Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 22 říj 2021 08:13

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 338 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Problémy při nákupu letenky
PříspěvekNapsal: 13 srp 2017 15:53 
VIP

Adelaida píše:
Dam to sem.
Jak se meni cena letenek pri nakupu vice kusu?
Budu kupovat 10 letenek - 3 rodiny (6 dosp.+4 deti)... Kdyz se kouknu na Azair, tak v tech nejlevnejsich tarifech mi to pise napr. 4 nebo 6 kusu v te uvedene cene. Nemate nekdo typ, jak to pak poskoci a po kolika mistech... Resp. Jak nakup rozvrhnout, je mi jasne, ze kdyz koupim vsech 10 najednou, cena bude pro vsechny razem vyssi.
V uvahu pripada FR anebo EZY. U EZY je navic jeste ten poplatek za kazdou rezervaci.

Jeste doplnim, a mozna vis, ze treba ryanair dnes vyproda "posledni" 4 mista za zlevnenou cenu a pak budou drazsi, ale je dost mozne, ze za 3-4 dny tam budou zase stejna mista za puvodni cenu (pokud nejde o exponovany termin a mas dost casu nakoupit letenky - 10-5 tydnu pred odletem). Takze pokud u FR uz budes delit rezervaci, tak doporucuji pockat par dni nez udelas tu dalsi a podivat se, jestli cena neklesla (byvalo, ze s tim hybali dvakrat tydne).
Easyjet tak neznam, takze tam nevim, jak moc pripadne klesa cena (azair by mel poradit).

PříspěvekNapsal: 13 srp 2017 16:10 
VIP

Jak se objeví po zadání karty cena v dolarech je třeba odskrtnout konverzi v textu u ceny. Po odskrtu se objeví cena v měně která je domácí v zemi odletu a v kurzu karty banky.

PříspěvekNapsal: 13 srp 2017 22:05 
VIP

PeM píše:
Bez poplatku je visa electron a maestro. Zbytek s poplatkem a je jedno zda debit nebo credit. A taky jednou uložená karta v profilu se při dalším nákupu zjeví s poplatkem a je jedno jaká i původně bezpoplatkova. Bacha na to.

Tak jako debit se hlasi debetky Visa Infinite CSOB a Erste, MC Era, MC Fio...tam by to taky melo jit bez poplatku, zatim nevyzkouseno.

PříspěvekNapsal: 07 lis 2017 10:24 
VIP

To si snad Ryanair dělá p*del :? :lol:

Před měsícem jsem pro partu kamarádů kupoval letenky, hodně letenek, nu dvě z nich jsem koupil i normálně na webu Ryanairu, což bylo po letech poprvé.
(Jinak používám alternativní, levnější cesty, máme tu o tom paralelní vlákno, žeano.. ale tady bylo potřeba přidat k nákupu abnormálně moc zavazadel a to při nákupu přímo na webu u FR vyjde 2x levněji).
Takže po x letech 1 nákup na webu Ryanairu.
Jen krátká vsuvka o tom, že ten let, TPS-FCO byl nakonec zrušen, přebookoval jsem ho zdarma na nejbližší možné PMO-FCO a kamarádi museli řešit dopravu mezi letišti, resp. náklady navíc při změně místa vrácení auta...
Tohle všechno nějak proběhlo, let proletěn v pořádku před dvěma dny.
Ještě se budeme hádat o ty náklady navíc za auto, ale to je jiný příběh.

Co koukám, dnes, po 2 dnech, nejednou mi z kreditky zmizelo 18.000,-kč
Jen tak samo. Blokace od Ryanair.
A do mailu faktura za tuhle rezervaci. Původně i se zavazadly to bylo za nějakých 136€, teď faktura za 690€. Cože? Proč? Letenky byly dávno zaplacené! A proč takhle částka?? :shock: :x

A teď přišel další mail od Ryanairu:
Citace:
Dear Customer
You recently submitted an EU261 claim to Ryanair which we are currently reviewing and will respond to you within 28 days of receipt of that claim.

Due to a system error, a payment was incorrectly made by us today to the debit/credit card used when making the booking. This was credited in error and accordingly this payment will be reversed within the next 24 hours.

We wish to sincerely apologise for this error and will be in contact with you shortly to finalise your EU261 claim.

Kind Regards

Aileen Healy
Customer Service Manager

OK, chápu, že chyby se stávají, ale chyba, při které vám šáhnou na uložené údaje o kreditce a strhnou bez vašeho souhlasu omylem docela velkou částku, to je fakt průšvih.
Doufám, že to nebudou dělat často, u každé karty, kterou u nich někdo něco zaplatí :lol:

PříspěvekNapsal: 10 pro 2017 15:11 
Diskutér

Ahoj. Mám dotaz ohledně změny letového řádu Ryanairu. Máme tři různé rezervace pro asi 13 lidí na červenec z Krakova do Burgasu . Při nákupu jsem objednal a zaplatil rezervace sedaček, aby jsme seděli pospolu. Dnes přišel mail, že mění odlet a přílet oba dva + 1 den. Tedy ne So-So, ale Ne-Ne. Sice budu muset řešit zase ubytování, které mám taky zaplacený :(, ale dal jsem akceptovat změnu. Problém je v tom, že v manage booking u někoho je napsáno rezervace sedadla ( ne ale už číslo ) a u někoho ne, ale při výběru sedadel nemá v novém změněném čase sedadlo rezervovaný nikdo. To mám pochopit jako tak, že když mě změnili čas odletu a příletu o den a já měl zaplacený rezervace všech sedadel, tak o toto jsem přišel a budu muset kupovat nové rezervace sedadel? nějak mě to hlava nebere

PříspěvekNapsal: 13 bře 2018 10:39 
VIP

Ahojte,
neřešil ted nekdo v blízké minulosti stav, kdy byly zakoupeny s odstupem času 2x letenky na stejnou trasu a stejné jméno?
Známí se totiž výborně dohodli a kupovali si letenky sami a pak ještě jednou to samé koupil vedúcí zájezdu a ted mají pašáci účastníci 2x stejné letenky na stejné jméno, trasu, datum....
Dá se to nějak ukecat u FR k vrácení peněz a ještě s měsíčním odstupem?? Nevěřím tomu, ale třeba.. :D Samozřejmě že si zachatuji s FR, ale kdyby byla nějaká zkušenost jak na ně, budu rád.

PříspěvekNapsal: 13 bře 2018 11:21 
Návštěvník

Ryanair duplicate bookings:
https://www.ryanair.com/gb/en/useful-in ... te-booking

Nejake info o vrateni penazi: https://www.boards.ie/b/thread/2057124960

Online formular na vyziadanie vratenia penazi pri duplicate booking: http://frd.ie/help/

PříspěvekNapsal: 13 bře 2018 11:47 
VIP

Díky ;)

PříspěvekNapsal: 13 srp 2018 20:48 
VIP

Zeptam se. Pry uz nejde obejit jejich nevyhodny kurz odoznacenim prislusneho policka. Tedy, pokud je karta s uctem v CZK, prepocte € na CZK, at je zaskrtle nebo neni... Muzete to nekdo potvrdit?
Nezkousel jste nekdo, jestli projde bez prepoctu platba v € (s multimenovou kartou k Erste Premier)- z ceskeho eurovemu uctu?

PříspěvekNapsal: 13 srp 2018 22:20 
VIP

Jde. Klikneš nejdřív na link pod údaji o kartě, otevře se miniokno, a tam je ten odškrtávací čtvereček, až dole. Teda aspoň před pár dny to tak bylo. Co je trochu divný, že ve fare finderu 12,19 gbp, ve všech dalších krocích 12,43, nezávisle i na druhu karty. Možná už teď přidávají ty 2% defaultně ke všemu. No ve skyscanneru bylo 18 gbp, tak jsem to stejně rád vzal :-)
Jinak easybus zrušil "poplatek za rezervaci", ovšem minimální cena za gatwick už je 2,99. Takže lgw-stn pořád za 5, i když se to jmenuje jinak:-)

PříspěvekNapsal: 05 bře 2019 10:29 
VIP

Ivana v rezervaci, Irena letí, bude průser? jsou to dvě písmena, letenka kupována před několika měsíci...díky za postřehy

PříspěvekNapsal: 05 bře 2019 10:51 
VIP

marecek97 píše:
Ivana v rezervaci, Irena letí, bude průser? jsou to dvě písmena, letenka kupována před několika měsíci...díky za postřehy

Já bych vzal vobě :D
Myslim, že to bude cajk. Pro zajímavost, teď jsem letěl s sas na ty faery, i s odbavenym zavazadlem, a občanku jsem ani nevyndal. Všechno automat, mohl letět kdokoliv :)

PříspěvekNapsal: 30 srp 2019 12:50 
Návštěvník

Stalo se někomu z vás, tak jako mně před chvílí, že by se vám při platbě na stránkách Ryanairu nestrhly peníze z karty a přesto vám přišlo potvrzení o rezervaci? Platil jsem Revolut kartou...

PříspěvekNapsal: 30 srp 2019 13:02 
VIP

sudetenwolf píše:
Stalo se někomu z vás, tak jako mně před chvílí, že by se vám při platbě na stránkách Ryanairu nestrhly peníze z karty a přesto vám přišlo potvrzení o rezervaci? Platil jsem Revolut kartou...

Zatim ne, ale rad bych se dozvedel vic ;) :D :lol:

PříspěvekNapsal: 30 srp 2019 13:14 
VIP

sudetenwolf píše:

Nestalo se mi to u Ryanairu, ale u Lufthansy. Dvakrát se platba objevila v blokovaných a po pár dnech vždy zmizela. Letenky jsme proletěli. Byl to pěkný výlet :D
Platila jsem Curve kartou s podkladovou KK Unicredit. Dvakrát jsem rezervaci ověřovala přes zákaznickou linku a opakovaně byla ujištěna, že je vše v pořádku, rezervace platná a plně uhrazená.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 338 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina