? :-)
Možná trochu hloupé dotazy, ale jak říkám... jsem "začátečník" :-)
Z.

PříspěvekNapsal: 27 říj 2014 21:05 
Diskutér

Zdravím. Hledám letenky na příští léto do Turecka a koukám, že jsem prošvihla slevu. Pořád mi vycházejí nejlevněji přímo přes Pegasus. Není někde nějaká záludnost ? Kupujete taky přes ně ? Děkuji

PříspěvekNapsal: 27 říj 2014 21:45 
Návštěvník

Neználek píše:
Zdravím. Hledám letenky na příští léto do Turecka a koukám, že jsem prošvihla slevu. Pořád mi vycházejí nejlevněji přímo přes Pegasus. Není někde nějaká záludnost ? Kupujete taky přes ně ? Děkuji

Pegasus je nízkonákladovka (podobně jako Wizz, Ryanair), tzn letenky se kupují primárně na jejich webu (nemusí se platit provize zprostředkovatelům), ačkoliv zrovna Pegasus v nějakém vyhledávacím systému tuším je, tak nejlevnější letenky budou na jejich webu. Akce má poměrně často, tak to chce vyčkat.

PříspěvekNapsal: 27 říj 2014 22:24 
VIP

To poslední dobou moc neplatí, díky akcím (chybám) různých serverů - např. airfasttickest.de, opodo.it , edreams.... atd. - se vyplatí trochu hledat.

PříspěvekNapsal: 27 říj 2014 22:54 
VIP

Souhlasim. Ted jsem se dival na jeden nemecky vyhledavac a nahodna Pegasus letenka z Prahy v cene ca 80 je pres jine prodejce zhruba o 7 euro levnejsi. Moc to neni, ale tech par minut prace to stoji. Koneckoncu o techto vecech je snad toto forum ;-)

PříspěvekNapsal: 10 lis 2014 12:35 
Diskutér

Je možné spraviť cez stránku pegasusu multicity letenku? Na stránke táto možnosť nie je (len round trip and one-way) , ale v odpovediach majú, že je to možné až pre 6 letov :?:

"Your on-line reservation can include a minimum of one and a maximum of six legs."

PříspěvekNapsal: 10 lis 2014 12:43 
Tazatel

asi jedine po jednotlivych segmentech. vyberes ten, ktery potrebujes a das "add flight" atd.

PříspěvekNapsal: 16 pro 2014 16:25 
VIP

Nemoznost online checkinu v Praze je stale aktualni?diky za odpoved ;)

PříspěvekNapsal: 13 bře 2015 19:49 
Tazatel

pegasus zacina letat pres bishkek do delhi.

http://www.rciventures.com/pegasus-asia ... i-service/

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 223 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 15  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina