Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 21 zář 2019 11:06

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 210 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Zážitky při cestování s Ryanairem
PříspěvekNapsal: 31 pro 2014 13:43 
Návštěvník

Mám zkušenost jenom se šeky v USD, ale Komerčka normálně proplácí, takže v EUR by to asi taky neměl být problém a účet tam nemám. Chce to asi zkusit nějakou větší pobočku, ty menší asi možná nevědí, co mají dělat... Doba je v řádu týdnů, protože se to musí posílat papírově vydavatelské bance.

PříspěvekNapsal: 31 pro 2014 14:03 
Diskutér

Poplatky, které vím, jsou:
ČS - min. 100 Kč
ČSOB - min. 300 Kč
Ostatní banky, když už šeky proplácí, tak většinou je poplatek také min. kolem 300 Kč.
U ČS 100% nutnost mít tam účet.
Když se neuplatňuje min. poplatek, tak se jedná o cca 3-5 % z hodnoty šeku.

PříspěvekNapsal: 31 pro 2014 16:09 
VIP

Varianta proplacení v cizině je nereálná?

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 01 led 2015 23:40 
VIP

Co cestovní pojištění? Ja na to dávání do podpalubí jednou přistoupil a zapomněl tam palubenku, bzunda při nástupu.... Odmítli mi nástup. Od ty doby ty cedule jde vždy pryč (v tunelu, cestou, v chobotu....)

PříspěvekNapsal: 01 led 2015 23:44 
VIP

Odmítli ti nástup?? Takže si neodletěl? :shock: Tu cedulku jsem taky strhal v chobotu na STN a bylo to každýmu fuk.

PříspěvekNapsal: 02 led 2015 08:31 
Diskutér

PeM píše:
Nevím, které téma a tak to šoupnu sem...Dostanu od FR vratku za letenky ve formě šeků...je nějaká reálná zkušenost, kde to v CZ nejlépe vybrat - banka, také bych byl rád za podmínky, které jsou pro výběr šeků...Něco takového jsem v podstatě ještě nečinil a už jsem ani nevěděl, že tento platební systém ještě funguje. Díky

Osobní zkušenost se šekem z UK (vydáno v GBP), ale funguje to stejně.

KB - oznámili mi, že to dělají jen velké pobočky a trvali na účtu u nich (ačkoli to dle fóra není potřeba)

ČS - zašel jsem tam rovnou po neúspěchu v KB, účet je nutný, ale stačí vkladní knížka s výpovědní lhůtou (tuším týden a min. vklad 20 Kč), já jsem to vyřešil nakonec jinak. Berou si procento z částky, min. 100 Kč (takže reálně to většinou bývá ta stovka). Operativně dohledali, jak že se ty šeky vlastně proplácí. :)

U proplacení na účet ČS je doba zpracování cca poloviční proti výplatě v hotovosti, takže u mě to trvalo něco málo přes měsíc. Nakonec jsem zvolil variantu výběr v hotovosti v GBP (lze i v Kč).

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 04 led 2015 12:56 
VIP

marecek97 píše:
Odmítli ti nástup?? Takže si neodletěl? :shock: Tu cedulku jsem taky strhal v chobotu na STN a bylo to každýmu fuk.

Odletěl, běžel jsem k vozejku dolu k nakládání a zachytil svůj kufr než šel na pás a dovnitř, ale nestihnout to, tak nevim...

PříspěvekNapsal: 27 led 2015 08:15 
VIP

Včera dorazil první šek a to obyčejnou poštou :o a je pouze na jméno. Jdu si udělat kolečko po bankách, kdo mi ho vezme k proplacení.

PříspěvekNapsal: 27 led 2015 08:24 
VIP

běž rovnou do spořky, ušetříš si nervy, nic levnějšího není. Ale chce to být jejich klient (stačí mít vkladní knížku za 20,- kč vklad) jo a já si to nechal vyplatit v eurech. pipina v bance samozřejmě nic nevěděla a kecala nesmysly, ale z ústředí, kam se dotazovali, je nakonec usměrnili...

PříspěvekNapsal: 27 led 2015 09:14 
VIP

No spořku ač ji nesnáším, mám na prvním místě. Uvidíme, zda tu fintu s vkladní knižkou vemou, z jejich podpory, jsem dostal takový nejednoznačný mail. :lol:
Eura k proplacení určitě i když by se mi spíše hodily libry :D

PříspěvekNapsal: 27 led 2015 15:28 
VIP

Takže Spořka bez účtu neudělá nic a proplatí v CZK / Vkladní knížku odmítli ve 3 pobočkách/ a navíc jsou tam takoví divní lidé :D
KB, ČSOB taky, bez účtu ani brko.
U UNI v rámci dlouholetého vztahu max ochota a vyřízeno, sice s 300Kč poplatkem, ale než bych se štrachal a hledal ČS za stovku, raději ty dvě kila oželím :lol:

PříspěvekNapsal: 27 led 2015 18:28 
Diskutér

A vyplaceno v jaké měně?

PříspěvekNapsal: 27 led 2015 18:35 
VIP

Nahodak píše:
A vyplaceno v jaké měně?

mám i eurový účet, takže to přijde na něj v e. Pokud není, tak to samozřejmě převedou do měny ve kterém je koncový účet. Jinak je ještě možnost uplatnit šek na jiné jméno než je jméno majitele účtu, ale osoba shodná se jménem na šeku musí fyzicky šek + žádost na pokladně před pracovníkem podepsat.

PříspěvekNapsal: 27 úno 2015 10:02 
Diskutér

Na letové časy z prahy do londýna v červnu se asi již dá spolehnout, je to tak? Chci kupovat s předstihem parkování u letiště, dokud je ještě za dobrou cenu, ale aby pak nebyla změna časů

PříspěvekNapsal: 27 úno 2015 12:18 
VIP

Aktuální zážitek při cestování s Ryanairem :)...
Let v 6:50 z Wrocławi (WRO) do Modlina (WMI), celou cestu pohoda, slunce nad oblačností, ale přílet na Modlin v mlze, furt v mlze, už si říkám, že Ryanair přistává i pod minima letiště za nulové viditelnosti :), jenže najednou motory na plný výkon - go-around, točíme ještě jedno kolo, ale není to lepší, tak zase nad mraky a pilot hlásí divert do Lodži (LCJ). Tam přistáváme 7:55, posádka ještě chvíli spekuluje, zda to nepřelétne na WMI po zvednutí mlhy, ale nakonec nás vyhánějí a pojede se busem. Ten doráží za necelou hodinu, supervizorka letiště kategoricky odmítá jinou zastávku ve Varšavě než přímo letiště Modlin, tak měním plány ve prospěch průzkumu Lodže, protože "přípojná" letenka do Gdaňsku mi už stejně propadla (mimochodem jsem nebyl jediný s tímto plánem)...
Prostě člověk nikdy neví, kam doletí :)

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 210 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina