Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 17 zář 2019 01:10

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 101 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Oznámení o změně letového plánu
PříspěvekNapsal: 16 kvě 2011 13:24 
Diskutér

No co se pise, tak idealni vzdalenost na divert je cca 100-150 km. Samozrejme zalezi na meteo podminkach, ktere panuji v dane destinaci, takze ta kilometraz neni pravidlo ani dogma. Taktez zalezi na vybaveni letiste, proto era nebudou divertovat treba do UHE. A za dalsi, LCC se snazi o divert na "sve" letiste spise, protoze tam maji uz zazemi, ale toto taky neplati vzdy.

PříspěvekNapsal: 16 kvě 2011 15:33 
Diskutér

Maiklcz2 píše:
To jsou bídáci :) v poslední době se mi hodně začínají nelíbit...

Souhlasim... ale co nadelame, cenove jeste stale nemaji v Praze konkurenci :-/

PříspěvekNapsal: 21 kvě 2011 07:58 
VIP

potřebuju poradit, jak to probíhá, když wizzair zruší let..
Chtěl bych letět takto:
Wizz Air Katowice (KTW) Oslo (Torp) (TRF) Wed, 17 Aug 10:20 12:20
Ryanair Oslo (Torp) (TRF) Edinburgh (EDI) Wed, 17 Aug 17:15 18:00
A samozřejmě se bojím, že si koupím letenku a wizzair mi to 14 dní před odletem zruší. Vím, že mám nárok na vrácení peněz, nebo na přebookování - a právě na to se chci zeptat:
můžu si vybrat jakýkoliv let na stejné trase, nebo mi datum bude přiděleno bez možnosti ovlivnění z mé strany?
při pohledu na nabídku letů http://wizzair.com/flights/Katowice/Osl ... jord-Torp/ to vypadá, že o prázdninách mají let na této trase každý den, tj. když mi zruší let 17.8, budu mít jistotu, že budu moct letět dřív, abych si počkal na přípoj do EDI?
při rebookingu si můžu vybrat jen nejbližší možný let nebo i jiný?

PříspěvekNapsal: 21 kvě 2011 08:18 
VIP

Tam jde spis o to, aby bylo na okolnich letech misto, protoze podobne bude uvazovat spousta lidi, kteri se nekam potrebuji dostat, takze po zruseni letu hned zacnou bookovat okolni terminy...

EDIT: viz http://wizzair.com/useful_information/g ... uage=CZ#16

PříspěvekNapsal: 21 kvě 2011 09:06 
VIP

to jsem samozřejmě četl, ale stále nemám jasno...
Citace:
VRÁCENÍ PENĚZ A ZMĚNA LINKY LETU Z DŮVODU MIMO KONTOLU CESTUJÍCÍHO
16.2.1 V případě odkazu na tento odstavec vám společnost Wizz Air nabídne výběr z následujících možností:
(a) - vrácení části z celkové ceny letenky uhrazené za segment nebo segmenty cesty, které nebyly vykonány, a za segment nebo segmenty cesty, které již byly vykonány, pokud let nadále neslouží k žádnému účelu vzhledem k původnímu plánu cesty, a to během sedmi dnů a způsobem popsaným v odstavci 15.4.4; a dále, nastane-li taková situace (tj. v případě přestupných letů),
- zpáteční let provozovaný společností Wizz Air nebo jinou nízkonákladovou leteckou společností na stejné lince do počátečního místa odletu, a to při nejbližší příležitosti;
(b) výměnu za let na lince provozované společností Wizz Air nebo jinou nízkonákladovou leteckou společností na stejné trase do vaší cílové destinace, a to při nejbližší příležitosti; nebo
(c) výměnu za let na lince provozované společností Wizz Air nebo jinou nízkonákladovou leteckou společností na stejné trase do vaší cílové destinace, a to k pozdějšímu datu podle vaší volby a v závislosti na dostupnosti sedadel.
Odstavec 16.2.1 je nutné vykládat v souladu s odstavcem 15.7. tohoto dokumentu.
16.2.2 Jestliže jsou některá města nebo oblasti obsluhovány několika letišti a jestliže vám nabídneme let na alternativní letiště namísto letiště uvedeného v rezervaci, poneseme náklady na vaši dopravu z alternativního letiště na letiště uvedené v původní rezervaci nebo do jiného blízkého místa, s nímž budete souhlasit.

hlavně bych chtěl vědět, jestli všechny možnosti a-c jsou z mé strany skutečně nárokovatelné, např. včetně možnosti žádat výměnu za let jiné nízkonákladové letecké společnosti... nebo z jiného "blízkého" letiště..
a pak mi taky není jasné, jak si vyložit "při nejbližší příležitosti". Znamená to, že mám nárok pouze na let nejbližší následující po letu, který se ruší, nebo i na let nejbližší dřívější?

Je možné za "cílovou destinaci" ve smyslu těchto podmínek považovat moji reálnou cílovou destinaci, tj. Edinburg, nebo pouze letiště Oslo Torp., kde končí rušený let?

PříspěvekNapsal: 21 kvě 2011 10:58 
Návštěvník

Cilova destinace je samozrejme Torp.V pripadne zruseni letu jsem nemel problem s prebukovanim o 14 dni pozdeji (podminkou jsou volna mista).

PříspěvekNapsal: 30 lis 2011 09:03 
VIP

už je to opět tady...překvapuje mě, že z Brna zatím neruší nic....
http://www.planes.cz/cs/novinky/wizz-ai ... letu-7119/

edit: stačí se podívat, kolik toho ruší v poslední době...
http://wizzair.com/rebooking/?language=CZ

PříspěvekNapsal: 30 lis 2011 18:36 
VIP

omlouvam se tohle oznímení o změně se netýká wizzu al enenašle jsem vhodnější thread...
zařizoval jsme známýmu letenyk s TAM do Santiaga, od dob ykdy jsme to rezervoval přišli od expedie 2 změny iytyneráře jednalo se o posunutí/změnu letu na segmetnu Santiago-Sao Pao Paulo původní let byl pod kodem TAM operován LAN, poslední změna byla na let tamu o 3hod později, když se ale dostavil na letiště tak mu oznámili, že jeho letu odletěl, a jedinou možností v dané situaci bylo za poplatek 300 USD změnit let na ten, který měl potvrzený v ityneráři...zybtek cesty už probíhal podle plánu, ale jak se tohel může stát?! pokud by byl na původním letu a na expedii mu zmoztali itynerář tak by byl no show a letenku by mu zrušili...bohužel mu dali jen nějaký divný potvrzení o zaplacení dalšího letu kde nesedí ani částka... já se mu nedivimm, asi bych byl taky úěkně vytsreslej...každopádně asi prvně zavolat na expedii, ale pochybuju že v indii v call centru si s tim budou vědět rady..poradíte jak dál?! díky

PříspěvekNapsal: 28 úno 2012 22:28 
VIP

Upozorňujeme, že v důsledku státních svátků budou otevírací hodiny letiště Eindhoven (EIN) dne 9. dubna, 30. dubna a 28. května 2012 omezeny. Tyto dny budou naše lety Praha – Eindhoven přistávat na letišti Weeze/Düsseldorf (NRN) namísto na letišti Eindhoven, naše lety Eindhoven – Brno budou odlétat z letiště Weeze/Düsseldorf (NRN). Společnost Wizz Air nebude poskytovat žádný pozemní transfer mezi letištěm Eindhoven a Weeze/Düsseldorf.

PříspěvekNapsal: 29 úno 2012 07:30 
VIP

Čistě ze zvědavosti jsem hledal info na http://www.eindhovenairport.com a o svátcích nic nepíší. U Ryana jsem taky žádnou zmínku o změnách v těch datech nenašel. Není to zase nějakej klasickej wizzáckej ojeb?

PříspěvekNapsal: 29 úno 2012 11:49 
VIP

ivo píše:
Není to zase nějakej klasickej wizzáckej ojeb?

Skoro bych se vsadil, že je... :|

PříspěvekNapsal: 29 úno 2012 12:23 
VIP

Dodneška dostávám záchvaty smíchu, když si vzpomenu na jejich tiskové zprávy jak krachovaly Skyeurope (a srovnám to s realitou).....

PříspěvekNapsal: 29 úno 2012 16:12 
VIP

avathar píše:
Dodneška dostávám záchvaty smíchu, když si vzpomenu na jejich tiskové zprávy jak krachovaly Skyeurope (a srovnám to s realitou).....

Tak na záchvaty smíchu bych to neviděl, spíš je to smutný... :-(

PříspěvekNapsal: 01 bře 2012 14:55 
Diskutér

avathar píše:

...s realitou ze Sky je nastesti davno v propadlisti dejin a Wizz funguje, plati faktury a dokonce i vyplaty :-)

PříspěvekNapsal: 04 bře 2012 14:45 
Návštěvník

ivo píše:
Společnost Wizz Air nebude poskytovat žádný pozemní transfer mezi letištěm Eindhoven a Weeze/Düsseldorf.

Tak to je neskutečný :evil: :evil: :evil: Dá se aspoň v takovém případě vrátit letenka? A loni nic takového nedělali?

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 101 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina