Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 08 črc 2020 11:01

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 242 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 17  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Rozměry příručního zavazadla
PříspěvekNapsal: 09 říj 2012 10:12 
Diskutér

Tak to nechápu, teď jsem kupoval Benátky tento čtvrtek.
Přidal jsem tam odbavené zavazadlo, s tím, že fólií svážu dvě klasická kabinová jak je to tu v diskusi. Z Trevisa pokračujeme Ryanem.
Na obou letenkách vystavených a koupených dnes (9.10.) je napsáno velké kabinové zavazadlo.
Dole obrázek s rozměrem 55cm.

Já mám navíc ještě to odbavené.

Vyhozené peníze za odbavené zavazadlo a ještě jsem nejdřív kupoval Ryan a během 20 min. tam Wizzu naskočil větší tarif. Při last koupi nejde platba převodem jen kartou hned.. ach jo.

PříspěvekNapsal: 09 říj 2012 10:23 
Administrátor

Info pro odbavené zavazadlo:
http://wizzair.com/cs-CZ/useful_information/baggage#3

Max. hmotnost: 32 kg
Šířka: 1,499 m
Výška: 1,194 m
Délka: 1,715 m

Přepravní podmínky pro odbavené zavazadlo dle odstavce: 14.1.2

http://wizzair.com/static/downloads/GCC_WAH_CS.pdf

ČLÁNEK 14 – ZAVAZADLA

Vládní vyhláška §11–§21
14.1 TYPY ZAVAZADEL, ZDARMA PŘEPRAVOVANÁ ZAVAZADLA
14.1.1 Za kaţdý kus odbaveného zavazadla bude účtován poplatek. Výši těchto poplatků naleznete na našem webu nebo ji získáte prostřednictvím telefonického centra.

14.1.2 Ze zdravotních a bezpečnostních důvodů nesmí hmotnost žádného odbaveného zavazadla překročit 32 kilogramů na jeden kus. Společnost Wizz Air si vyhrazuje právo omezit počet odbavených zavazadel na cestujcího. Pokud taková omezení budou v platnosti, budou bližší informace k dispozici na našich webových stránkách nebo telefonním centru. Vyhrazujeme si právo odmítnout přepravu odbavených zavazadel nad tento limit, dle ustanovení v této části 14.1 nebo pokud nebyl zaplacen odpovídající manipulační poplatek.

14.1.3 Můţete si vzít pouze jeden kus palubního zavazadla na osobu, jehoţ hmotnost nesmí překročit 10 kilogramů a velikost nesmí překročit rozměry 55×20×40 cm. Tyto rozměry zahrnují kola, drţadla a boční kapsy. Za každý kus příručních zavazadel budeme účtovat manipulační poplatek, pokud jeho rozměry překračují 42x25x32 cm. Jestliže rozměr vašeho příručního zavazadla nepřekračují 42x25x32 cm, přepravíme vaše příruční zavazadlo zdarma. Podrobné informace naleznete na našich webových stránkách nebo můžete kontaktovat naše telefonní centrum.

PříspěvekNapsal: 24 říj 2012 20:02 
VIP

Uz nekdo letel z PRG, nebo odjinud s wizzem pri jejich novem systemu prirucnich zavazadel?
Dival jsem se na stranky polskych kolegu a podle prvnich komentaru to vypada, ze zavedeni novych pravidel wizz vyuzil k poradne kontrole prirucaku.
Pry vsechny prirucni zavazadla se v KTW vazili (nikdy jsem nebyl, ale pry se vazilo vsechno)
Dnesni BGY-PRG - pry poradna kontrola podle novych kleci a doplacela pry asi desitka lidi.

Letim za tyden v LTN (jeste se normalnim prirucakem), tak dam vedet co a jak.

PříspěvekNapsal: 25 říj 2012 06:26 
Diskutér

Zaplatil jsem jedno odbavené zavazadlo a dva jsme si svázali příručáky fólií. To funguje a byl to dobrý tip z této diskuse.. Díky limitu 32kg můžete dát dohromady i tři. (Dál na přestupu jsme pokračovali Ryanem, rozvázat fólii a klasika.)

PříspěvekNapsal: 25 říj 2012 10:26 
Návštěvník

Včera jsem letěl KTW-DTM RT.
Katowice - náš let i let do Osla vedle nic nevážil,i pouze pokud měl někdo kabelku nebo rozměrnější zavaadlo šlo do klece a přebalit neplatil nikdo.
Dortmund - tam to němci měli úplně na párku nekontrolovali nic ani váhu a rozměry.
Taková perlička nevím jestli jste si všimli ale ve wizzu je Katowice/Krakov takže poslední lety sem tam nekončí v Katowicích ale jsou přesměrovány o těch 60km dál poláci to celkem nelibě nesou.

PříspěvekNapsal: 25 říj 2012 10:32 
VIP

Martin111 píše:
Taková perlička nevím jestli jste si všimli ale ve wizzu je Katowice/Krakov takže poslední lety sem tam nekončí v Katowicích ale jsou přesměrovány o těch 60km dál poláci to celkem nelibě nesou.

Klasickej wizzáckej vojeb...
Když si představím, že mě v noci vykopnou 60 km od místa, kde na mě čeká moje auto...

PříspěvekNapsal: 18 lis 2012 16:38 
Moderátor

Bookoval jsem poprvé od zavedení menšího zavazadla, zvolil malé zdarma, ale v rezervaci zůstalo překvapivě velké s cenou 0,-Kč. Po check-inu zůstalo velké i na boarding passu (MXP-PRG, vše s neklubovou cenou 9E). Stalo se to někomu taky?

PříspěvekNapsal: 19 lis 2012 14:41 
Diskutér

Nespletl sis ajrolinku? Bo MXP ... ?

PříspěvekNapsal: 19 lis 2012 15:03 
Moderátor

j.ree píše:
Nespletl sis ajrolinku? Bo MXP ... ?

Aerolinku ne :) , samozřejmě BGY-PRG, opravuji (z Prahy letím s AP do MXP a nevymazal jsem jej z paměti).

PříspěvekNapsal: 20 lis 2012 10:38 
Tazatel

letěl jsem EIN z PRG, před 10 dny, v PRG mě automaticky na přepážce posílali s příručkou do klícky upravené na malé zavazadlo, zda ´fituje´ .. měl jsem potvrzené všude velké (ovšem po právu, jelikož jsem bookoval ještě před oním datem, než to upravili)

PříspěvekNapsal: 27 lis 2012 21:51 
Diskutér

Leteli jste nekdo behem poslednich par dni z Lutonu? Kupoval jsem letenku jeste s velkym kabinovym zavazadlem (diky informacim z fora :) ). Batoh ma sice povolene puvodni rozmery, ale vzhledem k tomu, ze bude spis narvanej k prasktnuti, tak pokud zacali hodne prozivat kontrolu rozmeru, tak bych zkusil jeste neco narvat do kufru. :)

Pri ceste z Prahy vsechny s batohama nechali byt a do klece sli jen jedinci s kuframa. :)

Diky za info a cestovani zdar!

PříspěvekNapsal: 27 lis 2012 22:22 
VIP

Z Lutonu jsem letel asi pred 3 tydny ke konci rijna. Gate se objevil na tabulich uz ca 50 min pred odletem, takze vsichni samozrejme sli do fronty. Pani to prosla vsechno a kontrolovala kdo co ma (velke, nebo male) a jestli velikost odpovida. Kde mela pochyb (zvlast u tech co meli male, ale zdalo se ji vetsi), tak toho posilala dopredu k ramu ke kontrole. Pozdeji tam jeste obchazel dalsi zamestnanec a jeste par lidi prudil i potom, co ona uz to prosla. Tohle bylo na vecernim letu, ktery odleta skoro posledni, takze zamestnanci uz nikam moc nespechaji. Klece jsou i dole u odbaveni, kde si to muzes zkusit a pripadne trochu prebalit.

PříspěvekNapsal: 01 pro 2012 00:51 
Diskutér

Letěli sme minulí víkend WRO-ORK a nevšim sem si že by tam někdo někoho nutil cpát něco do rámu. Jen koukla na letenku a tím to skončilo....

PříspěvekNapsal: 01 pro 2012 09:33 
Diskutér

Letěl jsem z LTN v úterý a někteří skutečně dopláceli, hlavně ti s malým příručákem.

PříspěvekNapsal: 02 pro 2012 06:57 
Diskutér

A koukal ses, v cem byl problem? Neveslo se do klece nebo presahovalo? Mam k dispozici maly kufrik s kolecky a na vysku teda nema 42,ale 43-44cm. Nevim zda jdou do extremu nebo centak toleruji? Sakra proc aerolinka neda zakazku do ciny aby vyrobili kufriky predepsanych rozmeru a mohli by je prodavat? Odpovim si sama. Aby se mohli napakovat za doplatky za zavazadla presahujici klec. I kdyz uz bylo dost pripadu kdy jsou jejich klece mensi nez povolene rozmery :(

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 242 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 17  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina