Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 17 zář 2019 01:56

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Wizz - automatické přidělení sedadla
PříspěvekNapsal: 23 bře 2017 21:12 
VIP

Nemáte někdo osobní zkušenost s Wizzem při cestování s dětmi, jak to automaticky přiděluje sedadla? Na jejich webu jsem se dočetl, že se snaží rodinné rezervace usadit pohromadě. Dá se na to spolehnout? Nedokážu si představit, jak by vyváděla moje 3,5-letá dcera, kdyby to neklaplo a musela sedět vedle někoho cizího. No a poplatek za sedadlo se mi logicky nechce jim cpát do chřtánu.

Předmět příspěvku: Re: Wizz - automatické přidělení sedadla
PříspěvekNapsal: 23 bře 2017 23:41 
Návštěvník

Wizz prideľuje sedadlá automaticky pri nákupe (narozdiel od Ryanu, ktorý prideľuje pri check-ine). Kedysi to číslo sedadla rovno ukazovalo pri zakúpení, teraz to je vidieť až na boarding passe po check-ine.

Ak sú k dispozícií voľné miesta, systém vás vždy posadí vedľa seba. A pre malé deti majú určite v systéme nastavenú preferenciu. Každopádne určite počkajte do check-inu - čo najskôr ako to je možné si ho spravíte, uvidíte čísla sedačiek a aj potom sa dajú miesta ľubovoľne zmeniť za poplatok, keby náhodou nie ste spolu. ;)

PříspěvekNapsal: 24 bře 2017 08:30 
VIP

wizzair to už zmenil. teraz sa sedadlo prideľuje až pri check-in tak isto ako ryanair

PříspěvekNapsal: 24 bře 2017 10:19 
Návštěvník

Mám o tom celkom pochybnosti, ono ti to miesto neukáže, ale všetko nasvedčuje tomu, že ho máš priradené od kúpy.

Keď sme pred mesiacom leteli šiesti na jednej rezervácii, check in sme robili len cca 5 hodín pred odletom a v úplne plnom lietadle sme sedeli všetci šiesti v jednom rade vedľa seba.

PříspěvekNapsal: 24 bře 2017 10:40 
Diskutér

Kupoval jsem letenky v prosinci 2016 a ukázalo mi to přidělené místa.(Později už je neukázalo, ale dostal jsem ty samé při check in)
Na ten samý let jsem dělal další letenky v únoru a místa byly přidělené až u check in.
Když se podíváš do moje rezervace - přidání služeb, tak uvidíš, které místa jsou již obsazené (zaplacené místenky).
Od ledna jsou všechny místa u oken placené - takže nevím, jak by byly přidělené místa například pro 4 člennou rodinu.

PříspěvekNapsal: 24 bře 2017 11:52 
VIP

Včera jsme letěli skupina čtyř. Tři dali vedle sebe, čtvrtého někam úplně jinam, ač přes uličku zůstalo jedno místo volné. Extra se nic neplatilo.

PříspěvekNapsal: 24 bře 2017 16:02 
VIP

dejavu píše:
Včera jsme letěli skupina čtyř. Tři dali vedle sebe, čtvrtého někam úplně jinam, ač přes uličku zůstalo jedno místo volné. Extra se nic neplatilo.

A měli jste mezi sebou děti?

PříspěvekNapsal: 24 bře 2017 19:59 
VIP

Kupoval jsem v prosinci 2016 let na květen 2017 2 dospělí + 1 dítě 2-14 - (oficiálně má 20měsíců) kvůli místa v letadle.Pak změněno přes linku na Infant, aby byl možný převoz kočárku a zbylé místo pojmenováno jako Infant a Přijmení a tím sedadlo zachováno. V prosinci přidělená místa vedle sebe a napsány v itineráři co jde mailem.Ted jsem dokupoval upgrade zavazadla z 23 na 32kg a v potvrzení už místa nebyly žádné. Když se podívám do rezervace, tak na jsou ty konkrétní sedadla pořád vyblokované. Takže uvidím za 14 dní zda budou v check in ty původní místa přidělená v prosinci. Jinak na lince děvčina s ukrajinským přízvukem tvrdila, že místa pro děti a dospělé v jedné rezervaci se přednostně blokují vedle sebe a taky cestující do dvou let s doprovodem mají při nástupu do letadla v podstatě zdarma priority boarding. No uvidíme, koneckonců je nám to fuk kdy vlezeme do letadla :D

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina