Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 05 čer 2020 01:03

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 462 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 27, 28, 29, 30, 31  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: WIZZ AIR nikdy více aneb jděte se WIZZRAT
PříspěvekNapsal: 18 lis 2019 11:10 
VIP

zdar, rychlý dotaz: u letu W6 Tenerife-Viden je doplatek za priority (a normální příručák) 23€, podle jejich FAQ na letišti totéž za 25€, s tím, že pokud už nebude místo, bágl půjde dolů.
Citace:
Pasažérům bez WIZZ Priority a s příručním zavazadlem, které překročí rozměry 40 x 30 x 20 cm, bude u brány naúčtován poplatek za nadměrné zavazadlo ve výši 25 EURO. V případě, že velikost takového zavazadla nepřekročí 55 x 40 x 23 cm, lze zavazadlo vzít na palubu za předpokladu, že je v přihrádkách místo. V případě, že tam žádné místo není, zavazadlo bude předáno do nákladního prostoru letadla.

Jinde na webu mají v ceníku možnost dokoupení priority na letišti za pevnou cenu 20€.
https://wizzair.com/en-gb/information-a ... vices-fees (uplně dole na stránce).
Máte někdo zkušenost, jak to probíhá?

PříspěvekNapsal: 19 úno 2020 15:59 
Diskutér

Ahoj, pred mesiacom mi vypršalo členstvo vo WDC a dnes mi mailom ponúkli zľavu na 10 € platnú len pre dnes. Ponúkli niekomu z vás opakovane takúto zľavu? Nechcem narýchlo kupovať letenku za 10€, len aby som dostal zľavu 10€. Kúpiť členstvo vo WDC bez súčasnej kúpi letenky sa asi nedá. Alebo poznáte nejaký spôsob, ako kúpiť členstvo bez kúpi letenky?

PříspěvekNapsal: 19 úno 2020 16:37 
Diskutér

Přišlo to předpokládám dnes všem. Koupě je podmíněna koupením letenky. Rozhodně kvůli toho narychlo vymýšlet cestu nemá cenu. Navíc pokud ho v následujících měsících nevyužiješ, tak ti zase zbytečně uteče část z toho placeného roku.

PříspěvekNapsal: 19 úno 2020 19:50 
Diskutér

Ďakujem s0ny, predpokladal som, že to bude tak ako píšeš.

PříspěvekNapsal: 14 bře 2020 00:23 
VIP

Nejspíš letos budu mít spoustu zrušených letenek s W6kou. Jak si na tom stojí finančně? Váhám, zda si nechávat vracet kredit +20% nebo zpátky na kartu. Krom toho ten za koronavirová storna má platnost jen 2 roky (vyčteno z jejich mailu).

Oděsa podle mailu zrušená, v profilu stále confirmed, dražší dubnový Jerevan vypadá na refund taky (ale tenhle je kvůli změně časů, takže možná bez omezení platnosti). Už jen těmito lety se dostávám dost na 100 éček a netuším, za co to do 2 let nebo do jejich krachu utratím.

PříspěvekNapsal: 14 bře 2020 10:10 
Diskutér

Veštec nie je nikto, ale pravdepodobnosť krachu je malá, asi ako u Ryanairu alebo EasyJetu.. Väčšina cestujúcich Wizzairu cestuje za prácou z vých. Európy do západnej.
Ak je platnosť len 2 roky, nechaj si preplatiť všetko alebo väčšiu časť, hlavne ak si s nimi už veľa nalietal. Pri budúcoročnom chrípkovom období sa možno zavedú podobné opatrenia ako teraz. A chrípkové obdobie sa kryje s lacnými letenkami. Ak odrátaš prázdniny a chrípkové obdobie, lacné letenky sa dajú očakávať len v mesiacoch máj, jún, september - december. Ale možno sa mýlim.

PříspěvekNapsal: 14 bře 2020 12:02 
VIP

Což o to, jestli to skončí do června, nejspíš to všechno během 2 let vylétám. Jestli to neskončí do listopadu, tak mi (v lepším případě) přijde refund za Kazachstán a už u W6 bude mít celkem 250+ €. A to myslím, že během roku, roku a půl půjde proletět těžko bez bezhlavého nakupování.

Zatím čekám na středu, co naše vláda - jestli prodlouží uzavření hranic, které platí jen do středy. Kdyby neprodloužila (neočekávám), je ještě malinkatá naděje, že se na Velikonoce podívám na Arménie.

PříspěvekNapsal: 14 bře 2020 13:11 
Diskutér

Tak to sa asi zbytočne strachuješ, vírus by mal zmiznúť do konca apríla (závisí od počasia), v máji sa ešte ľudia budú doliečovať, od júna to bude v pohode. Zamiešať karty ale môže pokračovanie reštrikcií v rôznych krajinách.

PříspěvekNapsal: 21 bře 2020 21:17 
Diskutér

Dostali ste uz niekto kredit/peniaze za zruseny let wizzairu? Mal som let na 13.03 z BTS - IEV. Od toho dna slovenska vlada zakazala lety a tak bol let zruseny. Prisla SMS aj email, ze let bol zruseny ze nemam ist na letisko. Odvtedy je ale v manage booking na wizzairy stale akoby bol absolvovany a nevratili ani kredit a ani neponukli moznost na vratenie penazi... Ten formular na podanie ziadosti maju aktualne zruseny... a teda neviem ci to aktualne ma vyznam tam zacat vyvolavat....

PříspěvekNapsal: 21 bře 2020 21:22 
VIP

Jo, už jsem dostal kredit za zrušený ODS-BTS, ale v manage my booking byl normálně odkaz pro refund a druhý pro rebook, co si matně vzpomínám. Trvalo jim to týden to vrátit ve formě kreditu. Dřív to bývalo ihned po kliknutí na odkaz.

Pak jsem vracel let do Arménie, protože se to tam pos*alo taky a do Vídně, bych se nedostal. V profilu jsem měl od poslední změny volby refund a rebook. Protože to nebyly změny významné, šel stejně refund jen do kreditu. To trvalo taky něco kolem týdne. Mezitím let se tvářil potvrzený, po kliku na detail zahlásil, že je zrušený a kredit samozřejmě nikde. Do pořádku se to dalo až cca po týdnu spolu s e-mailem s fakturou.

PříspěvekNapsal: 22 bře 2020 14:21 
VIP

Jak na to koukám, tak mi začíná dělat stále větší starost let s Wizzem v půlce května z Vídně... Hošani od Wizzu, když nemusí, nic neruší :evil: A přestávám věřit, že se to do té doby uklidní, ale nepochybuji, že Wizz poletí, pokud mu to jedna ze stran vysloveně nezakáže, i kdyby to letadlo mělo být prázdné se 180 no-show.

Nemají Rakušáci nebo Maďaři (tím nemyslím Slováky) obdobu našeho § 152Šíření nakažlivé lidské nemoci? Třeba by na to šlo napasovat žádost o refund :mrgreen: Vidím v tom tak 10% šanci :lol:

PříspěvekNapsal: 22 bře 2020 15:19 
Diskutér

Asi zkus být v klidu...na jednu stranu řešíš nějaký let na Velikonoce a zároveň se bojíš, co bude s letem v půlce května. u Wizzairu není problém jako s kreditem, tak s vrácením částky na účet. Kredit vrací většinou do 3-6 dnů (v tuhle chvíli je to stejně jedno), vrácení peněz cca 14 dnů. Osobně jsem za poslední dva týdny vyzkoušel obě varianty a peníze, kredity už mám.

Nedává zatím moc logiku řešit pro ně květen, když toho mají dost s aktuální situací, změnou, rušením letů.

EDIT: nevšiml jsem si, že to psal michal5, ale už to mazat nebudu...

PříspěvekNapsal: 23 bře 2020 15:45 
VIP

Můj let VIE - EVN a zpět 20.3. - 23.3. proběhl beze mě a bez storna :( Všichni okolo lety zrušili jenom rakušáci nic...

PříspěvekNapsal: 26 bře 2020 15:32 
Diskutér

michal5 píše:
Nejspíš letos budu mít spoustu zrušených letenek s W6kou. Jak si na tom stojí finančně? Váhám, zda si nechávat vracet kredit +20% nebo zpátky na kartu. Krom toho ten za koronavirová storna má platnost jen 2 roky (vyčteno z jejich mailu).

Tak dnes mi pripisali kredit za zruseny let BTS - IEV (rusili ho oni nie ja) v maily sice bolo, ze 120% a platnost 2 roky, realne ale pripisali 100% a platnost do nekonecna :D maju v tom zjavne bordel...

PříspěvekNapsal: 17 dub 2020 12:20 
VIP

imtiesto píše:
michal5 píše:
Tak dnes mi pripisali kredit za zruseny let BTS - IEV (rusili ho oni nie ja) v maily sice bolo, ze 120% a platnost 2 roky, realne ale pripisali 100% a platnost do nekonecna :D maju v tom zjavne bordel...
Měl jsem tam kredit za rezervaci auta (cashback), asi 25 €, a nějak mi přišlo líto to nechat propadnout, a tak jsem v poslední den jeho platnosti koupil s malinkatým doplatkem Wizz členství a letenku do Lutonu, hned na začátek května, to byla solidní šance, že to zruší (říkám tomu familiérně "michalova klička", podle inspirátora michala5).
A už to zrušili! 20 % výnos za 2 týdny, platnost výrazně delší než původní kredit, jsem spokojenej.
Díky, jmenovče.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 462 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 27, 28, 29, 30, 31  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina