Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 19 zář 2019 14:39

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 209 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Nováček letí poprvé s Wizz Air
PříspěvekNapsal: 26 srp 2010 11:13 
VIP

ahoj,
poprvé se chystáme s přítelkyní letadlem do švédska, máme několik dotazů:

1) při rezervaci letenky: dá se nějak získat ta karta "Wizz kreditní karta", či se jinak vyhnout poplatkům za rezervaci? Při platbě převodem na účet se to dá poslat na český účet?

2) dá se přespat v okolí letiště Skavska nebo městečka Nykoping ve stanu?

3) je problém mít příruční zavazadlo 60 x 40 x 20, 10kg ?

4) váha podaného (nepříručního) zavazadla smí být až 32kg bez doplatku?
Smí se tam převážet nůž? Jaká je jistota, že zavazadlo poletí s námi naším letem, a ne později?

5) hledám naskenované mapy severního švédska, oblast kolem parku Abisko, Kiruny, apod.

6) dá se v Nykopingu nebo ve Stockholmu nakoupit jídlo na jaké jsme zvyklí v ČR, nebo je tam sortiment zcela jiný? A cenová hladina, půjdeme-li do nějakého běžného supermarketu a budeme kupovat základní potraviny? (pečivo, těstoviny, apod.) Nebo je lepší si to dovést?

Díky

Předmět příspěvku: Re: poprvé s wizz KTW -> NYO (Stockholm Skavsta)
PříspěvekNapsal: 26 srp 2010 11:22 
Diskutér

1/ Wizz Air kreditka nevim, prevod na cesky ucet se to normalne posila...

2/ nevim

3/ Rekl bych, ze to zrejme problem bude, asi bych to neriskoval...

4/ Nuz se smi prevazet v pohode, jistota, ze vas bagl poleti s vama je vicemene 100% (leda by ho nekde zasantrocili na letisti)...

5/ nemam (proc si to nevytisknes z Google maps nebo Earth?)

6/ nevim

:)

Předmět příspěvku: Re: Nováček letí poprvé s Wizz Air
PříspěvekNapsal: 26 srp 2010 11:43 
VIP

goro píše:
ahoj,
poprvé se chystáme s přítelkyní letadlem do švédska, máme několik dotazů:

1) při rezervaci letenky: dá se nějak získat ta karta "Wizz kreditní karta", či se jinak vyhnout poplatkům za rezervaci? Při platbě převodem na účet se to dá poslat na český účet?

2) dá se přespat v okolí letiště Skavska nebo městečka Nykoping ve stanu?

3) je problém mít příruční zavazadlo 60 x 40 x 20, 10kg ?

4) váha podaného (nepříručního) zavazadla smí být až 32kg bez doplatku?
Smí se tam převážet nůž? Jaká je jistota, že zavazadlo poletí s námi naším letem, a ne později?

5) hledám naskenované mapy severního švédska, oblast kolem parku Abisko, Kiruny, apod.

6) dá se v Nykopingu nebo ve Stockholmu nakoupit jídlo na jaké jsme zvyklí v ČR, nebo je tam sortiment zcela jiný? A cenová hladina, půjdeme-li do nějakého běžného supermarketu a budeme kupovat základní potraviny? (pečivo, těstoviny, apod.) Nebo je lepší si to dovést?

Díky

Ahoj,

1) musel bys mít jejich kreditku a nebo účet, co mám já, ale tam musíš převést do Maďarska nejdřív tuším 300 a nebo 500 EUR, oni ti k tomu dají 10% navíc a pak za ten kredit, který má platnost 1 rok můžeš nakupovat lety

2) kdekoliv v okolí Stockholmu nebo letiště Skavsta, které je uplně mimo civilizaci můžeš přespat a nikdo ti tam nic neřekne. Severské státy jsou velmi benevolentní a zvyklí. Stan by problém být neměl, ale považuju to ze svého hlediska za zbytečnou vymoženost :-)

3) většinou to neřeší, pokud je to o nějaký ten cm větší. Pokud se to vejde do přihrádky do letadla teda :-) Já lítám s 30l batohem a nikdy nebyl nejmenší problém, když koukám občas, co tam ti lidi rvou za kufry, tak to jsem ještě máčka

4) podmínky pro zavazadla (pro mě další zbytečná vymoženost), jsou na jejich webu, nůž tam mít můžeš, v příručáku ne. Poletí stejným letem, je to přecejen nízkonákladovka, co tam navíc ani nelítá každý den ;-)

5) mapy jsou ve většině infocenter a většina i zdarma. Případně ti ochotně poradí a vytisknou co bude třeba. Jsou to holt seveřané a jsou velmi zdvořilí. O jejich úžasné angličtině, které nesaháme ani po kotníky ani nemluvě.

6) v těchto severských státech je docela draho. Resp. ceny jsou tam stejné jako u nás, jen ten kurz je 1 švédská koruna na 3 naše :-) Nejlepší je kupovat pečivo a saláty, to vyjde nejlevněji, samozřejmě v obchoďácích a mimo centra, nejlepší sítě jsou ICA, KIWI atd., chce to projít toho víc. Rozhodně ne kiosky jako Narvesen

PříspěvekNapsal: 26 srp 2010 11:45 
Kolemjdoucí

Přímo v Nykopingu je Lidl takže stejný věci lze zakoupit, samozřejmě, že mají i místní sortiment a alkoholické nápoje obsahují tak poloviční podíl alkoholové složky než jsme zvyklí v ČR. Ceny cca o 30% vyšší

PříspěvekNapsal: 26 srp 2010 11:57 
VIP

Nezlob se na mě, ale tohle jsou otázky jak od tříletýho dítěte...neřeknu, když se někdo ptá na letiště v Las Vegas nebo jaký je se nejlépe dostat z Bombaje nebo na zkušenosti s aerolinkou, ale wizz to tam má napsaný a navíc česky, jako to chceš vzít za ručičku a mám si s tebou koupit letenky??? To mi fakt hlava nebere

1) máš to jasně napsaný, na jeden let se ti to nevyplatí, kup to bez toho přes bankovní převod

2) Přespíš v okolí městečka v Česku ve stanu?!? .-. rozhodně bych to ve Švédsku neriskoval, žijou tam vlci, v noci přiběhnou, roztrhají stan a pak si vás podají....teda jestli nepřiběhnou farmáři z celého Švédska a neubodají vás vidlema .... teda jestli do tý doby nezmrznete...prý je tam i absolutní nula .... příště prosím přemýšlej nad tak stupidní otázkou, a když nevíš odpověď, tak to chce trocha invence, jestli není stanování v celým Švédsku zakázaný....když ne, tak je povolený, ach bože!!

3) Je 60 víc než 55 ?? tak asi jo!!! Kor u nízkonákladovky typu Ryan - Wizz, ale aspoň trochu smysluplná otázka...riziko je v tomto případě na tvé straně. Můžeš platit za odbavení, ale nikdo ti nezaručí jestli jo nebo ne.

4) bylo zodpovězeno

5) bez komentáře

6) překvapení večera, ve Skandnávii je dráž než u nás .... potraviny tam mají úplně jiný, živý se tam housenkama (ty bych chtěl zkusit :-) ) a kůrou ze stromů ... položky jako pečivo, pití, sýry atd. ty tam rozhodně nemají ... je to proto, že Švédsko je království a v roce 1674 vydal král zákon proti globalizaci, takže se tam nic nesmí dovážet ... člověče, nezlob se ... ale ty chceš přežít když nevíš takový základní otázky? To ti držím palce
Btw: Vezmi si sebou co nejvíc jídla, ušetříš nějakou kačku...docela dost, vlastně dráž už je jen v Norsku... PS:ráno si stačíš koupit čerství pečivo v Bille na letišti..je dobrý, za normální ceny a vydrží ti to na dva dny...doporučuji

Pro Admina: Nebudu se zlobit, když to vymažeš. Nechci vypadat, jako že pohrdám ostatníma, to vůbec ne, ale fakt si ukroutím hlavu, že někdo může mít z poloviny naprosto ******* otázky. Jak vidíš, snažil jsem se odpovědět, pokud to šlo, ale někdy to prostě nejde.....já se zkrátka taky neptám, jak se chodí po přechodu pro chodce a jestli teda mám jít na toho zelenýho panáčka, když stojím u semaforu.

PříspěvekNapsal: 26 srp 2010 13:08 
VIP

MichalJ píše:
Tak nepřátelský a nevkusný příspěvek jsem tady ještě nečetl.
Mohl byste prosím tento humus příště psát třeba na novinky.cz?

dovlím si zajdy zastat napsal to jasně výstižně pravdivě a vystihl situaci, měl jsme už několikrát chut reagovat podobne na příspěvky typu najdete mi letenku, hotel v terminu a jeste mi dejte tipy co na mistě...
nic proti autorovi začátečníkovi, ale trocha selského rozumu, invence a 5min hledání na googlu ještě nikoho nezabilo...

PříspěvekNapsal: 26 srp 2010 13:58 
Diskutér

Nezlobte se na mě, ale já jsem zejména při otázce č.6 taky žasnul.

PříspěvekNapsal: 26 srp 2010 14:31 
VIP

MichalJ píše:

To je mi líto, že ti to přijde nevkusné, ale snažil jsem se s nadhledem a velkou dávkou ironie odpovědět na podle mě velmi hloupé otázky tak, aby se autor chytl za nos. Některé otázky jsou ještě v kurzu, i když zde na fóru byly odpovězeny. (Už je zde témat hodně, ale přesto než založím nové, věnuji 5 minut hledání, jestli to tady už náhodou bylo). Nad některými jsem si zkrátka ukroutil hlavu. Ale snažil jsem se i trochu pomoci v rámci vyváženosti. Nechci se autorovi smát, ale pokud chceme forum na to, aby bylo jasno, zda se dá stanovat v přírodě...myslím, že by bylo dobré zachovat určitý level, i když každý nováček je vítán a čím víc cestovatelů, tím lépe. Já taky jednou začínal a není to zrovna moc dávno.

PříspěvekNapsal: 26 srp 2010 14:49 
VIP

děkuji za odpovědi.
Letím nejenom poprvé s Wizz, ale vůbec poprvé letadlem.
Omlouvám se, jestli moje až příliš primitivní otázky někoho popudily, chápu, že pokud je někdo v létání zběhlý, může se mu můj dotaz jevit jako fakt hodně absurdní. Samozřejmě jsem si prošel už publikované odpovědi, taky informace na webu letiště a wizzair, některé otázky jsem si ale nebyl jistý, tak se raději ptám. Jednoduché ujištění, či uvedení věcí na pravou míru by stačilo. Raději se hloupě zeptám, než abych měl potom problém. Děkuju za pochopení.

Ještě bych se rád doptal, (zřejmě stejně nejapně jako předtím:), jestli někdo máte zkušenost s rezervací jízdenek švédských drah na webu sj.se ?
Cena, kterou si tam pro určitý termín najdu, je už konečná, nebo těsně před platbou naskočí nějaké skryté poplatky? Dá se to zaplatit běžnou českou embosovanou kreditkou a vytisknout jako e-ticket? Díky

PříspěvekNapsal: 26 srp 2010 15:05 
VIP

Listky na webe SJ si mozes kupit 3 mesiace pred cestou. Treba si to velmi presne ustrazit a v prvy den predaja mas sancu kupit za 95 SEK napr. X2000 z Kodane/Malmo/Goteborgu do Stockholmu. Ziadne poplatky naviac sa neobjavia ani v zaverecnej faze. Vela ludi zo Slovenska aj Ciech hlasilo problemy s kartami rozneho typu a banky. Rozhodne sa treba pre uspesny nakup vyzbrojit viacerymi. Listok bud forma e-ticket co si vytlacis alebo 8 miestny kod, ktory zadas v automate SJ na stanici a vyda ti zarezervovany listok. Komunikacia s SJ cez kontaktny formular v anglictine v pohode, odozva vzdy do 24 hod.

PříspěvekNapsal: 26 srp 2010 15:14 
VIP

goro píše:
děkuji za odpovědi.
Letím nejenom poprvé s Wizz, ale vůbec poprvé letadlem.
Omlouvám se, jestli moje až příliš primitivní otázky někoho popudily, chápu, že pokud je někdo v létání zběhlý, může se mu můj dotaz jevit jako fakt hodně absurdní. Samozřejmě jsem si prošel už publikované odpovědi, taky informace na webu letiště a wizzair, některé otázky jsem si ale nebyl jistý, tak se raději ptám. Jednoduché ujištění, či uvedení věcí na pravou míru by stačilo. Raději se hloupě zeptám, než abych měl potom problém. Děkuju za pochopení.

Ještě bych se rád doptal, (zřejmě stejně nejapně jako předtím:), jestli někdo máte zkušenost s rezervací jízdenek švédských drah na webu sj.se ?
Cena, kterou si tam pro určitý termín najdu, je už konečná, nebo těsně před platbou naskočí nějaké skryté poplatky? Dá se to zaplatit běžnou českou embosovanou kreditkou a vytisknout jako e-ticket? Díky

Jsem toho samého názoru a když jsem byl cestovatelský nováček, taky mě bohužel takto hloupé dotazy napadaly.
Co se švédských drah týče, je to stejné jako v Norsku, vlaky jsou extrémně drahé a bez možností výrazných slev za studenta atd. Ve většině míst Evropy se jezdí autobusy, kde je to levnější. Většina společností má možnost normální platby embosovanou kartou s rezervací a vytisknutím vstupenky přes internet.

PříspěvekNapsal: 26 srp 2010 15:18 
VIP

MichalJ píše:

No chtel jsem napsat neco podobneho jako Zajda, ale nemam to v povaze... Nicmene jsem jen trpelive cekal, kdo prvni uderi....
Apropo, dneska mli v havirovskem Tescu vyprodej pruvodcu...bylo tam i Svedsko.....z 299 na 49.. hihihi..

PříspěvekNapsal: 26 srp 2010 16:07 
Diskutér

[quote="Zajda"]Nezlob se na mě, ale tohle jsou otázky jak od tříletýho dítěte...neřeknu, když se někdo ptá na letiště v Las Vegas nebo jaký je se nejlépe dostat z Bombaje nebo na zkušenosti s aerolinkou, ale wizz to tam má napsaný a navíc česky, jako to chceš vzít za ručičku a mám si s tebou koupit letenky??? To mi fakt hlava nebere

1) máš to jasně napsaný, na jeden let se ti to nevyplatí, kup to bez toho přes bankovní převod

2) Přespíš v okolí městečka v Česku ve stanu?!? .-. rozhodně bych to ve Švédsku neriskoval, žijou tam vlci, v noci přiběhnou, roztrhají stan a pak si vás podají....teda jestli nepřiběhnou farmáři z celého Švédska a neubodají vás vidlema .... teda jestli do tý doby nezmrznete...prý je tam i absolutní nula .... příště prosím přemýšlej nad tak stupidní otázkou, a když nevíš odpověď, tak to chce trocha invence, jestli není stanování v celým Švédsku zakázaný....když ne, tak je povolený, ach bože!!

3) Je 60 víc než 55 ?? tak asi jo!!! Kor u nízkonákladovky typu Ryan - Wizz, ale aspoň trochu smysluplná otázka...riziko je v tomto případě na tvé straně. Můžeš platit za odbavení, ale nikdo ti nezaručí jestli jo nebo ne.

4) bylo zodpovězeno

5) bez komentáře

6) překvapení večera, ve Skandnávii je dráž než u nás .... potraviny tam mají úplně jiný, živý se tam housenkama (ty bych chtěl zkusit :-) ) a kůrou ze stromů ... položky jako pečivo, pití, sýry atd. ty tam rozhodně nemají ... je to proto, že Švédsko je království a v roce 1674 vydal král zákon proti globalizaci, takže se tam nic nesmí dovážet ... člověče, nezlob se ... ale ty chceš přežít když nevíš takový základní otázky? To ti držím palce
Btw: Vezmi si sebou co nejvíc jídla, ušetříš nějakou kačku...docela dost, vlastně dráž už je jen v Norsku... PS:ráno si stačíš koupit čerství pečivo v Bille na letišti..je dobrý, za normální ceny a vydrží ti to na dva dny...doporučuji

Pro Admina: Nebudu se zlobit, když to vymažeš. Nechci vypadat, jako že pohrdám ostatníma, to vůbec ne, ale fakt si ukroutím hlavu, že někdo může mít z poloviny naprosto ******* otázky. Jak vidíš, snažil jsem se odpovědět, pokud to šlo, ale někdy to prostě nejde.....já se zkrátka taky neptám, jak se chodí po přechodu pro chodce a jestli teda mám jít na toho zelenýho panáčka, když stojím u semaforu.[/quote
No to je teda síla někoho takhle sjet...třeba by tě ten hoch na oplátku mohl doučit češtinu...zejména i/y po v....

PříspěvekNapsal: 23 zář 2010 20:26 
Tazatel

Ahoj,prosím jak řešíte odbaveni on line pro zpáteční let, který se otevírá 7 dní dopředu a to jsem ještě v zahraničí. Je řešením internetová kavárna? díky

PříspěvekNapsal: 24 zář 2010 08:36 
VIP

hemis píše:
Ahoj,prosím jak řešíte odbaveni on line pro zpáteční let, který se otevírá 7 dní dopředu a to jsem ještě v zahraničí. Je řešením internetová kavárna? díky

Ahoj, toto má wizz pěkně na nic, to je pravda. Řeším to většinou zdarma na recepci hotelu nebo hostelu po domluvě a nebo v infocentrech pro turisty. Nikdy jsem za to nikde neplatil. Krajní variantou je samozřejmě kavárna.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 209 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina