Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 20 zář 2020 15:13

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 33 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Změna jména
PříspěvekNapsal: 17 pro 2010 21:40 
VIP

Kupovala jsem letenky pro spolupracovnici a jejího přítele.Ted se rozešli,ona chce letět s jiným ...změna jména je za 9OO,-Kč,ale nevím,zda je to za jeden směr.Dívala jsem se na to a vyběhla mi tabulka ve směru tam a pak nazpět.Myslíte,zda to je teda za 1800,-?tO BY BYLA TEDA SÍLA.TO SE VŮBEC NEVYPLATÍ...A ještě nechápu,uvádí tam,že se může i doplácet při navýšení ceny letenek.Přeci když mám tu letenku koupenou a chci jen změnit jméno,tak nebudu platit už víc,pokud ta cena bude v této chvíli vyšší...díky

Předmět příspěvku: Re: Změna jména
PříspěvekNapsal: 17 pro 2010 21:46 
VIP

většinou je levnější koupit novou letenku

PříspěvekNapsal: 17 pro 2010 21:58 
VIP

tak je to opravdu za jednu cestu těch 9OO,-!Nová letenka stojí 1300,- Tak to jsem zvědavá,jak to vyřeší...to se jí ten rozchod asi pěkně prodraží...
Peníze asi Easyjet nevrací?Letíme až v březnu-do Amsterdamu.

PříspěvekNapsal: 17 pro 2010 22:15 
VIP

jana píše:
tak je to opravdu za jednu cestu těch 9OO,-!Nová letenka stojí 1300,- Tak to jsem zvědavá,jak to vyřeší...to se jí ten rozchod asi pěkně prodraží...
Peníze asi Easyjet nevrací?Letíme až v březnu-do Amsterdamu.

To ať si radši toho bejvalého hocha nechá do března a bude to beze ztrát, jestli jí má ten novej rád, tak určitě rád těch pár měsíců rád počká... :lol:

PříspěvekNapsal: 01 čer 2011 12:52 
Diskutér

ahoj..má někdo zkušenost se změnou jména...místo pani jsem dal pan..a místo příjmení jméno...a za tohle nechci platit?dělal už to někdo nějak?

PříspěvekNapsal: 01 čer 2011 12:53 
VIP

To si myslim, že jsou detaily...neřešila bych to.

PříspěvekNapsal: 01 čer 2011 12:57 
Diskutér

dá se je nějak kotaktovat? at hledám jak hledám nejsem schopny najít jejich email nebo tak něco

PříspěvekNapsal: 01 čer 2011 13:00 
Diskutér

Měl jsem podobný problém u AF, přišli na to dokonce sami a přímo na AF mi řekli, že po Evropě by to neřešili, protože je to letenka do USA, tak že mi to změní, ale po Evropě že by se toho nebáli - a to už je pak podle mne jedno, zda je to low-cost či není...

Ad kontakt, zkus jejich českou FB fanpage, co jsem postřehl, tak to funguje docela spolehlivě jako kanál pro dotazy a odpovědi, za napsání dotazu, zda to máš řešit nebo jak, nic nedáš...

PříspěvekNapsal: 01 čer 2011 13:17 
Diskutér

MobilerxXx píše:
Měl jsem podobný problém u AF, přišli na to dokonce sami a přímo na AF mi řekli, že po Evropě by to neřešili, protože je to letenka do USA, tak že mi to změní, ale po Evropě že by se toho nebáli - a to už je pak podle mne jedno, zda je to low-cost či není...

Ad kontakt, zkus jejich českou FB fanpage, co jsem postřehl, tak to funguje docela spolehlivě jako kanál pro dotazy a odpovědi, za napsání dotazu, zda to máš řešit nebo jak, nic nedáš...

dík pomohlo.. našel jsem tam kontakt.. dám to tu : http://easyjet.custhelp.com/app/ask

PříspěvekNapsal: 01 čer 2011 13:37 
Diskutér

tak jejich zákaznicky servis je fakt rychly..hotovo změněno..bez problemu

PříspěvekNapsal: 29 lis 2012 13:13 
VIP

Ahoj - dotaz...
Kamarádka s přítelem si koupili letenky Prg - Ams Easyjet, Ams-Manila-Istanbul China Southern a Istanbul - Muc snad Lufthansa operovaná Turkama...

Pak se vzali a ona má jeho jméno samo...

Prý jí ještě po dobu pobytu bude v pohodě platit starý pas, na kterém má stejné jméno za svobodna jako na letnekách...

A teď:

Myslíte si, že může letět na starý pas, který je pořád platný (platný expirací,nevímj jestli je platný technicky, když si změnila jméno).

Myslím, že u EasyJetu by neměl být problém, tam celní kontrola není a tudíž změnu jména nemůžou asi zjistit, tam jenom jdou po tom, jestli letenka je na správné jméno...

Ale co zbytek? AMS - Manila-Istanbul plus IST-MUC? Já totiž nevím, až bude prolejzat imigračním, jestli to nějak nepoznají, že ten pas už jakoby technicky není platný, když ho třeba obecní úřad zrušil kvuli změně jména..jestli mají takovou nějakou centrální evidenci propojenou ve světě...asi na check - inu v amstu či v manile a pak v istanbulu by neměl být problém, tam zase jen budou kontrololvat jestli letenka je v pohodě na jméno v pase..ale co imigrační...samozřejmně by šlo zažádat o změnu jména na letnekách, ale jestli by nebyl problém v tom letět na starý pas, tak je to jednodušší a nic se nemusí vymýšlet :)

Navíc prý ani možná nestihne udělat nový pas...

Díky za názory

PříspěvekNapsal: 29 lis 2012 13:19 
VIP

Platnost pasu po změně příjmení jsou 3 měsíce po změně.

Zdroj:
http://www.mzv.cz/jnp/cz/zahranicni_vzt ... zmene.html

PříspěvekNapsal: 29 lis 2012 13:22 
VIP

jj, dík, už jsem na to kápnul...
brali se prvního října, odlet mají 23. prosince, tj v pohodě, ale přílet až v půlce ledna..

a ted babo rad :D

EDIT:
tak podle stránek ministerstva zahraničních věcí musí mít pas do filipín ještě min 6 měsíců trvanlivost, takže to nevychází tak ani tak..

Ted je otázka, že když si dá udělat nový pas na nové jméno a ten pak použije u imigračního, tak jestli se na imigračním musí ukazovat také letenky na kterých bude staré jméno (že by si ten starý pas nechala, použila by ho vždy u check inu pro letenky), pak s letenkama šla na imigrační a ukázala nový pas, ale to by nesměli chtít vidět letenky, bo na nich budou straý jména...

ufff..to je složité :)

PříspěvekNapsal: 29 lis 2012 13:32 
VIP

tak platnost pasu má až do 2015...

tak ted už akorát je jenom otázka, zda na filipínách či v turecku celníci poznají, že pas je již neplatný kvůli změně příjemní...

maj to šanci zjistit??

PříspěvekNapsal: 29 lis 2012 13:36 
VIP

krtek píše:
Ahoj - dotaz...
Kamarádka s přítelem si koupili letenky Prg - Ams Easyjet, Ams-Manila-Istanbul China Southern a Istanbul - Muc snad Lufthansa operovaná Turkama...

Pak se vzali a ona má jeho jméno samo...

Prý jí ještě po dobu pobytu bude v pohodě platit starý pas, na kterém má stejné jméno za svobodna jako na letnekách...

A teď:

Myslíte si, že může letět na starý pas, který je pořád platný (platný expirací,nevímj jestli je platný technicky, když si změnila jméno).

Myslím, že u EasyJetu by neměl být problém, tam celní kontrola není a tudíž změnu jména nemůžou asi zjistit, tam jenom jdou po tom, jestli letenka je na správné jméno...

Ale co zbytek? AMS - Manila-Istanbul plus IST-MUC? Já totiž nevím, až bude prolejzat imigračním, jestli to nějak nepoznají, že ten pas už jakoby technicky není platný, když ho třeba obecní úřad zrušil kvuli změně jména..jestli mají takovou nějakou centrální evidenci propojenou ve světě...asi na check - inu v amstu či v manile a pak v istanbulu by neměl být problém, tam zase jen budou kontrololvat jestli letenka je v pohodě na jméno v pase..ale co imigrační...samozřejmně by šlo zažádat o změnu jména na letnekách, ale jestli by nebyl problém v tom letět na starý pas, tak je to jednodušší a nic se nemusí vymýšlet :)

Navíc prý ani možná nestihne udělat nový pas...

Díky za názory

A nebo nejlepší ještě zavolat na leteckou společnost a zeptat se jich zda by jim to někdo nezměnil s tím že by třeba jim poslala oddací list ebo ěco co to prokáže že se opravdu vdala, ale to zas bude problém že musí mít nový pas. Nebo také si nechat přeložit do angličtiny oddací list nechat notářsky ověřit a stím letět a když bude nějaký problem ten dokument doložit to by taky možná šlo.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 33 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina