Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 05 dub 2020 17:32

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 112 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Cestování s malými dětmi
PříspěvekNapsal: 06 dub 2011 12:20 
Diskutér

Nekde jsem kdysi cetl clanek nejakeho pediatra a byl prave o cestovani letadly u malych deti a psal tam, ze VETSINA malych deti (ted nevim, zda psal, do dvou nebo tri let veku) neni schopna - resp jejich telicko si neporadi, se zmenami tlaku v kabine. Ale ne jen pri zklesavani, ale i pri startu se meni tlak a pak se postupne dorovnava do tlaku odpovidajicimu cca 2500 m n.m. Takze vysledek je ten, ze spoustu infantu boli hlava a dutiny vlastne behem celeho letu, proto jsou neklidne a casto placou.
Ja deti mam, nastesti uz velke, ale muj nazor je ten, ze litat s rocnim deckem pres pul zemekoule na dovolenou je blbost a trapeni toho ditete, ktere z toho vyletu nakonec ani nic nema...
Neco jineho je preskakovat v ramci Evropy, treba za rodinou, nebo znamyma, nebo z jinych duvodu, kdyz neni zbyti, tak ta chvilka se da i pro to dite snaze vydrzet. Ale 12+ hodin s malym prckem, no...
My kdysi leteli do Dominikany s nemeckou cestovkou a v predni casti nasi sekce bylo nekolik infantu a stridave prorvaly celych 11 hodin letu a ac mam decka rad, byl jsem stastny, ze mame mista az vzadu a nesedim nekde v prednich radach, to by me asi trefil slak...

PříspěvekNapsal: 06 dub 2011 12:26 
VIP

Souhlasim, na druhou stranu si dokazu predstavit, ze rodice potrebujou vypadnout na dovolenou tak leti. Akorat ty exotiky, Egypty a podobne destinace bych si s malym spuntem asi netroufl absolvovat.

Nicmene nasi klienti me stale utvrzuji v tom, ze tohle hodne lidi opravdu neresi. Pocet lidi, co leti do Egypta s rocnimi detmi je hodne vysoky. Ty lidi nechapu, pro to dite je to pritom dost nebezpecne. Ale kdo chce kam...

PříspěvekNapsal: 06 dub 2011 12:47 
Kolemjdoucí

Tak to jste mi nahodili brouka do hlavy, protože v prosinci chci letět na dovolenou do Dominikánské Republiky s 18-ti měsíčním synem. Ted nad tím přemýšlím jestli to nezrušit.
Samozřejmě hlavně kvůli zdraví syna.

Mám tady jedno přísloví pro ty, které rozčiluje dětský pláč a křik :
" Zapomněla kráva, že teletem byla "

PříspěvekNapsal: 06 dub 2011 13:04 
VIP

Dominikana je jeste v ramci moznosti OK, ac je to pro male dite docela zatez. Hlavne je treba nezapominat, ze se muze stat, ze budete potrebovat pro dite lekarskou peci a spolehat tam na nejakeho "samana" je tak trosku hazard. Uroven nemocnic tam neni nic moc, kdyz uz, tak urcite jit do nejake soukrome kliniky.

Afriku a okoli bych nicmene rozhodne nedoporucoval.

Cestovani s tak malymi detmi vzdycky bude rizikove, na druhou stranu tak cestuje spousta lidi. Osobne bych do toho ale asi nesel, ty dva tri roky se to da vydrzet i bez exoticke dovolene.

PříspěvekNapsal: 06 dub 2011 13:15 
Kolemjdoucí

Právě že chci využít toho, že děti do dvou let letí zdarma a ubytování mají také v drtivé většině zadarmo. To že mohou mít nějaké problémy s letem mě nějak nenapadlo, protože vždy když jsem někde letěl byli nějací prcci na palubě.
V roce 2009 jsem cestovali do Thajska s 4-letou dcerou a ta ustála let bez problému.
No ale 4 roky nejsou dva , že.

PříspěvekNapsal: 06 dub 2011 13:54 
Diskutér

No prave. Jsou prcci, kteri ty zmeny tlaky vyrovnat umi a pak dejme tomu..., ale ti, kteri toho nejsou schopni (a tech je udajne vetsina), tak tech 12 hodin pro ne musi byt utrpeni. Vim i podle sebe, kdyz jsem parkrat letel s rymou a nesrovnal tlaky a bolela me pak hlava jako prase...
Ted beru v potaz jen otazku letu samotneho, nikoli vhodne nebo nevhodne destinace...

P.S. Ja nerikam, ze me to nejak rozciluje, ale je fakt, ze sedet 12 hodin nekde v predni casti skce, kde bylo par infantu a kriceli jak o zivot na stridacku cely let, ono to zadna slast asi nebyla ani pro ty lidi kolem...

PříspěvekNapsal: 06 dub 2011 14:53 
Návštěvník

Gorol píše:
Právě že chci využít toho, že děti do dvou let letí zdarma a ubytování mají také v drtivé většině zadarmo. To že mohou mít nějaké problémy s letem mě nějak nenapadlo, protože vždy když jsem někde letěl byli nějací prcci na palubě.
V roce 2009 jsem cestovali do Thajska s 4-letou dcerou a ta ustála let bez problému.
No ale 4 roky nejsou dva , že.

Z vlastni zkusenosti bych ti rekl, ze mas letet. My leteli s devitimesicnim do Statu a slo to (letelo se pres CDG a pri placi se nejhur chovali ceske pseudomodelky, letici do CDG. Jakmile jsme nastoupili na TATL let, byla to, hlavne od Americanu, naprosta pohoda a podpora).
CDG-SIN jsem sedel mezi 12-i a 18-i mesicnim a taky to bylo v klidu.
Samozrejme ta detska (ne)spokojenost je individualni a s rymou to asi neni uplne ono.
Co se tyce startu a pristani, tak je idealni, pokud je dite jeste kojene. Proste se mu soupne prso do pusy a diky sani tu zmenu tlaku vyrovnava. A to ze obcas za letu zarve nebo zaknuci, no boze. Obzvlast na charteru na Dominikanu nebo v Ryanairu bych to vubec neresil. Deti proste obcas breci. Samozrejme se to budes snazit resit, ze jo ;-)
A co se tyce samotneho pobytu nekde v teple v zimnim obdobi - perfektne to pomaha na laryngytidu a podobny ORL sracky. Celej rok byl potom pokoj.

PříspěvekNapsal: 06 dub 2011 16:11 
Diskutér

Jelikož to roční dítě není moje, tak to neřeším...
Ale viděl bych to tak, že chtějí rodiče s dítětem někam vypadnout.

Zajímalo by mne ale jak je to s tou rezervací u toho Ryana...nemáte někdo zkušenost ?
Zda můžu za tak malého prcka zaplatit jako za dítě nebo jako za dospělého ?

Jinak souhlasím s ,,Kamylem,, ;) Počkat 2-3 roky a pak už je to ok :)

PříspěvekNapsal: 06 dub 2011 18:40 
Diskutér

Nevyplnuj kolonku deti a vypln vse jak kdyby to byl dospely. Nekolikrat vyzkouseno.

PříspěvekNapsal: 06 dub 2011 20:10 
VIP

no ona je to otázka. za infanta sice dáš 20E, ale zase máš v tom ještě dopravní prostředek zadara (kočárek) - když koupíš letenku pro dospělého, můžeš vypláznout 10E za letenku + 20/30E za zavazadlo, takže rozvážit dopředu.

PříspěvekNapsal: 12 dub 2011 21:29 
Diskutér

avathar píše:
no ona je to otázka. za infanta sice dáš 20E, ale zase máš v tom ještě dopravní prostředek zadara (kočárek) - když koupíš letenku pro dospělého, můžeš vypláznout 10E za letenku + 20/30E za zavazadlo, takže rozvážit dopředu.

Avathare super odpověď ;)

Koupil jsem raději infanta. Přeci jen jsem to kupoval pro cizí osoby a nerad bych aby měli na letišti trable. Tak snad příště za dospělého.....díky Blaženo.

Teď jen otázka ke kočárku a k zavazadlu....

Pokud beru infanta, smím si brát kočárek na palubu, nebo musí jít pod letadlo ?
A další otázka....můžu mít příruční zavazadlo ( do 10kg ) i pro infanta - nemluvně ?
To znamená pro 2 dospělé a jedno nemluvně = 3x max 10kg + kočárek ?

Nebo se pletu ?

Děkuji za postřehy....

PříspěvekNapsal: 13 dub 2011 08:41 
Kolemjdoucí

stephan píše:
avathar píše:

Avathare super odpověď ;)

Koupil jsem raději infanta. Přeci jen jsem to kupoval pro cizí osoby a nerad bych aby měli na letišti trable. Tak snad příště za dospělého.....díky Blaženo.

Teď jen otázka ke kočárku a k zavazadlu....

Pokud beru infanta, smím si brát kočárek na palubu, nebo musí jít pod letadlo ?
A další otázka....můžu mít příruční zavazadlo ( do 10kg ) i pro infanta - nemluvně ?
To znamená pro 2 dospělé a jedno nemluvně = 3x max 10kg + kočárek ?

Nebo se pletu ?

Děkuji za postřehy....

S kočárkem jdeš až k letadlu kde ho předáš a při výstupu z letadla kočárek dostaneš.

PříspěvekNapsal: 13 dub 2011 08:57 
Návštěvník

K infantovi nelze mít příruční zavazadlo. Pokud jste dva dospělí a jeden infant, tak pouze dvě příruční zavazadla.

PříspěvekNapsal: 13 dub 2011 11:22 
VIP

+ kočárek zadara

easyjet má variantu:

1) infant (nemá vlastní sedačku) + kočárek až k letadlu a odevzdává se, ovšem po přistání šel na pásy mezi zavazadla / jako nadrozměrné zavazadlo - čekali jsme hóóódně dlouho.

2) infant má svojí vlastní letenku + kočárek zdarma viz výše a navíc jde vzít do letadla autosedačka, jestliže se vejde do sedadla a dítě mít v ní.

PříspěvekNapsal: 13 dub 2011 12:45 
Návštěvník

Zkusenost z BTS-LPA-BTS. Infant muze mit pouze kocarek, nikoli zavazadlo. S kocarkem se v obou pripadech jede az k letadlu, kde si ho nekdo prebere a da dospod do letadla. Doporucuju, pokud je to novejsi nebo drazsi kocarek, zabalit do igelitu.
V LPA, protoze se vystupovalo primo do tunelu, vyjel kocarek na pasu s ostatnimi zavazadly. V BTS nam ho dali u vystupu z letadla.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 112 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina