Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 06 čer 2020 09:47

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 242 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 17  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Rozměry příručního zavazadla
PříspěvekNapsal: 02 pro 2012 09:48 
VIP

nila píše:
Mam k dispozici maly kufrik s kolecky a na vysku teda nema 42,ale 43-44cm. Nevim zda jdou do extremu nebo centak toleruji?

Čísla ti bohužel nic neřeknou, protože u nich se spíš hraje na vejde/nevejde. A s kufrem jseš apriori v nevýhodě, protože ten na rozdíl od batohu není deformovatelný a nelze ho do klece narvat silou (pokud si ho nechceš zničit) .

PříspěvekNapsal: 10 pro 2012 10:05 
VIP

může mi prosím někdo porovnat reálnou velikost kontrolních klecí na příručák u Ryanairu a Wizzu (při koupi většího příručáku) teď po změně? Znám jen staré klece, které byly u Wizzu jasně menší. Teď rozměry oficiálně zvětšili, takže by klec měla být prostornější než u Ryanu. Je to v praxi skutečně tak? Projde batoh s výškou 57cm? (u FR se bez problémů do klece vejde, i když limit je 55). Díky

PříspěvekNapsal: 10 pro 2012 15:50 
Diskutér

Mel jsem batoh, podle vyrobce oficialne 54 cm, narvanej k prasknuti a vlezl se tam jeste s rezervou. Co jsem zkousel pro jistotu klec u Wizzu. :-)

PříspěvekNapsal: 09 led 2013 23:54 
Návštěvník

V sobotu budu cestovat na trase NYO-GDN s malým příručním zavazadlem, prostě obyčejný batoh, splňuje šířku, hloubku, ale na výšku je o +/- 10 cm vyšší. A teď moje otázka, máte někdo zkušenosti s tím, že by dělali problémy kvůli větším rozměrům na výšku o pár centimetrů (zdůrazňuji u BATOHU) než je povoleno ? Nebo to nechají plavat ?

PříspěvekNapsal: 10 led 2013 09:23 
Návštěvník

RadekB píše:
V sobotu budu cestovat na trase NYO-GDN s malým příručním zavazadlem, prostě obyčejný batoh, splňuje šířku, hloubku, ale na výšku je o +/- 10 cm vyšší. A teď moje otázka, máte někdo zkušenosti s tím, že by dělali problémy kvůli větším rozměrům na výšku o pár centimetrů (zdůrazňuji u BATOHU) než je povoleno ? Nebo to nechají plavat ?

Záleží na konkrétním letišti (a náladě personálu), asi nejtvrdší wizzácké kontroly jsem zažil na CRL...na spoustě letišť jim ale nějaký centimetr byl úplně ukradený...

PříspěvekNapsal: 10 led 2013 16:05 
Diskutér

Je to letiště od letiště. Na Fiumicinu jsou na větší kufry děvečky nadržené, podobné to bylo v Trevisu. Jinak skoro všude klid a nebo pohledová kontrola. Bari bylo pro změnu jediné, kde jsem zažil kontrolu hmotnosti.

PříspěvekNapsal: 10 led 2013 16:33 
VIP

Obcas letim z Lutonu. Naposled zacatkem listopadu a kontrola v podstate vsech. Gate zverejnen 40 min pred odletem, takze vsichni do rady a pani si to postupne prosla a kdo mel male a nezdalo se ji to, tak ho poslala k ramu. Odhadem tak 8-10 lidi doplacelo. Pak jeste nabehl nejaky jiny snazivec a prudil jeste nejake lidi s akorat zavazadlama, at si to jdou dat do ramu. Pri odletu z Prahy (6 rano) se o velikost nikdo nejak moc nezajimal (teda nedali to najevo.)

Vazeni zavazadel jsem zazil v Nimes (vsechny prirucaky povinne na vahu) a tusim, ze tu nekdo psal, ze v Nemecku taky nekde vazi.

PříspěvekNapsal: 10 led 2013 18:10 
Diskutér

petrk píše:
Obcas letim z Lutonu. Naposled zacatkem listopadu a kontrola v podstate vsech. Gate zverejnen 40 min pred odletem, takze vsichni do rady a pani si to postupne prosla a kdo mel male a nezdalo se ji to, tak ho poslala k ramu. Odhadem tak 8-10 lidi doplacelo.

Je to fakt hodně individuální. Zrovna z toho Lutonu jsem letěl na začátku prosince a nikdo neprojevil sebemenší zájem o kontrolu zavazadel. :)

PříspěvekNapsal: 11 led 2013 01:07 
Moderátor

pokud nemas vyztuze v batohu presahujici povolene rozmery tak bych to neresil.tech 10cm nebo o kolik preahujes si ty veci muzes nacpat do kapsy na tu chvili ;-)

....ja zažil jedine vazeni v bergamu

PříspěvekNapsal: 11 led 2013 06:21 
VIP

Batoh, pokud tam jde poskládat je v pohodě. A já zažil vážení jen na Hahnu.... co jsme teď letěli z Říma FCO, tak tam několik příručáků taky měli, evidentně ale klasický, nic oversize, jen si to lidi prostě nekoupili při rezervaci...neviděl jsme, že by prudili kromě těch géniů, co si do fronty stoupnou 20 minut před otevřením gate a pak se divý, že jim přezkoušejí kufry ... když už je nával, tak není na zkoušení moc času :) ... takže jestli máš něco navíc, tak prostě musíš jít v tom největším chumlu, to funguje univerzálně :)

PříspěvekNapsal: 14 led 2013 10:03 
VIP

Praha - Bergamo kontrola jako vždy,poprvé jsem letěla s malým příručákem - tažkou,hodně batohů atd.Nikdo nic moc nekontroloval.Italové jsou vůbec pohodáři.
Jen jsem si myslela,že všechnamalá zavazdala,která jsou zdarma se musí dát pod sedačku.Zase jsme je museli dávat nahoru,takže znovu problém s místy,navíc kabáty atd.

PříspěvekNapsal: 22 led 2013 20:03 
Návštěvník

A když mě na letišti pošlou doplatit za velké kabinové zavazadlo, na kolik taková sranda vyjde? Je to jen těch 10éček nebo hrozí další poplatky za platbu na letišti?

PříspěvekNapsal: 22 led 2013 20:09 
Diskutér

Pokud se nepletu, tak je to 10e online, 20e na check-inu a 30e na gatu

PříspěvekNapsal: 22 led 2013 20:10 
VIP

MojeJá píše:
A když mě na letišti pošlou doplatit za velké kabinové zavazadlo, na kolik taková sranda vyjde? Je to jen těch 10éček nebo hrozí další poplatky za platbu na letišti?

Viz cenik na strankach wizzu. Odbaveni velkeho prirucniho zavazadla u gatu stoji 30 Euro / 27 liber, nebo mistni ekvivalent.

PříspěvekNapsal: 26 led 2013 10:33 
Návštěvník

A co hmotnosti kabinových zavazadel? Všude píšou akorát max rozměry, ale jaká je max hmotnost jsem nikde neviděl.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 242 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 17  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina