Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 24 led 2020 03:02

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Air Tahiti : zkušenosti s AIRPASSem
PříspěvekNapsal: 11 lis 2012 17:08 
VIP

Tuto leteckou společnost lze využít jen omezeně, na "islandhopping" mezi ostrovy nebo atoly.
Má někdo nějaké zkušenosti ?
Navíc dotaz do fóra : po objednání konkrétní konfigurace "ostrovních přískoků" nechtějí zaplatit standartně přes zabezpečený kanál alá PayPal, ale poslaly (ty aerolinie) nějakej šílenej formulář v pdf, abych tam vyplnil kompletní údaje o platební kartě včetně bezpečnostního kódu z rubu karty.
Jak to běžně chodí v Pacifiku (Cookovy ostrovy, Palau, atd.) ? Je tahle partyzánština normální ? I zdánlivě seriozní místní cestofka, třeba http://www.etahititravel.com/ , vesele nabízí ke stáhnutí podobný formulář...

Předmět příspěvku: Re: Air Tahiti : zkušenosti s AIRPASSem
PříspěvekNapsal: 11 lis 2012 17:20 
Diskutér

no jakoze nevim, ale ten kod z rubu bych asi nikam jen tak nedaval... jeste navic, kdyz kartu musis mit odemknutou aby si to mohli stahnout :o

PříspěvekNapsal: 11 lis 2012 17:32 
Tazatel

Nemám konkrétně zkušenost s Air Tahiti, ale podobným způsobem (vyplnit formulář v pdf) jsem v souvislosti s cestováním už pár věcí platil, takže bych řekl, že v některých zemích je to docela standardní způsob. Jediný problém, co jsem s tím kdy měl byl, že dotyčná společnost (z Turecka) nebyla schopná ty peníze z karty stáhnout (a ani banka v ČR nebyla schopná zjistit, kde je problém), takže jsem jim to nakonec platit přímo na účet, co mi poslali. To je možná taky řešení - dohodnout se s nimi, že to pošleš převodem přímo.

PříspěvekNapsal: 11 lis 2012 17:41 
VIP

szkandi píše:
no jakoze nevim, ale ten kod z rubu bych asi nikam jen tak nedaval... jeste navic, kdyz kartu musis mit odemknutou aby si to mohli stahnout :o

No moje řeč, navíc tedy nevím, jak to fdetailu funguje, ale občas platím-li něco přes web, přijde mi potvrzovací sms... Vůbec se mi to nechce vyplňovat (bůhví odkud to přišlo, kdo co heknul, kam to pošlu, nebude to nakonec za roh do Petrohradu namísto do Papeete), ale ten AirPass potřebuju naprosto nutně...

PříspěvekNapsal: 13 lis 2012 14:24 
VIP

Asi to bude kolorit mensich rajskych ostruvku,stejnou proceduru jsem absolvoval na Maledivach,nezbyva ti nic jineho nez dej-nebo nech lezet ;) s tvym rozpoctem je to spis lehce usmevne :lol: muzes nasledky snadno minimalizovat,nestavenim limitu/kolik kostuje passs/po potvrzeni,zaplaceni kartu blokni,zrus..za 250Kcek si nech vystavit novou-ty udaje budou dotycn/emu/ym k nicemu-max.ztrata limitu ;)

PříspěvekNapsal: 13 lis 2012 14:56 
Diskutér

Naši si kupovali u http://www.easytahiti.com nejaké ubytko a aj ten airpass. Platba prebehla tak, že z agentúry po potvrdení rezervácie poslali link na secure payment cez kreditku.

PříspěvekNapsal: 13 lis 2012 15:40 
VIP

ruckalu píše:
Naši si kupovali u http://www.easytahiti.com nejaké ubytko a aj ten airpass. Platba prebehla tak, že z agentúry po potvrdení rezervácie poslali link na secure payment cez kreditku.

Díky za tip, mrknu na to, případně se s takovouhle žádostí obrátím přímo na leteckou společnost.
Dino píše:
Asi to bude kolorit mensich rajskych ostruvku,stejnou proceduru jsem absolvoval na Maledivach...

No tam po mně chtěli platbu dopředu přes WesternUnion, já jsem rozložil stodolarofky na skener a poslal jsem jim obrázek, jakože peníze mám, že to zaplatím až na letišti po příletu :P
Dino píše:
...po potvrzeni,zaplaceni kartu blokni,zrus..za 250Kcek si nech vystavit novou...

To také není zrovna systémové řešení :lol: Navíc toho potřebuju platit víc než jen ty letenky...

Předmět příspěvku: Air Tahiti : zkušenosti s AIRPASSem
PříspěvekNapsal: 27 úno 2013 11:57 
VIP

Zkušenosti s AirPassem jen ty nejlepší :
1/ fungoval jako elektronická letenka (check-in jen s cestovním pasem);
2/ změny letu byly opravdu zadarmo, fše záviselo pouze na obsazenosti letadla (a náš pobyt byl ouplně mimo sezónu = letadla byla poloprázdná);
3/ cena nižší než součet cen jednotlivých letenek;

=== velká spokojenost (i díky ochotnému personálu v kancelářích).
Dávám 5 hvězdiček z 5-ti !!! 8-)
Příloha:
navstivena letiste.jpg
navstivena letiste.jpg [ 205.91 KiB | Zobrazeno 2276 krát ]

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina