Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 20 úno 2020 17:49

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Když nestihnu přestup, můžu letět dalším letadlem?
PříspěvekNapsal: 25 říj 2012 17:52 
Tazatel

Ahoj,

pokud poletím z USA Alitalii a budu přestupovat v Milanu MXP, kde je 1h 20min na přestup na letadlo do Prahy - Easyjet, a já to nestihnu - kvůli zpoždění letadla Alitalie, budu moci letět dalším letadlem od Easyjetu? Nejsem si jistá, spíš asi ne, že? Dá se proti tomu pojistit?

Díky!

Předmět příspěvku: Re: Když nestihnu přestup, můžu letět dalším letadlem?
PříspěvekNapsal: 25 říj 2012 18:12 
Diskutér

Už teď ti mnozí řeknou, že to určitě nestihneš, protože budeš přestupovat z jednoho terminálu na druhý, které nejsou propojené, pojedeš autobusem. Určitě budeš mít zavazadlo k odbavení, to je další ztráta času. easyJet nemá s Alitalii nic společného, když to nestihneš, neletíš!

PříspěvekNapsal: 25 říj 2012 18:22 
Diskutér

Také to řeším:

Určitě, pokud nemáš celou trasu na jedné letence (což nemáš), tak bych volil velkou rezervu na
přestup, klidně 6+ hodin. S ohledem jak dlouhý předchozí let tě čeká, je velmi pravděpodobné,
že dojde ke zdržení a budeš se celý let nervovat.

Osobně mám v plánu se vracet večerním letem ČSA. V promu teď za 1250,-.
100% jistota je nocleh a pak ranní EasyJet.

PříspěvekNapsal: 25 říj 2012 18:51 
Diskutér

Bohužel na březen v termínu co potřebuji já tak je ČSA vyprodáno.

Tak mám dotaz.

Pokud je přílet 9.20 ráno a koupím přískok s Air One v 11.35 a let z NYC bude mít zpoždění a letadlo nestihnu je asi jedno, že Air One je provázána s Alitalia pokud je to letenka koupena samostatně MXP - PRG. A budu si muset koupit novou letenku ?

U jiných leteckých společností co nemají nic společného s Alitalia je mi to jasné. Ale u té provázanosti ?

Dík za případnou odpověď

PříspěvekNapsal: 25 říj 2012 18:57 
Diskutér

Před časem psal xmurphy dostatečně výmluvný zážitek, dovolím si ho zkopírovat:

xmurphy píše:
Taky jsem měl "štěstí" tuhle trasu letět. Dokonce dvakrát (MXP-MIA i zpět). Cesta tam byla docela v pohodě, ale cesta zpět byl asi nejhorší let v životě. Začalo to už ráno před cestou - email, že bude odlet o hodinu a půl později než bylo plánováno. Jelikož jsme měli na jiné letence přípoj s AirOne a čas na přestup 2 a půl hodiny, tak jsem začal být celkem nervózní... Po příjezdu na letiště potvrdili zpoždění. Už měl být čas boardingu a pořád nic - údajně nějaké technické problémy. Po další půl hodině jsme se dostali konečně do letadla. Pak jsme čekali další hodinu než se dořešily nějaké technické problémy. Po vzletu se kapitán omluvil za zpoždění a za problémy, které se nepodařilo dořešit - IFE nefunguje a v Economy fungují pouze 2 záchody. Nebyl to moc příjemný pocit strávit 12 hodin v takhle funkčním letadle. To jak vypadaly ty dva záchody na 250 lidí po 12ti hodinovém letu si dovede představit každý.

Jinak jídlo se celkem dalo (obzvlášť na cestě z Itálie). Letušky se docela i snažily.
Interiér typově vypadal jako na fotce, ale už byl dost zašlej.

P.S. Letadlo do Prahy nám samozřejmě uletělo. Tedy jsme si museli koupit novou letenku a pak nás ještě čekalo cca 7 hodin čekání na letišti...

PříspěvekNapsal: 25 říj 2012 19:08 
VIP

Viz muj drivejsi komentar z dneska ohlende Milana. Nabizi pojisteni prestupu zdarma - http://www.flyviamilano.eu/en/insurance?code=FVM_AXA
Musis se registrovat a mezi lety musis mit nejmin 100 minut na prestup. Pokud ti v tomto pripade uleti letadlo, tak by meli oni platit novou letenku. Ten ranni let nestihas, ale neco pozdejsiho uz jo.
Easyjet tusim bere lidi driv, takze nahodou pokud by byl velmi priznivy vitr v zadech a casove to stihal, tak by te meli vzit i pokud mas rezervaci na vecerni let.

PříspěvekNapsal: 25 říj 2012 19:13 
VIP

Jeste doplnim, ze Easyjet ma vetsinou (posledni 3-4 roky) lednovou akci na letenky, kdy vetsinou zlevni o ca 20-30%, takze tem leticim az ke konci unora, nebo v breznu (ja) se muze vyplatit pockat si na tuhle akci, pripadne treba bude dalsi akce CSA.

PříspěvekNapsal: 25 říj 2012 19:26 
Diskutér

Náhodou cenu té pojistky neznáš (orientačně).

PříspěvekNapsal: 25 říj 2012 19:28 
VIP

zapni mozek - vždyť to píše - zdarma

petrk píše:
Viz muj drivejsi komentar z dneska ohlende Milana. Nabizi pojisteni prestupu zdarma - http://www.flyviamilano.eu/en/insurance?code=FVM_AXA
Musis se registrovat a mezi lety musis mit nejmin 100 minut na prestup.

Naposledy upravil lukino dne 25 říj 2012 19:29, celkově upraveno 1

PříspěvekNapsal: 25 říj 2012 19:29 
VIP

zdena36 píše:
Náhodou cenu té pojistky neznáš (orientačně).

Viz muj komentar. Cena je ZDARMA.

PříspěvekNapsal: 25 říj 2012 19:31 
VIP

A jeste male video o tom, jak to funguje - http://www.flyviamilano.eu/en/how-it-works

Z toho co jsem pochopil, tak to je pro vsechny (ne jen pro ty, co si koupi letenku pres jejich stranku, jak uvadi na zacatku videa)

PříspěvekNapsal: 25 říj 2012 19:35 
Diskutér

Dík. Já myslel, že je to omyl. Slovo "zadarmo" můj mozek nějak nechce brát. Zvlášt po té poslední akci. Takže když je přílet 9.20 a odlet 11.35 tak je to OK. Dokonce 135 minut. Easy v ten den totiž večer neletí a ČSA je plné.

PříspěvekNapsal: 25 říj 2012 20:17 
VIP

To Petrk : s cenou EasyJetu bych moc nespekuloval.Vzhledem k tomu,že se prodalo tolik letenek Alitalie z MXP a každý poletíme EasyJetem mám strach,aby byla vůbec místa v letadlech.Na 31.1. jsem už koupil dnes a na březen to po zítřejší schůzce "účastníků zájezdu",kdy si vyberou jestli poledním,nebo večerním letem,udělám hned potom.

PříspěvekNapsal: 25 říj 2012 20:47 
VIP

anavi píše:
To Petrk : s cenou EasyJetu bych moc nespekuloval.Vzhledem k tomu,že se prodalo tolik letenek Alitalie z MXP a každý poletíme EasyJetem mám strach,aby byla vůbec místa v letadlech.Na 31.1. jsem už koupil dnes a na březen to po zítřejší schůzce "účastníků zájezdu",kdy si vyberou jestli poledním,nebo večerním letem,udělám hned potom.

:) No jen jsem to pridaval jako nazor. Nekdo si to rad zorganizuje a naplanuje hned, nekdo treba bude jeste spekulovat (jako treba ja) ;)
Vracime se ve ctvrtek. Je tet z EZY a pak 2 lety s CSA, takze snad misto nekde bude. Je pravda, ze jsem na to jeste nekoukal (krome omrknuti, jestli je jeste CSA za tech 1200), protoze si pockam az mi Italove vsechno potvrdi.

PříspěvekNapsal: 25 říj 2012 20:52 
Diskutér

To : pertk - kde hledáte to ČSA za 1200 ? Na oficiálních stránkách to není ne ?

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina