Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 23 úno 2020 09:37

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 236 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 16  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Zavazadla Ryanair
PříspěvekNapsal: 06 zář 2018 15:32 
VIP

Už někdo testoval, jestli Ryan odebírá bezplatně 10 kg příručák na check-inu (stejně jako Wizzair) do podpalubí?

PříspěvekNapsal: 06 zář 2018 15:39 
VIP

Mamce se to podařilo, chtěla provést nějaký alkohol z Anglie a kufr jí vzali na checkinu zdarma.
Ale měla asistenci a bylo to spíš na dobré slovo, než že by to garantovali plošně a člověk se na to mohl spolehnout. Jinde můžeš narazit na tutana, který to bude chtít zaplatit (nabídne to ofiko odbavit, nebo jinak si to můžeš vzít přes security a odevzat u gatu), a neuděláš nic, nikde to neslíbili, že to tak jde :(

PříspěvekNapsal: 06 zář 2018 15:52 
VIP

goro píše:
chtěla provést nějaký alkohol z Anglie
Mně jde primárně o trekové hole, které, jak věřím, přenesu přes privátní security u salónku na T2 v Praze. Ale kdybych měl garantované odebrání na check-inu, přidal bych nějaké "zakázanější" předměty jako nůž a tekutiny.

PříspěvekNapsal: 06 zář 2018 16:40 
Diskutér

Sorry za dotaz, ale když jsem koupil letenky 4.9. na odlet a návrat 30.10., tak předpokládám, že si můžu vzít svůj kufřík jako vždycky ke gatu, tam mi ho označí páskou a odevzdám před letadlem. Nebo teď nově mi ho (možná) odbaví před security na check-in - a to jako do cílové destinace (mám přestup v BGY) nebo to budu muset udělat 2x?
Anebo ještě nějak jinak? :D já to fakt nemůžu dohledat, bereme 2 děti, tak bych se tam nerad dohadoval. (když jsem to kupoval, tak jsem si říkal paráda, ještě to stihneme za starých podmínek před 1.11.)

PříspěvekNapsal: 06 zář 2018 20:47 
VIP

Určitě od září si musel mít v rezervaci výběr zakoupení Priority s tím, že si budeš moct vzít kufr plus malou tašku s sebou do letadla (6€) nebo odbavení zavazadla 10kg (8€). Pokud si ani jedno nevybral, tak máš zaplacenou pouze malou tašku 40×20×25 cm do 10 kg.

http://www.planes.cz/cs/article/202484/ ... ch-letenek

PříspěvekNapsal: 06 zář 2018 20:55 
VIP

Ach jo, neděs ho. Platí to od listopadu!

PS: A dnes ostatně došlo ke změně, koupené letenky platí s původními podmínkami... Lepší zdroj...

https://www.theguardian.com/business/20 ... age-policy

PříspěvekNapsal: 06 zář 2018 22:04 
VIP

Sorry, když oni to co týden mění :roll:

PříspěvekNapsal: 07 zář 2018 06:35 
Návštěvník

Možná lepší než stejné podmínky :D

Přílohy:
20180907_073427.png
20180907_073427.png [ 153.55 KiB | Zobrazeno 1846 krát ]

PříspěvekNapsal: 07 zář 2018 10:22 
Diskutér

Také jsem koukal, že se chytnuli za nos a těm rezervacím před vyhlášením to přidali...jen mohli nechat ten původní rozměr...jenom se zeptám, jak rozumíte tomu:This 10kg bag must be dropped off at the check-in desk and will be available for collection at the baggage carousel in your arrival airport. Já jenom jestli se s tou druhou taškou bude procházet security a nebo, jestli by tam šlo dát něco, co do kabiny nesmí, kdyby to šlo přes odbavovací přepážku...

PříspěvekNapsal: 07 zář 2018 10:38 
Administrátor

Tady je poslední oficiální info k zavazadlům. Snad už tím ten chaos, kdo má kdy a co zdarma skončí.

https://corporate.ryanair.com/news/ryan ... -november/

PříspěvekNapsal: 07 zář 2018 12:02 
Návštěvník

ovi1 píše:
Také jsem koukal, že se chytnuli za nos a těm rezervacím před vyhlášením to přidali...jen mohli nechat ten původní rozměr...jenom se zeptám, jak rozumíte tomu:This 10kg bag must be dropped off at the check-in desk and will be available for collection at the baggage carousel in your arrival airport. Já jenom jestli se s tou druhou taškou bude procházet security a nebo, jestli by tam šlo dát něco, co do kabiny nesmí, kdyby to šlo přes odbavovací přepážku...

No pisou, ze na palubu jen maly prirucak. Ale zdarma mi pridali 10kg odbavene zavazadlo. Tzn. tam si muzes dat defacto co chces do 10kg :lol:

PříspěvekNapsal: 07 zář 2018 12:49 
Diskutér

Šmarjá pano :D to je jak rébus :D a já to koupil 4.9.-to tedy znamená, že kufřík zdarma nebude ? a jak to poznají ?-no, na check-inu možná. U gatu asi ne, ale zřejmě tedy úplně zruší to odevzdávání kufříků na letištní ploše.
Tak a teď budeme hledat ideální zavazadlo na ten malý rozměr :D

PříspěvekNapsal: 07 zář 2018 13:53 
Tazatel

Mám rezervaci ze začátku září na let koncem listopadu (Praha-Marrakesh). Při koupi letenek jsem rovnou připlatila sedačky, ať sedíme vedle sebe, ale zavazadla ne - tehdy bylo ještě jedno automaticky zdarma. Když najedu na tu svoji rezervaci, vidím, že mám v ceně : příklad: Sedadlo 24 A, 1x 10 kg zavazadlo při odbavení.
Takže si nemusím připlácet zavazadlo, když je to nově od 1.11. de facto "povinné"...?
A odevzdám ho už u přepážky nebo až u gate....?

PříspěvekNapsal: 07 zář 2018 14:09 
VIP

mahoku píše:
Mám rezervaci ze začátku září na let koncem listopadu (Praha-Marrakesh). Při koupi letenek jsem rovnou připlatila sedačky, ať sedíme vedle sebe, ale zavazadla ne - tehdy bylo ještě jedno automaticky zdarma. Když najedu na tu svoji rezervaci, vidím, že mám v ceně : příklad: Sedadlo 24 A, 1x 10 kg zavazadlo při odbavení.
Takže si nemusím připlácet zavazadlo, když je to nově od 1.11. de facto "povinné"...?

Jak pisou - zavazadlo do 10kg v cene a odevzdat u odbaveni.

PříspěvekNapsal: 07 zář 2018 14:31 
Tazatel

petrk píše:
mahoku píše:

Jak pisou - zavazadlo do 10kg v cene a odevzdat u odbaveni.

Díky. Ta rezervace je ze začátku srpna, ne září. A už jsem se dočetla, že u rezervací dělaných do konce srpna to nechají být, jak to bylo.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 236 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 16  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina