Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 25 úno 2020 10:20

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 47 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Storno letenky
PříspěvekNapsal: 03 bře 2016 13:12 
VIP

V podstatě podobné jako já výše, ale při refundaci letenky za 17 EUR a poplatku prodejci 20 EUR za administrativní úkon jsem byl na nule. Ale ani mně to nenapadlo iniciovat, byla to iniciativa ze strany Emirates, když objevili double booking. V tom to máš trochu jiné a i částka byla o něco vyšší.

PříspěvekNapsal: 03 bře 2016 13:30 
Moderátor

Je to trochu podle mne jiné. U Tebe to nebyl klasický double booking, byla to jiná trasa GVA / PRG - MCT. U mne dva naprosto shodné lety (stejná čísla se stejným trasováním, stejné osoby, stejný den a čas). Tedy u mne vcelku jasný omyl - u Tebe mohli zvažovat spekulativní nákup pro výběr dostupnějšího místa, tedy PRG. Zároveň (zatím) žádná zmínka o jakémkoliv poplatku, což mne velmi mile překvapilo. Samozřejmě uvidíme, co se opravdu nakredituje zpět.

PříspěvekNapsal: 03 bře 2016 14:35 
VIP

burito píše:
u Tebe mohli zvažovat spekulativní nákup pro výběr dostupnějšího místa, tedy PRG.
Přesně tak to samozřejmě bylo, proto jsem psal, že to byl záměrný double booking a nikoliv omyl, žádnou refundaci jsem nežádal. Přesto oba lety Emirates sami vyhodnotili jako double booking a z jejich podnětu OTA požadovala zrušení jednoho z nich. Tys kupoval a rušil let přímo u let. společnosti, proto to bude pravděpodobně bez toho poplatku. Já měl oba lety u stejné OTA. Kdyby letenka stála třeba 3.000 Kč, dostal bych je zpět bez 20 EUR. Stála však 17 EUR, nedostal jsem samozřejmě nic. Ale za 34 EUR to bylo z Prahy do Muscatu celkem i tak fajnové.

PříspěvekNapsal: 03 bře 2016 14:46 
Moderátor

No právě, že ne zcela. Jeden let (OW) proletěl tryskou přes Rumbo - ten jsem rušil, protože jsem měl jen hlášku Error a netušil, že platba DC proběhla.
Podruhé (RT) jsem rezervoval v aplikaci U2, protože mi v Chile nic jiného nejelo.
U2 mi zrušilo rezervaci provedenou přes Rumbo., tu přes U2 jsem chtěl ponechat. Proto pro mne milé překvapení, jak se s tím vypořádali.

PříspěvekNapsal: 03 bře 2016 15:10 
VIP

Mně rušila OTA, tobě letecká společnost, v tom je ten rozdíl. Uvidíš, jestli si Rumbo něco strhne.

PříspěvekNapsal: 03 bře 2016 15:13 
Moderátor

JJ, Rumbo už si strhlo hned po rezervaci - to mu jde dobře :-)
Zda po nakreditování zpět si něco strhne se ukáže.

PříspěvekNapsal: 03 bře 2016 20:32 
VIP

burito píše:
Jeden let (OW) proletěl tryskou přes Rumbo - ten jsem rušil, protože jsem měl jen hlášku Error a netušil, že platba DC proběhla.

no ještě můžeš zkusit reklamaci na Rumbu, protože chování systému Tě uvedlo v omyl - hodilo to chybu, přitom platba proběhla :(
Btw. ta chyba byla takové to standardní zamítnutí karty, jako se tu řešilo mnohokrát, nebo jiná chyba? A pokud platba prošla, nepřišlo hned potvrzení o úspěšné rezervaci?
Pokud se Rumbo tvářilo, že nic a ve skutečnosti stáhlo prachy, neváhal bych se s nimi hádat.
Teda zejména pokud by ti chtěli ten refund ještě nějak pokrátit.. good luck

PříspěvekNapsal: 03 bře 2016 21:08 
Moderátor

2goro: Nechci se rumba nějak zastávat, ale nebylo to jen jeho "vinou". V Chile byl naprosto šílený signál, navíc v kempu a před námi přejezdy s nejistotou wifi, takže tlak na zakoupení - čas se krátil. Vše z tabletu. Nejprve přes prohlížeč - klasické, "špatně zadané číslo DC". Stáhnul jsem tedy aplikaci jetcostu, tam to vždy nakonec zamrzlo, někdy vypsalo že error a nedokončeno, někdy nic... Účet na seznamu ani na googlu jsem prostě neotevřel. Kdyby to šlo, viděl bych potvrzení, které tam rumbo zaslalo. Až teď jsem se dostal ke kontrole účtu a a zjistil, že to mám dvojitě. V záplavě mailů jsem to pak přehlédl... Rumbo si stáhlo prachy, ale za skutečně provedenou rezervaci, kterou mi oznámilo. Že nebyla v Chile dostupná viditelnost,za to už rumbo nemůže.
Je to fakt učebnicové - celou dobu škrtím kartu, aby prošla a ona si jednou jedinkrát zákeřně prošla potají :-)

PříspěvekNapsal: 20 zář 2016 16:46 
Diskutér

Mam dotaz..mam koupene letenky pro 2 osoby z SXF do AMS a pote z AMS do PRG..vse pod jednim booking reference...jelikoz nam zmenili odlet na Palau a kamaradka neleti vubec..tak bych chtel krome moji zpatecni letenky vsechny zrusit...nebo spise nechat propadnout...muj dotaz zni..kdyz neodletim z SXF ..bude letenka platna pri zpatecni ceste ?? u klasickych letenek mi to je jasne ze nelze vynechat let..ale jak to maji easyjet v tehle slozite situaci to opravdu nevim ..diky :-)

PříspěvekNapsal: 20 zář 2016 18:56 
VIP

ako aj ine lowcosty, ak nenastupis na prvy let, druhy neprepada. Jedina vynimka co viem je Pobeda.

PříspěvekNapsal: 21 zář 2016 04:16 
VIP

Hanniballl píše:
Mam dotaz..mam koupene letenky pro 2 osoby z SXF do AMS a pote z AMS do PRG..vse pod jednim booking reference...jelikoz nam zmenili odlet na Palau a kamaradka neleti vubec..tak bych chtel krome moji zpatecni letenky vsechny zrusit...nebo spise nechat propadnout...muj dotaz zni..kdyz neodletim z SXF ..bude letenka platna pri zpatecni ceste ?? u klasickych letenek mi to je jasne ze nelze vynechat let..ale jak to maji easyjet v tehle slozite situaci to opravdu nevim ..diky :-)

Jak si se dozvedel o zmene odletu na Palau? Email nebo sis toho sam ve sve rezervaci vsiml? Na Palau nepoletim, tak bych to potreboval zrusit a jedina moznost je, kdyz se v te rezervaci neco hne.

PříspěvekNapsal: 21 zář 2016 07:33 
Tazatel

marecek97 píše:
Hanniballl píše:

Jak si se dozvedel o zmene odletu na Palau? Email nebo sis toho sam ve sve rezervaci vsiml? Na Palau nepoletim, tak bych to potreboval zrusit a jedina moznost je, kdyz se v te rezervaci neco hne.

Od Expedie HK zadny email neprisel. Vsimli jsme si v rezervacich, bylo tech zmen nekolik a nikdy zadny email.

PříspěvekNapsal: 21 zář 2016 07:50 
VIP

angeenka píše:
marecek97 píše:
Hanniballl píše:

Od Expedie HK zadny email neprisel. Vsimli jsme si v rezervacich, bylo tech zmen nekolik a nikdy zadny email.

Já mám let od Expedie HK na Bali a furt mi něco píšou a furt mi telefonujou. Oni ty změny oznamujou docela spolehlivě.

PříspěvekNapsal: 15 bře 2017 12:14 
VIP

Nemá někdo fungující mail na rumbo.es, jaksi mi opomněli vrátit prašule za storno letenek wizz (neakceptovaná změna odlet, přílet)? Díky

PříspěvekNapsal: 12 dub 2017 09:30 
VIP

Takže hlásím uspěšný refund letenek po změně odletu i příletu. (Rumbo- Wizzair)
Po volbě vrácení peněz přišel mail s výběrem full refund voucher či cash minus 20 eur.
Neodpověděl jsem, pak mi údajně vystavili voucher, ale informaci o tom neposlali.
Komunikace nakonec přes FB a i klientský servis, dvě party každá trochu jinak, ale pořád to stejné - máš voucher
Až jsem jim napsal skutečnou španělskou větší výrobní firmu (co kooperuje v našem regionu), kterou požádám o právní pomoc, tak předali právnímu oddělení a celkem rychle dotaz na účet a poděkování za číslo účtu a eura převedeny do 24 hod a všechny! Kdyby věděli, že jsem pes co nekouše.
Jinak myslím, že kdyby někdo chtěl komunikovat Rumbo/Bavorfly/a další klony, tak nejlépe a nejrychleji odpovídali přes FB

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 47 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina