Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 20 zář 2020 15:06

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 36 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Rezervace zavazadla
PříspěvekNapsal: 27 úno 2013 22:28 
Administrátor

Pokud nejsou v platnosti nové podmínky, tak platí

Odbavené zavazadlo: max. hmotnost 20 kg/kus za základní poplatek, vyšší hmotnost až do 32 kg za další extra příplatek
Příruční zavazadlo: bez váhového omezení, max. rozměry jsou 56 x 45 x 25 cm

http://www.easyjet.com/cs/o/baggage

Předmět příspěvku: Odbavene zavazadlo - ruzny pocet na jednotlive lety
PříspěvekNapsal: 20 srp 2013 08:31 
Diskutér

Chci koupit 2 lety pro 4 lidi s tim, ze na prvni potrebuji 1 odbavene zavazadlo a druhy 4. A to pochopitelne vzhledem k jednorazovemu vypalnemu naraz. Toho nejsem ale schopen. Je to vubec mozne? Rad bych se ujistil, ze nemam vlci mlhu, i kdyz mozne je vse.

Samozrejme muzu koupit lety zvlast, druhe vypalne me na lopatky nepolozi, ale za zeptani nic nedam. Jeste me napada varianta dokoupit 3 zavazadla po proleteni 1. letu. Resil to uz nekdo nekdy? Sorry za blbou otazku, s EasyJetem neco naletano mam, ale toto jsem jeste resit nikdy nemusel..

Diky Petr

Předmět příspěvku: Re: Odbavene zavazadlo - ruzny pocet na jednotlive lety
PříspěvekNapsal: 20 srp 2013 09:07 
Diskutér

peb píše:
Jeste me napada varianta dokoupit 3 zavazadla po proleteni 1. letu.

Tohle by mohlo projít, mám vyzkoušeno dokoupení zavazadel pro zpáteční let. Řekl bych ale, že změna musí proběhnout do dvou hodin před odletem, případně pak na letišti, ale za dvojnásobek.

Předmět příspěvku: Re: Odbavene zavazadlo - ruzny pocet na jednotlive lety
PříspěvekNapsal: 21 srp 2013 07:52 
Diskutér

Dan7 píše:
Řekl bych ale, že změna musí proběhnout do dvou hodin před odletem.

Diky, je to tak, uz jsem to taky nekde dohledal. Do 2 hod to je uplne stejne, jako kdyz se to prida primo pri objednani letenek. Takze tato varianta to mela byt pruchozi.

PříspěvekNapsal: 14 říj 2013 10:25 
Diskutér

Žádné jiné téma o zavazadlech jsem na easyjet nenašla, tak vkládám sem.
před 3 týdny let Praha-Milán - Katánie - při obou letech u brány testování klecí -nejdřív do velké - ok, pak do malé - nejde, takže označení páskou a před schůdky do letadla kufr vzali a odnesli, poté vyzvednutí na pásu.
Ve středu zpáteční cesta Katánie - Milán letadlo asi nebylo plné, takže kufr s sebou do kabiny. Let Milán - Praha, u brány dělali odbavení a když zbývalo asi posledních 30 lidí tak zahlásili do mikrofonu, že odteď se větší kabinová zavazadla budou odbavovat - a zase - pásek přes kufr, a před letadlem si ho služba přebírala.

Já ale řešila jiný problém. V Itálii jsem koupila výběhový kladkový systém pro psa, což je 20metrů kovového lana s průhlednou bužírkou, kladka, pružina, a set vrutů do zdi. (viz http://www.kvsupply.com/aspen-pet-50-do ... ut-trolley , obsah http://www.amazon.com/Petmate-Dog-Tieou ... B0006G5ABC )
dlouho před odletem jsem uvažovala, jestli bude na security problém. Když jsem uvážila, že půjdu přes kontrolu na 2 letištích, tak jsem to na poslední chvíli vybalila z kufru a ted budu čekat, až mi ho přítel pošle poštou.
Procházela jsem si nařízení ohledně zakázaných věcí a nejde ani o zbran, výbušninu, maketu, věc s ostřím, nářadí, hořlavinu, ALE vruty mají špičky, lano jako na uškrcení, je to kov a je celkem těžké. Nejdřív jsem si říkala, že nebude problém, pak jsem přemýšlela a nechtěla riskovat, že by mi to zabavili.

Co myslíte?

PříspěvekNapsal: 14 říj 2013 11:37 
Diskutér

Je úplně fuk, co se kde píše, důležitá je nálada kontrolujícího, on má konečné slovo.

Onehdá jsem ve WAW neprošel s horolezeckým lanem (s kterým jsem tam z Prahy přiletěl...zaujalo je až při přestupu). Musel jsem si o jít nechat odbavit. Nutno dodat, že diletant si nevšimnul, že jsem ho vyndal za kontrolou z batůžku a nechal v tašce kamarádům, s prázdným batohem prošel zpět a po otočení za rohem i bez problémů bezpečnstní kontrolou...

PříspěvekNapsal: 09 lis 2013 13:40 
VIP

Luko píše:
Pokud nejsou v platnosti nové podmínky, tak platí

Příruční zavazadlo: bez váhového omezení, max. rozměry jsou 56 x 45 x 25 cm

http://www.easyjet.com/cs/o/baggage

Platí pořád kabinové zavazadlo bez váhového omezení?

PříspěvekNapsal: 09 lis 2013 13:55 
Diskutér

Váhové omezení pro kabinové zavazadlo není; resp. cestující by měl být schopen umístit své zavazadlo do binu nad sedadlem (což lze chápat jako určité váhové omezení).

Změnilo se, že EasyJet nově garantuje pouze u zavazadel s rozměry max. 50 x 40 x 20 cm, že si je cestupující bude moci ponechat během letu na palubě. Stále je možné cestovat se zavazadlem s rozměry max. 56 x 45 x 25 cm, ale na vytížených letech se může stát, že toto zavazadlo bude odbaveno do zavazadlového prostoru (bez poplatku) - riziko lze minimalizovat včasným nástupem do letadla, kdy ještě nebude vyčerpána kapacita binů.

PříspěvekNapsal: 09 lis 2013 14:24 
Diskutér

zdnk píše:
ale na vytížených letech se může stát, že toto zavazadlo bude odbaveno do zavazadlového prostoru (bez poplatku)

tohle platí už déle ne? nebo v únoru nám v PRG do MXP odbavili příručák přímo na check-inu bez poplatku, docela jsem se divil, ale sami to nabídli a nám to bylo celkem jedno, aspon se s tím nemusím tahat...

PříspěvekNapsal: 12 led 2014 21:28 
VIP

Má někdo zkušenosti jak koupit jednosměrně zavazadlo? Rezervaci už mám, potřebuju dokoupit bagáž, ale nabízí mi to jen cenu 924Kč, přitom píšou, že cena je min-max 330-660Kč, takže předpokládám, že je to zpáteční.

PříspěvekNapsal: 11 úno 2014 02:41 
Diskutér

Zdravím ,jak přísná je kontrola zavazadel u Easyjet v PRG a MAN .Zavazadlo má 60x40x20. Tzn. jedna strana o 4cm nad max rozměr.
Dík za každou odpověd.

PříspěvekNapsal: 11 úno 2014 06:50 
Moderátor

Carlo píše:
Zdravím ,jak přísná je kontrola zavazadel u Easyjet v PRG a MAN .Zavazadlo má 60x40x20. Tzn. jedna strana o 4cm nad max rozměr.
Dík za každou odpověd.

Jakou na to chceš slyšet odpověď? Víš hned, že máš nadrozměr, ale nevíš nikdy, kdo bude při odbavení a jakou má náladu nebo zadání... U Easyjetu jsem se v Praze nesetkal s ostrým zkoumáním zavazadel, ale nedá se to zevšobecňovat.

PříspěvekNapsal: 11 úno 2014 08:35 
Diskutér

Tak zrovna v PRG jsem zažil před třemi týdny, že většinu zavazadel kontrolovali u brány.

PříspěvekNapsal: 11 úno 2014 08:46 
VIP

Souhlasim. Letel jsem na konci ledna do Londyna a nekomprimisne vsechna zavazadla kontolovana. Nekomu se tam nevesla kolecka a pan u odbaveni vyzadoval penize za odbavene zavazadlo u brany (pred 1000 korun).
Je to riziko, tak aby jsi vedel, do ceho jdes.

PříspěvekNapsal: 28 dub 2014 08:17 
Diskutér

Mam u EasyJet kupene dve letenky, jednu vratane odbavenej batoziny, druhu bez batoziny. Uz viem ze tu letenku vratane batoziny nevyuzijem, neviete nahodou ci by nebolo mozne presunut tu batozinu na tu druhu letenku? Nenasiel som o tom nikde ziadne info a myslim ze to ani nepojde ale nahodou ste niekto nieco podobne neriesili?

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 36 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina