Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 29 bře 2020 01:01

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 242 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Rozměry příručního zavazadla
PříspěvekNapsal: 10 črc 2012 10:11 
VIP

Tak dneska to má Sůra na Idnesu, s pobavením jsem se dočetl, že: "Podle firmy až desetinu zpoždění způsobují zmatky související s nakládáním zavazadel. Aerolinkám však zřejmě tolik o pohodlí nejde: tašky s nákupy z obchodů na letišti bude možné vnést na palubu stále zdarma, i když také zabírají místo.
Zdroj: http://ekonomika.idnes.cz/wizz-air-zpop ... nomika_ert"

Nezažil jsem, naopak, viděl jsem, jak Ryani nepustili tuším v Hahnu na navazující let chlapíka s kufrem a jejich kalendářem v druhé ruce.

PříspěvekNapsal: 10 črc 2012 10:53 
VIP

avathar píše:
Tak dneska to má Sůra na Idnesu, s pobavením jsem se dočetl, že: "Podle firmy až desetinu zpoždění způsobují zmatky související s nakládáním zavazadel. Aerolinkám však zřejmě tolik o pohodlí nejde: tašky s nákupy z obchodů na letišti bude možné vnést na palubu stále zdarma, i když také zabírají místo.
Zdroj: http://ekonomika.idnes.cz/wizz-air-zpop ... nomika_ert"

Nezažil jsem, naopak, viděl jsem, jak Ryani nepustili tuším v Hahnu na navazující let chlapíka s kufrem a jejich kalendářem v druhé ruce.

No to je zase chytráků v té diskuzi pod článkem :lol: Většina z nich nějak vždy poruší pravidla a jsou velmi dotčeni.

PříspěvekNapsal: 10 črc 2012 11:42 
VIP

procvi píše:
No to je zase chytráků v té diskuzi pod článkem :lol: Většina z nich nějak vždy poruší pravidla a jsou velmi dotčeni.

A ne že by to tady bylo jiné...

PříspěvekNapsal: 10 črc 2012 12:06 
VIP

Podle mě si teda zatloukli jen další hřebíček do rakve :shock: Co se LC dopravy týče lidi si na leccos zvykly díky nižší ceně, jenže dneska už jsou ty ceny na některých linkách kolikrát srovnatelný (pokud jsou lidi vázaný na danej termín - a předpokládám že těch bude mnohem víc než těch který se chtěj prostě jen prolítnout jedno kam/kdy/jak - z takovejch lidí vejvar nemaj). Neřikám že lidi s LC lítat nebudou, vovce půjdou vždy za tou nejnižší cenou i když rozdíl dělá třeba jen pár stokorun ...

Inu kdo chce kam, pomožme mu tam :D

PříspěvekNapsal: 10 črc 2012 12:15 
Diskutér

...na druhou stranu musim rict, ze to chapu, je hodne lidi (napr. cele tohle forum), kteri vedi jak na to aby jsme platili co nejmene. Holt poplatky uz netahnou a tak zkouseji dalsi fígle. No uprimne, kolik z vas leta s velkym baglem? Zvykli jsme si a uz ho nepotrebujem.

SkyEurope to mel v cene, tak tam mel velky batoh kazdy, u FR a W6 temer nikdo :)

Předmět příspěvku: Re: szkandi Rozměry příručního zavazadla
PříspěvekNapsal: 10 črc 2012 12:22 
Tazatel

TK začíná takto: "TESTOVÁNA NOVÁ POLITIKA PALUBNÍCH ZAVAZADEL K ZLEPŠENÍ ČASOVÉ EFEKTIVITY A ZÁKAZNICKÝCH ZÁŽITKŮ" to opravdu s významem této věty souhlasíš szkandi, já mám pocit že se mě někdo dělá ještě většího vola než sem.

PříspěvekNapsal: 10 črc 2012 12:28 
VIP

szkandi píše:
No uprimne, kolik z vas leta s velkym baglem?

Tady nejde o velkej bágl, ale o "malej" z kterýho udělali ještě menší :D Ale tak pomalu se musíme připravovat na to že budou v r. 2050 letadla bez zavazadel viz. článek na Technetu - http://technet.idnes.cz/airbus-letadla- ... chnika_sit :lol: :lol:

PříspěvekNapsal: 10 črc 2012 12:34 
Diskutér

...tim jsem myslel, ze neletame s velkym protoze se za nej plati a zvykli jsme si zbalit se do maleho bez problemu i na nekolik tydnu.

Takze prichazi jina vlna jak probudit poplatkovy trh. Zmensit !

PříspěvekNapsal: 10 črc 2012 12:37 
Moderátor

Já to chápu takhle: Pokud by všichni letěli s palubním zavazadlem maximální velikosti, co to bude znamenat? Že některá zavazadla (a nebude jich málo) budou muset do zavazadlového prostoru. Už jsem se s tím setkal. A v takovém případě jde časová efektivita k šípku určitě, zákaznický zážitek (můj drahocený příručák jde do "kufru") taky utrpí.

PříspěvekNapsal: 10 črc 2012 12:48 
VIP

Kdyby všichni letěli s maximálním rozměrem zavazadel tak se to tam IMHO vejde v klidu (nebo jak jinak určovali tuhle normální velikost zavazadla?), spíš jde o (naší tak oblíbenou) nedůslednou kontrolu rozměrů a počtu kusů :D

PříspěvekNapsal: 10 črc 2012 12:51 
VIP

se ztrátou času v takovémto případě to není až tak horké. Např. v Praze, když letuška u dveří "zabaví" větší příručák, tak hodit ho do carga zabere 30 sekund a než se stejně všichni usadí a uloží příručáky, dveře se zavírat nemohou, tak je spousta času.
Spíš to bude mít souvislost právě s tím usazováním. Malý batoh šoupneš do binu nebo pod sedačku rychleji a tím jsou všichni cestující daleko rychleji usazeni. Tzn. netvoří se zácpy v uličkách a nástup tak probíhá rychleji.

PříspěvekNapsal: 10 črc 2012 21:11 
Diskutér

Dnes při letu zrovna s Wizzem žádné nadrozměrné extrémy nebyly (jako třeba v Lutonu, kde běžně chodí lidi s velkýma krosnama). Úplně plno nebylo, ale pro některé kufry se muselo místo hledat dost důkladně. Je to asi extrém, protože je teplo a stačí s sebou vzít pár věcí.

Opatření se mně nelíbí hlavně kvůli tomu, že na většině letišť lidi pronesou regulerní velká zavazadla. Při důkladné kontrole by se sice část lidí přizpůsobila, ale i tak by se vybralo víc. Beru, že zavazadlo znamená podstatnou část příjmu u nízkonákladovky. Pokud je potřeba zdražit, radši bych to měl regulérně v ceně letenky. To malé zavazadlo je docela nepoužitelné, aspoň teda pro mě.

PříspěvekNapsal: 11 črc 2012 09:30 
VIP

jde o to, že cena toho doplatku je naprosto v nepoměru k ceně letenky, alespoň pro ty cestovatele, kteří neletí proto, že se někam musí dostat, ale proto, že to bylo levné a na základě toho se pak naplánoval celý výlet.
V podstatě se mi líbí ten princip, který nízkonákladovky razí, totiž že v ceně není nic navíc a kdo nějaké další služby potřebuje, tak si je doplatí; a kdo ne, ušetří. Ale musí v tom znát míru. Pokud já dám za letenku průměrně kolem 10€, tak doplatek dalších 10€ za to, že budu mít o 12cm vyšší batoh IMHO není přiměřený.

Stejně tak další služby.. stačí kouknout do ceníku, jsou nyní nastavené tak, že kdo naprosto nutně nemusí, tak si nic z toho nekoupí. Víc místa na nohy, priority, checkin na letišti.. to jsou věci, za které jsem ochoten zaplatit 1-2€, jinak to prostě udělám tak, abych se bez nich obešel. A pokud to nepůjde (v případě zavazadla), tak bye bye wizzair.

PříspěvekNapsal: 19 srp 2012 21:41 
Tazatel

Ahoj,
nemáte prosím někdo zkušenosti, jestli převažují u Wizzu příruční zavazadlo na trase PRG - EIN - PRG, případně BRQ - EIN - BRQ? Mám kufr přesně podle rozměrů, ale mám tam dost knížek apod., takže jsem hoooodně nad 10 kg.

Díky moc!

PříspěvekNapsal: 20 srp 2012 00:11 
Moderátor

liverpool10 píše:
Ahoj,
nemáte prosím někdo zkušenosti, jestli převažují u Wizzu příruční zavazadlo na trase PRG - EIN - PRG, případně BRQ - EIN - BRQ? Mám kufr přesně podle rozměrů, ale mám tam dost knížek apod., takže jsem hoooodně nad 10 kg.

Díky moc!

v praze mi nikdy nevazili ani jsem tam nikoho vazit nevidel jen klec.v brne vahu maji,nevazil jsem zajimal je jen rozmer myslim ze ta vaha byla jen na dobrovolnosti kdo chtel

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 242 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina