Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 21 zář 2019 10:40

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 210 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 10, 11, 12, 13, 14  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Zážitky při cestování s Ryanairem
PříspěvekNapsal: 27 úno 2015 12:51 
Diskutér

tak to je hezký zážitek, bych se třeba taky nezlobil, kdyby při zpáteční cestě místo do prahy letadlo zůstalo třeba v paříži :D ale to jsou věci neovlivnitelné, jedná se mi o změny v letovém řádu, aby najednou letadlo místo v 10 ráno neodlétalo třeba už v 6 nebo naopak ve 3 odpoledne (což by mě naštvalo, když jsem kupoval schválně tenhle let ráno, ikdyž jindy by to večer bylo levnější - ale mám půl dne v londýně k dobru)

PříspěvekNapsal: 11 zář 2015 16:48 
VIP

:shock: prosím nevie mi niekto vyhľadať REG lietadla dňa 11.8. teda presne pred mesiacom let číslo FR7327 z Prahy do Dublinu? Zabudol som si zapísať a teraz som prišiel na to, že mi chýba... thx ;)

PříspěvekNapsal: 11 zář 2015 17:18 
Diskutér

EI-EFB ;)

PříspěvekNapsal: 01 bře 2016 08:17 
VIP

za poslední lítání po řecku jsem si všimnul, že ryanair začal celkem nepříjemně prudit cestující, co sedí jinde, než je jejich "original seat" (z šesti letů 4x) s kecama typu "máme to letadlo rozdělený na sekce a musí tam bejt přesně tolik lidí" (překlad: "potřebujem z vás vytlouct další prachy za výběr sedačky"). Další věc je, že se jim asi malinko vymykaj zavazadla, bo na vnitrobalkánskejch letech (bts-ath) se vyklízely dvě řady, a cpaly se do nich kufry (aneb potřebujeme, abyste seděli na svých místech a nedestabilizovali nám letadlo, ale kufry loupnem mezi sedačky a budeme doufat, že vám neodstartujou do xichtu...).

PříspěvekNapsal: 01 bře 2016 08:39 
VIP

Tak to mám úplně opačnou zkušenost. Letos 4 lety s Ryanem a 4x se mě zeptali jestli si chci přesednout na exit že tam budu mít víc místa. Asi si všimli jak jsem přetejkal do uličky :)

PříspěvekNapsal: 01 bře 2016 08:42 
VIP

toho jsem taky jednou využil (asi stejná sekce :-D), ale ty prázdný řady vzadu hlídaj až je to trapný :-)

PříspěvekNapsal: 01 bře 2016 17:09 
VIP

Cez víkend som po dlhom čase videl ze Ryanair kontroluje veľkosť príručnej batožiny. Neviem či to bolo tým ze skoro celé lietadlo z SXF do BTS bolo vypredané alebo zasa sa vracajú k starým praktikám.

Ďalšou zaujímavosti je ze som mal seat 1A a na letenke other Q ale povedal som ze sedím v prvom rade tak zevraj mám priority.... Celkom zaujímavé ale keď ma púšťajú prečo nevyskúšať :)

PříspěvekNapsal: 01 bře 2016 17:49 
VIP

rumi007 píše:
Cez víkend som po dlhom čase videl ze Ryanair kontroluje veľkosť príručnej batožiny. Neviem či to bolo tým ze skoro celé lietadlo z SXF do BTS bolo vypredané alebo zasa sa vracajú k starým praktikám.

Ďalšou zaujímavosti je ze som mal seat 1A a na letenke other Q ale povedal som ze sedím v prvom rade tak zevraj mám priority.... Celkom zaujímavé ale keď ma púšťajú prečo nevyskúšať :)

Jj Priority zdarma k prvním řadám Ryanair zrušil, což je docela škoda :D V Budapešti při letu do Ovdy nic nekontrolovali, jen lepili žluté tagy na kufry do spodku letadla. Za to při letu zpět se v Izraeli vyznamenali, když mi Yoga tablet po předvedení všech funkcí a stažených filmů zabalili do bublinkové folie a obrovské krabice k checkinu s tím, že ho nesmím mít u sebe :D

PříspěvekNapsal: 01 bře 2016 18:01 
Kolemjdoucí

brumbrum píše:
za poslední lítání po řecku jsem si všimnul, že ryanair začal celkem nepříjemně prudit cestující, co sedí jinde, než je jejich "original seat" (z šesti letů 4x) s kecama typu "máme to letadlo rozdělený na sekce a musí tam bejt přesně tolik lidí" (překlad: "potřebujem z vás vytlouct další prachy za výběr sedačky").

Při problémových, zpravidla méně obsazených letech hrozí, že si větší množství pax posedá do přední nebo zadní části letadla (zóna A nebo C) a vyvážení letadla se pak může dostat mimo povolené hodnoty. Předpokládám, že na takových letech má posádka od kapitána letadla za úkol, aby v jednotlivých sekcích seděl na vzlet a přistání stejný počet pax, jako mají rozepsaný na loadsheetu.

PříspěvekNapsal: 01 bře 2016 18:21 
VIP

spíš mi naopak přijde, že v časech prázdnejch letů to neřešili, a teď, za plna, na tom najednou lpí. Nebo je každej let s brumem už z podstaty problémovej :-)

PříspěvekNapsal: 01 bře 2016 22:35 
Kolemjdoucí

Ano. I dle mého názoru se s největší pravděpodobností jedná o přísné hlídání správného vyvážení letadla. Za mé krátké kariéry , jako nakladače na Ruzyni neexistovalo,aby byť jediný 20 kg kufr byl naložen do jiné sekce,než bylo přesně dáno.

PříspěvekNapsal: 20 lis 2016 15:27 
VIP

S Ryanem sem letel uz hodnekrat ale az ted sem si toho vsiml a ostal na to hledet - to ma Ryan na tech jeho 737 vpredu vysuvne schody zpod letadla od pocatku? Nikdy sem to mezaregistroval, ani kdekoliv jinde u B737 :-)

PříspěvekNapsal: 20 lis 2016 16:02 
Moderátor

já to taky zaregistroval až letos, ale zřejmě to tak bude:
https://www.youtube.com/watch?v=unZeusTrDX4

PříspěvekNapsal: 20 lis 2016 20:01 
Diskutér

Já mám s FR přes 30 letů a zaregistroval jsem jenom u jednoho stroje, že svoje výsuvné schody neměl, jinak je má většina letadel ve flotile.

PříspěvekNapsal: 23 lis 2016 09:03 
VIP

maju ich preto, lebo je to lacnejsie ako si nechat vozit dvoje od letiska

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 210 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 10, 11, 12, 13, 14  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina