Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 19 zář 2019 13:54

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Změna letu VS. zrušení a koupě nové letenky
PříspěvekNapsal: 06 zář 2011 22:37 
Diskutér

Koncem září mám koupenou letenku LTN->BRQ, avšak současná situace spěje k tomu že budu muset odjet o týden dřív..ale nevím jak to vykoumat aby to bylo co nejlevnější...WIzair si za změnu letu účtuje 800CZK to by byla možnost číslo 1...jelikož jsem platit za letenku víc než je cena nyní tak by to byla taky cena konečná..Možnost č.2(nevím jak moc reálná je to výplod z mé hlavy):
Lze nějak letenku zrušit a oni by mi refundovali peníze zpět?(jak to dlouho trvá,kolik si ztrhnou poplatek, a jak tolze udělat...na wizz účtu to nemůžu najít)
Poté co by mi zrušili let bych koupil novou letenku na již správné datum a znovu zaplatil.

Takovej vedlejší dotaz...lze takovýto "škatule hejbejte se" udělat i u Easybusu...nebo tam je to natvrdo a musím koupit holt jízdenku novou(tu starou max. někomu udat)?

Předmět příspěvku: Re: Změna letu VS. zrušení a koupě nové letenky
PříspěvekNapsal: 06 zář 2011 22:45 
VIP

doonio píše:
Lze nějak letenku zrušit a oni by mi refundovali peníze zpět?

ne, pouze, když let zruší wizzair. pak je na výběr mezi přebookovaním na jiný let a vrácením peněz. Takže: zvážit, jestli je levnější nová letenka, nebo poplatek za změnu letu.

PříspěvekNapsal: 07 zář 2011 06:56 
Diskutér

GeorGos píše:
goro píše:
ne, pouze, když let zruší wizzair. pak je na výběr mezi přebookovaním na jiný let a vrácením peněz. Takže: zvážit, jestli je levnější nová letenka, nebo poplatek za změnu letu.

Jen dodám, že ta změna musí být "markantní" abys dostal na výběr mezi přebookováním či vrácením peněz. Pokud ti třeba let šoupnou o 20 minut dopředu nebo dozadu den předem, nic by ti nabídnout neměli.

Nevím pořádně, jak je to s tím rušením, ale určitě ta letenka nějak zrušit půjde a měli by vrátit část letenky zpět. Někdo tu povídal ale, že po zrušení letenky u FR musel dokonce něco doplácet. Pokud s tím má někdo zkušenosti, podělte se. :-)

Nám v březnu jeden kamarád nemohl kvůli nemoci letět (s easyjetem), tak jsme po příletu napsali na easyjet a vrátili mu taxy, což bylo cca 50 Kč...

PříspěvekNapsal: 07 zář 2011 22:04 
Diskutér

Ještě mě napadla jedna možnost...Wizzair má poplatek za změnu jména 200..což takhle kdybych na někoho převedl tu letenku(jakobych ji někou prodal)...a koupil novou..takhle by to šlo-když jsme se zatím neodbavil.Jen tak mimochodem trasa LTN->BRQ 30.9. v 15:30 1 kufr...jestli to tak lze udělat a má někdo zájem..at napíše SZ.

PříspěvekNapsal: 07 zář 2011 22:09 
VIP

200 čeho? Podle wizzair.com stojí změna jména přes web 40 EUR za každý segment (60 přes call centrum).

PříspěvekNapsal: 07 zář 2011 22:52 
Diskutér

Sakra máš recht...nevím co jsem to četl...změna jména 1080Kč..Hmm tak ted babo raď ;)
Uvidím co se dá dělat a v nejhorším holt udělám změnu letu o týden dopředu za těch 810Kč.

PříspěvekNapsal: 07 zář 2011 23:07 
Diskutér

810 (změna) + rozdíl v ceně letenky. Takže jestli tady řešíš stokoruny tak asi nikam neodlětíš.

PříspěvekNapsal: 09 zář 2011 09:01 
Diskutér

žádné "babo raď ". Tady, dle mého, není co radit. Pokud je v současné době letenka levnější než 810, tak koupit novou, pokud ne, tak jednoznačně změnit termín. Jinou možnost nevidím.

Ale jen abys nečekal tak dlouho, až cena letenky stoupne nad úroveň, za kterou jsi ji koupil(smůla, že aktuálně je levnější, než když jsi ji kupoval :( ) Nemám moc tucha, jak dopředu jsi ji kupoval a o jakých částkách za letenku se tady bavíme.

PříspěvekNapsal: 21 zář 2011 18:06 
Diskutér

stala se mi už po druhý zajímavá věc.
Wizz mi zrušil letenky, a tak jsem volala dopo na tu jejich linku 246019980 o další variantě mé kompenzace.Objednala jsem si nový let,ale slečna mě odkázala na tu linku,která stojí min asi 14 kč.At si to objednám tam,že oni to nedělají.
Tak jsem tam volala znovu - večer - byla výměna stráží,vzal to muž a s ním bez problémů jsem vše vyřídila.Byl to docela dlouhý hovor,protože jsem musela doplácet kreditkou a on si to ověřoval atd.Takže bych se pěkně prohla...Takže,nenechte se odradit a volejte,zkoušejte!!!Je to zajímavý,že to jednomu jde a druhýmu nejde.....

PříspěvekNapsal: 29 zář 2011 10:21 
Kolemjdoucí

Právě teď taky řeším stejný problém. Pokud let nechám propadnout je to moje věc, že?
ale wizz má na svých stránkách reklamace a v předmětu si člověk může vybrat o co jde a mimo jiné tam i i dobrovolné zrušení. Má s tím někdo zkušenosti? Když to bude jako reklamace (letenka je koupená až na listopad) možná vrátí peníze a nebo si i v tomto případě budou chtít účtovat těch 1600 za zrušení? :?:

PříspěvekNapsal: 30 zář 2011 09:03 
Diskutér

nerozumím,jak to máš?Ty to chceš nechat jen tak propadnout nebo ti let zrušili?Pokud ti ho zrušili,tak máš na výběr z několika možn ostí...,viz jejich stránky,ale pokud si to jen tak chceš nechat propadnout,tak nemáš nárok na vrácení peněz...spíš jen ten jejich poplatek za zrušení letu..

PříspěvekNapsal: 30 zář 2011 09:28 
VIP

Dobrovolne zruseni neznamena, ze ti vrati penize, ale ze ho ty sam zrusis. Tve volne misto se pak vrati do rezervacniho systemu a muze se zase prodat. Pokud se ty takto dobrovolne vzdas letenky, nemas narok na kompenzaci.....

PříspěvekNapsal: 30 zář 2011 09:34 
Kolemjdoucí

Děkuju za vysvětlení

PříspěvekNapsal: 25 zář 2015 09:43 
Kolemjdoucí

Zdravím,

koupil jsem si letenku Brno > Amsterdam a zpět, zřejmě ji nevyužiji a hledám řešení, jak z toho nevyjít až tak ve ztrátě.

Jaké se prosím nabízí možnosti? Něco málo jsem četl zde ve vláknu, že je nějaké dobrovolné zrušení. Hrozí mi i nějaké další poplatky, když prostě nebudu celý let řešit a nikde se nenahlásím?

Ideální možnost je samozřejmě ta, že bych z toho viděl alespoň nějakou tu korunu. To nevím, zda je vůbec možné v případě, že letět nechci. Pak je možnost letenku prodat, ale je otázkou, zda by se dotyčný našel a kolik by se stanovila cena s ohledem na to, že je tam ještě ten poplatek za změnu jména.

Můžete prosím poradit? Nerad bych na to finančně dojel ještě víc než teď.

Děkuji.

PříspěvekNapsal: 25 zář 2015 09:50 
VIP

:roll: ještě aby ajrolinky chtěly nějaké další poplatky za nenastoupení na let.. Za co myslíš, že by Tě měli pokutovat?
Projdi si podmínky u Wizzu, najdi si kolik je za změnu jména a pak nabídni letenku za nějakou tu korunu + za změnu, ale většinou se to nikomu nevyplatí a levněji koupí novou letenku.
A pozor, Wizz z Brna do Amstru nelítá, jen do Eindhovenu.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina