Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 23 říj 2018 09:10

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 143 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Zavazadla Ryanair
PříspěvekNapsal: 11 zář 2018 07:39 
Diskutér

Ještě jednou se k tomu vracím, mám v intineráři napsáno 1 10kg zavazadlo při odbavení a o tom minipříručáku pod sedačku se v intineráři nepíše...ale, je to doufám v pořádku a na palubu si ho vzít můžu? Jaký je rozměr toho odbaveného zavazadla? Tam se to přece váží a né měří...

PříspěvekNapsal: 17 zář 2018 08:57 
VIP

Když udělám rezervaci pro 2+2, a chtěli bychom jen 1(nebo 2)x priority kvůli příručákům, tak to zřejmě nejde udělat na 1 rezervaci, nabízí to priority za všechny 4 (8x). To budeme muset kupovat lidi bez priority na 1 rezervaci a s priority na 2.? :( :shock:
Takže pro 2+2 nejde vzít pouze 2 příručáky :shock:, protože 2 děti musí být na rezervaci s alespoň 1 dospělým...
Ale pokud udělám rezervaci jen 1 cestujícího, tak tam mi to nabídne dokonce priority zvlášť tam a zvlášť zpět. Kocourkov.

Pokud nevezmu priority, ale odbavené zavazadlo 10kg, tak to je to stejné :roll: v bledě modrém.
Do tohoto zavazadla můžu dát i zakázané věci, když jde přes odbavení?

díky

PříspěvekNapsal: 17 zář 2018 09:28 
Diskutér

V mobilní aplikaci jde zvolit různé kombinace pro jednotlivé lety při zpátečních letenkách.

edit.

Tak ještě trochu jinak:
Dělal jsem booking na září, to platí ještě stará pravidla.
Po říjnu to jde taky, ale...

Zvolil jsem ze dvou povinných voleb priority a automaticky to přiřadilo všechny (2) cestující jako příplatek za priority.
Pokračoval jsem dál a v dalším kroku před platbou jsem dal Modify a upravil jsem priority jenom pro jednoho pasažéra tam a druhého pasažéra zpátky - potvrzeno.
Už to ale nenabídlo jinou možnost pro příruční zavazadlo (k odbavení).
Tak teď je otázkou co se dá dělat dodatečně - zda ještě je možnost ty příručáky dodatečně dát, jako k odbavení a s různýma kombinacema, nebo to už nejde vůbec.
To už bude muset vyzkoušet někdo v praxi :P

PříspěvekNapsal: 17 zář 2018 10:34 
VIP

Audit.cz píše:
V mobilní aplikaci jde zvolit různé kombinace pro jednotlivé lety při zpátečních letenkách.

edit.

Tak ještě trochu jinak:
Dělal jsem booking na září, to platí ještě stará pravidla.
Po říjnu to jde taky, ale...

Zvolil jsem ze dvou povinných voleb priority a automaticky to přiřadilo všechny (2) cestující jako příplatek za priority.
Pokračoval jsem dál a v dalším kroku před platbou jsem dal Modify a upravil jsem priority jenom pro jednoho pasažéra tam a druhého pasažéra zpátky - potvrzeno.
Už to ale nenabídlo jinou možnost pro příruční zavazadlo (k odbavení).
Tak teď je otázkou co se dá dělat dodatečně - zda ještě je možnost ty příručáky dodatečně dát, jako k odbavení a s různýma kombinacema, nebo to už nejde vůbec.
To už bude muset vyzkoušet někdo v praxi :P

Kouknu na to.
Jestli nejde náhodou jen modify pro tu možnost, co máš vybranou, i když to je taky divné.

PříspěvekNapsal: 26 zář 2018 13:16 
Návštěvník

Pri rezervaci Laudamotion letu na 12/2018 mi to nabidne nasledujici volbu
Příloha:
laudamotion bag policy.jpg
laudamotion bag policy.jpg [ 122.33 KiB | Zobrazeno 1043 krát ]

Ta třetí možnost by umožňovala to stejné, co je uvedeno zde:
https://www.ryanair.com/gb/en/useful-in ... aggage#0-1
Passengers who choose not to purchase ”Priority & 2 Cabin Bags” and arrive at the gate with 2 bags, your second larger bag (10kg weight Dimensions: 55cm x 40cm x 20cm) will be taken off you, tagged and placed in the aircraft hold free of charge. Please ensure all valuables are removed. You will collect this bag at the baggage belt at your destination airport.

Pokud je laudamotion bag policy totožná jako FR policy, je tedy cela ta taškařice s bag policy o tom, co si fyzicky mohu vzít na palubu a příp. kolik za to zaplatím. Pokud mi je jedno, zda budu mít větší bágl na palubě nebo v "aircraft hold", vyberu non-priority a při nástupu mi holt větší bágl u gatu odeberou ať půjdu do letadla první nebo poslední ?

PříspěvekNapsal: 26 zář 2018 17:35 
VIP

Já už tomu teď teda taky vůbec nerozumím...

Letím s Laudamotion kůpeným přes Ryanair teď v pátek. Mám tu najobyčejnější letenku, nemám žádné priority ani jakékoliv inčí příplatky - co si možu vzít zdarma s sebů do letadla? Rozumím tomu správně že jednu věc 35x20x20 si možu vzít přímo na palubu a jednu věc 55x40x20 mi najpozděj při nástupu do letadla vezmů dole pod něj? Vše bez extra placení.

PříspěvekNapsal: 26 zář 2018 19:24 
Diskutér

ano, presne tak by to malo byť. Akurát, že Lauda je menej prísny a často si môžeš zobrať aj druhú väčšiu batožinu na palubu bez poplatku.

PříspěvekNapsal: 26 zář 2018 20:15 
Diskutér

Ryanair mě štve. Nemůžu si s ním vzít home-office - pracovní notebook má rozměry 38 x 26 cm. Ani po zvětšení rozměrů malého zavazadla (40x25x20) se do něj nenarve. Možná tak napříč.

PříspěvekNapsal: 26 zář 2018 20:21 
VIP

Tak to je dobrý hokej, ale aspoň vím, že mám preferovat Laudamotion.

Edit: A ještě jedna výhoda, Laudamotion v rámci jedné rezervace vás posadí vedle sebe, ne jako Ryanair, který rozhazuje po letadle.

PříspěvekNapsal: 08 říj 2018 21:27 
Tazatel

Cau vsichni,

To je opravdu tak s tim Laudamotion?? Opravdu si i ted nekoupim zadny "Priority & 2 baggage" a muzu si vzit jak malou tazku 40*20*20 tak 10 kg bagl, oni mi ho vezmou do podpalubi ZADARMO? Takze to maji jinak nez Ryanair??

Tu moznost tam vidim ale kdyz se dostanu na stranku s placenim, vidim jenom "3 x Small Bag (40cm x 20cm x 25cm) Included" a zadny 10kg included :(

EDIT: tak jsem plsal na podporu Ryanair a tohle mi poslali:

"All passengers (over 2 years) are entitled to one piece of hand luggage with a maximum weight of 10 kg and maximum dimensions of 35 cm x 20 cm x 20. This can be taken free of charge. Also, you can have an additional piece of hand luggage in the hold for free. The maximum dimensions are 55 x 40 x 20 cm and the weight limit is 10 kg. The crew will take this from you at the boarding gate if you have not purchased priority boarding. That applies if the flight is not operated by Ryanair."

Takze Lauda ma jiny podminky nez Ryanair, druhy zavazadlo by melo byt porad zdarma, akorat si ho clovek nemuze vzit do letadla....

PříspěvekNapsal: 09 říj 2018 09:53 
Návštěvník

Věta "That applies if the flight is not operated by Ryanair" je možná od někoho, kdo pracuje na ryanair chatu, možná se rozlišuje mezi FR a OE, ale já jaksi na stránkách Ryanair.com stále jen čtu, že když mám non-priority, pak "If you have not purchased Priority & 2 Cabin Bags, you are only permitted to bring 1 small bag on board. Your second 10kg bag will be tagged at the gate and put into the hold free of charge."
Tedy fyzicky do letadla (=on board) mohu jen malé zavazadlo, ale druhé větší mi odeberou zdarma do zavazadlového prostoru. (=into the hold) Nikde nevidím informaci, že si musím koupit priority, abych vůbec se dvěma zavazadly mohl cestovat (ať už v kabině nebo v zavazadlovém prostoru). Pokud to tam někdo vidí nebo má tuto informaci pro cesty od 1.11., dejte vědět.

PříspěvekNapsal: 09 říj 2018 16:57 
VIP

Taky mi to tak prijde. Uvidime po 1.11., az se nekdo proleti s Niki Laudou s klasickym prirucakem. Dejte vedet.

PříspěvekNapsal: 13 říj 2018 10:19 
VIP

U Ryanairu je v ceně letenky od 1.11. pouze malé zavazadlo (40x25x20cm). Vše ostatní za poplatek. Výhodnější a levnější je pak zaplacení přednostního nástupu, kde v ceně jsou dva příručáky na palubu, než poplatek za 10kg příručák který musíte odevzdat na check-inu.

PříspěvekNapsal: 16 říj 2018 17:59 
Návštěvník

Zdravím a prosím o radu. Přemýšlíme o zimním lety s Ryanairem s lyžemi. Je možné si zakoupit pouze palubní zavazadlo a sportovní vybavení/lyže? Do ski vaku o hmotnosti 20 kg se nám skialpy a další vybavenípohodlně vejde. Nebo je třeba si koupit 20 kg zavazadlo a k tomu navíc lyžařské vybavení?

PříspěvekNapsal: 16 říj 2018 22:45 
Moderátor

platí to určitě až od 1.11? Já jen že mi tohle připomenutí nových pravidel přišlo k letům 21 a 25.10
Díky

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 143 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina