Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 14 lis 2019 04:14

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 112 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Cestování s malými dětmi
PříspěvekNapsal: 19 bře 2010 08:26 
Diskutér

"A valid travel document is required by all passengers travelling on Ryanair flights (including infants)"
"* It is acceptable for children under 16 to travel on the valid passport of the parent with whom they are travelling, if they are included on that passport."

Chápu to dobře a máte to i vyzkoušené, že pro let s mým 8 letým synem postačí, když ho budu mít zapsaného v pasu, tudíž on nebude mít svůj vlastní pas.
Dík, jen chci mít 100% jistotu.

Předmět příspěvku: Re: Cestování s malými dětmi
PříspěvekNapsal: 19 bře 2010 16:23 
Tazatel

Vyzkoušené sice nemám, ale poznámka to říká vcelku jasně - jestli je napsaný v pasu, tak je to v pohodě.

PříspěvekNapsal: 16 čer 2010 08:42 
Kolemjdoucí

Pokud je dítě zapsané v pasu není žádný problém (3x vyzkoušené-naposled včera DUB-PRG)
Brzo se to, ale změní :-(

PříspěvekNapsal: 13 bře 2011 09:25 
VIP

mám dotaz, kupoval jsem letenky pro náš další výlet a ve spěchu jsem koupil letenku pro 15tileté "dítě" jako adult. Občanku má vlastní. Je to problém, že jsem ho nerezervoval jako children?

PříspěvekNapsal: 13 bře 2011 09:29 
Kolemjdoucí

goro píše:
mám dotaz, kupoval jsem letenky pro náš další výlet a ve spěchu jsem koupil letenku pro 15tileté "dítě" jako adult. Občanku má vlastní. Je to problém, že jsem ho nerezervoval jako children?

Jestli jsi kupoval pro něj letenku ještě spolu s nějakým dospělým (společná rezervace), tak to problém není. Jde jen o to, že kdyby měl koupenou letenku samostatně jen on, při on-line check in by ho systém nepustil dál, protože do 16let nesmí děti cestovat samy. Musel bys pak zavolat na tu jejich linku, ať ti tu jeho rezervaci sloučí s Vaší. Jestli máte koupený letenky všichni dohromady - no problem.

PříspěvekNapsal: 13 bře 2011 09:36 
VIP

agusia píše:
goro píše:

Jestli jsi kupoval pro něj letenku ještě spolu s nějakým dospělým (společná rezervace), tak to problém není. Jde jen o to, že kdyby měl koupenou letenku samostatně jen on, při on-line check in by ho systém nepustil dál, protože do 16let nesmí děti cestovat samy. Musel bys pak zavolat na tu jejich linku, ať ti tu jeho rezervaci sloučí s Vaší. Jestli máte koupený letenky všichni dohromady - no problem.

je to ve společné rezervaci s námi dospěláky (rodinný výlet). Jenom aby to Ryanair nevzal jako skvělou příležitost napařit nám za něco poplatek :) Při online checkin nebude problém, když tam zadám datum narození a systém zjistí, že objednaný adult má jen 15 let?

PříspěvekNapsal: 13 bře 2011 11:36 
Diskutér

Pokud k tomu neco muzu rict, tak bych se toho vubec nebal, protoze u Ryanu vek nema vliv na nic, pouze pri tom bookovani pozor na to aby to bylo spolecne. Mel jsem ten problem, na jejich lince o vikendu nepremavali tak jsem to vse resil az na letistich, samozrejme pro kazdy segment zvlast. Vlastne jsem delal check in na letistia problem to pro ne nebyl. Trosku telefonovani, ale nic za to nechteli.

Jinak ty zaplaceno mas a cena je vzdy stejna I pro deti, rezervace spolecna nebal bych se vubec. Ja nezkuseny. Co potom Ty :-)

PříspěvekNapsal: 13 bře 2011 11:43 
VIP

Cestování s malými dětmi? Který zločinec to chce realizovat? Při letu do i z Malajsie několik rodin s malými dětmi, tak od 6 měsíců do 4 let, děcka vřískala, protože se nudila, trápení dětí i ostatních spolucestujících. Zločinci ti jejich rodiče.

PříspěvekNapsal: 13 bře 2011 11:53 
Kolemjdoucí

goro píše:

ono to "malé dítě" má 15let:-). Přesně jak píše Blažena, jestli máš rezervaci společnou, je to v poho. Nemusíš se ničeho bát.

PříspěvekNapsal: 13 bře 2011 11:55 
VIP

to Joshuaboy:

Znám to,

syn také rád létá, ale baví ho prvních a posledních 10 minut letu. :)
Některé rodiče chápu, na "operku" nemají finance, babičky už také ne :( ,
tak jim nezbývá, než vzít své ratolesti sebou.

Jinak všem doporučuji dětem vyřídít vlastní pas, stojí 100Kč, platnost 5 let,
fotky nepotřebujete, u prvního pasu jen rodný list + potvrzení o českém občanství
(získáte na matrice).

PříspěvekNapsal: 13 bře 2011 12:09 
VIP

Tak děkuju za ujištění, snad to bude opravdu v poho. Dám vědět po akci.
A když už se otevřelo téma cestování s malými dětmi, jejich případné zlobení, atd atd.., zajímalo by mně, jestli praktikujete nějaké postupy v případě, že někde poblíž vás v letadle sedí dítě "spratek", které vříská, kope do sedaček, ..., a jeho doprovod to absolutně neřeší, ani se nepokusí dítě umravnit.
Mnohokrát už jsem to zažil a vždycky jsem se styděl žádat rodiče, aby se alespoň pokusili s tím něco udělat a byli trochu ohleduplní k ostatním.
Posádka to taky nikdy neřešila, a to už jsem viděl i nepřetržité půlhodinové vřeštění + urvaný stoleček z protějšího sedadla.
Máte nějaké zkušenosti s řešením těchto společenských problému? :lol:

PříspěvekNapsal: 13 bře 2011 12:17 
VIP

Goro, zatnout zuby a u letušky objednat několik panáku whisky... To je můj recept.

PříspěvekNapsal: 13 bře 2011 12:21 
VIP

Pokud je místo, okamžitě prchám do opačné části letadla. :)

PříspěvekNapsal: 13 bře 2011 12:22 
Moderátor

Pro mě v letadle (i jinde) neexistuje horší věc než uřvaný parchant. Když to jde, tak si záměrně vybírám sedačku daleko od dětí. Když začne něco za mnou řvát a kopat, tak se významně otočím na parchanta i rodiče. Pokud to nepřestane, tak oslovím dítě nebo rodiče a když ani to nezabere, tak raděj rychle odejdu na jiné místo. Pokud by nešlo ani to a byl to dlouhý let, tak asi (jako téměř abstinent) požádám o alkohol.
Divím se, že Ryan ještě nedal speciální fee na dítě například od 0-3 let.... Současně oceňuji, že už tady konečně některé cestovky začaly nabízet hotely bez dětí.

PříspěvekNapsal: 13 bře 2011 12:29 
VIP

Pri podobnejch recech si vzycky vzpomenu, jak to vyresil pan Bean :) :) :)

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 112 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina