Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 29 lis 2021 10:24

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 338 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Problémy při nákupu letenky
PříspěvekNapsal: 26 říj 2016 09:03 
Návštěvník

Při sobotním odbavení letu BGY-OSR jsem koupil pro dospělého letenku a čekal, že má 8 letá dcera dostane místo vedle mě. Já si vybral 24 F (jsou pro tuto podmínku určené místa/řady) a dcera dostala 15 B. Takže 20 minut čekání než přijdu na řadu v online chatu a změna místa pomocí jejich www. Takže automaticky jim to nějak asi ještě nefunguje.....

PříspěvekNapsal: 26 říj 2016 13:53 
Diskutér

Ľudia teraz seriózne - ako sa dá kúpiť letenka cez Ryanair? Ide vôbec tá stránka? Vyhľadám si dátum a ceny tam nie sú. Niekedy nabehli neskôr, teraz už vôbec. Skúšané cez 3 prehliadače a rôzne trasy. Tablety a smartfóny nepoužívam, som stará škola...

PříspěvekNapsal: 26 říj 2016 14:27 
VIP

stale zaseknute...no dlho nebola takato "paneuropska" akcia, takze asi riadny naval na servery

PříspěvekNapsal: 26 říj 2016 14:41 
VIP

pepe.1 píše:
Ľudia teraz seriózne - ako sa dá kúpiť letenka cez Ryanair? Ide vôbec tá stránka? Vyhľadám si dátum a ceny tam nie sú. Niekedy nabehli neskôr, teraz už vôbec. Skúšané cez 3 prehliadače a rôzne trasy. Tablety a smartfóny nepoužívam, som stará škola...

Měl jsem ten samý problém, na Opeře to nejelo.
Zkus v Chrome, tam mi to ceny přiřadilo a bylo možné pokračovat v nákupu.

:ugeek:

Edit - ale problém mají také vyhledávače - Azair, Jetcost, Rumbo .... nemají dnes v systému letenky od Ryanair

PříspěvekNapsal: 28 říj 2016 11:15 
VIP

pavelsk píše:
Při sobotním odbavení letu BGY-OSR jsem koupil pro dospělého letenku a čekal, že má 8 letá dcera dostane místo vedle mě. Já si vybral 24 F (jsou pro tuto podmínku určené místa/řady) a dcera dostala 15 B. Takže 20 minut čekání než přijdu na řadu v online chatu a změna místa pomocí jejich www. Takže automaticky jim to nějak asi ještě nefunguje.....

Dnes jsem kupoval letenky na březen - 2 dospělí +2 děti
V rezervaci jsou už automaticky přidělené místa 1+2 = 19 ABC, stejně zpátečka.
Místenky jsou už automaticky naučtované v platbě při booking.

PříspěvekNapsal: 09 úno 2017 14:06 
Diskutér

Známemu sa stala taká zvláštna vec.
Kupoval letenky na stránke Ryanairu, miesto odletu BTS (čiže eurozóna), karta vydaná tatrabankou, Visa electron, k eurovému účtu.

V poslednom kroku, po zadaní čísla karty, sa zobrazená cena prehodila na USD, prepočítané tým ich nevýhodným kurzom, čiže vo finále by ho celková cena vyšla o nejakých 40 eur viac.

Vie niekto poradiť, čo s tým?

PříspěvekNapsal: 09 úno 2017 16:12 
VIP

Zhruba to, co uděláš, když to nabízí konverzi do czk, zaklikneš, že to tak nechceš, ne?

PříspěvekNapsal: 09 úno 2017 17:24 
Diskutér

Však áno, ale takéto niečo ryanair robí, ak platíš kartou v neeurovej mene, nie?
Ale toto je prípad platby kartou k účtu v EUR pri kúpe letenky z eurozóny. Nechápem dôvod prepočtu na USD po zadaní čísla karty. Normálne by chcel urobiť platbu v EUR.

Preto som to napísal sem, či niekto nemá podobný problém s tatrabankou, napríklad. Že sa ich Visa electron tvári ako USD karta.

Ale nebol som pri platbe osobne, mám info len z telefónu, tak neviem na 100% povedať, či nechýba nejaká podstatná informácia. Len by som rád vedel, či sa niekto stretol s niečim podobným.

PříspěvekNapsal: 09 úno 2017 18:57 
Návštěvník

Zaujimave, neviem ake letenky a za kolko kupoval,ze mu naskocilo predrazenie 40 €, ale skutocne TB credit aj debet sa prepnu na USD. Taka letenka za 7,99 € stala 9,07 usd ... avsak staci zakliknut, ze nechces konverziu kurzu a znova mas cenu letenky v € ... chcel by som vidiet zauctovanu taku platbu, neverim ,ze Tatra to preratuva z usd na eura.

PříspěvekNapsal: 09 úno 2017 19:04 
VIP

Visa karty v Tatra Banke (mozno vo vsetkych bankach neviem) su totiz dolarove (resp card currency je USD, neviem presne ako sa to vola) to znamena ze aj ked platis na Slovensku eurom, tak Visa si interne prerata do USD a nasledne to TB prerata spat do EUR. Mastercard su Eurove... Takto zhruba mi to vysvetlovali priamo v Tatre, tiez ked platim na Amazone, tak TB Mastercard pise ze Card Currency je EUR a TB Visa Electron ma Card Currency USD

PříspěvekNapsal: 10 úno 2017 06:51 
Diskutér

Cana tých leteniek dokopy bola okolo 400 eur, čiže to predraženie 40 eur približne sedí (euro na každých 10 eur).

Ale čo viem ja - ak som letenky Ryanair v minulosti kupoval s VISA kartou od mBank, žiadnu konverziu mi to neponúkalo, platil som normálne v eurách.
Pokusne som si skúsil nejaké letenky od Ryanairu naklikať až po platbu s číslom karty VISA Electron od VÚB banky, a to isté, žiadne USD a konverzia.

Tatrabanku nemám, tak neviem... Môže byť, že toto robia len karty od Tatrabanky?

V každom prípade, vďaka za informácie.

PříspěvekNapsal: 10 úno 2017 07:21 
Diskutér

Ja mam od TB Visa Electron aj kreditku Visa a nikdy neuctovalo v USD pri nakupe napr. cez FR. tak neviem ;-)

PříspěvekNapsal: 10 úno 2017 07:59 
Návštěvník

Moje tatra karty su este "horuce" :) a pri zadani cisla ryan automaticky zmeni vyslednu platbu na USD, myslim si ,ze v IB by boli zauctovane skutocne ako USD platba ... kto ma navyse 2 € na nejaky ryan polsky let, tak rad to otestujem :P Ako som pisal vcera, navysenie s tatra kartami je okolo 6,5% ... najlepsi idu za nami :D Da sa vpohode vypnut ryan konverzia, ale ako pises, mbank VISA to nerobi, mam este aj ZUNO tak mozem potom oskusat aj ju.

PříspěvekNapsal: 10 srp 2017 14:39 
Nováček

Ahojte, mne sa práve stalo, že mi bol prerátaný kurz z USD na EUR, hoci Ryanair uvádza aj cenu v euro. Tiež mám účet vedený v Tatrabanke a kartu Visa Electron. Letenku som si kupovala v mene euro a po celý čas svietila na obrazovke Ryanairu cena letenky v mene euro. Až v časti, kde je uvedené číslo a typ karty mi pribudla pod cenu v euro aj cena v USD. Automaticky som počítala, že keď uvádzajú platbu v EUR a ja mám účet a kartu tiež v euro mene, že platím v eurách. Prišlo mi potvrdenie z Ryanairu o nákupe mojej letenky:

Receipt:

Total paid
via Visa Electron ending in 9954
116.99 EUR
Total paid in card holders currency
FX rate 1.26601 USD 148.11 USD

VAT is not applicable on international flights however domestic flights may be subject to local VAT.

Tých 116,99€ je tam veľkým výrazným písmom a doláre sú uvedené pod tým menším. Na výpise o transakciách mi strhli 127,95€. Tak som to riešila cez Ryanair, kde mi povedali, že rozdiel je zapríčinený prepočtom meny z USD na EUR, ktorý je vyšší ako tých 116€, čo uvádzajú oni. A keď som od nich chcela peniaze za rozdiel späť, lebo som si nevyžiadala nikde platbu v USD, keďže mám euro účet, napísali mi len, že mi nič nevrátia, lebo oni sú non-refoundable company. Toto je vrchol! Keby bolo niekde pri platbe vynútené pole, kde by som uviedla v akej mene chcem platiť a vybrala by som si doláre, tak to pochopím, ale nie keď mi iba uvedú dve sumy, z toho jedna, tá hlavná napísaná veľkým písmom je v eurách.

A nech na mňa nechodia s tým, že Visa Electron je vydaná americkou spokočnosťou. Je zaujímavé, že s ňou platím celý život a ani raz sa mi toto nestalo. Nehovoriac o tom, že aj predošlé platby ryanairu boli až do určitého dátumu v pohode a žiadne prepočty nerobili.

Za druhé, odkiaľ prišli na cenu v euro 166 a cenu v dolároch 148? Keď po prepočítaní dolárov na eurá mi zaúčtovali 127. Potom majú tie ceny v dolároch navýšené umelo, presne pre tieto účely?

Podala som oficiálnu reklamáciu cez banku, tak uvidíme ako sa to vyvŕbi.

Držím palce a dávajte si na to pozor!

M.

PříspěvekNapsal: 10 srp 2017 16:22 
Diskutér

Úprimne, neviem či tu pomôže nejaká reklamácia cez banku, to že mena Tatrabanka VISA Electron je USD je asi fakt, a tých 148,11 USD tam bolo (aj keď malým písmom) uvedené. Ale tak, ak si to už skúsila, napíš potom, ako dopadala reklamácia.

Mimochodom, keď píšeš, že do určitej doby boli platby VISA Electron od TTB v pohode... nemenili ti náhodou teraz niekedy kartu za novú?

-------------------

Len aby som dokončil, ako dopadol ten môj známy s tým nevýhodným prepočtom EUR/USD.

Napísal Ryanairu mail v tom zmysle, že z ich strany došlo k chybnému zaúčtovaniu ceny v USD namiesto v EUR, že chce vrátiť rozdiel, ktorý vznikol tým prepočtom... odpovedali niečo v zmysle ako že on platil USD kartou, nič nevracajú atd atd... Takto si vymenili asi 3-4 maily, stále to isté dokola... resp. odpovedali mu na veci na ktoré sa nepýtal... Potom im napísal mierne nasratý mail o tom ako si robia týmto zlé meno atp... , na ktorý dostal odpoveď, že Ryanair chybu neurobil ale ako znak ústretovosti mu teda vracajú tých cca 40 eur, čo robil ten rozdiel... aj mu to naozaj vrátili.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 338 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina