Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 17 zář 2019 02:08

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 56 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Hmotnostní limity a cena za odbavené zavazadlo
PříspěvekNapsal: 16 črc 2010 12:42 
Nováček

Zdravim, chystam sa letiet z manchestru alebo liverpoolu a hladam spolocnost ktora mi odvezie so mnou aj viac batoziny. Spravil som si prehlad vyslo mi:

Ryanair: 15kg
EasyJeT:20kg
a Wizzair: 32kg za 13libier.

Este som s nimi neletel ale je to pravda ze si mozem zobrat 32kg kufor a nebudem doplacat nic k tomu 13 librovemu poplatku za batozinu co som dal pri bookovani? Zda sa mi to byt prilis lacne aby tam nebol hacik:)

Předmět příspěvku: Re: Hmotnostní limity a cena za odbavené zavazadlo
PříspěvekNapsal: 16 črc 2010 13:08 
Administrátor

Ano, někdy v minulosti jsem tu změnu na vyšší hmotnost zaregistroval. Chtějí se tím odlišit od ostatních nízkonákladovek...

Zde je to černé na bílém:
http://wizzair.com/useful_information/baggage/

Citace:
U jednotlivých kusů zavazadel k přepravě zakoupených PŘED 1. dubnem platí limit 15 kg. Za každý kilogram zavazadel navíc bude účtován poplatek za překročení hmotnosti zavazadel.
U zavazadel zakoupených PO 1. dubnu, bez ohledu na to, kdy byla uskutečněna rezervace, platí hmotnostní limit 32 kg. Zavazadla s hmotností nad 32 kg nelze přepravovat ze zdravotních a bezpečnostních důvodů.

PříspěvekNapsal: 16 črc 2010 13:17 
VIP

danisjanci píše:
Zdravim, chystam sa letiet z manchestru alebo liverpoolu a hladam spolocnost ktora mi odvezie so mnou aj viac batoziny. Spravil som si prehlad vyslo mi:

Ryanair: 15kg
EasyJeT:20kg
a Wizzair: 32kg za 13libier.

Este som s nimi neletel ale je to pravda ze si mozem zobrat 32kg kufor a nebudem doplacat nic k tomu 13 librovemu poplatku za batozinu co som dal pri bookovani? Zda sa mi to byt prilis lacne aby tam nebol hacik:)

Ahoj, mam za to, že u easyjet může být palubní zavazadlo libovolné hmotnosti (s tim, že jej musíte být schopen dát bez pomoci sám do přihrádky) za předpokladu dodržení rozměrů 56x45x25 a jinak je maximální hmotnost odbaveného zavazadla 32kg.

PříspěvekNapsal: 16 črc 2010 13:48 
Nováček

U easyjetu je to 20kg, aspon podla toho co som zistil ja. Admin - Luko ten link som nasiel ale to ci je pravda ci to nieje len maximalna povolena hmotnost zavazadla ktoru mozes preniest ked si priplatis tie kila navyse.

Letel niekto po tom 1. dubnu a ma vyskusane ze to naozaj tak je?

PříspěvekNapsal: 16 črc 2010 14:03 
Diskutér

Letěl jsem s nima v červnu do Malmö,měli jsme zavazadlo sice jen cca 20 kg,ale ze zvědavosti jsem se na to u přepážky ptal a slečna mi potvrdila, že u rezervací provedených po 1.5. je limit 32 kg. Háček by tam neměl být žádnej.

PříspěvekNapsal: 16 črc 2010 14:32 
Diskutér

danisjanci píše:
U easyjetu je to 20kg, aspon podla toho co som zistil ja. Admin - Luko ten link som nasiel ale to ci je pravda ci to nieje len maximalna povolena hmotnost zavazadla ktoru mozes preniest ked si priplatis tie kila navyse.

Letel niekto po tom 1. dubnu a ma vyskusane ze to naozaj tak je?

pokud vim, tak u easyjetu to omezený neni. Alespon to mají napsaný na "klecích"

PříspěvekNapsal: 16 črc 2010 14:59 
VIP

U easyjetu neni omezena hmotnost prirucniho zavazadla, ale diskuze je snad o odbavenych zavazadlech, ne?

We allow 20kg of baggage per passenger. You can buy extra bags or weight now at a special rate, or at the airport at a more expensive rate.

11 EUR OW.

U wizzu je to opravdu 32 kg, donedavna meli 15 kg za levnejsi cenu a jaksi "sloucili" dva cenove tarify, takze stoupla cena za zavazadlo a limit stoupl na 32 kg.

PříspěvekNapsal: 16 črc 2010 15:55 
Diskutér

pardon, jsem se přehlédl... :?

PříspěvekNapsal: 01 led 2011 13:52 
Diskutér

Ahoj, potrebuji prikoupit jedno zavazadlo pro jeden smer ale hazi mi to cenu za oba smery. Pritom jeden segment mame proleteny. Neporadi nekdo co s tim? Online check-in jsme jeste neprovadeli.

PříspěvekNapsal: 01 led 2011 18:24 
VIP

Baruska007 píše:
Ahoj, potrebuji prikoupit jedno zavazadlo pro jeden smer ale hazi mi to cenu za oba smery. Pritom jeden segment mame proleteny. Neporadi nekdo co s tim? Online check-in jsme jeste neprovadeli.

nic, to je u nich běžný, nejde si koupit zavazadlo u wizz a jeden směr, pokud máš letenku return..to by jsi to musel koupit jako samostatný letenky..poplatky jsou za to stejný, takže určitě u wizz to kupovat takto....řeším to samé

PříspěvekNapsal: 21 bře 2011 09:28 
Kolemjdoucí

ahojte všichni, máte nějaké poslední info ohledně kabinových zavazadel? jedeme na víkend do Barcy. Je potřeba dodržet striktně ofiko rozměry+pouze 1 zavazadlo? Doufám, že holky mohou mít samozřejmě kabelku s sebou. díky

PříspěvekNapsal: 21 bře 2011 09:36 
Diskutér

vůbec nic navíc.I kabelka musí být uvnitř zavazadla.Ale záleží vždy na lidech.V Barceloně byli dost tolerantní....

PříspěvekNapsal: 21 bře 2011 11:15 
Diskutér

Letel jsem do madridu pred měsícem a dokonce mě i převažovali batoh. Velikost neřešili protože batoh se do ty klícky vzdycky nějak nacpe, ale byli až překvapivě pozorní.

PříspěvekNapsal: 04 kvě 2011 12:35 
Diskutér

Zajda píše:
Baruska007 píše:

nic, to je u nich běžný, nejde si koupit zavazadlo u wizz a jeden směr, pokud máš letenku return..to by jsi to musel koupit jako samostatný letenky..poplatky jsou za to stejný, takže určitě u wizz to kupovat takto....řeším to samé

Ahoj,

rád bych jako Baruska007 dokoupil zavazadlo u Wizzu pro jeden směr. Letenku mám return a na letiště přijedu 60min před odletem.

Z toho co píše Zajda jsem pochopil, že asi zavazadlo nelze při online check-in dokoupit. Což je teda fakt ubohý...

Co ale s tím ?
Mohu být na letišti nejdříve hodinu před odletem a to už je asi na nákup zavazadla na přepážce za 810 kč pozdě, nebo ne ?

Máte nějaké zkušenosti nebo rady, jak z toho ven ?

Díky za odpověď

PříspěvekNapsal: 04 kvě 2011 13:20 
Diskutér

U return letenky by zavazadlo pouze na jeden směr jít koupit nemělo - viz Zajdův post. Jinak jde zavazadlo normálně dokoupit přes web (platil jsem ho kartou, přičemž na rozdíl od platby za letenku zde nebyl účtován příplatek za tento typ platby). Nevím, jak to je v situaci, kdy již je udělaný on-line check-in.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 56 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina