Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 25 úno 2020 10:05

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 47 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Storno letenky
PříspěvekNapsal: 26 lis 2010 10:01 
Tazatel

zdravím všechny,
prosím Vás, máte někdo zkušenosti se stornem u EZY? Koupila jsem letenku bratrovi, který se neumí podívat do kalendáře ... ;-)

Vím, že "jízdné" je nevratné, ale má cenu nějak oznamovat, že nepoletíme - z hlediska poplatků nebo tak něco?

Díky za jakékoliv postřehy, z jejich webu totiž samozřejmě nejsem moc moudrá...
Hezký den,
A.

Předmět příspěvku: Re: storno letenky
PříspěvekNapsal: 26 lis 2010 10:14 
VIP

Ne, prostě neleť...nevím jestli u Eazy jde změnit za poplatek a dorovnání ceny letenky datum, ale i kdyby to šlo, počítám, že se to nevyplatí, kup novou letenku...hlásit že nepoletíš nikde nemusíš

BTW: Jednou jsem měl z BHX dvě letenky jednu DUB (jako zálohu) a druhou BHD ... a pak mě vyvolávali u Ryana do Dublinu, docela jsem se pobavil, jak mi zkomolili jméno...

PříspěvekNapsal: 26 lis 2010 10:52 
VIP

ehm, podle zákona máš přece nárok odstoupit od smlouvy do 14 dnů, pokud kupuješ na dálku (internet) - třeba Ryani to maj v podmínkách pojištění storna takhle rozlišení, samo že jinde ani muk.

PříspěvekNapsal: 26 lis 2010 11:33 
Diskutér

avathar píše:
ehm, podle zákona máš přece nárok odstoupit od smlouvy do 14 dnů, pokud kupuješ na dálku (internet) ...

bohužel nemáš pravdu:
Citace:
§ 54
Ustanovení o smlouvách sjednávaných podle § 53 odst. 2 až 9 a § 53a se nevztahují na smlouvy
a) o finančních službách (§ 54a); ustanovení § 53 odst. 1 až 3 a 5 a § 53a se na tyto smlouvy použijí,
b) uzavírané prostřednictvím prodejních automatů nebo automatizovaných obchodních provozoven,
c) uzavírané provozovateli prostředků komunikace na dálku prostřednictvím veřejných telefonů,
d) uzavírané na výstavbu či prodej nemovitosti nebo týkající se jiných práv k nemovitosti, s výjimkou nájmu,
e) uzavírané na základě dražeb,
f) na dodávku potravin, nápojů nebo jiného zboží běžné spotřeby, dodávaného stálými doručovateli do domácnosti nebo sídla spotřebitele,
g) o ubytování, dopravě, stravování nebo využití volného času, pokud dodavatel poskytuje tato plnění v určeném termínu nebo době.

§54g)

PříspěvekNapsal: 26 lis 2010 11:54 
VIP

neměli by aspoň vrátit poplatky?

PříspěvekNapsal: 26 lis 2010 12:05 
VIP

lukaskr píše:

To je pravda.

PříspěvekNapsal: 26 lis 2010 12:21 
VIP

lukaskr píše:

Akorat si za to storno vetsinou uctuji docela masny manipulacni poplatek, ktery mnohdy prevysuje cenu za taxy.

Předmět příspěvku: Re: Storno letenky
PříspěvekNapsal: 26 lis 2010 14:33 
Tazatel

Citace:
lukaskr píše:

Akorat si za to storno vetsinou uctuji docela masny manipulacni poplatek, ktery mnohdy prevysuje cenu za taxy.

Prave to jsem mela na mysli (vratit poplatky a pripadny poplatek za to). Nicmene jsem jeste patrala na jejich webu a zjistila jsem, ze poplatek je 900/"journey" (je to 1 segment nebo zpátečka?). Ale to je skoro jedno, protoze to vyjde opravdu dost draho.
Tak kdybyste mel nahodou nekdo tip na unor/brezen levne letenky na PRG - STN... potrebovala bych dve ;-)

Diky za vsechny nazory a hezky vikend,
A.

PříspěvekNapsal: 26 lis 2010 15:33 
VIP

Jen bych zmínil "drobnost", že si letenku nekupujete u nějakého subjektu EasyJet CZ s.r.o., ale u letecké společnosti, která má svoje sídlo v jiné zemi EU :-) nemusí ti vrátit nic, souhlasíš s podmínkami (to je ten check, co každý zaškrtne a nikdo nečte, včetně mě ;) ) Že neletíš je tvoje mínus, oni pro tebe (respektive asi bratra) to sedadlo mají, dodrželi podmínky smlouvy uzavřené mezi vámi....

PříspěvekNapsal: 13 pro 2010 14:00 
VIP

Mám takový dotaz,posunul se mi let z Agadiru do Milána,z večera na odpoledne.Snažím se už několik dnů potvrdit nový let přes web,ale v posledním kroku mi to vždycky zatuhne(tímpádem mi stále visí nový let v itineráři,ale nemůžu si u něj vytisknout palubní vstupenku a zároveň mi v rezervacích svítí upozornění ať si ho pozměním.... :D )
PS:zkoušel jsem různé vyhledávače i počítače.. :)
Co myslíte,co s tím?Volat jim?

PříspěvekNapsal: 30 kvě 2012 09:05 
VIP

koupil jsem letenku kamarádce, která teď chce cestu stornovat.
četl jsem diskuzi výše, chápu, že letenka je nevratná, ale v podmínkách píšou, že lze vrátit daň a taxy, po odečtení poplatku.

Ať prohledávám web EZY jak chci, nikde jsem nenašel, kolik je ten poplatek,
a při kontrole rezervace i ve všech emailech vidím jen celkovou cenu letenky, nikde není rozepsáno, jaká část jsou taxy, letištní poplatky a daň.

Placeno 204eur, debetkou visa electron pro 5 lidí, z toho jedna nepoletí.

PříspěvekNapsal: 30 kvě 2012 10:29 
VIP

goro píše:
koupil jsem letenku kamarádce, která teď chce cestu stornovat.
četl jsem diskuzi výše, chápu, že letenka je nevratná, ale v podmínkách píšou, že lze vrátit daň a taxy, po odečtení poplatku.

Ať prohledávám web EZY jak chci, nikde jsem nenašel, kolik je ten poplatek,
a při kontrole rezervace i ve všech emailech vidím jen celkovou cenu letenky, nikde není rozepsáno, jaká část jsou taxy, letištní poplatky a daň.

Placeno 204eur, debetkou visa electron pro 5 lidí, z toho jedna nepoletí.

jestli počítám správně tak letenka stála pro jednoho 41EUR takovouhle částku bych asi vůbec neřešil, po přičtení a odečtení všech poplatků atax by jsi byl stejně v mínusu..

PříspěvekNapsal: 30 kvě 2012 10:49 
Diskutér

Já si nechal vrátit poplatky a taxy za 4 letenky Milan - Agadir a dělalo to dohromady nějakých 150 Kč. Kdybych tušil, že to bude tolik, tak jsem se na to vyprdnul :-)
Napsal jsem jim jen mejl s požadavkem, na ten odepsali, že peníze pošlou a do nějakých 14 dní byly peníze na účtu.

PříspěvekNapsal: 15 zář 2012 13:13 
Diskutér

zdravim vsechny
stornovat bych nechtela [jak tady ctu, tak ani nelze], ale chci se zeptat na zmenu letenky - ma s tim nekdo zkusenosti?
v utery 18 zari bych mela z malpensy letet do londyna lutonu, ale po dvou dnech hledani letu je mi jasne, ze se ze sicilie do milana do toho 18teho nedostanu. :(

chtela bych ten odlet posunout, nebo zmenit let, napr. z Linate na Gatwick, ev. jakykoliv jiny EZY let na pristi tydny [muzu letet na ruzna mista, je mi putna kam. jen nechci zahodit tech 60e co jsem zaplatila].
nabizi mi to moznost Change flight a kdyz pak nejaky vyberu, tak se mi u nej zobrazi [asi o 1100] nizsi cena, nez pri beznem bookovani.
Ale chci se zeptat vas, jeste predtim nez kliknu Confirm [nechci tim neco pohnojit]
naskoci mi tam nejaky poplatek za zmenu? plus doplatek za rozdil cen - by nemusel byt moc velky, kdyz vyberu nejaky vzdalenejsi let.

[v tematu easyjet mimochodm chybi tema 'zmena letenky' tak to vkladam sem.]

PříspěvekNapsal: 15 zář 2012 21:34 
Diskutér

Nejspíše naskočí change fee:
http://easyjet.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/4060/kw/change
A to ve výši 42eur/1050czk:
http://www.easyjet.com/en/fees_and_charges.html

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 47 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina