Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 14 lis 2019 05:09

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 295 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: LOT Polish Airlines
PříspěvekNapsal: 12 říj 2016 09:48 
Diskutér

No to jsou idioti. Posadili nas za sebe. Holt to necham na check-in na letisti, pripadne zkusim kancelar v Praze. Ale prijde mi, ze tam nevi nic...

PříspěvekNapsal: 12 říj 2016 11:07 
Návštěvník

Kancelář v Praze pro LOT neví nic, protože je to najatá firma. Vždy mě odkazovali na centrálu ve Varšavě.

PříspěvekNapsal: 12 říj 2016 16:54 
Diskutér

Well, zmenili mi to na dve vedle sebe, do ulicky... pry si vsichni ostatni misto koupili ... no to bych chtel videt :))

PříspěvekNapsal: 13 říj 2016 14:05 
Diskutér

Zdravim z WAW. Tak v Praze na check-inu to bez problemu zmenili. Fakt tenhle seating u polaku nechapu, zenska v callcentru tvrdila, ze vsechny mista jsou koupeny a ze to nemuze presunout a rano to bylo na jedno kliknuti.

PříspěvekNapsal: 05 dub 2017 09:10 
VIP

LOT má celkem dobře naceněný lety z WRO do TLV za 1.700,- Kč bez odbavenýho zavazadla.
Lze až do března 2018.
P.S.: Doporučili byste Izrael s dětmi? Díky

PříspěvekNapsal: 05 dub 2017 10:56 
Diskutér

puketapu píše:
LOT má celkem dobře naceněný lety z WRO do TLV za 1.700,- Kč bez odbavenýho zavazadla.
Lze až do března 2018.

Po stránce bezpečnosti, hygieny, infrastruktury apod. klidně. Otázkou je, jak jsou děti staré a co tam s nimi chceš dělat. Jako klasická dovolenková destinace je Izrael docela drahou zemí.

PříspěvekNapsal: 05 dub 2017 11:58 
VIP

jak jsou děti starý

PříspěvekNapsal: 05 dub 2017 12:11 
VIP

tuna píše:
jak jsou děti starý

9 a 6 let... Na cestování jsou zvyklý a bezproblémový. Nejsem si právě moc jistý tou bezpečností.

PříspěvekNapsal: 05 dub 2017 12:16 
Moderátor

Já nevím, ale nedělal bych to... Nejsem si jist, zda by tuto věkovou kategorii Izrael zaujal (jak je jinak krásný), bez ohledu na bezpečnost. S ohledem na ni však jsou možné všelijaké prostoje na cestě, kontroly apod. dle aktuální situace od malých po silné apod. IMHO bych počkal až budou děti starší a budou mít (pokud) zájem i o historii a souvislosti...

PříspěvekNapsal: 05 dub 2017 12:18 
VIP

ja-be píše:
puketapu píše:
Lze až do března 2018.

Po stránce bezpečnosti, hygieny, infrastruktury apod. klidně. Otázkou je, jak jsou děti staré a co tam s nimi chceš dělat. Jako klasická dovolenková destinace je Izrael docela drahou zemí.

Myslel jsem spíš poznávačku s občasnou kopačkou. ;-)

PříspěvekNapsal: 05 dub 2017 13:28 
VIP

puketapu píše:
ja-be píše:
puketapu píše:
Lze až do března 2018.

Myslel jsem spíš poznávačku s občasnou kopačkou. ;-)

Tak Izrael se da i jako koupacka dovolena s vylety. Plaze Stredozemniho more jsou pekne. S detmi v Izraeli je to ok. Taky spis mam strach z bezpecnosti. A silenych kontrol na letisti v TLV.

PříspěvekNapsal: 05 dub 2017 14:17 
VIP

Mně by tam vadila akorát ta drahota, jinak krásná a pestrá země se spoustou možností co vidět a zažít

PříspěvekNapsal: 05 dub 2017 14:32 
Diskutér

Na klasickou koupáckou dovolenou s dětmi mi Izrael přijde zbytečně drahou destinací, alespoň mně se z těch cen docela protáčely panenky. Na poznávačku je to velice zajímavá země, určitě i pro děti, pokud o náboženství nebo historii něco vědí, jsou v tom vychovávané a zajímá je to. Každá rodina je jiná, v tomto je těžké radit.

Naopak, bezpečnostní kontrola v Ovda se mi zdála hrozná jen do té doby, než jsem minulý měsíc procházela (spíše neprošla) bezpečnostními kontrolami v USA a to včetně vnitrostátních letů, protože ty byly horší. Z bonbonů v příručním zavazadle brali stěry (na výbušniny? na drogy? nevím), vytáhli a prohlíželi knížky (včetně turistického průvodce Kalifornie od LP), měla jsem vyloupané léky z blistrů.........., prostě při každé kontrole něco.

PříspěvekNapsal: 05 dub 2017 14:53 
Diskutér

Mně osobně připadal Izrael, jako velice bezpečná země...víceméně na dohled od sebe /aspoň v Jeruzalémě/ jsou 6 - tičlené vojenské hlídky a vždy tam je mezi nimi pěkná kočka v uniformě, je to pěkné pokoukání a jsou k turistům přátelské a čmoudi se drží v uctivé vzdálenosti a je klid...co se týče té drahoty, tak tam určitě je, ale zase stravovat se u Palestíncu považuji za cenově přijatelné a dobré..doprava veřejnou je na větší vzdálenosti /Eilat/ přijatelná na krátké se člověk nestačí divit..slyšel jsem, že se vyplatí auto a přespávat třeba v Negevu, ale nezkoušel jsem to osobně..byl jsem tam 2x a určitě si dám repete..myslím, že by to pro děti s trochou výkladu byl superzážitek...a o té bezpečnosti se vůbec nemá cenu bavit..to může člověk schytat i na obědě v Uherském Brodě..Izraelci aspoň proto dělají, co se dá, to se s našima bengama vůbec nedá srovnávat...

PříspěvekNapsal: 05 dub 2017 20:29 
Návštěvník

Aktuálne skúsenosti z Izraelu z januára 2017:

Prileteli sme do Ovdy, jediná otázka bola kde ideme a či môže vidieť rezerváciu hotela. Celá "imigrácia" trvala 2 minúty a to som mal v pase okrem iného UAE, Albánsko, Bosnu a Egypt.

Prešli sme autom Eilat -> Mŕtve more -> Jeruzalem -> Tel Aviv. Požičanie auta odporúčam u Eldanu, lacné, vpohode auto a žiadne pokusy o naúčtovanie čohokoľvek naviac. Za celú cestu nás kontrolovali, či už na checkpointoch alebo kdekoľvek inde presne 0 krát. Benzín je drahý, lepšie je natankovať niekde mimo Tel Avivu. Parkovanie počas shabbatu všade zdarma, ale takmer všetko zavreté.

Ceny sú všeobecne veľmi vysoké, hlavne bežné jedlo v supermarketoch (pár kúskov pita chlebu 4-5 eur, balíček pár koliesok salámy 5 eur), v izraelských reštauráciach a bistrách úplne nezmyselné ceny - hlavné jedlo 15-30 eur. Naopak absolútne smiešne lacné je jedlo u palestíncov (napr. vo východnom Jeruzaleme - fajný falafel s hranolkami za 1-2 eur). Ubytko v Eilate veľmi drahé (a nekvalitné), v Jeruzaleme OK, v Tel Avive lacné.

V Jeruzaleme kopec policajtov a vojakov, boli sme tam zrovna počas toho útoku kamiónom na vojakov pri autobuse. Inak som sa ale necítil vôbec nebezpečne, vojaci sú priateľskí a stále v pozore, Palestínci tiež vpohode, minimum pochybných existencií a žobrákov. Zomlieť sa môže čokoľvek kdekoľvek a v Izraeli sú cieľom v 99% vojaci/policajti a s útočníkom si okamžite poradia, kdekoľvek v Európe sú cieľom najmä civilisti a pomoc často v nedohľadne.

Odled z Ben Guriona, okrem toho že som musel robiť prekladateľa zo SK do EN, absolútne žiadny problém. "Pohovor" trval 2-3 minúty - pár otázok o tom či som si balil batožinu sám, ako som prišiel na letisko, či som prijal nejaké dary... všeobecné otázky. V batožine môžte mať dokonca tekutiny v neobmedzenom množstve. Stále ďakovali, ospravedlňovali sa za zdržanie a za to že kolega sa zaúča a trvá mu to trochu dlhšie. Takže absolútne pozitívna skúsenosť.

Ja som z toho mal tiež celkom stresy, ale tu sa dočíta človek extrémy typu - mám pečiatky v pase z celého islamského sveta, som vtipno-drzý a prišiel som sem na otočku zapáliť si cigaretu pred letiskom. Tak jasné že dotyčného vyzlečú do spodného prádla. Rodinka s deťmi nebude mať žiadny problém.

TLDR: Bežte, je to tam krásne, bezpečné, ale pomerne drahé ;)

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 295 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina