Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 05 črc 2020 01:14

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Přepočet zlotých na eura - fígl?
PříspěvekNapsal: 15 bře 2012 16:50 
Návštěvník

Ahoj, stala se mi taková divná věc..Asi před týdnem jsem kupovala letenky z Krakova na Kypr, cena letenky uvedená ve zlotých byla 351zl zpáteční, když jsem si to převedla na eura (návod někde tady na foru), ukázalo mi to 55euro. Letenky jsem úspěšně zakoupila. Včera jsem kupovala další letenky známým na červenec, cena v zlotých 451, přepočet ryanairu 70euro. Taky úspěšně koupeno. Potíž je v tom, že nevím jakým způsobem jsem dospěla k tak opravdu skvělým přepočtům u ryanairu a levným letenkám. Dnes se mi pokazil můj počítač, tak jsem chtěla dokoupit pár letenek na jiném kompu. Cena ve zlotých zůstala stejná jak minule, 351zł, ale přepočet ryanairu už není 55euro ale 80euro, a u letenek za 451zł je cena 108 euro, místo včerejších 70euro. Tzn.:že teď jsou ty ceny správně. Minule jsem ušetřila díky nějaké podivné chybě skoro 500-1000kč/letenka. Teď koumám, zda-li to měl jen ryanair nějaké chvilkové krásné kursy (ale kupovala jsem to v průběhu celého týdne, takže by to muselo trvat dlouho), nebo to bylo mým kouzelným kompem, který již bohužel asi nerozjedu:-(. Nesetkal se s tím náhodou někdo? Není v přepočtu na eura u ryanairu nějaký skrytý fígl?

Předmět příspěvku: Re: Přepočet zlotých na eura - fígl?
PříspěvekNapsal: 15 bře 2012 17:17 
Diskutér

Jj, ještě do dnešního dopoledne to fakt fungovalo, já na to prvně narazil (a využil :-)) asi tak před 3-mi týdny, asi nějaká chybka v systému a už si toho všimli. :-D Ještě ráno jsem takto něco kupoval a teď už to zase hází normální ceny, škoda :-(.

PříspěvekNapsal: 15 bře 2012 19:05 
Kolemjdoucí

Nedavno jsem platil u Easyjet 4lety dohromady na jednu rezervaci (2lety v CZK a 2lety vEUR) a při porovnání měn vycházelo v EUR=133 , CZK=2666. Takze krasny kurz 20CZK za EUR, t.j při platbě v CZK uspora c.800 oproti EUR.Jak je to mozne take nevim...

PříspěvekNapsal: 16 bře 2012 18:22 
Nováček

Můžu se zeptat jak přepnout z těch zlotých na eura. Zkoušel jsem to tu najít na fóru, ale bohužel bez úspěchu. Předem díky za radu

PříspěvekNapsal: 24 črc 2013 09:07 
Diskutér

Chtěl bych se zeptat jestli jde u FR,přepočet letenky v CZK,a ne v EUR,jestli to jde nekde nastavit.Kdyz vybiram napr. letenky z Bratislavy tak abych ji platil v CZK a ne v EUR.
thank you

PříspěvekNapsal: 24 črc 2013 10:02 
Diskutér

Že se o takové věci včas podělíte :-)

PříspěvekNapsal: 24 črc 2013 12:20 
VIP

el_ninoo píše:
Že se o takové věci včas podělíte :-)

Souhlasim!!!!!!!

PříspěvekNapsal: 24 črc 2013 22:57 
Diskutér

l.s. píše:
Jj, ještě do dnešního dopoledne to fakt fungovalo, já na to prvně narazil (a využil :-)) asi tak před 3-mi týdny, asi nějaká chybka v systému a už si toho všimli. :-D Ještě ráno jsem takto něco kupoval a teď už to zase hází normální ceny, škoda :-(.

Souhlas
:lol: jo jo, týdny kupujou letenky levněji a na diskusi s tím, až je "s křížkem po funuse"

PříspěvekNapsal: 25 črc 2013 08:58 
Diskutér

Tak je to téměř rok a půl stará záležitost....

PříspěvekNapsal: 25 črc 2013 10:34 
Diskutér

Nechtel jsem zakladat nove tema,tak jsem polozil dotaz do zhruba stejneho tematu.A chtel bych se zeptat jestli to teda jde nebo nejde.??? :?:

PříspěvekNapsal: 25 črc 2013 11:50 
VIP

nejsem si jistý, že dobře chápu otázku.. nicméně hrátkami s konverzí měn a bookovacím systémem Ryanairu se bavíc celkem často a odpověď za mne:

1) pomocí finty s cookies jde změnit měnu, v které se platba zaúčtuje. Konverze se realizuje slušným kurzem, bez skrytých poplatků navyšujících cenu letenky, nikoliv zlodějským Ryanair FX rate, který je lépe při platbě vypnout. Nejlépe vychází konverze do €. Nicméně konverze přes cookies je nestandardní operace, kdo velmi dobře neví, co dělá, nechť do toho nerýpe. Znám dost lidí, co tak koupili úplně jinou letenku, než chtěli a pak si rvali vlasy.

2) dá se tím ušetřit pár korun, při větších rezervacích má smysl přemýšlet, jakou kartou, s jakým konverzním kurzem člověk letenku platí, při menších je úspora spíš symbolická.
Rozhodně není možné docílit toho, že let za 20€ se zaúčtuje jako 20,-Kč (částka zůstane, jen se změní měna). Systém jde dostat do stavu, kdy toto skutečně zobrazí, ale v dalším kroku se to opraví, takže žádnou závratnou úsporu tak dosáhnout nejde. Nicméně publikovat takové printscreeny někdo bere jako dobrý vtip, byli tu i tací, co tvrdili, že za to opravdu koupili, podle mých informací to ale možné není.

PříspěvekNapsal: 03 dub 2014 07:13 
Diskutér

:( včera jsem kupoival za 514 PLN a počital jsem že zaplatim neco kolem 3200 kč ale ryanair to převedl tim svým kurzem na eura a banka si vzala 3600 kč

PříspěvekNapsal: 25 srp 2019 18:03 
VIP

Nechci zakladat nove vlakno a tohle mi prijde "nejprihodnejsi".

To je u Ryanairu nejaka novinka, ze uz se snazi skubat i na kurzu?
Aktualni zkusenost z dneska:
1 GBP za 30.2469
kdyz pan Google dnes udava
1 GBP za 28.4884
Jako cca 1.8 Kc na 1 libre mi prijde jako docela slusna zlodejina.

PříspěvekNapsal: 25 srp 2019 18:30 
VIP

Tak to ma Ryanair snad odjakziva.... Zaklad je nenechat si to prepocitat a nechat strhnut puvodni menu.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina