Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 16 lis 2019 02:28

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 209 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 10, 11, 12, 13, 14  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 26 srp 2013 07:35 
VIP

Nesmíš to pak ale zabít použitím nějaké nevýhodně karty, třeba od mBank....

Předmět příspěvku: Re: Nováček letí poprvé s Wizz Air
PříspěvekNapsal: 27 bře 2014 15:58 
Diskutér

Zdravím,

mám jeden dotaz. Čistě teoreticky by mě zajímalo, když mám zpáteční letenku od Wizzairu a nenastoupím (nestihnu) na cestu tam, zda mi bude umožněno nastoupit při cestě zpět. Vše je to pod jedním rezervačním číslem. Vím, že u normálních společností nenastoupení segmentu znamená propadnutí všech ostatních, ale je tomu tak i u nízkonákladovek?

Díky!

PříspěvekNapsal: 27 bře 2014 16:38 
Diskutér

dady píše:
když mám zpáteční letenku od Wizzairu a nenastoupím (nestihnu) na cestu tam, zda mi bude umožněno nastoupit při cestě zpět.

U Wizzu neexistuje nic jako zpáteční letenka, vše je one-way, byť jsi je kupoval najednou. Takže jo, můžeš nastoupit i druhý úsek, aniž bys proletěl první.

PříspěvekNapsal: 23 dub 2014 06:44 
Diskutér

Ahoj vsichni..
Mám dotaz, na webu wizzu jsem se docetl ze 14ti lety může s nimi letet sam ale pokud si koupi letenku pro dospělého :) .. Můžete to někdo potvrdit? ... Díky :'))

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 23 dub 2014 09:59 
VIP

fridgy píše:
Ahoj vsichni..
Mám dotaz, na webu wizzu jsem se docetl ze 14ti lety může s nimi letet sam ale pokud si koupi letenku pro dospělého :) .. Můžete to někdo potvrdit? ... Díky :'))

Asi záleží odkud a kam, do letadla se musíš nejdřív dostat přes kontroly, které wizz neovlivní.

Předmět příspěvku: Re:
PříspěvekNapsal: 23 dub 2014 14:13 
Diskutér

avathar píše:
fridgy píše:
Ahoj vsichni..

Asi záleží odkud a kam, do letadla se musíš nejdřív dostat přes kontroly, které wizz neovlivní.

Bude to Londýn Luton do Prahy .. v Praze jsem neměl se svým věkem problém při letu s ČSA..

WizzAir to má na webu zajímavě napsané:

Citace:
DĚTI

Společnost Wizz Air umožňuje dětem cestovat společně pod podmínkou, že je doprovází alespoň jeden dospělý (starší 16 let) na každých 10 dětí.

Děti do 14 let mohou cestovat pouze v doprovodu dospělého staršího 16 let, který za ně převezme plnou zodpovědnost.

Cestující ve věku od 14 do 15 let mohou cestovat bez doprovodu, ale nemohou doprovázet děti ve věku do 14 let.

jako teoreticky by to mělo jít ale tudíž měli napsat že Děti do 13 let mohou cestovat pouze v doprovodu dospělého...
V jedné větě toto v druhé tamto.. Zkusím ještě někam zavolat snad mi pomohou :)

PříspěvekNapsal: 23 dub 2014 14:38 
VIP

fridgy píše:
jako teoreticky by to mělo jít ale tudíž měli napsat že Děti do 13 let mohou cestovat pouze v doprovodu dospělého...
V jedné větě toto v druhé tamto..

A co je na tom nepochopitelného? Do dovršení 14 let mohou cestovat jen v doprovodu někoho nad 16 let. Ti, kteří už v den letu měli 14. narozeniny mohou cestovat sami. Důvodem pro tak složité formulace je nejspíš to, že jako lowcost evidentně neznají resp. nechtějí znát kategorii dětí cestujících bez doprovodu (UM) o které by se musel starat palubní personál.

PříspěvekNapsal: 23 dub 2014 14:40 
Diskutér

@fridgy: Z toho, co má Wizzair uvedené na svém webu, je situace podle mě jasná (viz http://wizzair.com/cs-CZ/useful_information/faq#2):
Citace:
Dotaz: Mohou děti do 14 let cestovat samy? Odpověď: Děti mladší 14 let mohou letět pouze v doprovodu dospělé osoby starší 16 let, která za ně převezme plnou zodpovědnost.

Takže ano. Pokud má dotyčný min. 14 let a má cestovní pas/občanský průkaz, může letět sám.
Jinak pokud jde o rezervaci letenky, Wizzair v kriteriích pro vyhledávání neumožňuje zadat v kategorii Dospělý nula osob (na druhou stranu pro dospělého i dítě 2 - 14 je cena letenky nemýlím-li se stejná).

PříspěvekNapsal: 23 dub 2014 15:21 
Diskutér

Díky moc, chtěl jsem hlavně ujasnění... kdybych letěl z Prahy tak se nic neděje ale v Londýně bych zůstat nechtěl jentak :-D ... ;) Díky kluci)

PříspěvekNapsal: 28 kvě 2014 06:58 
VIP

chystám se na letu Katowice - Kutaisi podat opravdu velké odbavené zavazadlo, v podstatě 4 batohy pevně spojené popruhy a zabalené do folie. Dohromady to jako celek drží dobře. Oficiální limit je šířka 149,9 cm, výška 119,4 cm, délka: 171,5 cm, což bez problémů splníme, ale i tak to bude hodně velký balík. Hmotnost 31kg, což je taky v limitu. Přesto, máte s tím někdo zkušenost?

U malých příručáků (pokud dodržíme rozměry) se hmotnost neřeší, je to tak?
(dřív byl limit 10kg, ale to z webu i z boarding pasu zmizelo). Takže už neváží nikde, je to tak?

PříspěvekNapsal: 28 kvě 2014 09:06 
Tazatel

Tiez mam kupenu velku odbavenu batozinu. A chcel by som dať spolu dve batožiny - spojiť ich pevne popruhmi a zabaliť do fólie. Rozmery a hmotnosť takto spojenej batožiny budem spĺnať. Tiež by ma zaujimalo, ci ma niekto s tym skusenost.

PříspěvekNapsal: 28 kvě 2014 09:11 
Návštěvník

:) takové pěkné "naše" řešení. Uvažoval jsem podobně jedním směrem, ale chtěl jsem zvolit krabici.
Určitě to zkuste, zajímámě výsledek. Zvláště u Wizzu s jejich poplatkem za velké kabinové.
BF

PříspěvekNapsal: 28 kvě 2014 09:13 
VIP

2 jsou naprosto v pohodě, to jsem viděl mnohokrát a rozměry jsou ještě normální. Vždycky prošlo, nikdo nic neřekl.
ale my budeme spojovat 4 kusy :) přesto se vejdeme v pohodě do limitů rozměrama i váhou, ale je to kus, který v jednom člověku téměř nejde přenést. Na délku 1,5m, výška a šířka kolem 1m, váha tak 31kg. Na pás se to nevleze ani náhodou a jeden člověk to sotva zvedne.
Přesto to podmínky do puntíku splňuje, drží to pevně jako jeden kus a jsme v limitech.
Jen bych nerad zažil při odbavení nějaké problémy..

PříspěvekNapsal: 28 kvě 2014 09:32 
Diskutér

Pokud splňuješ rozměry, váhu a "balík" bude celistvý a nebude se rozpadat, pak není důvod, aby ho na drop off přepážce odmítli odbavit. Mám u Wizzu zkušenost se spojením sice jen dvou, ale 80l batohů, celková váha 29kg. Batohy jsme poskládali tak, aby vršek 1. byl u spodku 2, pak je spojíš vlastníma popruhama (bederák jednoho báglu obtočíš kolem druhého, pospojuješ ostatní řemínky) a nakonec obtočíš klasickou potravinovou fólií ze supermarketu. Aby se jim na handlingu se zavazadlem lépe manipulovalo a dala se na odbavení přilepit etiketa, nechali jsme skrz fólii vystrčená dvě poutka.

Přílohy:
DSCN1800.JPG
DSCN1800.JPG [ 187.67 KiB | Zobrazeno 3751 krát ]

PříspěvekNapsal: 28 kvě 2014 10:15 
VIP

Kolik je úspora 2 standardní zavazadla vs. 1 zavazadlo do 32 kg?

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 209 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 10, 11, 12, 13, 14  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina