Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 19 srp 2019 01:00

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 140 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Flydubai
PříspěvekNapsal: 23 kvě 2017 21:39 
Tazatel

Majci píše:
ahojte, leteli ste uz niekto s Flydubai do DARu? Lietadlo na Zanzibare pravdepodbne len vylozi / nalozi ludi a pokracuje do DARu. Zistoval som preto u Flydubai ci by sa dalo vystupit na ZNZ bez toho aby prepadol spiatocny let (z DARu ), vraj ano, ale garantovat mi to nemozu. Skusali ste to uz niekto?

A když je to low cost, tak není za stejnou cenu koupení 2x jednosměrný, namísto zpátečky?

PříspěvekNapsal: 24 kvě 2017 09:00 
Kolemjdoucí

praveze su kupovane ako spiatocne, pokial nikto nema podobnu skusenost, overim si este na prepazke, dohodnem batozinu a asi to skusim

PříspěvekNapsal: 24 kvě 2017 10:25 
Diskutér

Mám otázku. Letíme s Flydubai přes DXB do Colomba. Letíme dvě rodiny , každá s jedním dítětem. Vše rezervováno jako jedna objednávka přes jejich stránky. Má někdo zkušenost, jestli má smysl rezervovat sedadla? nemusíme nutně sedět vedle druhé rodiny, ale hlavně aby nám s dítětem dali sedadla vedle sebe. Někde jsem četl diskuze, že muselo dítě sedět samo bez rodičů, což by v našem případě (5 let) neprošlo

PříspěvekNapsal: 24 kvě 2017 12:01 
Diskutér

Dite do 12 let musi sedet vedle rodicu. Nic neplatte, udelejte check-in a i kdyz nebudete sedet vedle sebe tak nejposledneji stewardky vas posadi k sobe.
MAm osobni zkusenost z Ryan jeste predtim nez byla povinnost kupovat sedadlo.

PříspěvekNapsal: 24 kvě 2017 12:48 
Diskutér

To Asterix+panacek:
Ja mam presne opacnou zkusenost s usazovanim deti se Smartwings na letu z Dubaje - 5-lete dite nam posadili sice vedle jednoho z rodicu, ale pres ulicku (takze vedle nej sedeli dva cizi lide).

Mame prizpusobiveho kluka, takze s tim nemel velky problem, bavil se s nimi a kdyz se mu chtelo spat, tak si proste na jednoho z nich polozil hlavu (nastesti s tim nemeli problem, ale ne kazdy by to toleroval).

Letusky to pri vstupu do letadla odmitly resit, nulova snaha. Meli jsme takhle pres ulicku dve dvojice sedadel as 10 rad od sebe (celkem 4 spolucestujici, jen jeden z nas male dite).
Na check-in nam to jen oznamili, ze vedi, ze je to problem, ale ze to resit nemuzou a nebudou (pominu, ze jsme predtim meli rezervace mist, ktera nam Smartwings jednoduse jednostranne zrusil).

Cestujici okolo to videli celych 6 hodin, jak ho tam prubezne kontrolujeme a snazime se, aby ve spanku z te sedacky nespadnul, nepadal na toho cloveka vedle, atd. - byla tam okolo evidentne spousta moznosti, jak by to slo resit - nikdo se nenabidnul. Takze alespon diky tem dvema vedle za jejich tolerantni pristup k diteti.

PříspěvekNapsal: 24 kvě 2017 12:56 
Diskutér

Panacek- díky přesvědčils mě, že nebudu dělat rezervaci sedaček

Wayne - děkuji ti, odvolávám co jsem odvolal a jsem zase na začátku a nevím, jestli rezervaci nebo ne. přesně proto to sem píši, že už se hodně lidí setkalo, že dítě sedělo a dokonce jsem se dočetl i osamoceně ( 5 let) někde 20 sedaček od rodičů a to by naše malá to letadlo asi zbourala. Za rezervaci chtějí 1880,-kč , což se mě na druhou stranu zdá dost.

PříspěvekNapsal: 24 kvě 2017 20:00 
Tazatel

msq píše:
Ahoj, máte někdo zkušenosti s FlyDubai a kompenzacemi za zpožděný let? Letěli jsme PRG-DXB-CMB, let z Prahy cca hodinu a půl zpožděný, návazný let v Dubaji uletěl, byli jsme přebookování na následující let přes Maledivy a v důsledku toho jsme do Colomba přiletěli o cca 4 hodiny později. Problém vznikl na území EU, takže by se na to směrnice vztahovat měla. Co jsem ale četl různý recenze a zkušenosti, není to s vymahatelností kompenzace žádná sláva...

Trvalo to skoro 5 měsíců, ale žádosti o kompenzaci bylo částečně vyhověno - nabídnuto ale odškodné jen v 50% výši požadovaného. S FlyDubai to chce hodně trpělivosti, spoustu emailových urgencí, několik telefonátů na jejich linku, vyhrožování předáním na právní zastoupení, odmítnutí jejich "nepředvídatelných událostí". Teď jen uvažuji, zda se pustit do dalšího vyjednávání a tvrdě požadovat plnou výši. Každopádně, přečetl jsem na internetu spoustu názorů, že vymahatelnost u FlyDubai nefunguje, takže moje osobní zkušenost je teď trochu pozitivnější.

PříspěvekNapsal: 13 čer 2017 13:12 
VIP

Máte někdo zkušenost, jestli pořád nějak řeší koupi vlastní kartou pro někoho jiného (konkrétně do Nepálu)? Na jejich webu při koupi to výslovně stojí, že to pro nikoho jiného do této destinace koupit nemůžu, vždycky jsem to řešil tím, že to koupím u nějakého prodejce, který tu podmínku neměl a vždycky to prošlo, ale teď to nikdo nenabízí...

PříspěvekNapsal: 13 čer 2017 13:28 
Návštěvník

qquest111 píše:
Máte někdo zkušenost, jestli pořád nějak řeší koupi vlastní kartou pro někoho jiného (konkrétně do Nepálu)? Na jejich webu při koupi to výslovně stojí, že to pro nikoho jiného do této destinace koupit nemůžu, vždycky jsem to řešil tím, že to koupím u nějakého prodejce, který tu podmínku neměl a vždycky to prošlo, ale teď to nikdo nenabízí...

ahoj.
v aprili som letel z bratislavy do nepalu s flydubai a pri checkine si zenska pytala kartu. skus im napisat/zavolat, ze ci sa to da nejako riesit.

kedysi (tak 10 rokov dozadu) mali taku podmienku aj turkish airlines. Volali sme vtedy do prazskej pobocky (letenka bola z viedne), zenska chcela scan karty a obcianskeho. Ci nejaku podobnu blbost. Kedze inak sme to riesit nemohli, tak sme jej to poslali. Nastastie nikto kartu nezneuzil.

PříspěvekNapsal: 13 čer 2017 14:07 
VIP

Nedávno mi kamarád kupoval letenky na ZNZ (díky Poplis :) ) a na můj dotaz na aerolinky mi odpověděly, že potřebují sken přední strany karty a pasu (občanka bude taky určitě ok). Nevím ale jak je to s destinacema, kde koupi prostřednictvím třetí osoby úplně zakazují... Nejlepší bude zavolat, mají kancl i v Praze.

PříspěvekNapsal: 13 čer 2017 14:42 
VIP

no na zanzibar som kupoval aj ja sestre. pre istotu som s nimi siel na checkin, mala aj kopiu karty oxeroxovanu, ale ani v BTS, ani naspat v ZNZ nikto nic nepytal. aj ked to vo FAQ jasne maju. Ked som chcel kupovat letenku na Sri Lanku, tak som volal s call centrom a jasne mi povedali, ze jedine cez travel agenta ak chcem platit svojou kartou a ma letiet niekto iny.

Can I pay using a credit/debit card?
Yes, you can pay using a credit/debit card. You'll be charged an administration fee for the booking. If you pay with your credit/debit card, flydubai will ask to see it at the airport before you board your flight.
If a credit/debit card has been used to pay on behalf of someone else, we'll need to see a photocopy of the front of the credit/debit card and a photocopy of the cardholder's passport at the airport.
If you can’t produce these photocopies at the airport, flydubai will not allow you to travel. This is an extra level of security designed to protect you.
Credit/debit cards can’t be used to pay on behalf of someone else travelling to or from Bangladesh, Ethiopia, Nepal, Pakistan, Sri Lanka or Sudan.

PříspěvekNapsal: 13 čer 2017 14:56 
VIP

Ověřoval jsem v Praze, do Nepálu to je zakázáno kupovat tak, jak stojí v přepravních podmínkách. Díky tomu, že jsem to kupoval pro skupinu 18 lidí, tak jsem si to logicky nelajznul. V Praze jsme našli řešení jednoduché - dát zaplatit později, poslat jim mejlem seznam rezervací a oni vystaví zálohovku, já převedu do 24 hod. peníze na jejich účet do KB nebo ČSOB a oni mi pošlou vystavené letenky a tam problém není, protože bylo placeno na pobočce a ne kartou. Třeba to někomu pomůže

PříspěvekNapsal: 13 čer 2017 16:59 
VIP

qquest111 píše:
protože bylo placeno na pobočce a ne kartou. Třeba to někomu pomůže
Což ovšem není ideální v případě reklamace. Snad ti nekrachnou.

PříspěvekNapsal: 13 čer 2017 17:13 
VIP

schwott píše:
qquest111 píše:
protože bylo placeno na pobočce a ne kartou. Třeba to někomu pomůže
Což ovšem není ideální v případě reklamace. Snad ti nekrachnou.

U Alitalie bych se bál, u Flydubai ne :-)

PříspěvekNapsal: 03 led 2018 16:03 
VIP

otazocka.. mame na prestup BTS-DXB DXB-CMB iba jednu hodinku. Ako pozeram, tak BTS-DXB posledne dni nie je najdochvilnejsie. V pripade zmeskania DXB-CMB zvykne FD prebookovat aj na Emirates? Alebo realne hrozi cakanie na dalsi let s FD, co je v nasom pripade skoro 20 hodin.

edit: zbytocna paranoia, vyzera to, ze ten let do Colomba vzdy caka a nikdy neletel na cas :D

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 140 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina