Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 22 zář 2020 08:49

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1171 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 79  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: MasterCard Prepaid
PříspěvekNapsal: 05 pro 2009 20:31 
Administrátor

Porovnání MasterCard Prepaid účtů dle uživatele Goro:

Neteller: vedení zdarma, fyzická karta zdarma. Mírně složitější aktivace. Poplatek za vklad kartou 1,7%. Při nákupu v jiné měně konverze 2,95%.

Wirecard: vedení zdarma, virtuální karta zdarma. Vklad převodem na účet (1€), kartou pouze původní uživatelé, za poplatek 3% z částky. Při platbě v jiné měně konverzní poplatek 1,7%.

Moneybookers: vedení karty mastercard prepaid 10€ za rok. Poplatek za vložení hotovosti kartou neznám. Za konverzi do jiné měny 1,99%.

Návod k založení MasterCard Prepaid podle uživatele Helvetica:

Není to úplně takhle jednoduché , ale celkem jednoduché to je. Na http://www.wirecard.com/wirecard/ si kartychtivý dá "Register Now" a vytvoří si nový "bankovní" účet (předpokládá se minimální znalost angličtiny, němčiny, polštiny nebo pár exotických jazyků , dále jedu podle anglické mutace). Je to ve třech krocích, pozn. neviděl jsem důvod to nevyplnit podle pravdy, i když by tam asi šlo něco nalhat, podstatný je akorát validní mail (stejně se info o vás bance dostane, viz níže).

Po zaregistrování jde na "Deposit money", zde jsou na výběr dvě možnosti převodu, jednak "wire transfer", což je klasický bankovní převod, jednak "platba" jinou platební kartou. Převod je klasika, máte vygenerováno nějaké číslo účtu a IBAN a podobné potřebné věci, no a když z české banky pošlete peníze, tak tam někdy za tři dny možná dojdou (a ta banka si to asi nechá řádně zaplatit). Lepší mi přijde poslat tam prachy jako obyčejnou "platbu" platební kartou (klasická platba po internetu, nic co by lítači s Ryanem neznali ), což je ale trochu vypečenější: Nejprve zadáte údaje o platbě jako obvykle, ale neodečte se vám vámi zadaná částka, ale jen náhodně vygenerovaná částka mezi 1,00 a 2,99 EUR (nebo tak nějak). Tahle částka vám bude stržena jako "platba", takže ji za X okamžiků (druhý, třetí den) uvidíte ve výpisu a uvidíte, kolik se vám odečetlo (v mém případě tuším 1,57 EUR). Tuhle sumu vezmete, jdete do "My account", "Deposit methods" - tam máte tu svoji zadanou kartu a vedle odkaz "Activate card", tady si aktivujete kartu pro platby zapsáním té stržené částky (asi aby bylo vidět, že je to opravdu z účtu který ovládáte, takže tím se to celé stejně personalizuje.

Pak už můžete "platit", tj. vkládat v odkazu "Deposit money" (pozn. poplatek za vklad je 3% ale minimálně 1 EUR, takže pokud chcete opravdu platit jen ty 3%, musíte zadat 33,33 EUR a víc ). Jo, a to na začátku stržené euro až tři eura se vám přičtou k účtu taky, nepřijdete o ně. Potřebné údaje o virtuální Mastercard (číslo karty, CVC, platnost) se pak dozvíte v položce "My Mastercard". No a platíte pomocí těchto údajů jako obvykle, což jsem přiznám se ještě nezkoušel.

Předmět příspěvku: Re: MasterCard Prepaid
PříspěvekNapsal: 09 pro 2009 11:08 
VIP

Tak M prepay naštěstí jde zařídit, pokud jsi rezidentem v UK nebo Irsku celkem v pohodě, akorát to vypadá, že je momentálně o to takový zájem, že dodání karty trvá 2 měsíce :-(

PříspěvekNapsal: 09 pro 2009 11:15 
Administrátor

Dle redaktora z Měšec.cz vyšlo nejvýhodněji pro občany ČR zřídit si účet u WireCard.

https://www.wirecard.com/wirecard/Regis ... Start.html

PříspěvekNapsal: 09 pro 2009 11:22 
Nováček

Oslovil som Entropay.com, proces vydania karty Mastercard plastic trval 5 dni, podmienky sa mi zdaju prijatelne. Som rezidentom SK.

PříspěvekNapsal: 09 pro 2009 11:23 
VIP

protože občani ČR většinou nejsou rezidenti v UK nebo IRL :-) ... já si jí zařídil taky, ale uvažuji s lidma, co pracují u UK, že si pořídíme jednu kartu a budeme jí shareovat :-) ... protože já na to ještě nekoukal, ale kolik mě bude stát platba na tu německou kartu, když si tam budu chtít poslat peníze z českýho účtu, asi dost, jako mezinárodní platba, ne? (zatím nevím)

PříspěvekNapsal: 09 pro 2009 11:27 
Diskutér

Luko píše:
Dle redaktora z Měšec.cz vyšlo nejvýhodněji pro občany ČR zřídit si účet u WireCard.

https://www.wirecard.com/wirecard/Regis ... Start.html

Přesně tak a tu je jak na to:
http://www.mesec.cz/clanky/levne-letenk ... ron-konci/

Mám ho čerstvě zřízený a už jen čekám na nějaké ty "centovky nebo eurovky". ;-)

PříspěvekNapsal: 09 pro 2009 11:32 
VIP

Centovky, eurovky a zlotky budou koncem prosince....Ryanair chysta zase milionovou akci...

PříspěvekNapsal: 09 pro 2009 11:41 
Moderátor

Zajda píše:
protože občani ČR většinou nejsou rezidenti v UK nebo IRL :-) ... já si jí zařídil taky, ale uvažuji s lidma, co pracují u UK, že si pořídíme jednu kartu a budeme jí shareovat :-) ... protože já na to ještě nekoukal, ale kolik mě bude stát platba na tu německou kartu, když si tam budu chtít poslat peníze z českýho účtu, asi dost, jako mezinárodní platba, ne? (zatím nevím)

Ano, musí se počítat s tím, že převod bude dražší. Ale pokud plánuji nakupovat letenky za centy a eura. Tak mi stačí když si tam pošlu 50 euro a třeba 5 euro zaplatím na poplatkách, ale rok na tu kartu nemusím nic posílat ;-)

PříspěvekNapsal: 09 pro 2009 11:45 
VIP

A mohl by jste tu někdo popsat podrobně, jak ji zřídit - Wirecard. Děkuju.

PříspěvekNapsal: 09 pro 2009 11:54 
Diskutér

Adelaida píše:

Diskuse o tom je tady:
http://www.mesec.cz/clanky/levne-letenk ... azory/vse/

PříspěvekNapsal: 09 pro 2009 12:07 
Diskutér

Apocalypto píše:
Centovky, eurovky a zlotky budou koncem prosince....Ryanair chysta zase milionovou akci...

Ale to sa da este Visou, do 31.12. je bez poplatku. Tieto karty staci skusat v januari (leden).

PříspěvekNapsal: 09 pro 2009 12:26 
Diskutér

Apocalypto píše:

to máš z ověřených zdrojů? :-)

PříspěvekNapsal: 09 pro 2009 12:29 
VIP

vmachalik píše:
Adelaida píše:

Diskuse o tom je tady:
http://www.mesec.cz/clanky/levne-letenk ... azory/vse/

Díky. Pročtu to, mám z toho trochu obavu, blokace účtu apod. :?:

PříspěvekNapsal: 09 pro 2009 12:35 
Diskutér

tomaas.p píše:
Apocalypto píše:

to máš z ověřených zdrojů? :-)

A bylo by super, kdyby ty centovky byly i na termíny po březnu 2010!

PříspěvekNapsal: 09 pro 2009 13:02 
Diskutér

VanillA píše:
Zajda píše:

Ano, musí se počítat s tím, že převod bude dražší. Ale pokud plánuji nakupovat letenky za centy a eura. Tak mi stačí když si tam pošlu 50 euro a třeba 5 euro zaplatím na poplatkách, ale rok na tu kartu nemusím nic posílat ;-)

Dnes jsem si na nově zřízený Wirecard účet přeposlal z VISA karty u ČS nějaké Eura, tak dám pak vědět, kolik dělal ten poplatek (někde jsem dříve četl, ža to má být 3% z přepisované částky). Dám vědět.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1171 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 79  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina