Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 24 zář 2022 17:04

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1138 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 72, 73, 74, 75, 76
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Smart Wings
PříspěvekNapsal: 13 kvě 2021 16:06 
Diskutér

babička Lála píše:
Smartwings = lháři prolhaný

Na úvodní stránce se holedbají pravidly, že změna letenky je bez poplatku.
Pokud nebude rozdíl mezi tarify, tak zákazník k ceně letenky prej nic nedoplácí.

hele nic proti, rozhodně se smrťáka nechci zastávat, ale neporušil jsi tohle?

Změnu můžete využít, jestliže:
- o ni požádáte více než 24 hodin před započetím prvního letu ve vaší rezervaci

Podle screenshotu to tak vypadá.

Předmět příspěvku: Smart Wings
PříspěvekNapsal: 13 kvě 2021 22:15 
VIP

Ardon píše:
... Důvod může být že let byl asi o 2000,- dražší... (dle operátora i dle webu)
Ale dle webu i printskrýnu je cena letu nezměněna.
Pomocnou optikou bych taky odhadoval, že pokud bylo letadlo cestou tam (Egypt) plný na cca 70 %, cestou zpět to bude naplněný podobně, a nějaká dračka o tyto letenky se nekonala, nekoná a konat nebude, takže ani tarif se měnit nebude.
floodland píše:
Ano i ne.
Podmínky pro změnu letu bez poplatku podle jejich pravidel nesplňujeme, to jsem si přečetl pozorně (protože jde až o zpáteční let). Takže jsem nebyl překvapenej, že za změnu letu a vystavení nový letenky chtějí 624 CZK nebo tak nějak. Bohužel jsem neudělal printskrýn.
Připravili jsme si pro pozdější návrat podmínky doma, zjistili možnosti hotelu tady, a o dva dny později chtěli změnu realizovat. Ale objevila se ta POKUTA, zatímco poplatek ve výrazně nižší částce zmizel.

Nicméně inzerovat prodej letenek za podmínek bezplatné změny lety, a tyto podmínky v prováděcím předpise zúžit, to je reklamština jako od Čtvrtníčka.

PříspěvekNapsal: 14 kvě 2021 08:53 
Diskutér

babička Lála píše:
Ardon píše:
... Důvod může být že let byl asi o 2000,- dražší... (dle operátora i dle webu)
Ale dle webu i printskrýnu je cena letu nezměněna.
Pomocnou optikou bych taky odhadoval, že pokud bylo letadlo cestou tam (Egypt) plný na cca 70 %, cestou zpět to bude naplněný podobně, a nějaká dračka o tyto letenky se nekonala, nekoná a konat nebude, takže ani tarif se měnit nebude.
floodland píše:
Ano i ne.
Podmínky pro změnu letu bez poplatku podle jejich pravidel nesplňujeme, to jsem si přečetl pozorně (protože jde až o zpáteční let). Takže jsem nebyl překvapenej, že za změnu letu a vystavení nový letenky chtějí 624 CZK nebo tak nějak. Bohužel jsem neudělal printskrýn.
Připravili jsme si pro pozdější návrat podmínky doma, zjistili možnosti hotelu tady, a o dva dny později chtěli změnu realizovat. Ale objevila se ta POKUTA, zatímco poplatek ve výrazně nižší částce zmizel.

Nicméně inzerovat prodej letenek za podmínek bezplatné změny lety, a tyto podmínky v prováděcím předpise zúžit, to je reklamština jako od Čtvrtníčka.

Že bych jim nedala ani "vorla" ze státního rozpočtu už jsem psala před rokem ... (to už tady bylo jak krachujou atd..) ale slovo POKUTA by mě tedy nenechalo v klidu... pokuta je přece sankce za nějaké porušení pravidel (zákona, vyhlášky, nařízení atd..) ... pokud se nejedná o "smluvní pokutu", na které jste se předtím dohodli, což tady v tom případě nepředpokládám. Já bych bojovala :oops:

PříspěvekNapsal: 14 kvě 2021 10:23 
Diskutér

ježiš :D nehrotíte to zbytečně moc? bojovala? :D SW normálně mění letenky zdarma podle ceny letenky a bez poplatku. To, že všechny aerolinky si na tom zakládají PR a dělají "ZMĚNA ZDARMA" (jak kdyby se nemusel platit fare difference), je věc druhá.

PříspěvekNapsal: 14 kvě 2021 11:43 
VIP

Jako ja bych taky prudila, drzost nezna mezi. Ale hlavne bych neletela SW nikdy, to za prvy.

PříspěvekNapsal: 14 kvě 2021 11:50 
Moderátor

HankaC: +1
"Pokutu" beru jako finanční trest po spáchání definovaného přestupku, který mi určí nějaký autorizovaný orgán. Jestli BL něco porušil (?), pak chápu naúčtování nějakého poplatku za xyz, který vychází z T&C Smartwings, ale POKUTA?
P.S. Úplně stačí ten "drobný" poplatek na tyto vysokonákladové aerolinie, co platíme všichni pro Andyho podporovatele Šimáněho (a čínské druhy) za udržení QS :roll: .

PříspěvekNapsal: 14 kvě 2021 12:57 
Diskutér

fridgy píše:
ježiš :D nehrotíte to zbytečně moc? bojovala? :D SW normálně mění letenky zdarma podle ceny letenky a bez poplatku. To, že všechny aerolinky si na tom zakládají PR a dělají "ZMĚNA ZDARMA" (jak kdyby se nemusel platit fare difference), je věc druhá.

Asi by bylo vhodné přečíst celý vlákno ... není toho zase tolik ;)

PříspěvekNapsal: 14 kvě 2021 20:22 
VIP

fridgy píše:

Podstatou mýho příspěvku je skutečnost, že žádný fare difference není, což ostatně oni uvádějí ve vyúčtování. Takže si z prstu vycucali POKUTU.

PříspěvekNapsal: 10 črc 2021 06:01 
Diskutér

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/vyve ... are-169362

Chapu to spravne,ze smartwings crew volal policii,aby ho vyhodili z letadla?

PříspěvekNapsal: 11 črc 2021 18:27 
VIP

Interpretuje se to těžko, ale i to je možné.

PříspěvekNapsal: 12 črc 2021 14:38 
Moderátor

To je přesně důvod, proč jsem na létání dočasně (a že to trvá tedy fakt už déle, než bych čekal...) rezignoval. Změny pravidel jsou pořád natolik turbulentní a úřední přístup nebo jeho výklad českou a cizí společností nejednoznačný, že je riziko problémů vysoké. Problémy se vyřeší, ale kazí to radost z létání...

PříspěvekNapsal: 02 říj 2021 22:33 
VIP

Jak je na tom Smartwings s cenotvorbu - kdyz je ted na prosinec nejaka cena, je sance ze ostane takova jaka je (uz ted dost vysoka) nebo s blizicim sa datem letu este roste?

PříspěvekNapsal: 27 črc 2022 11:41 
Moderátor

Snažím se najít nějaké šikovné kombinace Praha-Marsa nebo Praha-Hurghada, ale jakákoliv (zkoušel jsem asi deset) kombinace na srpen-listopad mi vyhodí hlášku "Jejda, něco se pokazilo". Nezkoušeli jste v poslední době bookovat něco přes SW?

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1138 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 72, 73, 74, 75, 76

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina