Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 18 led 2020 18:14

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1707 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 114  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Alitalia
PříspěvekNapsal: 01 kvě 2010 11:22 
Moderátor

Ahoj všem, přivítám Vaše zkušenosti s Alitalia.

Máte někdo zkušenost s TATL lety na jejich 772 a 763?

Předmět příspěvku: Re: Alitalia
PříspěvekNapsal: 01 kvě 2010 13:15 
Diskutér

Není náhodou start linky 772 naplánován až na 1. June?

PříspěvekNapsal: 01 kvě 2010 16:43 
VIP

let 1 hodina, čekání na kufr hodina a půl, 40 minut předtím vyjel předposlední kufr z pásu... úžasný servis....

PříspěvekNapsal: 01 kvě 2010 17:50 
Moderátor

MValent píše:
Není náhodou start linky 772 naplánován až na 1. June?

Nemyslím linky, ale letadla ;-) Boeing 777-200 (772) a Boeing 767-300 (763)

PříspěvekNapsal: 02 čer 2010 22:44 
Moderátor

Dokázal se někdo proklikat na stránkách Alitalie k něčemu jako je "Manage my booking"? Zkouším ruzné cesty, ale přijde mi, že to jejich web neumí :-)
Jediné co jsem zatím našel je: http://www.alitalia.com/US_EN/apis/searchpnr.aspx

Bohužel po zadání bookovacího kódu (Hawaii) to rezervaci nenajde.

Zkoušel jsem stránky OK i AF, které by rezervaci měly také zobrazit, ale opět nic. Na checkmytrip také nic.. :-)

Mohl by někdo, kdo letí na Hawaii s Alitalii, vyzkoušet zda mu to jeho rezervační kód načte?

PříspěvekNapsal: 02 čer 2010 22:50 
VIP

VanillA píše:
Na checkmytrip také nic.. :-)

A není to náhodou rezervováno v Galileu? https://www.viewtrip.com/

PříspěvekNapsal: 02 čer 2010 22:58 
Diskutér

U Alitalie mi to rezervační kód taky nenačte. Ale United i Delta tam ty lety Alitalie mají potvrzený.

PříspěvekNapsal: 03 čer 2010 05:34 
Diskutér

mquads píše:
U Alitalie mi to rezervační kód taky nenačte. Ale United i Delta tam ty lety Alitalie mají potvrzený.

Jak píšeš, rezervační systém Alitalie je pro mne záhadou. Žádný z letů, které s Alitalii máme,
jsem nedokázal nikde na webu upravit, vybrat si sedadla, nebo jídlo...

VanillA píše:
Dokázal se někdo proklikat na stránkách Alitalie k něčemu jako je "Manage my booking"? Zkouším ruzné cesty, ale přijde mi, že to jejich web neumí :-)

Všechno jsem nakonec musel řešit přes cestovku - uvádí je je myslím, web Alitalie jako jejich zástupce... Vybral jsem si sedadla, zkontroloval rezervace a včera naposledy se pokusil upravit ještě jídlo. I když to prý "nejde" udělat online, ale musel jsem psát email, podle kterého se prý pokusí naše požadavky zadat do systému (ale ihned dodali, že si nejsou 100% jestli se jim to podaří). To pro změnu zase nechápu já, protože letíme už ve středu, takže času na to mají dost.
Celkově tedy zatím mám z Alitalie dost smíšené pocity, navíc jak jsem si přečetl recenze na
http://www.airlinequality.com/Forum/alit.htm , tak mám dokonce trochu "menší" obavy, ale jsem optimista a třeba mě taliani mile překvapí.
Možná bych se ještě zeptal já. S AZ letíme pouze do ORD a pak UA. Včera jsem se někde
dočetl, že UA vybírá další poplatky za odbavené zavazadlo -20 USD ale nikde jsem si toho v rezervaci nevšiml. Nevíte jak to tedy je?
A ještě dotaz. Píše se tam, že 8-mi hodinový let ORD-HNL je bez jídla (to samé psali, ale i u Alitalie), opravdu si máme před letem nakoupit zásoby - :D případně nechat naše staré rodiče napéct řízky? :D

PříspěvekNapsal: 03 čer 2010 06:24 
VIP

Udělat "seating" při cestě do a z HNL nebylo realizovatelné on-line ani u Hawaiianu v případě, že byla letenka koupena v ČR.

PříspěvekNapsal: 03 čer 2010 06:47 
Diskutér

jife píše:
Udělat "seating" při cestě do a z HNL nebylo realizovatelné on-line ani u Hawaiianu v případě, že byla letenka koupena v ČR.

...záleží u koho to kupuješ. Já kupoval Hawaiian přes Orbitz (protože u Hawaiianu lze platit jen americkými kartami) a šlo si sedadla vybrat v pohodě. To samé platilo i u koupi letenky na Hawaii - u amerických společností to šlo, u Alitalie NE.

PříspěvekNapsal: 03 čer 2010 08:10 
Moderátor

Ano přesně tak. S místama problém nebyl. Ale divné je to, že taková aerolinka v dnešní době nemá něco jako manage my booking.

To Lub: Mohl bys celou cestu řádně zdokumentovat? Jde mi hlavně o TATL let AZ.
Jak to bude s jídlem na úseku HNL-ORD netuším, ale já na 5ti hodinovém letu z ORD do LAX nic nedostal, takže bych s ničím moc nepočítal :-)

PříspěvekNapsal: 03 čer 2010 08:49 
Diskutér

Podařilo se ti vybrat si místo i na letech LHR-FCO a zpět? Z Globairu mi napsali, že na ty dva lety to možný není.

PříspěvekNapsal: 03 čer 2010 09:23 
Moderátor

U prvního segmentu to nešlo:

Seat: 00 | Your flight is confirmed. The airline is assigning seats at check-in.

PříspěvekNapsal: 03 čer 2010 12:24 
VIP

Lub píše:
jife píše:

...záleží u koho to kupuješ. Já kupoval Hawaiian přes Orbitz (protože u Hawaiianu lze platit jen americkými kartami) a šlo si sedadla vybrat v pohodě. To samé platilo i u koupi letenky na Hawaii - u amerických společností to šlo, u Alitalie NE.

Orbitz taky není ČR subjekt, naše bylo koupeno u Asiany, ale nechápu proč, když Hawaiian má Manage My Trip a já tám svůj el. ticket, let, jméno i sedadlo viděl, proč jsem si to nemohl změnit. To nebude kartou i když vím, že někdy lze číslo karty využívat pro určitou identifikaci.

PříspěvekNapsal: 03 čer 2010 12:43 
Diskutér

Včechno samozřejmě zdokumentuji a dám podrobné info. Hlavně o letadlech, cestě a pak i o Hawaii.
Původně jsem chtěl napsat trip, ale předběhnul mě jife, takže z toho asi sejde. Nechci, aby tu
bylo přehawaiiováno. Už se nemůžu dočkat - jen těch typů letadel co vystřídáme.
I s přelety na Hawaii by to mělo být 9 typů (a to 767-200 a 767-300 beru jako jeden typ)....

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1707 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 114  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina