Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 30 kvě 2020 23:34

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 163 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Proveden Check-in bez údajů
PříspěvekNapsal: 17 led 2013 20:10 
VIP

jujing píše:
Zdravím, dnes se mi u Wizz Air povedl udělat Check In aniž bych kam koliv vyplnil číslo občanky nebo datum platnosti. Máte někdo zkušenost co s tím? Abych řekl pravdu nechápu absolutně jak se mi to mohlo povect...

to je už docela dlouhou dobu běžný

PříspěvekNapsal: 17 led 2013 20:15 
Diskutér

Maiklcz2 píše:
to je už docela dlouhou dobu běžný

to znamená že odletím bez probléme nebo jak? Naposledy sem dělal check-in do z Wroclawi do Corku a tam se to vyplňovalo všechno...

Předmět příspěvku: Re: Online check-in
PříspěvekNapsal: 17 led 2013 20:17 
Diskutér

pravděpodobně Schengen (podobně jako easyJet)

Kód:
http://cs.wikipedia.org/wiki/Schengenský_prostor

PříspěvekNapsal: 17 led 2013 20:24 
VIP

přesně tak, není přece žádný důvod neodletět

PříspěvekNapsal: 17 led 2013 20:25 
Diskutér

pánové děkuji :) moc mi to pomohlo byl jsem z toho docela rozhozenej :) na Letu Praha-Bari se nevyplnuje zatím co na letence co mám Londýn-Praha vyplnuje opravdu je to zřejmě Schengenem omlouvám se pokud to někoho otravovalo nejsem zatím tak zkušenej letenkář, ale učím se rychle! Ještě jednou dík :)

PříspěvekNapsal: 17 led 2013 21:40 
VIP

jujing píše:
Zdravím, dnes se mi u Wizz Air povedl udělat Check In aniž bych kam koliv vyplnil číslo občanky nebo datum platnosti. Máte někdo zkušenost co s tím? Abych řekl pravdu nechápu absolutně jak se mi to mohlo povect...

Poprvé mě to taky zaskočilo, ale potom už jsem si u dalších check-inů přečetl (přímo tam, jak jsi to potvrzoval), že v rámci Schengenu toto neřešíš a nechtějí to, ale chtějí na letišti platné cestovní doklady.

Předmět příspěvku: Re: Online check-in pro občana který není z EU
PříspěvekNapsal: 20 úno 2013 16:33 
Tazatel

Ahoj,

chtěl bych s kamarádkou z Ukrajiny letět do Šp. a nejlevněji vychází s přestupem na Lutonu. Problém je ten, že ona nemá vízum do Anglie a že je tam čekačka přes noc na druhej let. Nevíte, jestli je to proveditelné jako u normálních aerolinek, že když zůstanu v transitu, tak vízum nepotřebuju a je to ok, i když mám 2 různý boarding passy od 2 různejch aerolinek?

PříspěvekNapsal: 20 úno 2013 16:42 
VIP

liverpool10 píše:
Ahoj,

chtěl bych s kamarádkou z Ukrajiny letět do Šp. a nejlevněji vychází s přestupem na Lutonu. Problém je ten, že ona nemá vízum do Anglie a že je tam čekačka přes noc na druhej let. Nevíte, jestli je to proveditelné jako u normálních aerolinek, že když zůstanu v transitu, tak vízum nepotřebuju a je to ok, i když mám 2 různý boarding passy od 2 různejch aerolinek?

Co si pamatuju, tak myslim, ze moznost transitu na Lutonu neni. Je nutno opustit prilety (pres pasovou kontrolu) a pres odlety jit zase k dalsimu letu, tudiz ty sance, ze by to vyslo nevidim prilis slibne.

PříspěvekNapsal: 20 úno 2013 18:15 
Tazatel

petrk píše:
Co si pamatuju, tak myslim, ze moznost transitu na Lutonu neni. Je nutno opustit prilety (pres pasovou kontrolu) a pres odlety jit zase k dalsimu letu, tudiz ty sance, ze by to vyslo nevidim prilis slibne.

Dík, myslel jsem si to.

PříspěvekNapsal: 20 úno 2013 18:51 
VIP

možnost by tu byla, doporučuju nastudovat toto http://www.ukba.homeoffice.gov.uk/visas ... oughtheuk/

zvláště potom toto:
Citace:
Transit without visa' concession

If you are a visa national or recognised as stateless, you may be able to transit the UK landside without a visa. To qualify for this exemption:

you must arrive and depart by air;
your onward flight must be confirmed, and must depart within 24 hours; and
you have proper documentation for your destination, including a visa if necessary

PříspěvekNapsal: 20 úno 2013 19:01 
Diskutér

Nejde to, Luton nemá transit. Jediná teoretická možnost je Heathrow a to ještě v rámci stejného termínálu.

You transit the UK airside if you arrive here on a flight, remain in the arrival lounge of the airport without passing through UK immigration control, and then depart on another flight from the same airport.

The UK government operates a DATV system for some countries. These countries are listed under 'More information' below.

You can transit the UK airside without a visa if:

you are a national of a country that is not in the list below; or
you are recognised as stateless under the 1954 UN Convention relating to the Status of Stateless Persons;
You hold a valid travel document issued by the UK government
You are a DATV national or recognised as stateless under the 1951 UN Refugee Convention and qualify for the DATV exemption under the 'transit without visa' concession - see under 'More information' below.
If you do not meet any of the above requirements, you must get a direct airside transit visa before you can transit the UK airside.

Ukrajina v DATV systému není, takže je transit bez víza možný, ale pouze v rámci terminálu.

Navíc pokud se bude jednat o svobodnou holku, která už nebyla milionkrát v EU, tak dostane schengen vízum jenom v rámci nějaké organizované cesty. A jestli se bude jednat o cestu z Ukrajiny na dvě samostatné letenky ještě přes UK, tak ho španělská ambasáda nevydá nikdy. Jediná možnost, jak to obejít, je pak polské schengen vízum, tam strávit jednu noc (formálně se splní požadavky) a pak tam odtud letět do Španělska :D

Naposledy upravil yellow dne 20 úno 2013 19:23, celkově upraveno 1

PříspěvekNapsal: 20 úno 2013 19:19 
VIP

yellow píše:
Nejde to, Luton nemá transit.

jasně, tak čti pořádně, vždyť je to tam názorně popsané.
Píšou tam o možnosti klasického tranzitu - na airside - což na Lutonu opravdu nejde, musí se ven, přes kontroly do UK a pak zase dovnitř.
Ale píšou taky o možnosti tranzitu na landside - bez nutnosti mít vízum, za splnění určitých podmínek (přilet i odlet letadlem, pobyt v UK max 24 hodin a být na seznamu zemí, jejichž občané jinak potřebují vízum). Nestudoval jsem to podrobně, ale mělo by to jít.

PříspěvekNapsal: 08 dub 2015 17:03 
VIP

Wizz zavadi pridelovani mista pro kazdeho cestujiciho. Jako u jinych dopravcu bude moznost vybrat si konkretni misto za priplatek -

https://wizzair.com/en-GB/about_us/news/wizzen307

PříspěvekNapsal: 08 dub 2015 17:53 
Diskutér

a celkem rozumně. Cena od 1EUR/GBP v zadní polovině letadla. Dokonce to při rezervaci hodí nějaká sedadla a platíš jen pokud chceš jiný, pokud ne, ty původní máš přidělený. Celkem se mi to líbí oproti loterii jinde. Navíc extra legroom jen za 5,50 GBP - to je oproti 11 u FR a 9/13 u EZY celkem pohodová cena.

PříspěvekNapsal: 08 dub 2015 18:27 
VIP

hmm, konečně zajímavé, euro je tak zhruba ta cena, kdy bych o začal uvažovat o tom, že si to i koupím.
bohužel wizz se pro většinu mých výletů sám odepsal tím, že zavedl politiku doplatku za normální příruční zavazadlo a FR vychází ve výsledku mnohem levněji.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 163 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina