Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 17 zář 2019 02:12

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Invalidní vozík
PříspěvekNapsal: 08 kvě 2012 14:46 
Návštěvník

Ahoj,
o víkendu letíme z Prahy do Amsterdamu s wizzair a nemůžu vyhledat podmínky pro převoz invalidního vozíku. Na telefonní lince mi slečna slovensky povedala, že musíme být 2 hodiny před odletem na letišti, což se mi zdá jako blbost Nejedná se o žádný elektrický nebo speciální vozík.V podmínkách společnosti jsem to nevyhledat.
Nemáte s tím někdo zkušenost?? Babička normálně chodí, ale pro jistotu ho chceme vzít s sebou.
Povolí nám ho vzít na gate a pak ho někam uloží, nebo se musí odbavit jako nadměrné zavazadlo??? Díky moc za pomoc, já jsem prostě u wizzair nic nenašel a na té jejich lince mi to nejsou schopni říci.

Předmět příspěvku: Re: invalidní vozík
PříspěvekNapsal: 08 kvě 2012 15:12 
Návštěvník

píšu Amsterdam, myslím Eindhoven :roll:
já chci pouze přepravit vozík, takže to asi budeme muset odbavit jako zavazadlo...

Předmět příspěvku: Re: Invalidní vozík
PříspěvekNapsal: 09 kvě 2012 21:08 
Kolemjdoucí

Zdravím, řešila jsem případ, kdy jsme si vozík půjčily na letišti. Letěla jsem s maminou do Osla a protože před odletem lehce kolabovala, tak jsem požádala o asistenci. Během pár minut u nás byl úředník s vozíkem, na který maminu posadili a přes odbavení dovezli až k letadlu. Resp. měly jsme díky tomu přednostní nástup a usazení do první řady. Stejně tak v Oslu pro ni přijeli s vozíkem k letadlu.

Předmět příspěvku: Re: Invalidní vozík
PříspěvekNapsal: 10 kvě 2012 05:40 
Tazatel

Abych alespoň trošku vypomohl, ano pro dopravu s invalidním vozíkem je třeba si objednat asistenci, u wizzu jsou pro invalidní osoby určeny přední, nebo zadní sedadla, mě z nějakého důvodu ještě vždycky cpali k oknu :-) Většinou vás přesadí na erární vozík, áš poletí s váma ale jako neplacené zavazadlo. Jinak přednostní nástup by měl samozřejmě platit, 2 hodiny před odletem říkala správně, je to víceméně sice pakárna, není tolik potřeba ale tato doba je stanovena s přihlédnutím k odbavení zavazadel atd. Snad vám tyto informace pomůžou.

EDIT: Jen pro doplnění, pokud se přepravuje pouze vozík, bez majitele který není přítomen, myslím že to jinak než jako placené zavazadlo nepůjde :-(

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina