Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 17 zář 2019 01:17

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Přeprava sportovního vybavení
PříspěvekNapsal: 28 pro 2010 13:31 
VIP

rád bych se zeptal, jestli máte někdo zkušenosti s přepravou běžek letadlem (zajímá mě hlavně Wizz a Ryanair).

Letenky KTW-NYO jsou za 99,-Kč, ale poplatek za sportovní vybavení je 10x větší.
U Wizzu 810,-, u FR 1080,-Kč.

Chci se zeptat, jestli je možné alespoň běžky spojovat a do jednoho vaku uložit např. 4 běžky.
V podmínkách ani v poplatcích wizzu to není výslovně povoleno ani zakázáno.

Citace:
a) Lyžařské vybavení, snowboardy, surfovací vybavení a golfové vybavení musí být zabaleno ve vaku.

Předmět příspěvku: Re: běžky do letadla
PříspěvekNapsal: 28 pro 2010 14:16 
Diskutér

goro píše:
rád bych se zeptal, jestli máte někdo zkušenosti s přepravou běžek letadlem (zajímá mě hlavně Wizz a Ryanair).

Obecně se lyže většinou vyplatí půjčit si na místě. Při troše hledání a s předrezervací na internetu je i týdenní půjčovné zhruba stejné, jako poplatky za přepravu. Navíc se s tím nemusíš tahat.
Edit: Teď koukám, že je to 810 Kč za segment! Celkem tedy 1620 za pár. Proti tomu půjčovné např. v Sälenu, skistar.com, 6-8 dní : 380 SEK ~ 1100 Kč včetně bot. Není co řešit.
goro píše:
Chci se zeptat, jestli je možné alespoň běžky spojovat a do jednoho vaku uložit např. 4 běžky.

Podle mě záleží na tom, na koho natrefíš u odbavení, ale zkušenost s tím nemám.

PříspěvekNapsal: 28 pro 2010 15:56 
VIP

Dan7 píše:
Obecně se lyže většinou vyplatí půjčit si na místě. Při troše hledání a s předrezervací na internetu je i týdenní půjčovné zhruba stejné, jako poplatky za přepravu. Navíc se s tím nemusíš tahat. Edit: Teď koukám, že je to 810 Kč za segment! Celkem tedy 1620 za pár. Proti tomu půjčovné např. v Sälenu, skistar.com, 6-8 dní : 380 SEK ~ 1100 Kč včetně bot. Není co řešit.

Nojo, ale my nejedeme na klasickou lyžovačku, ale na přechody "v divočině" za polárním kruhem.. tam nám nikdo lyže nepujčí, a už vůbec ne takové, na jaké jsme zvyklí.

Dan7 píše:
goro píše:

Podle mě záleží na tom, na koho natrefíš u odbavení, ale zkušenost s tím nemám.

Tak tohle mně zajímá asi nejvíc. Teoreticky by to mělo projít, i když sbalíme k sobě 5 párů běžek, pořád to bude hmotnostně v limitu. Ale nechci spoléhat na to, jestli se někdo u odbavení dobře vyspal... prostě bych si to nějak rád ověřil. Pokud by to nešlo, už se vyplatí jet autobusem :(

Předmět příspěvku: Re: Přeprava sportovního vybavení
PříspěvekNapsal: 28 pro 2010 16:37 
VIP

No já nevím, ale já bych se hlavně bál o ty běžky....třeba já sportuji na vyšší úrovni, to znamená že mám i dražší materiál, letadlem bych to asi neriskoval...leda snad jen nějaký pevný obal, jako mají v repre :-) no a půjčit si tam nějaký šunt to si to zase neužiju, je to opravdu rozdíl, pokud někdo není jen rekreační běžkař....takže jestli jezdíš jen tak, určitě bych letěl s lyžema v jednom vaku, podmínky jsou jasně daný, váha a vak...ve vaku je sportovní vybavení....já měl pocit že Ryan a Jet2.com měli vysloveně 1 pár lyží, ale to je asi špatný pocit..... jestli je to tak jak říkáš, tak nevidím sebemenší problém a rozhodně bych to risknul....pro mě to nemá cenu, když takhle někam jedu, musím autem, aby se mi neponičily lyže..

PříspěvekNapsal: 28 pro 2010 17:28 
Diskutér

goro píše:
Teoreticky by to mělo projít, i když sbalíme k sobě 5 párů běžek, pořád to bude hmotnostně v limitu.

Pročítám pečlivě podmínky a žádné omezení na počet lyží ve vaku tam opravdu není. Jinak taky mám pocit, že u Ryanu bylo výslovné omezení na jeden pár, ale teď jsem nic takového nenašel. Osobně bych zkusil rozdělit 5 párů do dvou vaků, vytisknul a vzal s sebou podmínky v angličtině a na letišti je v případě potíží použil pro argumentaci. Na druhou stranu ale platí obecné rozměrové limity:
Width: 1,499 m
Height: 1,194 m
Length: 1,715 m
a u běžek může být problém s délkou.

PříspěvekNapsal: 29 pro 2010 15:06 
VIP

Dan7 píše:
goro píše:
Teoreticky by to mělo projít, i když sbalíme k sobě 5 párů běžek, pořád to bude hmotnostně v limitu.

Pročítám pečlivě podmínky a žádné omezení na počet lyží ve vaku tam opravdu není. Jinak taky mám pocit, že u Ryanu bylo výslovné omezení na jeden pár, ale teď jsem nic takového nenašel. Osobně bych zkusil rozdělit 5 párů do dvou vaků, vytisknul a vzal s sebou podmínky v angličtině a na letišti je v případě potíží použil pro argumentaci. Na druhou stranu ale platí obecné rozměrové limity:
Width: 1,499 m
Height: 1,194 m
Length: 1,715 m
a u běžek může být problém s délkou.

pokud nikde není uveden opak tak bych se prostě vešel do rozměrových a váhových limitů. Co jsem takhle onehdá převážel golfový bag tak nikdo neřešil to, že v něm bylo dalších x věcí krom holí...ale pravda nebyl to lowcost...

PříspěvekNapsal: 29 pro 2010 15:25 
VIP

zajda: nechci rejpat, ale za kolik mas lyze?? Delal jsem zavodne lyzovani a to uz je par let, tehdy jsem za slusny atomicy (rok starej model) dal tri tisice...

Bezek bych se v letadle nebal, to spis tech sjezdovek...

PříspěvekNapsal: 29 pro 2010 15:27 
VIP

S tou maximální délkou 1,7m u wizzu jsem trochu na pochybách.
Moje běžky mají přesně 2 metry.
Na druhou stranu, pokud by se ty lyže délkově do 1.7kg vešly, teoreticky by se měly dát odbavit jako běžné zavazadlo wizzu (váha 32kg, rozměry cca 1.1 x 1.1 x 1.7m),
Pravě proto, že to rozměr přesahuje se platí 2x tolik (810,-Kč / za položku / za let, místo 405,-)
Ale výslovně řečeno to tam není. Ale i normální sjezdové lyže bývají delší než 1.7 a vozí se, ne?

PříspěvekNapsal: 13 pro 2017 13:00 
Návštěvník

Hoj,
chtěl bych letět s Wizz BUD-KUT na lyže. Skialpy + 2x běžky. Stále jsem se ( ani ze zdejší diskuse) nedozvěděl, jaké jsou max. rozměry na sportovní zavazadlo. Běžky mají 205cm, což je nad limit běžného ( 171cm). Projde to? Co víc lyží ( samo do váhového limitu)? Existuje nějaký majl, kde by mi odpověděli? Nebo jen ta těžce zpoplatněná tlf linka? Dík.

PříspěvekNapsal: 13 pro 2017 13:31 
Diskutér

Vic lyzi do jednoho vaku neni (resp. nebyl v roce 2014) problem. Ted tu fotku nenajdu, ale Polaci měli casto sbaleno tak, ze batoh měli pridelany folii k tem lyzim, tedy to vypadalo jak kdyz neses streleny zvire z lesa svazany za nohy kolem klacku. Samozrejme duvodem bylo usetreni za odbavene zavazadlo. Delku nikdy neresil, urcite jsme měli delsi nez 170, ale ne nejak o moc, tedy k 205 se vyjadrovat nechci.

PříspěvekNapsal: 13 pro 2017 15:47 
Návštěvník

let BUD-KUT som dal s lyzami dva krat - vo feb 2016 a v jan 2017.
Pocet lyzi v jednom sports equipment batohu nikto neriesil. My sme tam mali dva pary. Dlzku nikto neriesil. Takisto vahu nikto neriesil, tusim sme to mali tak 25kg. Mali sme tam natlacene aj lyziarky a kopu dalsich veci. V podstate vsetko, co sa nezmestilo do hlavneho kufra. Urcite bol vak na lyze tazsi ako hlavna batozina.

Takisto kamosi co isli so snowboardami, tak ti mali pri snowboarde aj topanky a dalsie veci a okrem toho uz len prirucnu batozinu.

Zial wizzair ma problem s prepravou lavinovych batohov. Uplne na to seru, nedovolia to zobrat. Ine aerolinky s tym nemaju problem, staci to dopredu ohlasit. S wizzairom sa mi to nepodarilo vybavit.

PříspěvekNapsal: 14 pro 2017 10:06 
Návštěvník

Dík, to vypadá nadějně. Odbaví takové óbrzavazadlo normálně na přepážce, nebo je třeba jít někam k oversize gejtu?

PříspěvekNapsal: 14 pro 2017 15:28 
Návštěvník

Olchor píše:
Dík, to vypadá nadějně. Odbaví takové óbrzavazadlo normálně na přepážce, nebo je třeba jít někam k oversize gejtu?

to si vobec nepamatam.

PříspěvekNapsal: 19 bře 2018 07:59 
Návštěvník

Tak právě jsem se vrátil z přechodu Malého Kavkazu v Gruzii,( Abuli - jez. Paravani -jez. Tabačkuri - Bakuriani ) tak pár poznatků z letu BUD-KUT.
Sportovní zavazadlo 4x běžky, 2x skialpy, 22kg, 210cm, zabaleno v jednom pytli prošlo bez problémů. Při odbavení je tam nachystán vozík, na který se tyto oversize zavazadla odkládají, při příletu to zas dovezou k pásům. Příručáky šly všechny do kabiny, žádné neodebírali. Trochu nás zmátli při letu KUT-BUD, nestačí vytištěné palubní lístky, je třeba jít k přepážce ( i když máš jen palubní zavazadlo), tam vystaví extra lístek. Obsazenost letu tak 80%, vcelku na čas. Parkování na Holiday parking BUD kousek od terminálu, 8 dní, cca 600kč. Všechno klaplo, skvělý zážitek.

PříspěvekNapsal: 09 bře 2019 09:10 
Diskutér

Převoz kola v papírové krabici.
Na stránkách mají uvedeno jen váhový limit. Pokud ke krabici přidám boty na kolo, přilbu, pumpu, oblečení, popř. náhradní kola, nebude problém? Můžu krabici zabalit celkem pevně aby se nic neriztrhlo a nezničilo, ale nebudou to třeba otevírat? Už jsem se ptal v jiném fóru (cyklistickém), ale prakticky jsme se neshodli, tak hledám někoho, kdo letěl s Wizz a řešil to samé. Letíme z Katowic do Atén. Moc díky za odpověď. ;)

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina