Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 29 lis 2021 09:50

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 338 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 19, 20, 21, 22, 23  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Problémy při nákupu letenky
PříspěvekNapsal: 30 srp 2019 13:25 
Diskutér

Marcela píše:
sudetenwolf píše:
Stalo se někomu z vás, tak jako mně před chvílí, že by se vám při platbě na stránkách Ryanairu nestrhly peníze z karty a přesto vám přišlo potvrzení o rezervaci? Platil jsem Revolut kartou...

Nestalo se mi to u Ryanairu, ale u Lufthansy. Dvakrát se platba objevila v blokovaných a po pár dnech vždy zmizela. Letenky jsme proletěli. Byl to pěkný výlet :D
Platila jsem Curve kartou s podkladovou KK Unicredit. Dvakrát jsem rezervaci ověřovala přes zákaznickou linku a opakovaně byla ujištěna, že je vše v pořádku, rezervace platná a plně uhrazená.

byl to aspoň nějakej pořádnej long haul v businessu? :D :D

PříspěvekNapsal: 30 srp 2019 14:55 
VIP

fridgy píše:
byl to aspoň nějakej pořádnej long haul v businessu? :D :D

Bohužel ne, jen Madeira přes Frankfurt v light economy. Vědět to dopředu, kupím business aspoň na Havai pro celé AL fórum :lol:

Naposledy upravil Marcela dne 06 zář 2019 13:05, celkově upraveno 1

PříspěvekNapsal: 30 srp 2019 15:10 
VIP

a neobjevilo se to na kartě se zpožděním?
Mne se to tak někdy u Curve stane, celkem často.
U Revolutu si nejsem jist.

Nicméně pokud přišlo potvrzení, máš PNR a v emailu jsou údaje o provedené platbě (částka, jakou kartou to bylo provedeno), bude se to v systému tvářit jako zaplacená letenka a neměl by být problém ji proletět.
Platba se pravděpodobně objeví dodatečně.

PříspěvekNapsal: 30 srp 2019 15:29 
VIP

Ja som mal u revolutu meskanie zobrazenia strhnutia cca 1.5tyzdna. platba metra, busov v tbilisi

PříspěvekNapsal: 30 srp 2019 15:33 
Návštěvník

Je to tak, platba se na Revolut kartě objevila s nekolikahodinovym zpožděním. Všechny platby na ni se mi zatím uctovaly okamžitě, proto mě to zarazilo. Skoda:)

PříspěvekNapsal: 02 zář 2019 17:22 
VIP

Je 100% nutné mít při nákupu letenky do USA číslo pasu? Mají to různé společnosti různě ?
Konkrétně chceme koupit letenky od AA na květen a kamarádův syn zatím pas nemá.

PříspěvekNapsal: 02 zář 2019 17:56 
VIP

není, záleží na kombinaci společnosti a prodejce, u AA by to určitě mělo jít i bez pasu.
Případně to můžeš zrumbovat, tam to jde koupit bez pasu, případně sz..

PříspěvekNapsal: 19 čer 2020 22:14 
Diskutér

Právě jsem koupil letenky v EUR a klasicky se platba strhla v CZK. Jenže i když to klikám znovu, včetně čísla karty, jen špatně zadám CVV, tak stejně nevidím nikde nic o CZK. Přehlídl jsem něco nebo už regulérně kradou? :D

Zkoušel jsem to naklikat i v mobilní apce a taky jsem to nenašel. Kdo to najde, vyhrává bludišťáka...

PříspěvekNapsal: 29 čer 2020 08:54 
Moderátor

Kupoval jsem po delší době letenky u ryanairu a v minulosti ještě fungoval ten jejich "heritage" web, kde se dalo odkliknout použití toho zlodějského kurzu. Starší web už dostupnej není a na novém jsem to nenašel. Je na to v současnosti nějakej fígl? Nebo prostě použít třeba revolutku a platit EURovým účtem? Platil jsem dinerskou a 1 EUR = 27,15 :roll:

PříspěvekNapsal: 29 čer 2020 11:26 
VIP

Našel jsem fígl - kupovat v mobilní verzi a platit skrz Google Pay. Kurz je pak závislý na tvé bance. Víc uvidím po zaúčtování.

Podobně by tam měli jít využít i PayPal. Na rozdíl od webu tam ten link funguje.

PříspěvekNapsal: 09 lis 2020 21:54 
VIP

Ridder píše:
Právě jsem koupil letenky v EUR a klasicky se platba strhla v CZK. Jenže i když to klikám znovu, včetně čísla karty, jen špatně zadám CVV, tak stejně nevidím nikde nic o CZK. Přehlídl jsem něco nebo už regulérně kradou? :D

Zkoušel jsem to naklikat i v mobilní apce a taky jsem to nenašel. Kdo to najde, vyhrává bludišťáka...

Da se to obejit pri platbe pres Paypal, kde si vyberes puvodni menu a zaplatis svoji vybranou kartou v puvodni mene (i pres nekolik upozorneni, ze nevis, kolik budes platit :D ) . Jinak to podle me nejde. Na jejich strance jsem uz moznost zruseni nenasel a asi si to automaticky uctuji v mene puvodni letenky (mam u CS ke karte vazany EUR ucet a stejne si FR strhnul letenky v EUR z teto katry primo v CZK, smejd).
A jde jeste dal. Tyto letenky - puvodne v EUR, ale sam si strhnul v CZK - mi sam zrusil. V mailu se zrusenim pise o refundaci a uvadi castku v CZK, kterou si puvodne nauctoval i se svoji prirazkou, ale pri skutecne refundaci mi najednou uz posila EUR (i kdyz si sam strhnul CZK) a nejak se k tomy rozdilu nema :lol: (uz asi zuctovane jako cisty zisk)... pekne si to vyzobava.

PříspěvekNapsal: 09 lis 2020 22:24 
Diskutér

Btw nenapsal jsem, že jsem to reklamoval u banky a vrátila mi rozdíl. Ale je to otrava kvůli pár stovkám.

PříspěvekNapsal: 18 kvě 2021 13:17 
VIP

Chci letět s Ryan a dvěma infantama - oni budou mít malý batoh v ceně toho nejnižšího tarifu, já mám v plánu mít velkou krosnu - jak to udělat nákladově co nejpřijatelněji, když při rezervaci na webu v počtu 3 lidí si musí vybrat tarif podle zavazadel a nejde to nějak rozdělit ? Koupit pro tři nejlevnější tarif a potom si online dokoupit odbavené zavazadlo 20 kg ?

PříspěvekNapsal: 18 kvě 2021 13:26 
Diskutér

Tarif lze koupit myslím jen jeden druh.
Zavazadla jde ve 3. kroku přidávat jednotlivě.

PříspěvekNapsal: 18 kvě 2021 13:33 
Diskutér

Tak ako píše Ardon.
Zvoliť najnižší tarif pre všetkých a v priebehu rezervácie si pridať pre jednu osobu 20 kg batožinu.

Nekupovať to dodatočne online, bude to potom drahšie.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 338 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 19, 20, 21, 22, 23  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina