Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 25 úno 2020 10:49

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 47 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Storno letenky
PříspěvekNapsal: 16 zář 2012 10:53 
Diskutér

Ano, diky moc. 1050,- za zmenu letu. Myslite, ze tam znovu hodi i tech 270,- za platbu rezervace?
Nasla jsem let do Prahy s doplatkem 0kc. za litr by to jeste slo. za 1300 uz to asi necham propadnout a poletim pres Rim s Wizz.

Jen poplatkove info pro ostatni

Zruseni rezervace 36E, nebo 900kc
Zmena jmena 42E, nebo 1050kc
Zmena letu 42E, nebo 1050kc.

PříspěvekNapsal: 16 zář 2012 20:04 
Diskutér

Citace:
Paying for flight transfers and name changes to existing bookings by Carte Bleue, Visa Electron, ELV, Visa debit card, or Maestro/ Solo will not incur any additional transaction fee.

PříspěvekNapsal: 10 dub 2013 13:53 
Návštěvník

Ahoj. rád bych znal váš názor na tohle:
V květnu máme letět ve 4 lidech na Ibizu. Jeden nemůže, cena na jednoho člověka je 2600kč. Dočetl jsem se, že nemá cenu nic stornovat a člověk co neletí to prostě nechá propadnout.
Ale pokud bychom chtěli,aby na tu letenku letěl někdo jiný, musí zaplatit rozdíl do ceny letenky v současnosti (což dělá asi 500 kč) a také 1050 kč za každý segment letu (letíme přes Milán, takže 4 lety). Tzn. 4x1050+500+2600=7300 kč.
Nějak teda nechápu jaký to má smysl? Pokud by chtěl letět s námi jiný člověk, tak raději koupí novou o polovinu levnější letenku než přepisovat jméno. To mi rozum nebere, nebo má to nějaký rozumný důvod? Díky

Naposledy upravil Wilshere dne 10 dub 2013 14:22, celkově upraveno 1

PříspěvekNapsal: 10 dub 2013 14:08 
VIP

Wilshere píše:
To mi rozum nebere, nebo má to nějaký rozumný důvod? Díky
v konecnom dosledku ide vzdy len o $$$ :)

PříspěvekNapsal: 10 dub 2013 19:08 
Návštěvník

Wilshere - kdyby byly poplatky za změnu jména nízké, tak by většinu levných letenek skoupili spekulanti, kteří by je potom dál se ziskem přeprodávali.

PříspěvekNapsal: 10 dub 2013 20:57 
VIP

Wilshere píše:
Ahoj. rád bych znal váš názor na tohle:
V květnu máme letět ve 4 lidech na Ibizu. Jeden nemůže, cena na jednoho člověka je 2600kč. Dočetl jsem se, že nemá cenu nic stornovat a člověk co neletí to prostě nechá propadnout.
Ale pokud bychom chtěli,aby na tu letenku letěl někdo jiný, musí zaplatit rozdíl do ceny letenky v současnosti (což dělá asi 500 kč) a také 1050 kč za každý segment letu (letíme přes Milán, takže 4 lety). Tzn. 4x1050+500+2600=7300 kč.
Nějak teda nechápu jaký to má smysl? Pokud by chtěl letět s námi jiný člověk, tak raději koupí novou o polovinu levnější letenku než přepisovat jméno. To mi rozum nebere, nebo má to nějaký rozumný důvod? Díky

V cenách letenek nikdy nehledej logiku:-) Pro Airline je snažší aby si klient koupil novou letenku, přece jen to bude o klienta více a o další peníze více a hlavně u nízkonákladovek nedává nic smysl :-)

PříspěvekNapsal: 10 dub 2013 21:53 
Návštěvník

Díky a sorry za spam..asi jsem se opravdu nechal unést..nejlépe tedy letenku nechat propadnout ano? nahlašovat nemusím nic že?

PříspěvekNapsal: 09 zář 2013 08:39 
Diskutér

Tak mám jeden problémek. večer v 21h bych měla letět z Prahy do Paříže, problém následující: rezervaci dělal "kamarád kamaráda" :( přeposlal mi kód rezervace, která je mi ale na nic, protože pitomý easyjet vás s příjmením pasažéra a kodem rezervace NIKAM nepustí, potřebujete mít email a heslo (do MYeasyjet) toho, kdo dělal rezervaci. Po problémech s kontaktováním oné osoby v Paříží, jsem dostala jeho email i heslo, ale po přihlášení není v MYbookings vidět NIC. při opětovném zadání kodu rezervace:" This is not a valid booking reference. " Na Skype mi poslal kopii emailu rezervace od EZY, kde jsou uvedeny oba lety, i ten jeho email, nicméně v jeho účtu MyEasyjet není nic. :roll:

Další dotaz, kdybych chtěla stornovat let nazpátek, udělám to 24h před odletem, letenka stála 2000, poplatek za storno je 900, kolik může z té letenky přijít zpátky?

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 09 zář 2013 10:54 
VIP

Kamarád kamaráda sbalil prachy a neobjednal nic... Jestli zpátečka stála 2000, poplatek je 900 tak mi vychází 100, ale cesta zpět mohla být levnější a třeba nevrací poplatek za kartu které je přes 100

PříspěvekNapsal: 09 zář 2013 11:07 
Diskutér

tak jsem dostala zprávu, že tu rezervaci mu easyjet zrušil. tak nic.

Zpátečka nestála 2000, ale 4500. 2500 tam, 2000 zpátky.
Taky jsem našla nějakou nesrovnalost mezi českou a anglickou verzí-u jedné se uvádí zrušení letu do 24 hodin od rezervace, u druhého rušení letu do 24h před odletem.(ale třeba jsem jen špatně četla

PříspěvekNapsal: 07 úno 2015 09:16 
Diskutér

nila píše:
Ano, diky moc. 1050,- za zmenu letu. Myslite, ze tam znovu hodi i tech 270,- za platbu rezervace?
Nasla jsem let do Prahy s doplatkem 0kc. za litr by to jeste slo. za 1300 uz to asi necham propadnout a poletim pres Rim s Wizz.

Jen poplatkove info pro ostatni

Zruseni rezervace 36E, nebo 900kc
Zmena jmena 42E, nebo 1050kc
Zmena letu 42E, nebo 1050kc.

Prosím ,jak to tedy je :

Kolega nemůže letět,tak by letěl místo něj někdo jiný.To znamená,zaplatím poplatek za změnu jména za let,42,- eur.Let je tam(+42,.e),nebo i nazpět(+42,-e) ?
Plus doplatím rozdíl v ceně.
Díky kamarádi.

Poplatek za změnu jména (Za cestujícího, za let)*
A.Online 42,-e
B.Telefonicky/ na letišti +48,-e

*Při změně jmen budete muset kromě výše uvedeného „poplatku za změnu jména“ zaplatit také rozdíl v ceně mezi cenou původního zarezervovaného letu a cenou letu v okamžiku, kdy je změna prováděna. V případě, že je cena letu v době změny nižší, se peníze nevrací.

PříspěvekNapsal: 02 bře 2016 23:20 
Moderátor

Nemáte někdo zkušenost s double bookingem?

V Chile za ukrutného připojení jsem zkoušel, zda neprojde na Rumbu letenka PRG-MXP, což dopadlo jako vždy s errorem a marností.
Rezervoval jsem tedy dražší možnost přes Easyjet, což prošlo. Při dnešní kontrole účtů jsem ale zjistil, že Rumbo přeci jen prošlo... :shock:
Tedy klasické - to, co prakticky nefuguje - je v "pravou chvíli" perfektně funkční. Možná se mi jako prvnímu tupci povedlo letenku "zrumbovat" na opačnou stranu...

Nečekám, že bych dostal cokoliv zpět, chyba je u mne, nemáte přesto někdo zkušenost s nějakým řešením (taxy, ?...)?

PříspěvekNapsal: 03 bře 2016 00:47 
VIP

burito píše:
Nemáte někdo zkušenost s double bookingem?

V Chile za ukrutného připojení jsem zkoušel, zda neprojde na Rumbu letenka PRG-MXP, což dopadlo jako vždy s errorem a marností.
Rezervoval jsem tedy dražší možnost přes Easyjet, což prošlo. Při dnešní kontrole účtů jsem ale zjistil, že Rumbo přeci jen prošlo... :shock:
Tedy klasické - to, co prakticky nefuguje - je v "pravou chvíli" perfektně funkční. Možná se mi jako prvnímu tupci povedlo letenku "zrumbovat" na opačnou stranu...

Nečekám, že bych dostal cokoliv zpět, chyba je u mne, nemáte přesto někdo zkušenost s nějakým řešením (taxy, ?...)?
Já měl záměrný double booking při tehdejší chybovce do Ománu. Koupil jsem nejdříve letenku z Ženevy, pak z Prahy, na stejné datum. Odhalili v Emirates a žádali o zrušení jedné z nich s tím, že bude plná refundace. Koupeno ale přes agenta, jeho administrativní poplatek 20 EUR byl vyšší než cena letenky. Nedostal jsem tedy nic. V případě vyšší ceny bych dostal zaplacenou cenu poníženou o poplatek.

PříspěvekNapsal: 03 bře 2016 07:31 
VIP

vedla na fore rieisli rusenie Easyjet..ze sa to da do 24 hodin za poplatok cca 400CZK, co nie je vobec zle, len jedine telefonicky

PříspěvekNapsal: 03 bře 2016 12:11 
Moderátor

Easy jet mám rád, teď jej miluji :-). Před uvedením příspěvku na AL jsem napsal na FB (mám jej jen a jen pro obdobné účely), ozvala se mi slečna, ověřila identifikaci a pravdivost požadavku, registrovala dva stejné lety se stejnými lidmi ve stejný datum a čas. Výsledek uvádím níže. Takto si představuji, že má vypadat excelentní servis!!!!

"I confirm that I cancelled the booking ABCDEF and refunded the full amount of 3,492.01 CSK. The amount will be credited to the same card used for original payment within the next 5-7 working days. As a confirmation that no change has been done to the booking FEDCBA. I've resent you an email confirmation which you'll receive within next 24 hours. Let me wish you a pleasent stay in Milan.
Kind regards,
Kate"

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 47 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina