Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 17 zář 2019 01:42

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 33 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: WIZZ AIR nikdy více aneb jděte se WIZZRAT
PříspěvekNapsal: 24 dub 2013 20:43 
VIP

Banat píše:
jestli se nepletu, tak je to rok od data letu

Jsou to dva roky od dne rezervace letu. Aspoň tak mi odepsali z Ryanairu.

PříspěvekNapsal: 25 dub 2013 07:42 
Diskutér

Banat píše:
V červnu jsem měl 5 hodin zpoždění PRG-FCO, neměl jsem moc čas to osobně řešit, tak jsem vyplnil plnou moc Click2claim (berou si 25%) a dnes mi asi po 3 měsících přišlo na účet 4800 kč z vymožených 250 E. ;)

Co bylo prosím tě důvodem zpoždění (technická závada, počasí...)?
Díky.

PříspěvekNapsal: 25 dub 2013 08:30 
Diskutér

nalezeno: Nárok na kompenzaci je možno vymáhat soudně nejdéle 24 kalendářních měsíců zpětně od data letu. Protože eventuelnímu soudnímu řízení předchází mimosoudní jednání s leteckou společností, je třeba žádost podat s předstihem, zhruba do 20 kalendářních měsíců zpětně od data letu.

PříspěvekNapsal: 25 dub 2013 09:47 
Návštěvník

ssinka píše:
nalezeno: Nárok na kompenzaci je možno vymáhat soudně nejdéle 24 kalendářních měsíců zpětně od data letu. Protože eventuelnímu soudnímu řízení předchází mimosoudní jednání s leteckou společností, je třeba žádost podat s předstihem, zhruba do 20 kalendářních měsíců zpětně od data letu.

Můžu se zeptat z jakého zdroje čerpáš? Mohlo by se mi to hodit ...

Pokud totiž srovnám s podobnými případy (např. žádost o navrácení poplatků z úvěru, ohlašení nároku pojišťovny) kde je také časový interval promlčení, tak vždy se počítá DATUM PODÁNÍ NÁROKU k dané společnosti, nikoliv datum soudu/vyplacení.

Takže analogicky dle tvé věty "nárok na kompenzaci je možno nejdéle 24 měsíců od data letu" by se měl počítat datum žádosti/uplatnění nároku u společnosti (tzn. první email či dopis, kterým žádáš o náhradu leteckou společnost).
Předpokládám, že výše uvedená citace je nějaký názor v diskuzi, jelikož slovo "NEJDÉLE" není v tomto kontextu česky ale nářečí kterému např. moraváci vůbec nerozumí :D

EDIT: jsem moravák ;)

Naposledy upravil Ash dne 25 dub 2013 10:20, celkově upraveno 1

PříspěvekNapsal: 25 dub 2013 10:02 
VIP

Ash píše:
...nářečí kterému např. moraváci vůbec nerozumí :D

Ale rozumi, akorat nam to rve usi a vstavaji nam z toho chlupy na zadech :D

PříspěvekNapsal: 25 dub 2013 12:36 
Diskutér

ha ha, ja su také z moravy a proto možná tomu rozumím špatně:) ale takhle to píšou na click2claim.eu........ https://www.click2claim.eu/cs/faq

a jen jedna note k pojistovne - tam mi pocitali promlceci dobu k trvalym nasledkum od prvniho dne, kdy jsem si o ne mohla zazadat. Byla posunuta doba leceni, tzn. o trvale nasledky jsem si mohla zadat az po dvou letech, po od urazu promlceno. Ale nejak jsem to dal nezkoumala, chtela jsem je jen nasrat, ze jim zase pise clovek z black listu:)

PříspěvekNapsal: 25 dub 2013 17:44 
Diskutér

cvich píše:
Banat píše:
V červnu jsem měl 5 hodin zpoždění PRG-FCO, neměl jsem moc čas to osobně řešit, tak jsem vyplnil plnou moc Click2claim (berou si 25%) a dnes mi asi po 3 měsících přišlo na účet 4800 kč z vymožených 250 E. ;)

Díky.

Odlet z PRG je klasicky ve 14:50 a ve dnech, kdy letadlo nedávalo rotaci FCO - BRQ, byl odlet z PRG v 19:35.
Už jsme se řadili do fronty u gatu, pak řekli 10 min zpoždění, pak 30 minut a pak že se uvidí a zaštiťovali se snad nějakým operational reasonem. Nakonec posunuli let právě na 19:35, tzn. že ten den vynechali Brno. Těžko říct proč, mě napadlo, že třeba v BRQ bylo ten den málo pax, tak to stornovali. Nevím.

PříspěvekNapsal: 25 dub 2013 17:55 
Diskutér

Banat píše:
cvich píše:
Banat píše:

Díky.

Odlet z PRG je klasicky ve 14:50 a ve dnech, kdy letadlo nedávalo rotaci FCO - BRQ, byl odlet z PRG v 19:35.
Už jsme se řadili do fronty u gatu, pak řekli 10 min zpoždění, pak 30 minut a pak že se uvidí a zaštiťovali se snad nějakým operational reasonem. Nakonec posunuli let právě na 19:35, tzn. že ten den vynechali Brno. Těžko říct proč, mě napadlo, že třeba v BRQ bylo ten den málo pax, tak to stornovali. Nevím.

Škoda, já s nima už nějakej čas řeším zpoždění z Madridu, tak jsem chtěl vědět, jakou mám šanci na úspěch - mně napsali, že zpoždění bylo kvůli počasí (vyšší moc). Protože vím, že kecají, tak jsem poslal stížnost na UCL v Madridu a dostal odpověď, že to bylo kvůli technický závadě, což dle názoru UCL není vyšší moc a mám dle nich nárok na náhradu škody...no uvidíme, posílám teď ještě dopis na Wizz sodpovědí od UCL a v případě neúspěchu se obrátím taky na Click2claim.

PříspěvekNapsal: 25 dub 2013 18:20 
Diskutér

Právě, jak jsem slyšel, že je obtížné se s nimi dohodnout, tak jsem hned vyplnil formulář na click2claim a pak už jen čekal :)
Být tebou, bych to zkusil touto cestou.

PříspěvekNapsal: 25 dub 2013 18:49 
Diskutér

Banat píše:
Právě, jak jsem slyšel, že je obtížné se s nimi dohodnout, tak jsem hned vyplnil formulář na click2claim a pak už jen čekal :)
Být tebou, bych to zkusil touto cestou.

Jojo, ještě pošlu ten dopis a pak to kdyžtak zkusím přes ně.

PříspěvekNapsal: 25 dub 2013 21:45 
Tazatel

Na dopis bych se vykašlal, mě ho taky odmítli a minulý týdem mi click to claim vysoudili kompenzace, přestože je prvně wizz odmítl.

PříspěvekNapsal: 29 črc 2013 20:09 
Diskutér

Tak můj "boj" s Wizzem o kompenzaci za zpožděnej let byl nakonec úspěšnej.
Měli jsme v lednu 2012 cca 4,5 hod zpoždění na letu z Madridu do Prahy, někdy v říjnu jsem zjistil, že máme nárok na kompenzaci ve výši 400 EUR na osobu.
Bylo mi jedno jak dlouho se to bude řešit a doufal jsem, že se s Wizzem nějak domluvím (upřímně by nám tehdy stačilo, kdyby nám nabídli třeba zpětný proplacení zpátečních letenek - 1300 Kč na osobu).
Tak jsem si s nima chvíli psal, oni pořád mleli, že to bylo kvůli počasí a nemám tedy nárok, což byla samozřejmě blbost, protože ten den měli zpoždění jen oni.
Tím mě naštvali tak, že jsem se rozhodnul to dotáhnout, napsal jsem tedy i na UCL do Madridu, odpověď byla, že důvodem zpoždění byla technická závada a že máme dle jejich názoru nárok na kompenzaci.
Poslal jsem tedy e-mail Wizzu i s dopisem od UCL a oni se ani po 2 urgencích vůbec neobtěžovali odpovědět.
Předal jsem tedy celou věc spol. Click2Claim a po 6 týdnech nám přistála na účtu kompenzace pro 5 osob (po odečtení provize skoro 300 EUR na hlavu).
Příště jim to předám rovnou, protože Wizz evidentně funguje až když je podaná žaloba a zkoušet to s nima po dobrým nemá cenu.
Nakonec Wizzu vlastně za tu jejich aroganci děkuju, protože mě tím vyprovokali k tomu abych to dotáhl do konce a dostali jsme mnohem víc než v co jsem doufal a na co jsme byli ochotni na začátku přistoupit...

PříspěvekNapsal: 29 črc 2013 22:43 
VIP

v čem je kouzlo té společnosti vymáhací? lépeřečeno jaký mají postup? jestli třeba podají k nějaké instituci podnět spolu s připravenou dokumentací nebo přímo soud?

jen tak pro info, třeba stačí podat někam něco pořádně a může se to vyřídit i bez tý provize, i když za pohodlí se musí připlatit, to je v pořádku...

P.S. jak dlouho zpětně to uznávají..ted jsem si vzpomněl, že v roce 2007 jsem letět s FR fez - hahn, a odlet byl místo večer až druhý den dopoledne (muselo se čekat, než přiletí jiné letadlo...)...to jen tak pro zajímavost, stejně už ani tu letenku nemám... :lol:

PříspěvekNapsal: 29 črc 2013 23:12 
Návštěvník

Já jsem neuspěl u LOTu, tehdy v Praze, jak tu 787 stála skoro 4 hodiny, tak že to prý neovlivní společnost, ale přitom za technickou závadu by měli ručit právě oni. Na ÚCL jsem neuspěl.

PříspěvekNapsal: 30 črc 2013 06:38 
Diskutér

RadekB píše:
Já jsem neuspěl u LOTu, tehdy v Praze, jak tu 787 stála skoro 4 hodiny, tak že to prý neovlivní společnost, ale přitom za technickou závadu by měli ručit právě oni. Na ÚCL jsem neuspěl.

jsou to dva roky od data letu

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 33 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina