radoparic píše:
1) Mělo by být bez problému na Estu opustit tranzit a vyrazit do města ?
2) Chápu dobře, že při přestupu před vnitrostátním letem nám vydají velký zavazadla a musíme je tahat do města ? Nelze tedy opravdu odbavit až do cílové destinace ? nebo odbavit 14h dopředu je asi blbost.
ad 1) Havaj je jedním ze států USA a ESTU budete potřebovat už při přestupu v SFO, kde projdete přes imigrační. Na amerických letištích obvyklý "tranzitní prostor" který známe z Evropy neexistuje.
ad 2) Zavazadla vám odbaví až do cílové destinace už v Praze/Evropě a opatří je příslušnými visačkami na všechny lety. Poté co projedete imigračním si vyzvednete zavazadla, projdete celní/zemědělskou kontrolou (zde je vhodné potlačit nutkání k českému paštikářství a netahat s sebou žádné jídlo, obchody s potravinami mají dokonce i na Havaji) a zavazadla následně odevzdáte u přepážky pro navazující lety (connecting flights) a ty budou naloženy do letadla směr Havaj. Ve vašem případě může být problém v tom, že přestup je 14 hodin, protože americká letiště mají obvykle limit 12 hodin na dobu po kterou mohou být zavazadla maximálně v tranzitu, asi bych si zavolal na českou pobočku Lufthansy (která United zastupuje) a ověřil si to u nich. Pokud byste si museli vyzvednout zavazadla v SFO a pak je znova před odletem na Havaj odbavit, tak na letišti by měla být úschovna.
http://answers.yahoo.com/question/index ... 232AAV19pSad 3) Ne. Vnitrostátní let je součástí mezinárodního itineráře.
Ale stačilo si přečíst příslušné vlákno kde výše uvedené bylo popsáno určitě už několikrát...