Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 19 zář 2019 14:35

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 56 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Hmotnostní limity a cena za odbavené zavazadlo
PříspěvekNapsal: 15 zář 2011 05:56 
Diskutér

ziletka píše:
Zdarec. Nevite nekdo, zda ma klec na zavazadla u Wizzu nejakou toleranci? Nebo je to presne podle povolenych rozmeru? Mam o 1,5 cm vyssi kufr na vysku a nechce se mi ted narychlo kupovat novy.

Koukni do diskuze na airways/wizz, tam se to teď řeší, známej doplácel v PRG za kufr kterej měl 21cm, i když se mu ho podařilo do klece narvat, takže bych to moc neriskoval...

PříspěvekNapsal: 15 zář 2011 08:52 
Diskutér

letel jsem tedka GDN-MMX a vzal jsem prirucak TUMI, co jsem vyhral od Air New Zealand. kufr ma bohuzel 23 centimetru. do klece Ryana se vesel. do Wizzu bez sance. nastesti to ani v GDN ani v MMX vubec nekontrolovali, protoze to co si lidi prinesli na palubu, to jsem dlouho nevidel.

PříspěvekNapsal: 03 říj 2011 14:29 
Kolemjdoucí

Presne, ta zatrolena wizz klec je mensi nez treba u Ryanaira. Cerstva zkusenost z Rima (FCO): do klece jsme to bez problemu narval, ale takova italska krasavice me peskovala, ze musim kufr do klece davat presne dle instrukci, nelze ho tam proste dat nejdrive jednim koncem a pak druhym. Fakt, ze se kufr do klece vejde, ji vubec nezajimal. Po asi 5 min. hadce, kdy jsem zkusil vyuzit argumentu: 'kdyz se vejde, nerozumim, proc by se nedalo...', jsem tesne pred placenim oslovil druhou italskou krasavici, ktera to kasirovala, a natvrdo ji rejkl, ze to platit nebudu. Vzala si me znovu ke kleci..a vse v pohode. Jde o pristup, navic temito obstrukcemi evidentne kamuflovali zpozdeni. Tak asi tak. Mel jsem pet letu behem dovolene, ale problemy byly jen s Wizz (Ryanair i Vueling naprosto v pohode). Tasku s fotakem bych do kufru nenarval ani nahodou, ledaze bych mel kabelu jak Hermiona. Proste povesit na ruku a prehodit pres to bundu a svetr a slo se... :D

PříspěvekNapsal: 03 říj 2011 14:50 
VIP

V BGY jsem si zkusil klec Wizz s plastovým kufrem o přesných povolených rozměrech - a světe div se, sotva se tam vešel... To klece od Ryanair, ty jsou snad o 4 cm na všech stranách větší, tak pozor. Nakonec stejně vše záleží na přístupu personálu.

PříspěvekNapsal: 03 říj 2011 16:08 
VIP

Mam uplne stejnou cerstvou zkusenost z PRG. Pred odletem do MAD jsem zkousel zavazadlo do klecí, ktere byli volne po letisti k dispozici (kleci WIZZU, ktera byla pred odbavovacima prepazkama jsem se z taktickych duvodu vyhybal :D ). Do všech mi kufr zapadnul bez problemu. Kdyz jsem prisel ke gatu, byla tam uz fronta a zamestnanec, ktery mel na starosti odbaveni vybiral lidi z fronty a ti museli pred nim zavazadlo vyzkouset, sel jenom po kufricich, ostatni zavazadla (tasky, rozumne velke krosny a pod.) ho nezajimali. Spousta lidi, si ho tam pred nim sla zkusit i dobrovolne a velka vetsina jim vytipovanych lidi doplacela. Mel tam jeste bokem jednu volnou klec, tak jsem si to nacvicil bez jeho pohledu a nasel grif, jak tam zavazadlo nacpat. Samozrejme me taky pozadal, abych ho pred nastupem vlozil do klece, pouzil jsem nacviceny pohyb a kufr tak tak zapadnul (jedne rozmer ma o cca 1 cm vetsi), zpatky by to slo mnohme hur,ale rekl mi, ze ho muzu klidne vytahnout bokem.
Ale celkem me to stve, kufr mam kvalitni a uz jsem toho s nim kopec procestoval a kdyz jsem ho potom v MAD zkousel do kleci od FR nebo EZY, bezproblemu zapadnul i s nejakou rezervou. Vim, ze nakupem letenky souhlasim s prepravnimi podminkami, ale to co jsem videl v PRG, nebo ctu tady uz hranici s buzeraci. Ta pravidla jsou snad proto, aby se omezil pocet a vaha zavazadel na palube z duvodu bezpecnosti a komfortu cestujicich. Pokud si z toho ale WIZZ chce delat dodatecny zdroj prijmu, tak at zvedne cenu letenky nebo zpoplatni vsechna prirucni zavazadla.....diky tomuhle + nemoznosti se vyhnout poplatku za platbu kartou (pro nas v CR), bude pro me WIZZ vzdycky az posledni zvazovana moznost - zlaty Ryanair :D

PříspěvekNapsal: 03 říj 2011 21:50 
Diskutér

ziletka píše:
+ nemoznosti se vyhnout poplatku za platbu kartou (pro nas v CR), bude pro me WIZZ vzdycky az posledni zvazovana moznost

;) pro me taky, ale jelikoz nic jineho levneho z Prahy nelita, lety s WZZ se mi vrsi geometrickou radou...

PříspěvekNapsal: 03 říj 2011 22:16 
VIP

Tak ja nastesti studuju v Brne a z domu to mam max. 2 hodky do BTS,takze na WIZZu zas az tak zavisly nejsem.

PříspěvekNapsal: 04 dub 2012 23:00 
Kolemjdoucí

Muzu bohuzel potvrdit zklamani o rezmerech klece u wizz.Prave jsem zkousel,nemaje co delat pri cekani v LTN,dat trolley do jejich klece a neslo to!!!Pripominam ze mam leta osvedceny u vsech moznych spolecnosti Samsonite 55*40*20. !!!.Je pravda ze wizz vetsinou pouziva konkurencni klece,ktere jsou kde zrovna po ruce,ale trochu jsem ze zhrozil.Nikdy jsem u nich problem nemel,ale kdyby to chteli pouzit/zneuzit tak nevim.

PříspěvekNapsal: 04 dub 2012 23:11 
Administrátor

Pokud se cítíš silný v kramflecích a splňuješ na mm přesně rozměr, tak Ti může být rozměr klece ukradený. Směrodatné jsou přepravní podmínky. Pokud ji někdo vyrobil menší pro FR, tak to je jejich problém.

Citace:
Cestující si s sebou na palubu letadla mohou vzít pouze jeden kus příručního zavazadla o maximálních rozměrech 55x40x20 cm a maximální hmotnosti 10 kg.

PříspěvekNapsal: 04 dub 2012 23:22 
Kolemjdoucí

Jo jo,urcite bych se hadal a prip.snehulakoval,jen me to nikdy nenepadlo zkouset wizz po mnoha bezproblemovych "usazenich" jinde.Nechtel jsem strasit,prepravni podminky jsou jasne dane,o tom zadna.

PříspěvekNapsal: 05 dub 2012 06:53 
VIP

boni píše:
Muzu bohuzel potvrdit zklamani o rezmerech klece u wizz.Prave jsem zkousel,nemaje co delat pri cekani v LTN,dat trolley do jejich klece a neslo to!!!Pripominam ze mam leta osvedceny u vsech moznych spolecnosti Samsonite 55*40*20. !!!...

A neměl jsi náhodou trošku nafouklý ten kufr? Je fakt, že to mají hraniční, ale náš plasťák Samsonite o stejných rozměrech tam bez problému vleze - ale jen tak tak. Pokud se trošku vyboulí, je to horší. Zlatý krabice Ryanair, o klecích ani nemluvě...

PříspěvekNapsal: 05 dub 2012 09:44 
VIP

já jsem taky ze zvědavosti zkusil klec Wizz a svůj batoh, který má za sebou 40 letů Ryanairem bez nejmenšího problému bych do Wizz klece nedal. Zvlášť, pokud prý trvají na tom, že zavazadlo se musí vkládat přímo položené tou hranou na šířku, nikoliv rohem nebo na výšku a pak ho uvnitř otočit.

PříspěvekNapsal: 29 zář 2012 12:35 
VIP

Umoznuje WIZZ dokoupit zavazadlo az po nakupu letenky - podobne jako treba FR?A chteji za to kdyztak vic nez primo v prubehu rezervace? Diky!

PříspěvekNapsal: 29 zář 2012 12:52 
VIP

Ano, zavazadlo i dalsi sluzby si muzes dokoupit i pozdeji pres nahled na svoji rezervaci. Cena by mela byt stejna jak v prubehu rezervace, tak pozdeji (ted jsem to zkusil u svych neproletenych rezervaci a cena je stejna).

PříspěvekNapsal: 29 zář 2012 17:40 
VIP

ziletka píše:
Umoznuje WIZZ dokoupit zavazadlo az po nakupu letenky - podobne jako treba FR?A chteji za to kdyztak vic nez primo v prubehu rezervace? Diky!

Jasně, přes internet to jde, jedna cesta 700 Kč navíc (samozřejmě dělají rozdíl v sezoně/mimo atd.), ale pokud bys to přešvihl jako třeba posledně my, kdy o 2 cm prostě do klece nevejde, přikoupení přímo na gatu stojí dvojnásobek. Je to paradox. Letenka za stovku, zavazadlo za tisícovku...

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 56 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina