Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 28 led 2020 17:33

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 112 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Cestování s malými dětmi
PříspěvekNapsal: 06 úno 2013 14:05 
VIP

agusia_to píše:
V květnu poletíme s ročním dítětem ryanem na mallorku a chtěla jsem se zeptat, jestli jejich podmínky rozumím správně:
- když mu koupím letenku jako "infant" - platí 20Euro/OW, má nárok na kočárek, nemá nárok na sedadlo ani příručák
- když mu koupím letenku jako "child" - platí cenu dospělého, má nárok na sedadlo i příručák + kočárek?

Má už někdo s tím praktickou zkušenost? Nedělají problémy, že má infant koupenou "normální letenku?" a "svůj" příručák?
dík

Obnovila bych tenhle dotaz. Taky by mě to zajímalo. S ryanem jsme lítali dost často (naposledy cca před 1,5 rokem ;) ), ale letos se chystáme i s 1,5 ročním synem.

Máte někdo čerstvé zkušenosti, jak to vypadá, když se veme dětská letenka? Dělají problémy, nebo se to moc neřeší...máte někdo zkušenost, že by musel koupit novou letenku pro infanta nebo ho nechtěli pustit do letadla?

+ jak jste řešili kočárek a všechno s ním? Jako samostatné další zavazadlo...+ kočárek předpokládám dávají do "podpalubí"...nerada bych, aby byl na šrot, sedřený, špinavý apod....je možnost ho u ryanu zabalit, před 1,5 rokem jsem si takových věcí ještě nevšímala :D

PříspěvekNapsal: 06 úno 2013 15:02 
Diskutér

v 10/2012 som bol s 2-rocnou malou na canaroch a vtom case sa este vozila v kociku. Tak som musel riesit otazku, ci si mozeme bezplatne zobrat s prirucakom aj kocik, studoval som podmienky a dostel som k zaveru, ze bezplatne kocik je len v pripade infanta.

Otazku, ci je mozne infantovi kupit samostatnu letenku ako child som neriesil, ale velmi by som to nepodcenoval, nakolko napr. infant musi mat samostatne popruhy na uchytenie na pas rodica a podobne, takze predpokladam, ze pocet infantov v lietadle kazda spolocnost sleduje. Ci je v lietadle aj nejaky limit na ich pocet to vsak neviem uviest.

Ak si dobre pamatam, ked som s 1,5 rocnou dcerou letel na cyprus a to pred dvoma rokmi, tak nic specialne okrem tych popruhov ako infant nedostala (nieco sa mi pletie este maska na dychanie, ale ruku do ohna by som zato nedal), ale to sme leteli s Austrian.

PříspěvekNapsal: 06 úno 2013 15:17 
VIP

Ten příručák pro infanta já zase moc neřešim, s takhle malým dítětem stejně musíme 1 zavazadlo vzít ;), spíš řešim ten kočár (jestli koupit nějakou plečku za 2000Kč jenom na cestování anebo to risknout s kočárem za pomalu 20tisíc :roll: ) a celkovou cenu za nás 3 (tedy 2 + syn)...zvláště při přestupu, pokud by nějaký byl :?:

PříspěvekNapsal: 06 úno 2013 15:27 
Diskutér

Kupoval jsem raději vždy infanta, s dospělou letenkou pokud je levnější než 20 euro můžou chtít doplatek za kočárek jako nadrozměrné zavazadlo.
Navíc dole pod kočárkem jsme vždy provezly věci při vážení kabinových zavazadel.
Malá letěla 10x a vždy seděla, nechytli jsme žádný 100% obsazený let. Prostě jsme vždy osadili trojku a čekali až všichni posedají.

PříspěvekNapsal: 06 úno 2013 15:42 
VIP

creyman píše:
Kupoval jsem raději vždy infanta, s dospělou letenkou pokud je levnější než 20 euro můžou chtít doplatek za kočárek jako nadrozměrné zavazadlo.
Navíc dole pod kočárkem jsme vždy provezly věci při vážení kabinových zavazadel.
Malá letěla 10x a vždy seděla, nechytli jsme žádný 100% obsazený let. Prostě jsme vždy osadili trojku a čekali až všichni posedají.

koukám teď na ryanu na poplatky a infant 30E/ow a vybavení pro děti 10E/ow (1 kočárek pro dítě zdarma)...asi zdražili :roll:

PříspěvekNapsal: 09 bře 2013 11:00 
Diskutér

agusia_to píše:
V květnu poletíme s ročním dítětem ryanem na mallorku a chtěla jsem se zeptat, jestli jejich podmínky rozumím správně:
- když mu koupím letenku jako "infant" - platí 20Euro/OW, má nárok na kočárek, nemá nárok na sedadlo ani příručák
- když mu koupím letenku jako "child" - platí cenu dospělého, má nárok na sedadlo i příručák + kočárek? ??

Má už někdo s tím praktickou zkušenost? Nedělají problémy, že má infant koupenou "normální letenku?" a "svůj" příručák?
dík

Potřebuji se zeptat dítě máme už 2,5 let. Odpověď na otázku koupit pro infanta letenku child je potom problém s kočárkem a asi ho neodbaví... si myslím já, nebo ho pokud budou prudit nemusí odbavit. Příručák+kočár 100% infantovi na child letenku bez doplatku určitě nevezmou.

Teď prosím poradit pokud nebudeme brát příručák dítěti 2,5let a vezmeme kočár. Váha bude v pohodě, ale je to nadrozměr.
Odbavené zavazadlo se doplací 30euro/segment, ale to by byl taky nadrozměr.
Jak postupovat v takovém případě nejlépe a nejekonomičtěji? Díky za tip.
Je to let Ryanu z NUE.

PříspěvekNapsal: 03 pro 2013 23:36 
Diskutér

1) Syn ma pas od neceleho 1 roku, ted v lednu mu bude 2,5 a chcem ho pokrtit letem NUE-ALC. Kdyz jsem se dival na fotku v pasu, tak jsem ho nepoznal. Vim, ze matky na to maji nejaky dalsi smysl a dite poznaji kdykoliv :) Na odbaveni, bude zrejme sedet nekdo, kdo neni timto darem obdaren. Vyresi se neaktualni fotka "rodným list + potvrzení o českém občanství" z 1. stranky od Padreho. Nebo se to neresi ?

2) Koupil jsem letenku jako child, kocarek berete jako zavazadlo ? Snad ho nerozsekaji na hadry.

Diky za info J.

PříspěvekNapsal: 04 pro 2013 00:52 
Diskutér

stranas píše:
1) Syn ma pas od neceleho 1 roku, ted v lednu mu bude 2,5 a chcem ho pokrtit letem NUE-ALC. Kdyz jsem se dival na fotku v pasu, tak jsem ho nepoznal. Vim, ze matky na to maji nejaky dalsi smysl a dite poznaji kdykoliv :) Na odbaveni, bude zrejme sedet nekdo, kdo neni timto darem obdaren. Vyresi se neaktualni fotka "rodným list + potvrzení o českém občanství" z 1. stranky od Padreho. Nebo se to neresi ?

2) Koupil jsem letenku jako child, kocarek berete jako zavazadlo ? Snad ho nerozsekaji na hadry.

Diky za info J.

add/ Ryan má v tomto velice přátelskou politiku, kočárek odbavují dětem i nad dva roky. Teoreticky pětileté dítě s kočárkem není problém a kočár poletí zadarmo a ani se nepočítá jako zavazadlo. Již jsem se na to samé ptal před půl rokem, odpověď nepřišla.
Tady jsou asi taťkové v menšině, tak jsem si to našel v přepravních podmínkách a už na čtyřech letech i odzkoušel. Žádný problém.
Pokud máš nenápadný prostor pod kočárem tak se dá dobře použít na propašování něčeho těžkého, pokud je nadváha kabinových zavazadel. U klecí projedeš kočárem a na rentgenu je to bezpečákům jedno. Tak pěkný let ozkoušeno i z NUE.
Toto pravidlo je velice přátelské k rodičům, i Wizzu nás vždy vzali, ale breptali když viděli, že už dcera není infant. Dítě u Wizzu zase otevírá priority odbavení i když ho nemáš zaplacené. :-)

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 04 pro 2013 13:38 
VIP

Pas neřeš projde v pohodě. Kočárek je extra, pokud vím, do 2 let nešlo mít extra kabinové zavazadlo i kočárek, po 2 roce jde oboje. Některé letiště mají to, že musíš kočár odbavit na přepážce, daj ti na něj fangli jako na kufr ale jdeš s nim pak až k letadlu, tak s tím radši dopředu počítej (nue nevím, fmm ano), někde tě vyzvou k přednostnímu odbavení, někde ne, zrovna v nue šli kočáry mimo frontu dopředu ale pak s nima čekali až na konec, tak se kdyžtak rozdělte kvůli místům.

PříspěvekNapsal: 05 pro 2013 05:07 
Diskutér

diky za info chlapi.

PříspěvekNapsal: 20 led 2014 18:16 
Diskutér

doplnim cerstve info: let s FR
NUE, je potreba odbavit kocar na prepazce, na palubu ho nechteli vzit.
ALC, opet odbaveno na prepazce, mohli jsme jet k brane kdybychom chteli

Co se tyce fotky v pasu: meli jsme s sebou rodny list na doporuceni z pasoveho, ale v praxi pas nikoho defacto nezajima.

PříspěvekNapsal: 12 říj 2014 11:56 
Diskutér

Ahojte, kto letel od juna s dietatom mladsim ako dva roky? Chystame sa o dva tyzdne so stvormesacnou dcerou na Sardiniu a Rynair vydal v juni nove vylepsene podmienky cestovania s detmi. Ake su Vase skusenosti? dakujem

PříspěvekNapsal: 12 říj 2014 20:37 
VIP

makromolekula píše:
Ahojte, kto letel od juna s dietatom mladsim ako dva roky? Chystame sa o dva tyzdne so stvormesacnou dcerou na Sardiniu a Rynair vydal v juni nove vylepsene podmienky cestovania s detmi. Ake su Vase skusenosti? dakujem
Celé fórum tady létá s kojenci, bohužel záhadně vždy před cestou onemocní. Přeju ti, ať vás to nepotká ;)

PříspěvekNapsal: 12 říj 2014 23:43 
VIP

Teoreticky pětileté dítě s kočárkem není problém a kočár poletí zadarmo a ani se nepočítá jako zavazadlo ... jsem si to našel v přepravních podmínkách a už na čtyřech letech i odzkoušel
Já to nenašel, můžu poprosit o nasměrování, abych jimi případně mohl nějaké polské dozorkyni argumentovat? Potřebujeme takhle přepravit kočár pro tříletého, který by sám celý program neuchodil...

PříspěvekNapsal: 30 říj 2014 17:40 
VIP

Tak si odpovím sám, je to zde: http://www.ryanair.com/en/terms-and-con ... edbaggage/
Konkrétně: "One fully collapsible pushchair/double pushchair/travel system/baby sling per child plus one of the following items: car seat or booster seat or travelcot can be carried free of charge."
Realita: lety WRO-WMI a WMI-WRO, v obou případech jsem na check-inu nahlásil, že už jsme odbavení po internetu, ale chceme ještě zapsat kočárek (skládací "golfáče" = fully collapsible pushchair). Agentka si vyžádala boarding-passy a doklady, načekovala k příslušnému dítěti zavazadlo, kočárek jsme následně provezli přes security a odevzali u letadla (ve WRO nám nabídli rovnou z check-inu poslání tunelem, ale on se hodil na odvoz bagáže :) ). Kontrola váhy kočárku neproběhla (ani není maximální nikde definovaná). K vyzvednutí byl ve WMI v příletech na páse, ve WRO u letadla. To vše opravdu bez poplatku.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 112 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina