Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 20 říj 2019 20:45

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 209 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Nováček letí poprvé s Wizz Air
PříspěvekNapsal: 26 čer 2012 18:23 
Diskutér

Nevíte někdo, jestli se dá na Ruzyni koupit letenka od wizzairu a v Eurech? A vychází to stejně jako na netu nebo tam jsou nějaké poplatky navíc? A ještě jeden dotaz, nemám s tím zkušenosti - dá se udělat online check in a nevytisknout si palubní lístek (nedělal bych to osobně) nebo je lepší se odbavit až na letišti? Dík

PříspěvekNapsal: 26 čer 2012 21:19 
VIP

Seba69 píše:
Nevíte někdo, jestli se dá na Ruzyni koupit letenka od wizzairu a v Eurech? A vychází to stejně jako na netu nebo tam jsou nějaké poplatky navíc? A ještě jeden dotaz, nemám s tím zkušenosti - dá se udělat online check in a nevytisknout si palubní lístek (nedělal bych to osobně) nebo je lepší se odbavit až na letišti? Dík

Předpokládám, že wizz nemá na letišti v Praze ani pobočku, ale to bych kecal, kdybych to mohl tvrdit. Nicméně asi už můžu tvrdit, že to vyjde určitě několikanásobně dráž, než dopředu přes internet. O to jim přece jde, abys je neotravoval osobně, proto jsou low cost ;)
Online check-in a nevytisknout si letenku samozřejmě lze, ale už při rezervaci se vážeš k tomu, že se odbavíš na internetu, takže pokud nemáš jiná, než příruční zavazadla, určitě je zbytečné platit zase navíc za odbavení na letišti. Krom toho, že to je nepraktické, já chodím ke gatu zásadně 40 minut před odletem letadla

PříspěvekNapsal: 26 čer 2012 21:28 
Diskutér

Právě že mám i krosnu k odbavení. Budu v divočině, takže se na net nedostanu, max. mi může check in udělat kámoš, ale bez toho ticketu, tak přemýšlím, jak to bude nejlepší udělat. Co bys mi teda poradil?

PříspěvekNapsal: 26 čer 2012 21:34 
VIP

Seba69 píše:
Co bys mi teda poradil?

Zaplatit si na (předpokládám) cestu zpět odbavení na letišti.

PříspěvekNapsal: 26 čer 2012 21:42 
Diskutér

Tak to sem netušil, že je to až tak složitý. Mám tam právě dost přeletů, takže to není jen cesta zpátky. :roll: A kolik to tak stojí :?:

PříspěvekNapsal: 26 čer 2012 22:07 
Diskutér

Seba69 píše:
Tak to sem netušil, že je to až tak složitý. Mám tam právě dost přeletů, takže to není jen cesta zpátky. :roll: A kolik to tak stojí :?:

Na své nové stránky Wizzair jaksi zapomněl nahodit stránku s ceníkem všech poplatků...

Každopádně myslím si, že je to asi €7 při koupi po internetu a €15 na letišti - místní cestovatelé to určitě budou vědět. Je rozhodně výhodnější si to odbavení na letišti koupit dopředu.

PříspěvekNapsal: 26 čer 2012 23:32 
VIP

Marr3wk píše:
Seba69 píše:

Na své nové stránky Wizzair jaksi zapomněl nahodit stránku s ceníkem všech poplatků...

Každopádně myslím si, že je to asi €7 při koupi po internetu a €15 na letišti - místní cestovatelé to určitě budou vědět. Je rozhodně výhodnější si to odbavení na letišti koupit dopředu.

Ceník poplatků zde:
http://wizzair.com/cs-CZ/useful_information/service_fees

PříspěvekNapsal: 17 črc 2012 19:11 
Diskutér

Poprosil bych o radu zkušenější. Máme zaplacený let do Lutonu na 24. 9. Teď se ale koukám do databáze a svítí tam 23. září (a původní den odletu úplně zrušen). Nějaká šance, že je to nějaký hlod v souvislosti s nedávnou aktualizací webu nebo jsme v háji? Má smysl zkoušet volat na to jejich předražený číslo do ČR (případně Kypr, Malta z těch bezplatných zemí)?
Zrovna o víkendu jsem koupil akční jízdenky na vlak. :-(
Díky za radu.

PříspěvekNapsal: 17 črc 2012 19:29 
VIP

Ragmo píše:
Poprosil bych o radu zkušenější. Máme zaplacený let do Lutonu na 24. 9. Teď se ale koukám do databáze a svítí tam 23. září (a původní den odletu úplně zrušen). Nějaká šance, že je to nějaký hlod v souvislosti s nedávnou aktualizací webu nebo jsme v háji? Má smysl zkoušet volat na to jejich předražený číslo do ČR (případně Kypr, Malta z těch bezplatných zemí)?
Díky za radu.

Kde vidíš, že je ten let zrušený? v systému ho normálně vidím

PříspěvekNapsal: 17 črc 2012 19:46 
Diskutér

Maiklcz2 píše:
Ragmo píše:
Díky za radu.

Kde vidíš, že je ten let zrušený? v systému ho normálně vidím

Když si to dám klasicky vyhledat Brno-Luton, tak vidím nabídky na 23., 26., 28. září. A v mých rezervacích vidím změněné datum na toho 23. 9.

PříspěvekNapsal: 17 črc 2012 20:04 
VIP

Aha já koukal na Prahu, a oznámili ti to? Mně se jednou stalo, že mi to změnili, aniž by se ozvali a pak mě "urgovali" že jsem jim nepotvrdil změnu, přitom jsem o tom nevěděl...jestli ti to nevyhovuje tak bych si radši koupil novou a za tamtu si nechal vrátit peníze

PříspěvekNapsal: 17 črc 2012 20:04 
VIP

chceš říct, že ti to změnili v systému, bez jakéhokoliv upozornění?
To už je hodně silný kafe, kdyby si tohle dovolili!
Když tvoje rezervace byla potvrzena (po přijetí platby), poslali ti itinerář emailem?
I kdyby to v systému změnili (a tvrdili že jsi to měl od začátku koupené takhle), měl bys mít aspoň email od nich jako důkaz.
Pokud by ti v předepsaném předstihu (14 dnů a více) napsali, že tvůj let ruší nebo posouvají, a nabídli ti rebook nebo refund, bylo by to sice taky nepříjemný, ale bohužel takovou jsou pravidla.. Ale že by ti to změnili v systému, to je teda mazec. I Ryanair mi vždycky oznamuje každé posunutí, byť i o 5 minut.
Dej vědět, jak to dopadlo, zajímá mě to.

PříspěvekNapsal: 17 črc 2012 20:20 
Návštěvník

U Wizzu nic nového, s letovým řádem občas posunují, mě už takhle vypekli dvakrát (změnu v systému jsem viděl o pár dní dříve než mi zavolali resp. poslali mail). Jednou jsem bohužel s Wizzem měl první segment, takže mi propadly letenky u FR. Změnu samozřejmě dají vědět včas (aby nemuseli platit kompenzace). U Wizzu od té doby pravidelně kontroluju stav rezervací, ve druhém případě mně dokonce přesunuli let hned na tu zpáteční rotaci z BGY :o .

PříspěvekNapsal: 17 črc 2012 20:49 
Diskutér

Rezervační email s itinerářem jsem dostal, včetně faktury, že bylo zaplaceno. Žádný email o změně jsem nedostal (ani ve spamu jsem žádný neviděl). Chtěl jsem přikoupit ještě kufr a při té příležitosti koukám, že tady něco nehraje. Kouknu a datum odletu 23. 9. S Easyjetem jsem žádný problémy nikdy neměl a to jsem kupoval u nich letenky i v podstatně větším předstihu.

Edit:
Koukám, že z Prahy nabízí stejný den a čas. Sice by to bylo asi o 200 Kč dražší, ale bylo by to pro nás asi nejlepší řešení, kdybych musel přistoupit na rebook. Uvidím, jestli se někdo ozve. Protože tohle mi přijde jako hodně silná káva.

PříspěvekNapsal: 17 črc 2012 21:12 
VIP

Třeba s oznámením ještě vyčkávají. :shock:

Mně se to teď stalo s Vuelingem, 4.7. mi napsal, že chce doplatit zvýšené taxy na let na TFN, 10. jsem to zaplatil a odlet byl už změněný 7:00 na 5:40, říkal jsem si, kdypak mi to asi chtěli sdělit.
A 14. přišel mail, že litují a že můj odlet byl změněn.
Ovšem toto je hodina dvacet a ne DEN!

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 209 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina