Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 09 pro 2019 20:19

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 112 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Cestování s malými dětmi
PříspěvekNapsal: 13 dub 2011 14:07 
Diskutér

Jeste k tomu cestovani s detma. Leteli jsme ted s dcerou (9 mesicu) do Egypta/Izraele a oba cely lety byly uplne v pohode. Plakala tak asi minutu-dve. Pri startu a pristani samozrejmne prso do pusy. Bylo tam nekolik deti 3-4 roky a ty vyvadeli skoro cely let. Ne jen krik hravy, ale plac jak kdyby je na noze braly. Takze nevim jestli je lepsi pockat..:)

PříspěvekNapsal: 13 dub 2011 15:06 
Diskutér

Prosím o pomoc s řešením problému s letenkou pro dítě 14 let.
Potřebujeme dokoupit letenku pro dítě 14 let.Bohužel bez další dospělé osoby.Cestovat však budeme dohromady.My už však letenky máme.Problém zřejmě nastane při Check in.Mylím,že již někdo zde podobný problém řešil,ale nemohu najít kde.Jak postupovat?Koupit nejdřív letenku a potom psát nebo volat na Ryanair nebo naopak.Sloučí nám nějak naše objednávky do jedné?Je nějaká možnost komunikace přes email?Na objasnování vzniklého problému přes tel se necítím,ale pokud to jinak nepůjde nic nenadělám.
díky za pomoc Roman68

PříspěvekNapsal: 13 dub 2011 20:26 
Diskutér

Já jsem toto řešil až na letišti, vlastně letištích. Normálně jsem s dcerou přišel k odbavovací přepážce, vysvětlil jsem jakej mám problém a oni mi zadarmo vystavili letenku pro dceru, protože check-in on-line neuděláš. Ale asi bych tam zavolal a domluvil se ať máš klid ;)

PříspěvekNapsal: 13 dub 2011 22:20 
Tazatel

Pupenda píše:
Souhlasim, na druhou stranu si dokazu predstavit, ze rodice potrebujou vypadnout na dovolenou tak leti. Akorat ty exotiky, Egypty a podobne destinace bych si s malym spuntem asi netroufl absolvovat.

Nicmene nasi klienti me stale utvrzuji v tom, ze tohle hodne lidi opravdu neresi. Pocet lidi, co leti do Egypta s rocnimi detmi je hodne vysoky. Ty lidi nechapu, pro to dite je to pritom dost nebezpecne. Ale kdo chce kam...

nemyslim si, že je to nějak speciálně moc nebezpečné...když člověk dodrží hygienické standardy..tak bez problemu..

PříspěvekNapsal: 14 dub 2011 08:38 
VIP

Kugita píše:
nemyslim si, že je to nějak speciálně moc nebezpečné...když člověk dodrží hygienické standardy..tak bez problemu..

Ja neresim cestu letadlem, tu podle me mimina zvladnou pomerne v pohode, ale mluvim o vyberu destinace.

Pokud si myslis, ze je Egypt pro mimco v pohode, tak se hodne pletes. Tady vubec nejde o hygienu, ale o to, ze v Africe jsou v jidle, ve vode a tedy uplne ve vsem naprosto odlisne mikroorganismy, ktere dokazi pekelne zatocit s dospelym clovekem (viz faraonova pomsta apod.) natoz s malym miminem. Muzes dodrzovat hygienu sebevic, ale v momente, kdy to mimco prijde do styku s cimkoli mistnim (cemuz se neubranis), tak riskujes.

Normalni dospelak se jednoduse pos**e a vetsinou je to OK (nicmene kazdy rok je rada pripadu, kdy to ani dospelaci nevydychaji a skonci v nemocnici - casto pro dehydrataci atp.), ale v pripade maleho mimca uz to tak jednoduche neni. Precijen tak maly organismus je mnohem nachylnejsi.

Kdyz uz se navic neco v Egypte stane, tak je potreba si uvedomit, ze tam nejsou nemocnice evropskeho typu, takze skoncis v nejake soukrome klinice (v tom lepsim pripade) a muzes se jen modlit, aby ten doktor mel aspon z poloviny takove vzdelani jako doktori tady u nas. Ostatne proto se vetsina lidi, kteri tam skonci v nemocnici s necim vaznejsim, snazi co nejdrive dostat do Evropy.

Takze ja bych cestovani do techle zemi s malym miminem neriskoval ani omylem. Podcenovat to, se muze dost nevyplatit.

Ale jinak je to samozrejme kazdeho vec, nechci timhle vyvolat nejaky flame...

PříspěvekNapsal: 14 dub 2011 11:56 
Diskutér

naprosto souhlasím

PříspěvekNapsal: 14 dub 2011 12:07 
Tazatel

Pupenda píše:
Kugita píše:

Ja neresim cestu letadlem, tu podle me mimina zvladnou pomerne v pohode, ale mluvim o vyberu destinace.

Pokud si myslis, ze je Egypt pro mimco v pohode, tak se hodne pletes. Tady vubec nejde o hygienu, ale o to, ze v Africe jsou v jidle, ve vode a tedy uplne ve vsem naprosto odlisne mikroorganismy, ktere dokazi pekelne zatocit s dospelym clovekem (viz faraonova pomsta apod.) natoz s malym miminem. Muzes dodrzovat hygienu sebevic, ale v momente, kdy to mimco prijde do styku s cimkoli mistnim (cemuz se neubranis), tak riskujes.

Normalni dospelak se jednoduse pos**e a vetsinou je to OK (nicmene kazdy rok je rada pripadu, kdy to ani dospelaci nevydychaji a skonci v nemocnici - casto pro dehydrataci atp.), ale v pripade maleho mimca uz to tak jednoduche neni. Precijen tak maly organismus je mnohem nachylnejsi.

Kdyz uz se navic neco v Egypte stane, tak je potreba si uvedomit, ze tam nejsou nemocnice evropskeho typu, takze skoncis v nejake soukrome klinice (v tom lepsim pripade) a muzes se jen modlit, aby ten doktor mel aspon z poloviny takove vzdelani jako doktori tady u nas. Ostatne proto se vetsina lidi, kteri tam skonci v nemocnici s necim vaznejsim, snazi co nejdrive dostat do Evropy.

Takze ja bych cestovani do techle zemi s malym miminem neriskoval ani omylem. Podcenovat to, se muze dost nevyplatit.

No tak s tím naprosto nesouhlasím...

Dle mne je zásadní problém..a to nejen v Africe, že vetšina lidí co tam jede, tam je organizovaně a potom jako ovce snědí a vypijí co jim dají..a pak se diví.

Drtivá vetšina lidí kolem mne (včetně mne) procestovala Afriku docela dost aniž by měla nějaké potíže s trávením a tak obecně. A to se vetšinou stravuji na tržištích a případně jídlo kupuji přímo v obchodech. Jde jen o to držet hygienický standard.

Mám také kolem sebe několik lidí, kteří v mládí vyrůstali na různých místech Afriky - montáže a jiná práce rodičů a nebo tam cestovali s dětma. A dle jejich vyjádření problémy měl tak kažý pátý..tz. zanedbatelné množství.

A ad dehydraztace..mno..když lidi pijí max dva litry deně..tak at se nediví

Jo a k nemocnicím..to že kvalitní péči získáš jen na soukromé klinice je ale přeci normální nejenom v Africe. To samé platí i v Střední a Jiřní Americe, Asii a i třeba v Rusku..

PříspěvekNapsal: 14 dub 2011 13:25 
Diskutér

Tak s timto zasadne nesohlasim.

Cestuju po svete dost casto a casto po ruznych zemich tretiho sveta a sr...u mam vetsinou jenom v Cechah. V Egypte to bylo taky v pohode. A hlavne 9-ti mesicni dite ji prakticky jen materske mleko, kde se ty mikroogranismy odfiltrujou pres telo matky. A ani tech 5% normalniho jidla zadny prujem nezpusobilo.

Je Egypt a Egypt..:) Kdyz je clovek 150 metru od Izraelsky hranice, nebude resit zdravotni problemy v Egypte, ale v Eilatu a tam je nemocnice spickova. Stejne tak je skvela nemocnice jak v Cairo, tak v Sharmu..

Mne se nejvic osvedcilo to s tou hygienou neprehanet. Jist vsechno, cestovat casto. Telo si zvykne a jen-tak neco ho nerozhodi. A cim driv si na to detsky organismus zvykne, tim lip.

Pupenda píše:
Kugita píše:

PříspěvekNapsal: 14 dub 2011 14:02 
VIP

Asi zapominate, ze kazdy se s tim vyrovnava jinak - je to individualni..... Ale kdyz je nekdo tak hloupej, ze si da do piti led udelanej z mistni vody, tak at se nedivi, ze ma faraona. Egypt mam rad, ale s malym ditetem bych si to rozhodne nelajsnul. Souhlasim s vyse napsanym prispevkem, ze kdo chce kam....

Mozna byste ale hovorili jinak, kdybyste meli stat pred takovym rozhodnutim, zda jo nebo ne...

PříspěvekNapsal: 14 dub 2011 18:42 
VIP

2Spinar a Kugita: Srovnávat zcestovalé a odolné lidi s malým miminem mi přijde trošku postavené na hlavu.

Egypt jsem uvedl v souvislosti s příspěvkem, který se tady objevil před nějakou dobou, jinak souhlas - Asie, Jižní Amerika, jsou na tom úplně stejně.

Ten led je jedna věc, ale pokud v Egyptě něco jíš, tak do sebe stejně dostáváš mikrokultury, které pro Evropana nejsou běžné a ne každý se s nimi dokáže srovnat. To, že hotely dováží často vodu z Evropy, aby klientům nezpůsobovaly zmíněné potíže, stejně pomůže jen z části (při vaření/servírování atp. se to jídlo stejně "infikuje").

Pokud je pro vás normální argumentovat tím, že každý 5. může mít problémy, tak bych vás chtěl vidět, jak těch 20% riskujete u vlastního dítěte. To teda koukám. To je jako říct - přeběhni tu cestu, je jen 20% šance, že tě sejme auto :D

V 9 měsících už spousta žen nekojí, spousta dokrmuje, takže to s tou filtrací je pravda jen napůl.

Btw dehydrataci nemusíš mít jen z toho, že málo piješ, ale právě z výše uvedených důvodů - průjmová onemocnění atp., která zejména u dětí mohou mít dost špatné následky.

Ale jak jsem napsal, nikoho nepřesvědčuju. Nejsem zastánce přehnané hygieny (spíš naopak), nejsem doktor, ale proč bych riskoval zdraví svého dítěte, když to není nutné? Pokud Vy ano, je to Vaše věc, já osobně si tu jednu dovolenou v nestandardní destinaci raději odpustím.

Howgh.

PříspěvekNapsal: 14 dub 2011 22:28 
VIP

Mimochodem vidím kolem s lidmi co lítám, kolik problémů jim dělají změny tlaku,hlava je bolí klidně i den dva po letu... Nedokážu si představit jak musí trpět dítě, kterému nevysvětlíte co má dělat a navíc které má třeba rýmu :?

PříspěvekNapsal: 15 dub 2011 06:04 
VIP

A což takhle se před cestou poradit s pediatrem... ;)

PříspěvekNapsal: 15 dub 2011 09:22 
Tazatel

Joshuaboy píše:
A což takhle se před cestou poradit s pediatrem... ;)

no nevim..vetsina pediatru jsou paranoici...mam jednoho v rodine..

http://www.petrhingar.com

PříspěvekNapsal: 17 srp 2011 12:25 
Tazatel

Ahojte, potřebuju poradit:
Chtěla jsem booknout letenky pro sebe, sestru, švagra, 2 synovce a dědečka, ale než mi od všech dorazily prachy na účet, rezervovala jsem nejprve sebe, sestru a šváru a až v druhé rezervaci dědečka a 2 synovce (jeden z nich je infant, druhý child).
JENŽE dědeček teď skrz pracovní povinnosti letět nemůže a nevím, jak to vyřešit... nechci, aby dělali u kontroly u gate-u problémy, že ty děti musí být doprovázeny tou osobou, která je s nimi na rezervaci (a budu je mít taky na společném check in-u)... Nechce se mi ani platit 110 Eur za změnu dědečkova jména na sestřino... Dívala jsem se do Manage my booking, ale slučovat rezervace mi tam nešlo (ačkoliv se mi tam rozbalil i seznam všech mnou provedených rezervací).

Nevíte někdo, co s tím? :cry:
Díky.

PříspěvekNapsal: 05 úno 2012 10:59 
Návštěvník

V květnu poletíme s ročním dítětem ryanem na mallorku a chtěla jsem se zeptat, jestli jejich podmínky rozumím správně:
- když mu koupím letenku jako "infant" - platí 20Euro/OW, má nárok na kočárek, nemá nárok na sedadlo ani příručák
- když mu koupím letenku jako "child" - platí cenu dospělého, má nárok na sedadlo i příručák + kočárek?

Má už někdo s tím praktickou zkušenost? Nedělají problémy, že má infant koupenou "normální letenku?" a "svůj" příručák?
dík

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 112 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina