Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 17 úno 2020 02:25

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 210 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 10, 11, 12, 13, 14
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Zážitky při cestování s Ryanairem
PříspěvekNapsal: 05 dub 2017 11:28 
Offline
Diskutér

Registrován: 23 led 2015 09:44
Příspěvky: 287
Bydliště: BTS
Snáď to tu ešte nebolo, ale Youtube mi dnes ponúkol film o ryanaire a jeho palivových praktikách (zbytocne dlhy a celkom nezazivny, ale tak fyi :D)

https://www.youtube.com/watch?v=EZEpVnWaI5E


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zážitky při cestování s Ryanairem
PříspěvekNapsal: 25 čer 2017 11:25 
Offline
Diskutér

Registrován: 04 led 2014 11:50
Příspěvky: 476
Bydliště: Praha
kopiruji z FCB:

https://www.facebook.com/markus.krug24/ ... 5924571320


Tak schválně komu se to bude chtít číst, ale včerejší cesta z natáčení v Dublinu se stala docela zajímavým zážitkem. Tak jen bodově.
- Letíme v 16:55 z Dublinu do Prahy
- Ryanair už nás na cestě do Dublinu obrali o 4 500,- za to, že jsme se necheckli online, ale chtěli to udělat až na letišti, takže větříme problém i na cestě zpět.
- Na letišti si máme za asistence asistenta zvážit vlastní kufr. Limit je 15 Kg a naše bedna na techniku váží 16Kg, přestože v ní není ani jeden kus techniky. Sama o sobě je totiž tak těžká, že musíme kameru se vším pronést nenápadně na palubu. Asistent vidí že máme 16 a smí povolit max. 15,9Kg tak se snaží nenpádně kufr nadzvedávat abychom prošli. Po několika pokusech se mu to daří. Ale pak nás posílá na opačnou stranu letiště na nadměrná zavazadla.
-Využíváme chvíle a tak do kufru po zvážení vracíme veškerou techniku a kameru, takže má rázem dvakrát tolik. Zjišťuju, že jsme kufr přebalili přímo před oknem nadrozměrných zavazadel. Vzbuzuje se ve mě nemoc z povolání a jakožto režisér onemanshow pro jistotu obcházím znovu kolečko kolem letiště, sundavám bundu a brýle a dávám kšilt dozadu. Všechny zbytečně, paní v okýnku má těžče na háku a ani kdybych ji to přebalil přimo na pásu tak ani nemrkne. Člověk ale nikdy neví. :-D
-Prošlo to. Systém má chybu :) 30 Kg techniky odjíždí po pásu.
- Koukáme na monitor. Odlet má rázem zpoždění 2 hodiny. Jdeme na pivo.
- Obrazovky tvrdí, že tedy máme už jít k boardingu. Tam ale kromě pasažérů není nikdo. Po další půl hodince nám mění gate. Tam už jsou nastoupení lidi z Ryanair a urgují aby se lidi připravili, "boarding shortly"
-Po 50 minutách teda boardujeme. Ukazuje se, že pasažéři se dělí na dvě zhruba stejně zastoupené skupinky. České rodiny s dětmi a banda cca 40 už v té chvíli úplně nachcaných Irských borců, co jedou slavit do Prahy rozlučku se svobodou.
- Rodiny ztrácí nervy, Irové balanc.
- Konečně jsme v letadle. Poslední skupinka Irů byla za podpory letušky posazená a připoutána.
- Pilot ohlásil, že nás pustí až za 30 minut na start. Všichni Irové vstávají a vytvářejí frontu. Někteří chtějí už rovnou koupit piva, někteří se chtějí piva zbavit na záchodě. Ale většina z nich to kombinuje.
- Start. Irové pokřikují a i přes velmi silné turbulence fronta na záchod nekončí. Každý z nich dorazí s jiným vtipem až k letušce a letušákovi u záchodů. Ti to vzdávají a přestávají je prosit aby si sedli. Dochází pivo. Začínají se dožadovat dalších.
- Zjišťujeme, že letíme největší bouřkou po celé Evropě za celý rok.
- Letiště Praha kvůli bouřce ruší provoz. Kroužíme nad Německem a čekáme. Pilot hlásí, že jestli do 20 minut provoz neobnoví, budeme muset kvůli palivu zamířit na Linz do Rakouska.
- To se taky děje, míříme do Rakouska.
- Před přistáním zjišťujeme, že letiště Linz právě kvůli bouřce zrušilo provoz. Čekáme na instrukce
-Letadlem frčí informace, že letíme do Bratislavy. Taky letadlem frčí Irové, kteří částečně už jen vydávají zvuky.
- Přistáváme skrz silné turbulence v Bratislavě. Tam hned po přistání letuška oznamuje, že za chvilku zjistíme, jestli letíme ještě dnes zpět nebo jestli do Prahy pojedeme autobusy.
- Pilot po chvíli oznamuje, že natankujeme a za 20 minut poletíme zpět. Lidi jásají.
- Pilot se víc jak hodinu neozývá. Sedím na sedadle 1A, takže uplně u dveří na čumáku letadla. Takže všechny konverzace letušek a letušek s pasažéry slyším. Vodu prý nikomu neposkytnou, protože ji smějí prodávat jen ve vzduchu. Po chvíli ale Irům prodávají několik piv, přestože tvrdili, že už nejsou. Dochází i voda co se nesměla prodávat.
- Pilot oznamuje, že nás pustí až za hodinu a půl. Za letuškou postupně přijde několik lidí, většinou maminky s dětmi. Dožadují se vystoupení za každou cenu, bojí se bouřky. Jsou přesvědčené že tam umřou. Do toho hned vedle jeden z nejnabušenějších Irů skoro rozkopává dveře od záchodu a mamince co se bojí o život a zbytku letadla oznamuje, že takovéhle péro jako má on, ještě neviděli. Prdnul si a odchází. Zaskočená maminka i letuška ppo chvíli pokračují v debatě. Jeden slovenský kluk oznamuje, že se pokusí dostat z letadla i násilnou cestou. Naštěstí Pilot oznamuje, že Ryanair nám poskytlo možnost jít na 30 minut do terminálu, odskočit si a koupit si něco k pití. Věci si tam prý máme nechat.
- Tak informace se mění. Musíme počkat až přijedou autobusy a věci si musíme vzít s sebou.
- Upozorňuju letuštku, že někteří cestující pak určitě už nebudou chtít nastoupit, když se bojí. Letuška se usmívá, že nebudou mít na výběr.
- Za 30 minut přijíždí autobus. Jeden. Takže nás pouští. Tam se ale narve jen asi 80 procent letadla. Takže se objednává další. Bylo evidentní, že autobusáky museli někde probudit. Na letišti jsme totiž skoro jediní.
- Další půl hoďka cca v autobuse. Je tam mnohem horší vzduch než v letadle. Irové přestávají slavit a začínají nadávat a rozpoutávat revoltu
- Autobusy se rozjíždí. Všichni jsou nadšení.
- Autobus ujel cca 15 m ke špičce letadla. Tam se otevřeli dveře. Všichni se nejdřív zasmály, a pak začali sprostě nadávat čekajícím Slovákům. Celé to čekání kvůli 15m na prázdném letišti.
- Eskalátory jezdí jen dolů. Ale nás ženou prázdným letištěm úzkým schodištěm vzhůru. Tam se ukazuje, že tam nejen že není obchod ani automat, ale ani slibovaný záchod. Lidi křičí na Slováky. Slováci křičí na lidi. Irové křičí protože jsou Irové.
- Po 20 minutách přichází vrchní Slovák. Rozstřihal nějaký novinový ústřižky. říká, že to od teď je naše vstupenka zpět do letadla. Ale lidi ho v podstatě převálcují. Kuřárna se naplnila irskou skupinkou. Utvořili štafetový běh k jedinému obchodu. Vykupují většinu piv a začínají na novo.
- S Honzou (kameramanem) si kupujem piva, a začíná nás situace vlastně bavit. Všechny ženou zpět do letadla. Ale přesně všichni ti, co chtěli vystoupit z letadla teď odmítají nastoupit. Jako jediný tak nenastupujem. Vím, že bez nich neodletí. A i kdyby ano, museli by vyndat z letadla všechny kufry, všechny je nascanovat, najít ty jejich a pak to zas vrátit. To je tak ze zákona. Takže sledujem situaci.
- Rozhodli jsme se jít tedy zpět do letadla, zrovna když Slovenka na skupinku kříčí, že je na tomhle letišti největší "špína" a rozhodně není její pravomoc je tu nechat.
-Autobus se zbytkem ale mezitím odjel ale nezamkli se dveře, které se bez dozoru otevírají a mi se trochu přiopilí ocitáme mezi letadly na letiští ploše. Procházíme se mezi letadly a opilecky hádáme které kam poletí.
- Po třeba 10 minutácj si toho všímá policie a zadržuje nás. Chtějí vědět jak jsme se tam dostali a chtějí boarding pasy. Vytahujem s úsměvem ústřižky z novin. Policie nechápe.
- Přijíždí pro nás prázdný autobus a ochranka vede skupinku Čechů, co nechtěla za žádnou cenu nastoupit. Na otázku jak je ukecali odpovídají trochu vyděšeně "Řekli, že nás to celý nechají zaplatit"
- Vlézáme do letadla nasraných lidí, co si myslí, že jsme jedni z těch co je tam zdržují. Evidentně jim letuška oznámila, že několik cestujících nechce nastoupit.
-Prolétáme neskutečnou bouřkou a přistáváme v podstatě po slepu v Praze. Jeden z Irů přistání strávil na záchodě. Letuška rezignovaně oznamuje, že je to na jeho vlastní nebezpečí a kolabuje do jumpseatu. Je 4:30. Letěli jsme tedy z Dublinu do Prahy nějakých 10 hodin.
- Kufry = 45 minut. Irové leží na jezdícím pásu. Když se rozjíždí, pár z nich to neprobouzí a začínají kroužit dokola. Evidentně to nikomu nevadí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zážitky při cestování s Ryanairem
PříspěvekNapsal: 25 čer 2017 12:05 
Offline
VIP

Registrován: 29 úno 2012 11:33
Příspěvky: 1612
Bydliště: PRG
2miro776: vynikající :lol: :lol: :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zážitky při cestování s Ryanairem
PříspěvekNapsal: 25 čer 2017 13:08 
Offline
Diskutér

Registrován: 04 led 2012 17:34
Příspěvky: 441
Bydliště: Sered
uplna bomba :lol: to


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zážitky při cestování s Ryanairem
PříspěvekNapsal: 25 čer 2017 14:36 
Offline
Moderátor

Registrován: 16 pro 2009 14:00
Příspěvky: 4378
Bydliště: Praha
Dokonale sepsané to, co si člověk asi ani nevymyslí...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zážitky při cestování s Ryanairem
PříspěvekNapsal: 25 čer 2017 15:34 
Offline
Diskutér

Registrován: 11 lis 2011 09:33
Příspěvky: 167
To nemá chybu, už dlouho jsme se s dcerou tak nenasmály :D Připomínalo mi to povídky Šimka s Grossmannem :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zážitky při cestování s Ryanairem
PříspěvekNapsal: 25 čer 2017 21:09 
Offline
Diskutér

Registrován: 09 pro 2009 11:06
Příspěvky: 494
Mne sa toto nezdá - niekto vie, aké sú zákony pri batožine, má celkom prehľad a nevie, že je potrebný check-in? Plus tie noviny ako lístok...je to celé hlúposť, resp. minimálne polovica vymyslená.
S čím súhlasím je autobus v BTS - niekedy je to trapas, 15 metrov som teda nezažil, ale ono je to fakt niekedy zbytočná "trasa".


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zážitky při cestování s Ryanairem
PříspěvekNapsal: 26 čer 2017 08:03 
Offline
VIP

Registrován: 29 úno 2012 11:33
Příspěvky: 1612
Bydliště: PRG
pepe.1 píše:
Mne sa toto nezdá - niekto vie, aké sú zákony pri batožine, má celkom prehľad a nevie, že je potrebný check-in? Plus tie noviny ako lístok...je to celé hlúposť, resp. minimálne polovica vymyslená.
S čím súhlasím je autobus v BTS - niekedy je to trapas, 15 metrov som teda nezažil, ale ono je to fakt niekedy zbytočná "trasa".

O 100% pravdu přeci nejde, s trochou umělecké licence je to zábavnější.
Navíc autorem je známý český mystifikátor, jeden z dvojice "One man show" (už jen ten názef pořadu není úplná pravda...).
Mrkni na jejich poslední akci na stream.cz.

Ten gag s nastříhanejma novinama je pěkně vypointován :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zážitky při cestování s Ryanairem
PříspěvekNapsal: 26 čer 2017 08:11 
Offline
VIP

Registrován: 26 srp 2010 10:51
Příspěvky: 1183
Bydliště: Olomouc
nu já bych tomu i věřil :)
nebude to tak vtipné, ale přidám teda můj vlastní zážitek z Norimberku.
A to jsem si dřív myslel něco o německé preciznosti :D

-po příchodu na letiště překvapil jediný funční RTG, skoro žádné malé místo na přípravu věcí.. takže to strašně dlouho trvalo. I když už byl na pořadí jediný odlet (náš do STN), průchod přes security trval skoro hodinu.
-při vstupu části terminálu, kterou používá Ryanair, stál agent s papírovýma deskama, vytisknutou tabulkou ala síť na piškvorky, každému kouknul na boarding pass, a udělal tužkou značku do tabulky. Papíry mu padaly z ruky, nevypadalo to moc profesionálně.
-přišly jsme na gate, kde bylo přes sklo haly vidět na ploše naše letadlo. Zhasnuté. Boarding by měl končit za 10 minut, posádka nikde.
-přibližně kolem času odletu přichází posádka a začíná chystat letadlo. za 20 minut začíná boarding chobotem, vzhledem k tomu je nástup ještě relativně rychlý.
-letadlo je plně naložené, všichni sedí na svém místě, přesto čekáme pořád na stojánce. 10, 20, 30, 40 minut zpoždění. Pomalu se blíží čas přistání v STN, pořád jsme na místě a nic nevíme, mezitím chodí uličkou členové posádky a počítají nás. Nejde jim to, asi dvakrát konční v půlce letadla a začínají počítat znovu.
-po asi hodině sezení v připraveném letadle posádka oznamuje, že je problém s nákladem, že vyloží na plochu vedle letadla všechna zavazadla a budeme chodit po řádách ven a ukážeme, která zavazadla jsou naše. Několikrát zazní upozornění, že se nesmíme zavazadla dotknout, jinak by se musel zrušit celý boarding a všichni bychom museli znova přes security.
-skupinky cestujících procházejí kolem letadla a ukazují na bagáž. pokyny jsou zmatené, někteří cestující nerozumí. Postarší pán, než ho posádka stačí zastavit, už má svůj kufr v ruce. Zbytek cestujících, kteří vše sledují z oken letadla, se propadá do zoufalství. Vše znova, snad nikdy neodletíme.
-posádka nicméně hraje, že se to nestalo a kontrola probíhá dál. Přicházíme na řadu, oznamujeme, že letíme jen s příručákem, který máme tady s sebou v kabině. Nevadí, i tak musíme z letadla a naprázdno projít kolem několika posledních zbývajících zavazadel.
-postupně takto projdou všichni cestující a rozeberou si všechno. Nic nezbylo, ani nechybělo. Všechno je opět naloženo a posádka nám děkuje za spolupráci.
-někteří cestující jsou programem natolik nadšeni, že chtějí posádku lynčovat, amaterizmus posádky je vidět na každém kroku, a to už jsem s FR něco nalétal, tohle jsem nikde neviděl.
-pak naštěstí jdeme na start, let vzhledem k předchozímu kupodivu normální, něco jsme stáhli, nakonec asi 1,5 hodiny zpoždění.
-přilétáme po půlnoci, čekám skoro prázdný Stansted, místo toho největší fronta na pasovce, jakou jsem kdy viděl. Průchod za 71 minut. Ujely všechny autobusy do Bishopu, čekáme další skoro hodinu na bus.
-další lety (STN-PMI, PMI-BGY, BGY-KRK) už jsou naprosto standardní, vše v pohodě, s úsměvem a na čas.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zážitky při cestování s Ryanairem
PříspěvekNapsal: 26 čer 2017 09:43 
Offline
Moderátor

Registrován: 09 pro 2009 09:40
Příspěvky: 4019
Bydliště: Karviná, Praha
To nevymyslíš :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zážitky při cestování s Ryanairem
PříspěvekNapsal: 26 čer 2017 14:57 
Offline
VIP

Registrován: 15 lis 2013 12:56
Příspěvky: 3825
Příloha:
Screenshot_20170625-205505.png
Screenshot_20170625-205505.png [ 66.73 KiB | Zobrazeno 3504 krát ]
Nový destinace?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 26 čer 2017 15:03 
Offline
VIP

Registrován: 10 pro 2009 07:50
Příspěvky: 3100
Bydliště: Trnava
Veď to je Air Europa codeshare nie?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zážitky při cestování s Ryanairem
PříspěvekNapsal: 26 čer 2017 15:10 
Offline
VIP

Registrován: 15 lis 2013 12:56
Příspěvky: 3825
Ach tak...jsem nezaregistroval.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zážitky při cestování s Ryanairem
PříspěvekNapsal: 04 zář 2017 16:10 
Offline
VIP

Registrován: 09 pro 2009 00:03
Příspěvky: 2422
:)

Příloha:
Bez názvu.png
Bez názvu.png [ 16.83 KiB | Zobrazeno 3165 krát ]


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zážitky při cestování s Ryanairem
PříspěvekNapsal: 05 zář 2019 10:45 
Offline
Diskutér

Registrován: 09 čer 2010 18:17
Příspěvky: 270
Bydliště: BRQ
Cestující Ryanairu prošvihli let, protože je prý personál zamkl na schodišti
https://www.novinky.cz/cestovani/clanek ... cle-detail


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 210 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 10, 11, 12, 13, 14

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com používá technologie phpBB Group © phpBB, phpBB.cz

RSS feed | Letenky | Levné letenky | Autopůjčovna | Ubytování | Hotely | Hostel | Půjčovna aut | Last minute | Dovolená | Eurovíkendy