Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 05 srp 2020 09:52

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3166 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 208, 209, 210, 211, 212  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Nákup letenky bez poplatků
PříspěvekNapsal: 30 čer 2020 09:14 
VIP

nj, mám přes rumbo/LM/bravo celkem dost letenek, kde pořád řeším refund.
nabídli 120% na travel credit, 100% voucher (defakto totéž) nebo vrácení na kartu - 30EUR, což jelikož jde o desítky rezervací představuje celkem ranec.
A to nepočítám rezervace TAP a Ryanair, kde to šlo přebookovat nebo převést na vouchery.
O ty ostatní (převážně Qatar, Norweagen, ČSA) jsem se snažil 2 měsíce bojovat a dopisoval jsem si s různými úrovněmi supportu, až jsem napsal generálnímu řediteli a pohrozil řešením u soudu, tak mi zavolala paní z VIP supportu, celkem ochotně se snažila vysvětlovat, jak je to pro ně těžký, a že 30€ je přiměřený poplatek za práci, kterou s tím mají.. no a že vzhledem k tomu, že mám rezervací hodně, se pokusí vyjednat nějaký ústupek. Pak volala s tím, že to prošetřili, a zjistili, že všechny ty letenky jsou zrumbovaný a že na tom už tak pěkně prodělali, že to bylo ode mne porušení jejich podmínek (1 nákup/3 měsíce) a tudíž žádná laskavost nebude, pouze standardní nabídka přesně dle podmínek, defakto 120% kredit, nebo refund - 30€.
Zkoušel jsem evropskou směrnici EC261, tvrdí, že full refund musí dát jen aerolinky, oni jako přeprodejci si poplatky účtovat smí, pokud je mají stanovené předem a v rozumné výši, což tvrdí, že mají. Navíc u většiny rezervací je smluvní stranou jejich centrála ve Švýcarsku, tudíž nelze použít podporu EU centra pro řešení spotřebitelských sporů.
Zvažuju zkusit chargeback, většinu mám přes Revolut, máte tam někdo zkušenost?

PříspěvekNapsal: 30 čer 2020 10:02 
VIP

chargeback u Revolutu je jako donutit cikorku pracovat. Tady jde vidět, že je fakt dobré poslouchat pana Eiselta a kupovat výhradně přes české prodejce nebo přímo přes aerolinky :P :P

PříspěvekNapsal: 30 čer 2020 10:37 
VIP

no já bych to - i přes své současné peripetie - zas tak jednostraně neviděl.
Protočil jsem přes ně stovky letenek, ušetřil jsem statisíce korun, a když byla výjimečně nějaká změna letu, v podstatě vždy to nějak šlo vykomunikovat. A to platí i o těch ultralowcost prodejcích s nejvíc špatnou pověstí (g2g, edreams, budgetair, i LM). Do doby před koronou to fungovalo k plné spokojenosti.
Teď se situace změnila, u všech letů je teď mnohem větší šance, že se něco bude měnit, navíc prodejci ani airlines nemají moc cash, takže refundy se vlečou a servis je hroznej všude. To se ale teď týká i mnohem dražších prodejců, včetně těch českých, viz diskuze u kolegů.
Pořád bych se rumbování nebál v případech letů, kde pravděpodobnost zrušení je malá, nebo pokud aerolinka umožňuje přebookování/refund/voucher bez součinnosti s prodejcem.

PříspěvekNapsal: 30 čer 2020 11:06 
VIP

marecek97 píše:
chargeback u Revolutu je jako donutit cikorku pracovat. Tady jde vidět, že je fakt dobré poslouchat pana Eiselta a kupovat výhradně přes české prodejce nebo přímo přes aerolinky :P :P

zrovna jeho favorit SA teda silně pokulhává...

PříspěvekNapsal: 30 čer 2020 12:10 
VIP

Klokaní tryska a večeře udělá u Ryanair z 20Euro 8 Euro. Dnes vyzkoušeno.

PříspěvekNapsal: 30 čer 2020 12:17 
VIP

jj, někdy má taky pěkné ceny i de nebo at tryska, u levných letenkek občas 50% dolů, pokud berete aspon 2 osoby nebo RT. Akorát mi zatím bohužel neprochází opakovaná platba.
Není možnost udělat nějakou virtualní večeři s měnícím se číslem? :D

PříspěvekNapsal: 30 čer 2020 13:34 
VIP

goro píše:
...protočil jsem přes ně stovky letenek, ušetřil jsem statisíce korun...
Aha, no konečně to chápu. Dlouhodobě obdivuju tvoje nadprůměrné znalosti a zkušenosti s nákupem zlevněných levných letenek (nadprůměrné i na toto fórum), ale protože i čas má svojí hodnotu, to "jebání se kvůli ušetřeným dvoum stofkám u rizikového prodejce", tomu jsem vůbec nerozuměl.
A děláš to po skautsku, pro přátele a zdarma, nebo z toho máš nějaký drobný benefity?

PříspěvekNapsal: 11 črc 2020 04:09 
Diskutér

Posunuli mi let, na vyber akceptacia, free presunutie a refund.

Chcel by som refund, len letenka bola platena voucherom + 1€ kartou.

Ked dam refund, tak mi vratia vsetko na kartu Edalebo to rozdelia na voucher + to 1€ nazad ?

PříspěvekNapsal: 11 črc 2020 16:39 
VIP

goro píše:
Není možnost udělat nějakou virtualní večeři s měnícím se číslem? :D

Je, ale nejspíš se u nás nedá zřídit :(
https://assets.dinersclub.co.uk/documen ... format.pdf

PříspěvekNapsal: 14 črc 2020 02:40 
VIP

Mám zajímavou situaci s gou tů gay/etraveli. CA MUC-TPE. Cestu tam jsem ukecal na letišti v MUC, i když se mě snažili vyfakovat (vyrefundovat). Zpátky poslední změna v CA office v Osaka v březnu z dubna na květen (plus info, že jestli to zrušej, bude refund skrz ota), na začátku dubna ty segmenty zmizely, v půlce dubna email od g2g, ať potvrdim emailem, jestli chci refund. Začátek května žádost o chargeback, půlka června email od g2g, jestli potřebuju asistenci, mám vyplnit formulář. Vyplnil jsem a zas nic, konec června první reakce z banky, že mám dodat další dokumentaci, a dneska mi král Hassan první píše:

Dear Sir/Madam,

Thank you for your email.

We apologize for the delay in response.

We would like to inform you that In order to check for refund, kindly contact your bank/card company, as we have received chargeback against your booking amount, to cancel the chargeback from their end.

Once they will cancel the chargeback, kindly send us the email as Chargeback cancellation proof at chargebacks@etraveli.com.

Upon the receipt of the revert, we will action accordingly.

Kind regards,
Hassan I, Customer Service

Gotogate

Za mě si myslim, že bude lepší nechat jet ten chargeback, ale umí banka chargebackovat jen zpáteční cestu? Nebo lepší vyměknout a jet podle Hassana? Zase kdyby chargeback nebyl fakt ohrožením, že jim ty peníze stáhnou zpátky, nepotřebovali by ho rušit, aby mi to vrátili sami, ne?
Jak by postupovali zdejší rumbátoři a bankovní odborníci?

PříspěvekNapsal: 22 črc 2020 08:03 
Návštěvník

Krásné ceny na argentinském snění, ale nechce projít platba kartou. Ach jooo :(

PříspěvekNapsal: 22 črc 2020 19:40 
Diskutér

MartaU píše:

ryanair? ukazuje i v mobilni appce? nemuzu nic vyhodneho najit, jen drazsi..
na webu MC debit.. bohuzel nemam :D

PříspěvekNapsal: 23 črc 2020 06:40 
Moderátor

brum: nechal bych dojet chargeback, ti jejich indiáni sou schopní nakecat do telefonu kdeco, ale spoleh na ně vůbec není.

PříspěvekNapsal: 24 črc 2020 17:48 
Návštěvník

fridgy píše:
MartaU píše:

ryanair? ukazuje i v mobilni appce? nemuzu nic vyhodneho najit, jen drazsi..
na webu MC debit.. bohuzel nemam :D

Zkoušela jsem jen web, MC debit sice mám, ale neprojde to.

PříspěvekNapsal: dnes, 08:27 
Návštěvník

Byl by někdo schopný zrumbovat (nebo cokoliv jiného) 2 letenky u ryanair? Všimné samozřejmostí.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3166 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 208, 209, 210, 211, 212  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina